Jutupaunikute eri

Nõuanded sõiduki soetamisel
karmo
Huviline
Postitusi: 1356
Liitunud: 19.12.2008 16:59 40
Peamine sõiduk: BMW 328i e46,BMW 320iT 46

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas karmo »

Ok,sônastame siis nii:"inimene,kes kohale tuli,raha andis ja auto ära viis." :D
Enamus ei jôudnud postkasti kirjutamisest kaugemale :D
01tuner
Huviline
Postitusi: 301
Liitunud: 11.11.2007 10:13 50

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas 01tuner »

Julged mehed olete, et arvelt maha võtate.

See on valeandmete esitamine, auto on müüdud ostu-müügilepinguga(kui just ostu-müügilepingus ei ole kirjas sees punkti, mis lubaks sellist asja teha) ja omavoliliselt arvelt maha võtmine on karistatav kriminaalkorras, rääkimata põhjustatud kahju hüvitamisest.

Lihtsalt infoks, et kergem ja endale mugavam on võõrandamine teha, jääb kõik jama olemata ;)
Kasutaja avatar
Tambet.
Huviline
Postitusi: 380
Liitunud: 12.07.2010 20:12 51
Asukoht: Tallinn

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas Tambet. »

01tuner kirjutas:Julged mehed olete, et arvelt maha võtate.

See on valeandmete esitamine, auto on müüdud ostu-müügilepinguga(kui just ostu-müügilepingus ei ole kirjas sees punkti, mis lubaks sellist asja teha) ja omavoliliselt arvelt maha võtmine on karistatav kriminaalkorras, rääkimata põhjustatud kahju hüvitamisest.

Lihtsalt infoks, et kergem ja endale mugavam on võõrandamine teha, jääb kõik jama olemata ;)
Ma usun siiski, et just võõrandamist karmo silmas pidaski. Päris nii lihtsalt see ikka ei käi, et lihtsalt lähed ja võtad auto arvelt maha. Ma kahtlen, et tal lammutustõend oli või siis, et ta auto ilma numbrite ja dokumentideta müüs.
Honda Prelude (5gen) '97➤Audi A4 (B5) '97➤Bmw 316i (E46) '99BMW 525i (E39) '02➤Mazda 6 (GH)´08
Kasutaja avatar
Iff_
Klubiliige EKBK
Postitusi: 67
Liitunud: 25.05.2004 15:25 39
Asukoht: Tartu

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas Iff_ »

Ma usun, et mõeldi ajutist arvelt mahavõtmist. Seda saab lihtsalt teha ja pole vaja mingit lammutustõendit. Pärast saab sama lihtsalt arvele tagasi
Kasutaja avatar
Kasutaja9
Huviline
Postitusi: 324
Liitunud: 08.09.2014 21:14 48
Peamine sõiduk: V8

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas Kasutaja9 »

:cool:
Viimati muutis Kasutaja9, 23.10.2015 18:31 23, muudetud 1 kord kokku.
karl1
Huviline
Postitusi: 2472
Liitunud: 08.10.2008 17:33 14
Peamine sõiduk: E65 FL
Telefon: 56997849
Asukoht: Jüri

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas karl1 »

See on ikka eriti nõme, kui kõik huvilised korraga kutsutakse. Üleüldse ei sobi see lugu siia, kuna polnud keegi mingi tilganäppija ju, vaid sina käitusid väga imelikult.
Kasutaja avatar
mirx26
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 23.04.2008 16:21 21
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas mirx26 »

Mina vist olen üks sellistest ostjatest, sest kui kuulutuse peale vaatama lähen siis loodan, et see vastab ka sellele jutule. Tartus enamus müüjaid ei julge enam kohalegi tulla, kui kuulevad, et sooviks kokku saada auto töökojas, kuna kõik on ainult vahendajad, suhteliselt harva on kuulutuse üles panija ka selle autoga ise sõitnud. Viimasel ajal on väga moes see, kus ostetakse auto 1000,ga ja järgmine päev müüakse uue müüja poolt 2000.
Müüsin nädal tagasi oma auto hinnaga 980 eur. Sest seisukord oli selline. Järgmine päev on auto kuuutus üleval, kus auto hind on võrdväärne teiste autodega, mis on täiskorras ehk hinnaks on 1999 eur. Uues kuulutuses pole enam autol ühtki suurt viga, kuigi auto osteti õhtul kell 7 ja hommikul kell 7 oli juba uus kuulutus üleval. Küsisin vennalt, et mitu autot ta niiviisi siis kuus müüb - ta ütles, et see kuu on müünud 10 autot (põhiliselt müüb bemme).
Kui ma nüüd ise aga hakkan ostma autot, mis on hinnaga 2000 eur siis tahaks küll paremat kui see, mille 980 euriga maha müüsin. Sellepärast lasen ka üle vaadata auto oma vennal töökojas, et teada, mis seal veel teha on. Loomlikult selline auto ei ole uus aga päris pime silmi sellist autot ka ei ostaks.
HannesT
Huviline
Postitusi: 541
Liitunud: 13.11.2007 11:54 50
Peamine sõiduk: E38
Asukoht: Räpina vald

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas HannesT »

Samas võiks juba tilgapakkujateks nimetada ka pooli müüjaid. Ise läksin bussiga autot ostma ja enne veel telefoni teel küsisin üle, et mis saab kui ma ei osta ja kas müüja viskab lähimasse asulasse ära. Kõik pidi vägev olema, mitte ühtegi viga, "libe pill" ja kindlasti ostan. Ja siis kohale jõudes hakkas pihta: šarniirid, rattalaager, esiklaas, turvavööd, rehv tühi, pihusti, summuti, rooste, paak lekib jne - jäigi ostmata. Seekord olin ilmselt siis mina see tilganäppija.
Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
iv0
Huviline
Postitusi: 97
Liitunud: 04.11.2014 23:20 08
Peamine sõiduk: BMW E34 525TD
Asukoht: Tallinn / Viljandi

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas iv0 »

Minu emotsioon:

Omasin tol hetkel BMW325TD-d ja pakkusin seda vahetuseks. Mulle pakuti Audi A4 esimese kerega 1.9 diislit. Olin huvitatud kokkusaamisest. Kohale jõudsin nägin järgmist pilti: A4, mis ümbert ringi roostes ja täiesti põhi vastu maad vajunud. Autos oli 5 inimest, kes ei vaevunud väljagi tulla autost. Mainiti, et autol on madaldused :D Autol oli esiklaas katki, vasakut ukselinki ei olnud, esistange oli poolik ja seest oli üleüldse räim. Seni olin arvanud, et minu auto oli räim. Sain kõhutäie naerda ja ütlesin, et jääb ära. Noor seltskond vastas sellele, et noh, ega nemadki ei taha minu BMW-d ja üleüldse mul on mõttetu auto. Sel hetkel oli mu kolmene kobrutanud ja kergelt roostes tiibadega. Esiklaasis oli ka mõra. Vaatamata sellele, tundsin, et mul oli tol hekkel ikka väga kena auto. :D
new BMW user
Huviline
Postitusi: 584
Liitunud: 22.07.2014 22:02 01
Peamine sõiduk: Audi A8 FL 3.7 191kw
Asukoht: Pärnu

Re: Tilganäppijate eri

Postitus Postitas new BMW user »

iv0 kirjutas:Minu emotsioon:

Omasin tol hetkel BMW325TD-d ja pakkusin seda vahetuseks. Mulle pakuti Audi A4 esimese kerega 1.9 diislit. Olin huvitatud kokkusaamisest. Kohale jõudsin nägin järgmist pilti: A4, mis ümbert ringi roostes ja täiesti põhi vastu maad vajunud. Autos oli 5 inimest, kes ei vaevunud väljagi tulla autost. Mainiti, et autol on madaldused :D Autol oli esiklaas katki, vasakut ukselinki ei olnud, esistange oli poolik ja seest oli üleüldse räim. Seni olin arvanud, et minu auto oli räim. Sain kõhutäie naerda ja ütlesin, et jääb ära. Noor seltskond vastas sellele, et noh, ega nemadki ei taha minu BMW-d ja üleüldse mul on mõttetu auto. Sel hetkel oli mu kolmene kobrutanud ja kergelt roostes tiibadega. Esiklaasis oli ka mõra. Vaatamata sellele, tundsin, et mul oli tol hekkel ikka väga kena auto. :D
Seda oli siis ilmselt lihtsalt selleks vaja, et tõdeda endale "Mul pole vajadust seda müüa, leidub ka hullemaid saane, kui mul" :D :)
Audi A8 3.7 FL! Bmw 523i 2.8 142kw projekt - R.I.P/Audi V8 3.6 184kw projekt :)
http://foorum.audiclub.ee/viewthread.php?tid=158647" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7831
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Jutupaunikute eri

Postitus Postitas arnis »

Aastat kümme tagasi sai üht bensukat müüdud. Tuldi siis vaatama kaugemalt terve perega.
Peale poolt tundi katsetamist kõigile meeldis, töötas hästi, katsesõidul oli tihe. Otsustati,
et ostetakse ära. Hakkasime pabereid määrima kui ühtäkki hakkas jahutusvent uugama.
Ostjatel olid silmad pärani, et ohoo, kuumenebki üle. Ühe või kahe minutiga otsustati ümber
ja täidetud paberiosa sai hävitatud. Üritasime neile mõistuse pähe tagasi tuua kuid tulutult.
Mis teha, tuleb välja, et keset suve kohapeal tiksudes käivituv jahutusventilaator on halb näitaja.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kasutaja avatar
thiery
Huviline
Postitusi: 369
Liitunud: 06.04.2010 15:10 30

Re: Jutupaunikute eri

Postitus Postitas thiery »

Endalgi üks hea lugu kirjtuada, nimelt müüsin BMW F10 . Helistas siis üks vene keelt kõnelev mees, leppisime kokku kohutumise mustamäel. Tüüp tuli mootorrattaga kohale, tegime väikese tiiru autoga ja siis peale seda hakkas autot üle vaatama. Uuris seal auto klaaside pealt mingied tekste ja numbreid ümber auto ja siis teatab mulle, et kuule sul on juhil poolsel klaasil ja kõrvalistuja klaasil erinevad numbrid, et sul on auto matsu pannud :D
Ma siis üritasin talle seletada, et ei ole ju avariid olnud, et vaata bmw logod on klaasidel, täiesti originaalid, et kõrvalistuja klaas ongi teise toote numbriga kui juhi oma, (terves numbris oli viimane number erinev) . Igaljuhul ta minu seletusega rahule ei jäänud ja ost jäi katki :D
kaspar
Huviline
Postitusi: 842
Liitunud: 19.01.2003 16:24 02
Asukoht: Tallinn

Re: Jutupaunikute eri

Postitus Postitas kaspar »

See on tõesti huumor. Ja isegi kui klaas on vahetatud, siis see absull ei tähenda, et auto on matsu pannud :D :D
HannesT
Huviline
Postitusi: 541
Liitunud: 13.11.2007 11:54 50
Peamine sõiduk: E38
Asukoht: Räpina vald

Re: Jutupaunikute eri

Postitus Postitas HannesT »

Ja isegi kui on matsu pannud, siis see ka ei tähenda iseenesest midagi.
Mul oli ka juhtum, kui autot vaadates naisterahvas ei tulnudki kõrvalistmelt välja ja mina karpe ja ukse aluseid uurides näisin nagu pervert, kes muuhulgas ka seeliku alla vahib. Lõpuks siiski ostsin ära. Siis lõpuks tõusis ja väljus.
Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Vasta