Teise ringi F15

Nõuanded sõiduki soetamisel
Toomas_M
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 08.02.2007 21:26 25

Re: Teise ringi F15

Postitus Postitas Toomas_M »

Teemaalgataja mõtet pole veel maha matnud, aga midagi pole ära ka ostnud. Samas teen ilmselt paar tiiru proovisõitu veel. Ilmselt peaks ikkagi vaatama ühte või teistpidi 5a/200000k garantiipaketiga masina poole.

Läbi PS'i sain praktilist nõu ja siit vastustest tegelikult ühtegi tüüpviga välja justkui ei joonistunud. Ehk puhas loterii nagu ükskõik milline 5a vana luksusauto ja kui sõiduomadused sobivad, siis miks mitte täringut veeretada.

Offtopicuna lisaks selle GLE jutu peale, et olen ühel nõul kriitikutega. Lõpuaasta W164 kasutuskogemus olemas ja W166 ML/GLE seda lisa raha välja käima väga ei kutsu. ML'ist GLE'ks minnes sai see mudel mu arust facelifti kõige otsesemas tähenduses - nagu vanal mutil näost tõmmati "kortsud pingule", aga see jäi kõik "kõrvade taha pidama" ja nii see taak seal ahtris erilist silmailu ei paku :D Siiruviirulised tuled muidugi maitse asi. Ja salongis pole ka seda edasiminekut väga - ma ei ole ka selle konkreetse ekraanilahenduse fänn.
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Teise ringi F15

Postitus Postitas TiitR »

Ma põrutaks praegu oma künka otsast arvamuse ja see ei pruugi kellegi omaga kattuda ega polegi pealesurumiseks mõeldud.
Mina vaataks autot ka justnimelt välimuse järele (see, kui süda seal lisaks on hea ja vastupidav, on vaid boonuseks), ikka hea ju ringi kulgeda masinaga, kus oled ise roolis rahul ja ei jää kipitama, et valik sai vale tehtud. Kui sulle ikka F15 meeldib (mulle näiteks meeldib vaid m-paketina, tavaline mitte), siis mina ka neid edasi vaataks ja purgaks. Igal margil või mudelil on omad kiiksud, suuremad või väiksemad, 100% kompotti vist uutel masinatel polegi.
Selle GLE-ga ongi täpselt nii, nagu siin ka kirjutatakse, et kui 2005 vs 2015a masinad erinevad väliselt vaid kriipsutuledega ja pisikosmeetika poolest, siis tõesti, kuidagi vana tundub see investeering (mõni paneb oma 2005a. ML-le ka ledid külge ja foori taga oletegi bratvad :D).
Kuna vaatad sellises hinnaklassis autot, siis ilmselgelt on sul palganumber natuke suurem, kui EV miinimum ja lubab ka autol purunenud/kulunud detaile vahetada.
See siis mu tagasihoidlik arvamus, kuigi ise kiman ringi üle 10a. vanustega :D, kuid minu moto, et liisingut ei taha ja vanad autod nõuavad paratamatult teinekord tonniseid väljaminekuid, mis peaks kohe ka võtta olema :cool:
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
Raivo
Huviline
Postitusi: 3605
Liitunud: 01.10.2002 10:58 38
Peamine sõiduk: BMW 530D
Asukoht: Tallinn

Re: Teise ringi F15

Postitus Postitas Raivo »

Ilmselt on tõepoolest riskivabam leida veel garantiiga ja/või väiksema läbisõiduga auto, millega oht orki minna on oluliselt väikesem.
Ehk siis ostuhind ja kuumakse (kui liisingusse) küll gramm kõrgem, aga ootamatuid väljaminekuid "tuhandetes" ehk jällegi vähem. Pluss veel see, et kui autol mingi suurem häda milletõttu pikemalt seisma jääb, siis ju üldjuhul vaja mingit asendusliikurit (juhul kui kasko seda ise ei paku).

Rääkides veel liisingust, siis mida värskem auto, seda paremad tingimused (loe kuumakse) ka üldjuhul saad (kõrgema jäägi + pangast parema intressi). Nii et päeva lõpuks võid sellega isegi väikeses võidus olla.

Edu masina valimisel :)
530d
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: Teise ringi F15

Postitus Postitas MartenL »

Q7-l saad lisaks tavapärastele kettidele vahetada veel nukad 4tk, varuosad ja töö kokku ca 4000€. Nukkadel on hetkel vist juba kolmas tootekood ehk tehas on toodet vähemalt kolm korda alates 2015 aastast parandanud.
Kui seda teha ei soovi, siis on kolm varianti: 1) Ostad selle millel on just tehtud või pika garantiiga 2) ostad bensuka, jah liigub ka neid 3) ostad SQ7
Vasta