E36 orig. helisüsteemi võimendi valmidus.

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
Martin1
Huviline
Postitusi: 1726
Liitunud: 30.06.2010 01:25 55
Peamine sõiduk: F31
Asukoht: Tallinn/Laulasmaa

E36 orig. helisüsteemi võimendi valmidus.

Postitus Postitas Martin1 »

Tere, installisin täna võimendit siis bassika jaoks. Kuna ei leidnud ühtegi auku kust voolujuhet läbi ajada siis kakkusin lahti pagassi polstri vasakpoolse seina. Olin foorumist lugenud et kõvematel e36 helisüsteemidel olemas võimendi seal taga, mul koht olemas aga võimu pole. Täna uurisin siis täpsemalt ja mul seal olemas suur pistik koos voolu,massi ja kõlari juhtmetega..

Kas selline võimendi valmidus kõigil tehasest (94a) või on mul seal ennem see võimendi olnud siiski?

Arvamus et mul kõvem helisüsteem seal olnd oli sp, et ees ustes tehasepoolt kaks kõlarit.. samas peaks siis taga mingid kasti moodi asjad kõlaritel olema?

ja veel, see voolu juhe originaal võimendile tundus suht peenike olevat.. kas tohib sinna järgi ühendada aftermarket võimendi siis? usun et enda võimendi (400w max ehk 1x180rms'i vist) ei ole nii jõhker et jämedamat vajaks?

tänan
Kriks
Huviline
Postitusi: 116
Liitunud: 20.06.2010 19:59 55

Re: E36 orig. helisüsteemi võimendi valmidus.

Postitus Postitas Kriks »

Hea oleks ikkagist väheke jämedamad voolujuhtmed sulle sinna. See võim mängib sulle umbkaudu 180rms ainult sellisel juhul kui tal on korralik toide. See, et ta lihtsalt voolu taha võtab ja mängib ei tähenda, et ta piisavalt voolu saab. Ja muidugi, et see kõik kõlaritesse jõuaks peaksid kõlarijuhtmed ka välja vahetama.
1982 315 E21
1984 528i E28
1994 320i E36 Vert.
2001 330xD E46
Kasutaja avatar
Martin1
Huviline
Postitusi: 1726
Liitunud: 30.06.2010 01:25 55
Peamine sõiduk: F31
Asukoht: Tallinn/Laulasmaa

Re: E36 orig. helisüsteemi võimendi valmidus.

Postitus Postitas Martin1 »

jah, mõtlesin isegi et võib peenikeseks jääda see voolu juhe. Aga e36 kupeel suht keeruline kuskilt tuua seda juhet läbi, või on kellelgi näpunäiteid?

ja kõlarite juhtmeid pole vaja vahetada, sest võimendi ainult bassika jaoks ja seal loomulikult korralikud juhtmed.
Kasutaja avatar
Snader
Huviline
Postitusi: 949
Liitunud: 29.07.2009 22:08 02
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: E36 orig. helisüsteemi võimendi valmidus.

Postitus Postitas Snader »

Nagu ma aru saan tahad plussjuhtme tuua aku juurest taha vasakule poole koopasse, kus orig võimendi asub?
Kohe aku all, tulemüüris, on auk sees, tõmba see fooliumiga kaetud tekk eest ja seal alla on kummist läbiviik millel kaabli tarbeks käib keskelt osa ära. Salongi poolt tuleb see kindalaeka taha, Ews-i ja muude plokkide juurde, sealt saad selle viia mööda mööda põhja vajaliku kohani. Kaabel võiks olla 16mm², ja seda kulub ehk viis meetrit. Et kaablit korralikult vedada saaksid, peaksid eemaldama istmed ja põhjamati.
Kasutaja avatar
Martin1
Huviline
Postitusi: 1726
Liitunud: 30.06.2010 01:25 55
Peamine sõiduk: F31
Asukoht: Tallinn/Laulasmaa

Re: E36 orig. helisüsteemi võimendi valmidus.

Postitus Postitas Martin1 »

selge, tänan. seal kus on signaal vist ka vms?
Vasta