E34 Heliprojekt

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
MHD
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 01.05.2012 16:32 25

E34 Heliprojekt

Postitus Postitas MHD »

Tervitused foorumi-audio huvilistele esmalt.


Nimelt jääb kohe-kohe üle üks üsna mõistlikus seisu-töökorras E34 ning tekkis pisikene mõte seda ära kasutada. Kuna muud asjad väga tegemist ei vajaks, siis oleks esmaseks sooviks paigaldada autosse korralik helisüsteem.

Korralik? <- Pean silmas siiski süsteemi mis ei koosne suvalistest ovaalidest odava klassi headuniti sabas.

On uuritud nii siit kui sealt ja mõeldud nii ühe kui teise asja peale. Kuna pole hetkel õnnestunud selle konkreetse auto polstrite-uste ja muuga lähemalt tutvuda,lisaks on arusaamatuks jäänud mõned nn "lahendused" korraliku helisüsteemi puhul, seega küsin siin veidi nõu-abi.


Plaan oleks järgmine:

Ette: Focal Polyglass 165VB
Taha: Focal Polyglass 165VB

Woofer: ?
Võimud: ?

Headunit: ?


Olen neid Focali kõlareid varem mängimas kuulnud, esitus oli päris hea, kuid võim ja headunit nende kõlarite ees ei olnud just parimate killast, seega olen kindel et need elemendid on võimelised veel paremini mängima. Samuti olen veidi mõelnud ka jupitamise peale, ehket ühed kindlad midbassid ja teised kindlad teetrid, kui nii siis millised oleksid soovitused? Hinnaklass võiks enam-vähem samadesse piiridesse jääda.

Sooviksin just veidi nõu, et "kuhu" need kõlarid paigaldada, kuna kardan et E34 originaal pesad jalgade juures ei ole just parimad kohad, lisaks läheb sinna veidi väiksem element kui mu mälu ei peta? Uste ümberehitamine tuleks kõnealla, samas peaks asi jääma viisakas ning mitte nii väga silma torkav ja absoluutselt ei sobiks kui need kastid uste külge tuleksid ülemäära suured. Seega palun veidi nõu selle küsimuse osas.

Samuti tuleks kõrged paigutada piilarite külge, kuna originaalpesa pole nähtavasti nii hea nurga all?

Tagumised kõlarid läheksid aknalauale, muidugi tuleks ka seal veidi ümberehitust teha.

Kuhu paigaldada tagumistele reisijatele suunatud tweetrid?

Süsteemi koostamisel-paigaldamisel paneks suuremat rõhku kvaliteedile, seega ootan igasuguseid lahendusi-soovitusi woofri osas. Enda mõtteks oli muidugi mingi korralik 12" element tagumise istme taha, hermeetiliselt ning inverteriavaga tagaaknalauale.

Võimendite osas nii hullusti abi ei vaja, kuid headuniti valik ja passiivsete filtrite kasutamine-mittekasutamine on ka asi mille osas veidi abi vajaks.

Soovitati soojalt Pioneeri P88RS-II headunitit ning olen üpris kindel, et tegemist on hea asjaga, siinjuures jääb aga arusaamatuks kuidas see asi täpselt mängima peaks.

Elementidel on kaasas oma filtrid, headunit aga omab ka palju funktsioone. Kui kasutada seda headunitit, siis kuidas lahendada filtrite jms majandus?

Jätta passiivfiltrid vahelt ära ning sel juhul kasutada puhtalt nelja midbassi ning nelja tweetri tarbeks kaheksat kanalit? Lisaks siis woofer veel eraldi.


Ootan ükskõik millist nõu-abi selles osas.

Ette tänades,
MHD
Kasutaja avatar
Jan
Huviline
Postitusi: 565
Liitunud: 19.10.2007 02:58 27
Peamine sõiduk: BMW F800GS TOURATECH ADVENTURE
Asukoht: Tallinn

Re: E34 Heliprojekt

Postitus Postitas Jan »

Mina soovitaks sul kohe ühe korraliku heli mehe poole pöörduda
Vaata: http://bsm.ee/kontakt.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Helistad räägid ja lepid asjad kokku kuda ja mida teha tahad. Saad vähemalt kõik soovitused ühelt mehelt.
Mina ja mõned teisedki tuttavad on tema tegemistega väga rahule jäänud.
MHD
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 01.05.2012 16:32 25

Re: E34 Heliprojekt

Postitus Postitas MHD »

Tänud vastamast!

See on variant, kuid olen rohkem sellist tüüpi inimene kes enne veidi uurib ja siis katsub ise asja valmis ka teha. Ühtteist sellest asjast ka tean, kuid kuna kokkupuuted selle konkteetse autoga sisuliselt puuduvad, siis peamiselt seetõttu ka siia teema tegin.

BSM.EE tegemistest olen veidi teadlik ning olen alati nende kohta positiivset hinnangut kuulnud. Arvan, et nende poole pöördumine puhtalt nõu saamise eesmärgil ei ole asjakohane, sest nende peamiseks tegevusalaks on siiski helitehnika müük ja sinna otsa kohe paigaldus.

Esialgu soovin siiski veidi nõu, milline puudutab siis täpsemat tehnika-seadmete valikut sellesse masinasse ning kuidas lahendada nende paigaldus-asukoht.

Kuna nähtavasti läheb siiski tegemisse aktiivne süsteem, jäävad kõlaritega kaasasolevad filtrid välja ning saab võimud valitud just aktiivse süsteemi tarbeks.

Arvan, et ALPINE MRP-F30 4x tweetrite jaoks ning teine samasugune võim 4x Midbasside jaoks peaks olema päris piisav, headunitiks siis Pioneer P88RS-II

Kõikvõimalik nõu-soovitus kogu selle teema juures on endiselt oodatud.
Kasutaja avatar
trillian
Huviline
Postitusi: 731
Liitunud: 20.11.2007 10:28 08
Telefon: 56670631
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E34 Heliprojekt

Postitus Postitas trillian »

Kuidas sa plaanid teha aktiivi süsteemi, kui kõlarid on nii ees, kui taga? Aktiivina on nii, et saad sa teha kolmeribalise aktiiv süsteemi, seega ainult esimese otsa, tagumised saaks ka teoreetiliselt käima panna, aga siis oleks heli nagu pudru ja kapsad, eeldades, et sa ka viiteid kasutama hakkad, samas, kui sa neid ei kasuta, siis mis point on aktiivil üldse?
Aga e34´l on jalgade juures piisavalt ruumi, et ka orig. kohta paigaldatuna mängiksid midbassid seal suhteliselt hästi.
MHD
Huviline
Postitusi: 3
Liitunud: 01.05.2012 16:32 25

Re: E34 Heliprojekt

Postitus Postitas MHD »

Täpselt selliseid postitusi ma ootasingi. :D

Kuna olen alles nn "uurimise-õppimise" staadiumis, ei osanud arvatagi, et see kolm riba sellisel kujul käib ning iseenesest täiesti loogiline ka ju , kui tagantjärele mõtlema hakata.

Mitte aktiivse süsteemi puhul oleks see headunit suhteliselt pointless, lisaks arvan et kui asi lahendada ainult kolme ribaga ette pluss woofer, peaksid ustes-armatuuril olevad elemendid veidi kobedamad olema, sel juhul muutuks ka asja hind päris korralikult.

Tuleb asi veidi ümber mõelda ning jääb see aktiivse süsteemi teemaarendus ära nähtavasti ning läheb nagu esialgselt plaanis oli (ühed ja samad midbassid pluss tweetrid nii ette kui taha, lisaks woofer).
Kasutaja avatar
trillian
Huviline
Postitusi: 731
Liitunud: 20.11.2007 10:28 08
Telefon: 56670631
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: E34 Heliprojekt

Postitus Postitas trillian »

MHD kirjutas:Mitte aktiivse süsteemi puhul oleks see headunit suhteliselt pointless, lisaks arvan et kui asi lahendada ainult kolme ribaga ette pluss woofer, peaksid ustes-armatuuril olevad elemendid veidi kobedamad olema, sel juhul muutuks ka asja hind päris korralikult.
Esiteks ei! See head on ka passiivina kasutades suht fantastika.
Teiseks, sinu kirjelduses on juba tegu nelja ribalisega, mida 88 ei võimalda ilma lisa proseta.
Vasta