bluetooth.

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Eintc
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 12.03.2007 19:10 19
Asukoht: raplamaa

bluetooth.

Postitus Postitas Eintc »

tere! kas on võimalik E39 99a originaaltelefonile lisada bluetooth? et mis hinna klassis sihuke asi ka maksma võiks minna ja kus? tänud!
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Orig. telefoni asemele peaks saama panna nt. orig. BT interfeisi.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

10+k ja hunnik peavalu (paljud pistikud tuleb ringi vahetada ja vist mingid juhtmed ka veel vedada).
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Ma ka väga selle BT vaimustusest aru ei saa.
Kui autos on telefon sees, siis TwinSIM sisse ja tuld!
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

priitv8 kirjutas:Ma ka väga selle BT vaimustusest aru ei saa.
Kui autos on telefon sees, siis TwinSIM sisse ja tuld!
ma kasutan kah twinsim´i aga BT puhul oleks 1 telefon vaja. kui on autos olemas BT siis on ok aga järelpaigaldus sellele on kallis ja piinarikas, ühesõnaga .
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Originaal Bt puhul vbl mitte, aga igasuguste suvaliste komplektide puhul häirib veel see, et telefon peab oma aku pealt kärama. Kui just eraldi veel autolaadijat ei viitsi külge ühendada.
TwinSIM puhul pole muud, kui autos võtit keerata ja sõita/helistada. Ülejäänu eest hoolitseb võrguoperaator.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Eintc
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 12.03.2007 19:10 19
Asukoht: raplamaa

Postitus Postitas Eintc »

kuidas see twinsim siis ka toimib ja on ta ka hea hea ja mugav kasutada! vabandan ebakompetentsuse pärast! :oops:
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek_M »

Eintc kirjutas:kuidas see twinsim siis ka toimib ja on ta ka hea hea ja mugav kasutada! vabandan ebakompetentsuse pärast! :oops:
Toimib nii, et keerates süüte sisse, lülitub sisse autotelefon ning kõik kõned suunduvad automaatselt autosse - keerates süüte välja, suunduvad kõik kõned uuesti taskusse. Samuti suundub kõne taskusse kui autos kõnet paari kutsumise jooksul mitte vastu võtta. Sõnumid tulevad taskusse. Kahe kaardi vahel saab helistada. Suundumist saab taskutelefonilt lubada/keelata.
Helistaja number (kui on salvestatud kontakt siis ka nimi) näidatakse ekraanile.

Miinusena asja juures on võibolla tulenevalt minu oskamatusest aga uusi numbreid autotelefoni kaardile ma muud moodi sisestada ei oska kui arvuti ja kaardilugeja abil. Kui keegi on autosse helistanud mulle, siis selle numbri saab telefoni salvestada aga päris tühja koha pealt mina uut kontakti lisada ei oska.
Indrek
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Indrek_M kirjutas:Kui keegi on autosse helistanud mulle, siis selle numbri saab telefoni salvestada aga päris tühja koha pealt mina uut kontakti lisada ei oska.
Sõltub telefonist, aga BMW sisseehitatud telefoni puhul kehtib Motorola menüüde loogika. Seal suutsin ma isegi telefoniraamatust nime ainult kasutusjuhendi abil otsida, lisamisest rääkimata. Aga toiming ise on võimalik. Teha saab ainult toru pealt, mitte MID-st või monitorist.
Siin on üks USA variandi juhend, sel klahvide tähistus erineb saksa omast veidi:
http://www.e38.org/bmw_cmt3000vr.pdf
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Ei ole see sinihammas nii keeruline ühti. Ma siin mõni aeg tagasi lisasin hobi korras oma X5-le ühe. Tervelt 4h kulus koos juhtmete veoga. (Tõsi, väikese ratsi tegin ka)

Soovitan autol peal oleva telefonisüsteemi pistik üle vaadata - kas sobib sinihamba ajuga. Lisaks läheb vaja veel sinihamba antenni (võib-olla sobib ka siemens bit II oma) Ei tohiks üle paari tunni töö olla.
Vasta