BMW mp3 mängja

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
mel123
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 05.05.2009 08:31 25

BMW mp3 mängja

Postitus Postitas mel123 »

Leidsin internetist sellised huvitavad seadmed
http://www.eastmedia.ee/et/car_media_adapters/bmw/

Kas kellelgi on kogemusi, arvatavasti ostan endale ka.
Tunneks huvi nende kohta et kuidas toimivad, iseärasused.
Osta.ees müüdi samasuguseid analooge kasutatult ja kallimalt. Nõme kui inimeste teadmatust ja mugavust nii ära kasutatakse ja kallimalt müüakse.
Mart_J
Huviline
Postitusi: 334
Liitunud: 15.01.2008 23:28 20
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas Mart_J »

mel123 kirjutas:Leidsin internetist sellised huvitavad seadmed
http://www.eastmedia.ee/et/car_media_adapters/bmw/

Kas kellelgi on kogemusi, arvatavasti ostan endale ka.
Tunneks huvi nende kohta et kuidas toimivad, iseärasused.
Osta.ees müüdi samasuguseid analooge kasutatult ja kallimalt. Nõme kui inimeste teadmatust ja mugavust nii ära kasutatakse ja kallimalt müüakse.
Kogemus analoogsete seadmetega - cdboxi emulaatori tulemus on ikka üldjuhul see et lugude nimesid ei näe või isegi kui näeb on see nii algeline et selle abil oma kataloogidest muusikat küll üles ei leia. Samuti on kohati see ühendus parajalt aeglane ja ei reageeri nii kiiresti kui vaja, aga see oleneb ka seadmest.
Kasutaja avatar
alvaruus2
Huviline
Postitusi: 271
Liitunud: 28.04.2010 08:59 00

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas alvaruus2 »

Leidsin ka netist sellise seadme. Tundub asjalik, aga kellelgi äkki kogemusi?

http://maintronic.de/shop/contents/en-u ... layer.html
mel123
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 05.05.2009 08:31 25

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas mel123 »

alvaruus2 kirjutas:Leidsin ka netist sellise seadme. Tundub asjalik, aga kellelgi äkki kogemusi?

http://maintronic.de/shop/contents/en-u ... layer.html

ei tea kas see ligi kolmekordne hinna vahe õigustab ennast
Kasutaja avatar
alvaruus2
Huviline
Postitusi: 271
Liitunud: 28.04.2010 08:59 00

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas alvaruus2 »

ei tea... sellepärast uuringi
ronnie
Huviline
Postitusi: 2
Liitunud: 26.07.2010 16:58 56

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas ronnie »

hei,

Ma lasin panna oma kunagisele E46'le iPodi ühilduvuse junni. See töötas selliselt, et emuleeris raadiole CD-boxi. Seda ilmselt teevad need kõik emulaatorid. iPodis olid BMW[1-6] nimelised playlistid mille vahel sai siis valida. Lugude nimesid ei läinud ja nende vahel navigeerimine oli üpris tüütu kui pleilistid olid väga suured.

Samas lahe oli see, et jättis meelde millise loo peal ja kuskohas loos oli mängimisega pooleli jäänud ja oskas sealt edasi mängida. Samuti oskas laadida iPodi mõistlikult ja see kunagi ei läinud tühjaks. Ma ütlen seda kõike sellepärast, et mul oli hiljem veel uues CR-V's ka liides iPodi jaoks ja sellega oli terve rida probleeme (loe: tegi kõike vastupidiselt, lasi iPodi aku tühjaks, niiet pidi eraldi laadima, iga kord alustas playlisti mängimist algusest, aga samas näitas vähemalt lugude nimesid - kuigi navigeerimine nende vahel oli erakordselt raske).

Nendest liidestest mis sa näitad ei oska ma midagi arvata :)
Syn
Huviline
Postitusi: 256
Liitunud: 20.02.2008 11:06 10

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas Syn »

Hakkas ka asi huvi pakkuma. Endal autos sees juba originaal CD-mängija BMW Business CD RDS (kood raadiopassis: BP3850). Kas sellele on ka lootust selline asi juurde lisada (ei ole kindel kas boxi võimalus CD makkidele lisati) ja kui on siis kumb? Kas see 10pin või 12pin variant.
Tänud neile, kes aidata oskavad- ei tahaks huupi tellida.
"Player In Maneagement Profession"-PIMP
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas aise »

mel123 kirjutas:
alvaruus2 kirjutas:Leidsin ka netist sellise seadme. Tundub asjalik, aga kellelgi äkki kogemusi?

http://maintronic.de/shop/contents/en-u ... layer.html

ei tea kas see ligi kolmekordne hinna vahe õigustab ennast
DSP süsteemi toetab antud seade, sellest ka kõrgem hind. see on tõenäoliselt kvaliteetsem kah, seda on paljud kiitnud.
Kasutaja avatar
alvaruus2
Huviline
Postitusi: 271
Liitunud: 28.04.2010 08:59 00

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas alvaruus2 »

Syn kirjutas:Hakkas ka asi huvi pakkuma. Endal autos sees juba originaal CD-mängija BMW Business CD RDS (kood raadiopassis: BP3850). Kas sellele on ka lootust selline asi juurde lisada (ei ole kindel kas boxi võimalus CD makkidele lisati) ja kui on siis kumb? Kas see 10pin või 12pin variant.
Tänud neile, kes aidata oskavad- ei tahaks huupi tellida.
Ma väga kahtlen, et CD makkidel juba cd boxi võimalus tehase poolt lisatud on. Aga kui boxi juhtmed taha välja jooksevad, siis peaks selle CP600 paigaldus olema ääretult lihtne. Ja tundub kvaliteet kraam. Ise vist plaanin mingi aeg endale soetada...
Syn
Huviline
Postitusi: 256
Liitunud: 20.02.2008 11:06 10

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas Syn »

Ise kahtlen ka, aga äkki keegi oskab juhendada kuidas seda kindlaks teha? Kui võimalus olemas siis igaljuhul läheb loosi, plaatide kõrvetamisest kopp ees :D
"Player In Maneagement Profession"-PIMP
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4690
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas Fred »

Kindlasti on osadel CD-makkidel boxi võimalus ka. Võta makk välja ja vaata kas selle üldise suure pistiku all on veel üks või kaks pisemat neljakandilist pesa.

Pilt
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8274
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas priitv8 »

ronnie kirjutas:hei,

Ma lasin panna oma kunagisele E46'le iPodi ühilduvuse junni. See töötas selliselt, et emuleeris raadiole CD-boxi. Seda ilmselt teevad need kõik emulaatorid. iPodis olid BMW[1-6] nimelised playlistid mille vahel sai siis valida. Lugude nimesid ei läinud ja nende vahel navigeerimine oli üpris tüütu kui pleilistid olid väga suured.

Samas lahe oli see, et jättis meelde millise loo peal ja kuskohas loos oli mängimisega pooleli jäänud ja oskas sealt edasi mängida. Samuti oskas laadida iPodi mõistlikult ja see kunagi ei läinud tühjaks. Ma ütlen seda kõike sellepärast, et mul oli hiljem veel uues CR-V's ka liides iPodi jaoks ja sellega oli terve rida probleeme (loe: tegi kõike vastupidiselt, lasi iPodi aku tühjaks, niiet pidi eraldi laadima, iga kord alustas playlisti mängimist algusest, aga samas näitas vähemalt lugude nimesid - kuigi navigeerimine nende vahel oli erakordselt raske).

Nendest liidestest mis sa näitad ei oska ma midagi arvata :)
Selle jutu peale (eriti just väite BMW-nimeliste pleilistide olemasolust) ütleksin, et Sul oli BMW originaalne iPod-adapter. Selle üle, kas ta ka lugude nimesid näitab, oli meil saksa foorumis väike vaidlus kohe. Aga kindlat vastust mul ei olegi. Üks vend väitis, et kui raadio on MP3-firmwarega, siis peaks näitama. Aga sakslane kes seda proovis, ei saanud oodatud tulemust. Nii et tundub olevat turvaline väita, et BMW orignaalne ei toeta lugude nimede kuvamist.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
krissu26
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 09.03.2011 11:44 21
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas krissu26 »

Sai ka FM transmitterist kõrini ja otsin paremat lahendust USBga muusika kuulamiseks. Äkki keegi oskab aidata, kas 12/2002a E39le ka midagi taolist paigaldada saab. Eastmedias pakutud variandid sobivad masinatele kuni 2001a. kui mul just midagi kahesilma vahele ei jäänud. Ehk on ka mingeid muid variante veel olemas, kuidas USBga kuulata saaks. Tegu on suure ekraaniga originaalraadioga. Igasugune abi ja nõuanne on oodatud.
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas hillarr »

krissu26 kirjutas:Äkki keegi oskab aidata, kas 12/2002a E39le ka midagi taolist paigaldada saab. Eastmedias pakutud variandid sobivad masinatele kuni 2001a. kui mul just midagi kahesilma vahele ei jäänud.
Ma arvan, et seal on andmetega puusse pandud ja tegelikult sobib küll. See kus on kirjelduses "for 10-pin CD changer" läheb 2001 ja uuematele (lapikud pin'id pistikupesas) ning 12pin variant vanematele (ümmargused pin'id pistikupesas).

Vähemalt Zemexi toodetel saab küll kahte erinevat varianti tellida:
http://www.zemex.eu/categories_group_65 ... r-BMW.html

Lugude pealkirju ei näe ekraanil ja korraga saad mälukaardile/USB pulgale panna 6x99=594 lugu. Toimib nii, et teed 6 kindla nimega kataloogi ja igasse kataloogi kuni 99 lugu sisse. Põhjus selles, et Zemex emuleerib CD boxi ja CD ei näe ette rohkem kui 99 lugu ühel plaadil.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas PeeterA »

Ümarate makipistiku klemmide ja 10-pin'ise boksipistikuga kombinatsioon on täiesti olemas. See on ka sinu Zemex'i lingil näha. 12-pin'ise boksipistikuga makkidel ei käi boksi juhtimine i-bus'i kaudu. Seetõttu ei saa ka müüdav emulaator nendega koostööd teha.

Sellel Zemex'il on ju välja reklaamitud ID3 tag'ide kuvamine, seega peaks esitajad/loo nimed ekraanile ilmuma küll. Pealegi on see antud e-pood küll vale koht, kust tellida - ebay'st saab sama asja alla 100EUR. Ise antud tootega kokku puutunud pole, aga enda masinas on analoogne seade(Grom USB) tekstikuvaga.
Üks enda tehtud video seadme tööst:
http://www.youtube.com/watch?v=jhoSA_1r2_E
tel. 51 949 859
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas hillarr »

PeeterA kirjutas:Ümarate makipistiku klemmide ja 10-pin'ise boksipistikuga kombinatsioon on täiesti olemas. See on ka sinu Zemex'i lingil näha. 12-pin'ise boksipistikuga makkidel ei käi boksi juhtimine i-bus'i kaudu. Seetõttu ei saa ka müüdav emulaator nendega koostööd teha.
Seda emulaatorit saab kasutada ikka mõlemate makkide puhul (nii 2001st vanemad kui ka uuemad). Tuleb lihtsalt tellimisel õige valida. Aga see Eastmedia poes müüdav tundub mingi Zemexi kloon hoopiski olevat.
PeeterA kirjutas:Sellel Zemex'il on ju välja reklaamitud ID3 tag'ide kuvamine, seega peaks esitajad/loo nimed ekraanile ilmuma küll.
Sul on jah eraldi kaks LCD riba, siis ilmselt ikka töötab. Sellel autol millel ma nägin oli teine makk ja igal juhul lugude nimesid ei näidanud ja olid ainult lugude numbrid.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas PeeterA »

hillarr kirjutas:Seda emulaatorit saab kasutada ikka mõlemate makkide puhul (nii 2001st vanemad kui ka uuemad). Tuleb lihtsalt tellimisel õige valida.
Õige jutt. Näiteks seal videos olev makk tuli tootmisse, kui ma ei eksi siis aastal 1998.
Lihtsalt tahtsin öelda, et see 12-pin'iline boksipistik käis liiga vanadel makkidel ja nendega antud emulaator koostööd ei tee. Näiteks E39 puhul kõlbavad pmst. kõik boksi juhtimisega makid alates mudeli tootmise algusest. Samas E38 puhul tuli CD-boksi juhtimine läbi i-bus'i alles 09/1998. Seetõttu vanemad E38'd, mille makil oli ka see 12-pin'ga boksipistik, ei kõlba.
tel. 51 949 859
BMW Rh+
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 03.03.2011 22:31 49

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas BMW Rh+ »

On olemas ka selline asi http://www.europeanautosource.com/produ ... ts_id=3812
Kas keegi kaasfoorumlastest on seda proovinud`?
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas PeeterA »

Tootja järgi peaks kvaliteetne asi olema. Ainult ma ei saa aru, mida ta teistest oma kallima hinnaga paremini teeb? Tundub, et andmeid loeb üksnes IPod/IPhone pealt. Grom'i seade loeb lisaks ka mälupulkadelt, välistelt kõvaketastelt jne.
http://gromaudio.com/store/usb_adapters ... rface.html
tel. 51 949 859
BMW Rh+
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 03.03.2011 22:31 49

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas BMW Rh+ »

See siis sinihammaste ja USB augu ja muu sellisega DICE http://www.europeanautosource.com/produ ... ts_id=3544
Kas keegi kaasfoorumlastest on proovinud GROM seadet, kas install sama lihtne kui DICE oma?
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas PeeterA »

Kirjutasin mõned postitused eespool, et mu autos on Grom :lol:
Ma ei tea kui lihtne see Dice install on, aga 4 juhtme ühendamine(jootsin, alternatiiv kiirühendustele) makipistikus olevatega midagi kaelamurdvat pole. Seadme paigaldasin armatuuri sisse maki kohale ja USB pikendusjuhtme vedasin kindalaekasse(vt. videot).
Ainuke asi Grom'i tellides on igaks juhuks müüjal paluda saata kohe koos n.ö. "patch"-kaabliga, millele on lisatud mürasummutusfilter. Mul lõi algul tavalise kaabliga(algupäraselt komplektis) kõlaritesse geneka pinina sisse muusika taustal. Patch-kaabel saadeti hiljem tasuta. Samas see pinisev heli ei pidanud kõigil masinatel esinema, seetõttu teda komplekti kaasa ei panda. Võimalike probleemide vältimiseks aga soovitan ostes kohe lasta see kaasa panna, lõpphinda see ei mõjuta.
Kui netist lugeda, siis see geneka pinina probleem on päris paljudel, nii DICE'l, Grom'l kui ka odavate Hiina CD-boksi emulaatorite korral. Tundub, et neil on see väliste segajate mürasummutus kehvasti lahendatud.

http://www.bimmerfest.com/forums/showth ... p?t=276368
http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... p?t=795194
http://forums.bimmerforums.com/forum/ar ... 96785.html
http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=737744
tel. 51 949 859
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas hillarr »

PeeterA kirjutas:Ainuke asi Grom'i tellides on igaks juhuks müüjal paluda saata kohe koos n.ö. "patch"-kaabliga, millele on lisatud mürasummutusfilter.
Pinin võib tekkida sisse sellest, et maandused ei ole ühel tasemel. Näiteks võimendi, multimeedia seadmed ja makk saavad oma maandused erinevatest punktidest ja üks seade hakkab läbi audiokaabli ennast maandama samale tasemele.

Mul juhtus sama asi E34's kui lisasin välise võimendi ja tahtsin võimendit kasutada võimendamiseks kahe erineva signaaliallika jaoks. Proovisin mürafiltrit, mis küll lahendas asja täielikult, aga mind see ei rahuldanud, sest see filtreeris ka madalaid sagedusi välja - ma ei tea kas oli konkreetse toote viga või mitte. Igal juhul mina tegi sellise triki, et panin maki remote väljundi juhtima releed, mis lülitas ümber võimendi sisendiotsa minu kahe heliväljundi vahel - relees ümberlülitus kolmele kontaktipaarile: vasak kanal, parem kanal ja heli maanduskarv.Ühesõnaga kui makk oli väljas oli võimendi külge ühendatud mu teine signaaliallikas ja kui maki sisse lülitasin tekkis pinge maki remote väljundisse, mis rakendas relee ja lülitas sisendi ümber. Sellega ma lahendasin ground loop'i probleemi ja helilises mõttes ka kindlasti kõige kvaliteetsem kui seda ükski filter on.
BMW Rh+
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 03.03.2011 22:31 49

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas BMW Rh+ »

Dice install väga lihtne(suht plug and play). Kui on naviga mudel siis peab võtma "trunk interface", lihtsalt ühendad dice kaabli cd boxi kaabli pistikutega ja vead kaabli ette peidetult, peidad nö karbi ära ning vead Ipodi kaabli kuhu vaja on ja töötab, foorumid räägivad et suht 20-30min töö. "Radio interface" ühendub raadio taha kuskile pistikusse.
Netist uurides, siis peaks GROM ka navi mudelitel ühendama cd boxi pistikutega aga videotest on jäänud mulje et see GROM jääbki taha. Paned oma USB või Mp3 mängija külge ja töötabki seal taga. Kes Gromi teavad siis kas sellel on olemas pikk kaabel ja kas see ühildub Bmw pistikutega või peab lõikama, tinutama?

Huvitav on see et ühe Grom tellimine on 34usd ja Dice 134usd(kohale umbes 2-5 päevaga). Kui hulgi tellida neid dice saaks odavamalt :cool:
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas PeeterA »

Ka Dice tuleb raadio juhtmestikuga ühendada nagu Grom. Selleks, et raadio tunneks ära virtuaalse "cd-boksi", tuleb ühendada aku +12V, süüte +12V, maandus ning I-bus juhe. See maki taga olev 10-pin'iline cd-boksi juhe kannab edasi ainult audiosignaali.
Oleneb, mis andmekandjalt(Ipod/Iphone, mälupulk vms) soovitakse muusikat kuulata, tuleb vedada sobiva pikkusega datajuhe vastavalt kas siis USB<->USB või Ipod'/Iphone spets. kaabel. Grom'il on pakendis kaasas võrdlemisi lühikesed(1.5m) juhtmed, seega kõlbaksid üksnes ilma telekata variandile, kus raadio on armatuuris. Pikema kaabli peab eraldi tellima, kui on soov pagasiruumist salongi juhet vedada. Telekaga masina puhul jääbki juhtseade pagasiruumi.

See Dice 134 taala saatmiskulu on igatahes naeruväärselt palju.

Ei tasu unustada impordimaksu, mis mäletamist mööda vähemalt Gromi puhul moodustas jämedalt 500 kr. vanas vääringus.
tel. 51 949 859
BMW Rh+
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 03.03.2011 22:31 49

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas BMW Rh+ »

Dicel peab ainult ühendama 3 ja 6pin kaabli(cd boxi kaabli) ja töötab, olen vaadanud paigaldusvideoid ja ainult plug and play.
mel123
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 05.05.2009 08:31 25

Re: BMW mp3 mängja

Postitus Postitas mel123 »

Kes ikkagi tahab tavalist makki panna (ALPINE, CLARION, JVC, KENWOOD, PANASONIC, PIONEER, & SONY) autosse ja ka samas roolilt juhtida siis sellelt lingilt saab abivahendi
http://www.dynamicsounds.co.uk/autolead ... -8933.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Vasta