e36 heli

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Kasutaja avatar
Sandu-
Huviline
Postitusi: 139
Liitunud: 30.07.2010 21:42 32
Telefon: 56638525
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

e36 heli

Postitus Postitas Sandu- »

Tervist , et praegu peal kuus orginaal k6larit ja lahjaks jääb , ostest saadik mingi odavam makk , et kuidas heli paremaks saada ? subwoofer ja võim , kas orginaal kõlarid m2ngikid välja , abi palun , aitäh.
BMW 320d f31
BMW X6 e71 4.0 225kw
BMW 525 e61
Audi A6 c6
BMW 530 e39
Mazda 6 MPS
Audi A4q b5
BMW e36 320i(vanos)
BMW e36 316i
Kasutaja avatar
tonisk
Huviline
Postitusi: 357
Liitunud: 25.08.2007 18:54 32
Asukoht: Palmse

Re: e36 heli

Postitus Postitas tonisk »

Jala juures olevad kõlarid vahetad paremate vastu ja taha aknalauale paigaldad samuti vaheadapterkarbiga (ei pea lõikuma) uued kõlarid ja läbi võimu. Esimesed siis otse maki taha. Makk kah asjalikum millel funktsioon "Loudness". Vuufer rohkem maitseasi.

Originaalidega (ees 13cm ja taga 10cm) pole suht midagi teha minu arvates.
E36 320. 95/11
Kasutaja avatar
Randofer
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 21.07.2009 09:41 38
Asukoht: Tartu/Põltsamaa

Re: e36 heli

Postitus Postitas Randofer »

Üldiselt kõik kõlarid läbi võimu(de) siis saad korraliku soundi. See eeldab korralikke kõlareid. Tööd ja vaeva ja pärast naudid.
Endal nii tehtud
When it doesn´t blow it sucks
-Kaido-
Huviline
Postitusi: 464
Liitunud: 11.06.2009 15:16 16
Peamine sõiduk: BMW E39 540i man
Telefon: 53861487
Asukoht: Valgamaa, Tartu

Re: e36 heli

Postitus Postitas -Kaido- »

Kuna teemat pole kaua puudutatud, siis vast lubatakse enda küsimus esitada. Nimelt siis E36-l on ju pagassis ühe külje peal see originaal tehase võimendi. CD boxi ja originaal maki müüsin juba ammu maha, panin uue võimsa maki järgi ning tahaks teada kas see originaal võimendi üldse seal mingit reaalset mõtet omab? Või oleks targem ta üldse vahelt ära võtta, sest makk ise annab juba 4x50W kenasti välja (kõlarid on hetkel kõik originaalid, pole viitsimist neid vahetada olnud).
Kasutaja avatar
tonisk
Huviline
Postitusi: 357
Liitunud: 25.08.2007 18:54 32
Asukoht: Palmse

Re: e36 heli

Postitus Postitas tonisk »

Eeldan et taga helipilt ei parane kui jamad originaalkõlaritega, pole ju vahet kas võim või makk toidab neid. Eks ta katsetamise teema ole. Minu arvamus. Kas originaalvõimu peal andmeid pole kui palju ta välja annab?
E36 320. 95/11
Kriks
Huviline
Postitusi: 116
Liitunud: 20.06.2010 19:59 55

Re: e36 heli

Postitus Postitas Kriks »

Asjal on mitu lähenemist. Kas soovid helikvaliteeti või, et võimalikult palju peeglit väristaks? Esimese puhul soovitan ennem hoopis investeerida esikõlaritesse ja tehasepesadesse sobitada kahe või kolmeribalised kompod. Need panna ka võimu taha. Taha tõesti alustuseks osta need adapterid ja sinna otsa mingid ovaalid. Kui raha rohkem siis taha ka kompod ehk mingid komponentkõlarid. Helimehed räägivad, et ikkagist ümmargused kõlarid annavad kõige paremat heli. Kui woofrit hakkad valima siis jällegi on mitu võimalust, sest kaste on mitut tüüpi ja kõigil omad plussid ja miinused. Nendest kõige lihtsam on kinnine kast. Kui ajad võimalikult madalat otsa taga siis Kõige parem oleks aga ikkagist sedaani puhul bandpass kast või ported/vented ehk mingi selline lahendus kui salong jookseb inverteritoru. Nende kastide miinuseks on, et nad on suured, kehvem heli ja pead kuskil laskma selle ehitada. Optimaalne on kinnine kast ja võtab vähem kõvasti ruumi. E36 on üldse raske juhus kui tahad sinna normaalselt heli. Tean, sest endal install pooleli. Ja lõpuks on ikkagist tähtis kuidas asi on seadistatud!
1982 315 E21
1984 528i E28
1994 320i E36 Vert.
2001 330xD E46
Kasutaja avatar
dcshoes
Huviline
Postitusi: 4022
Liitunud: 14.04.2009 11:56 58
Asukoht: Tallinn

Re: e36 heli

Postitus Postitas dcshoes »

soovitage e36 jala kõrval kõlarite ostu..:) mis sinna originalidest oleks hea?.. äkki keegi kellelgi on müüa vms midgai paremat.
taga seisavad ovaalid ja suht enam vahem ilma võimuta jne.. aga ees on originaalid ja neid sooviks kah valja vahetada:)

Ette tänades
Kasutaja avatar
Pedak
Huviline
Postitusi: 1980
Liitunud: 13.07.2009 14:13 45
Peamine sõiduk: BMW 330D
Asukoht: Tallinn

Re: e36 heli

Postitus Postitas Pedak »

Mitme tollised kõlarid üldse jalgade juurde lähevad? :oops:
Kasutaja avatar
Artur_L
Huviline
Postitusi: 4679
Liitunud: 10.10.2007 18:04 41
Peamine sõiduk: Bnw
Asukoht: Narva

Re: e36 heli

Postitus Postitas Artur_L »

13cm. tolle oli midagi 5.25", aga pead ei anna.. ei mäleta tolle.
Eks Coupé / e38 730d/ Eks Nelikümmend kuus / e46 330dT man/ e60 530d/ Eks 92/ F10/F48 Lci/G20 320d/e60 530d G30 520d M-pack/f11 520d xDrive
Kasutaja avatar
tonisk
Huviline
Postitusi: 357
Liitunud: 25.08.2007 18:54 32
Asukoht: Palmse

Re: e36 heli

Postitus Postitas tonisk »

Jalgade juures olevad kõlarid 13cm. Ise tegin nii et võtsin vana kõlari näppu (ei tahtnud midagi lõikuma hakata) ja poes valisin samade mõõtude ja paksusega (et magnet liiga suur ei oleks ja mahuks ikka vanasse auku). Samuti on tähtis et kinnitusaugud klapiks. Endale valisin rahakoti järgi ja said valituks DLS-i omad. Tagantjärgi selge see et esimesed peaks kah võimu taha panema, praegu jäid ikka maki sappa. Esimeste kõlarite asukoht on nii haige et ega sealt midagi ilusat ikka tule.
E36 320. 95/11
Kasutaja avatar
jyrxxx
Huviline
Postitusi: 281
Liitunud: 12.07.2010 14:46 26

Re: e36 heli

Postitus Postitas jyrxxx »

mis suurusega need tagumised originnal kõlarid on?
Kasutaja avatar
tonisk
Huviline
Postitusi: 357
Liitunud: 25.08.2007 18:54 32
Asukoht: Palmse

Re: e36 heli

Postitus Postitas tonisk »

Tavaliselt on 10cm, aga kõikidel autodel pole ühesuurused.
E36 320. 95/11
Kasutaja avatar
casablanca30
Huviline
Postitusi: 348
Liitunud: 09.07.2010 13:16 02
Asukoht: Estonia

Re: e36 heli

Postitus Postitas casablanca30 »

Kuna tundub sobiv teema, siis kirjutan ka siia ;) Ühesõnaga, ostsin E36-le ette jalgade juurde uued kõlarid (Hertz 120W), aga kui külge ühendasin oli pettumus suur - kõlarid teevad palju hullemat häält kui vanad originaalid. Plärtsuvad juba väikese helinivoo juures ja saund on nagu telefoni kõlaril. Kuidas see võimalik on, et vanad originaalkõlari mängivad (40W) palju mahedamat bassisoundi kui uued :?: Vaatasin juhtmed ja pistikud üle, kõik on õigesti. Milles on kühvel?
Kasutaja avatar
Randofer
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 21.07.2009 09:41 38
Asukoht: Tartu/Põltsamaa

Re: e36 heli

Postitus Postitas Randofer »

Tänapäeval on pop kirjutada igast ulme watte kõlarite peale kuigi realselt ei pruugi kõlarid sellise võimsusega olla. Vaata kasvõi uusi koduseid muusikakeskuseid. Hirmus hunnik watte on ilusa läikiva kleepsuga kõlari peale kleebitud. Ja kui võimsad olid vanasti S90?? Ikka 90w nominaali.
When it doesn´t blow it sucks
Kasutaja avatar
casablanca30
Huviline
Postitusi: 348
Liitunud: 09.07.2010 13:16 02
Asukoht: Estonia

Re: e36 heli

Postitus Postitas casablanca30 »

Randofer kirjutas:Tänapäeval on pop kirjutada igast ulme watte kõlarite peale kuigi realselt ei pruugi kõlarid sellise võimsusega olla. Vaata kasvõi uusi koduseid muusikakeskuseid. Hirmus hunnik watte on ilusa läikiva kleepsuga kõlari peale kleebitud. Ja kui võimsad olid vanasti S90?? Ikka 90w nominaali.
No ma hästi ei tahaks uskuda, et kui Hertz(!) kõlaril on peale ja paberitesse kirjutatud 60/120 WATT, siis tegelikult seal on ainult ca 25/50 WATT :shock: Pigem on asi milleski muus. Peaks üle mõõtma kõlarite takistuse, äkki on praagid :roll:
Kasutaja avatar
xtrcraz
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2009 11:22 12
Peamine sõiduk: 328i
Asukoht: Tallinn, vahel Tartu/Tapa

Re: e36 heli

Postitus Postitas xtrcraz »

Kuhu E36 sedaanil oleks mõistlik võimendi panna? Pagassi, sest aku ka niikuinii seal? Kas esikõlarite juhtmed peab niikuinii pagassist esiistujate jalgade juurde vedama või on mingi variant, et tehasest on valmidus? Kas/kui palju peab juhtmete vedamiseks sisu välja loopima?
Ja kui juba küsimiseks läks, võiks hea helipildiga võimu ka soovitada, võimsus ei ole nii tähtis. Või pigem korralik makk? Kõlarid on GAS Alpha 6936X (tagumised 6x9 3-ribaline koaksiaal) ja 526X (esimesed 13cm 2-ribaline koaksiaal).
Minul need tagumised plastikust adapterid ovaale korralikult kinni ei hoia, ei tea, kas paigaldasin halvasti või saaks kuskilt normaalsemad adapterid? Plastik on nagu liiga vedel ja kõigub see kopsik koos kõlariga. Samas tundus, et võiks paar auku puurida ja kere külge kinni kruvida kõlarid, mis sellest arvate?
E36 328i
Audiclub.ee: "ma pole väga raske jalaga ka, kui ainult sund olukordades kus mõned propeleeri mehed väga pressima hakkavad"
Kasutaja avatar
Randofer
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 21.07.2009 09:41 38
Asukoht: Tartu/Põltsamaa

Re: e36 heli

Postitus Postitas Randofer »

Kasvõi odav võimendi, aga ainult makk ei toida ovaale!!!
Mina kasutasin oma e36 touringu tagakõlarite juhtmeid esimestele kõlaritele. Maki juurest ühendasin esimesed tagumistega ja tagant võimendi juurest tagumistesse. Tagumistele kõlaritele vedasin uued. See oleks säästuvariant. Kuna sa kasutad koaksiaale, siis on see lahendus piisav. Kui oleks vähe võimsamad komponendid siis võiks juhe ka tibake jämedam olla.
Aga edu
Rando
When it doesn´t blow it sucks
jarxz
Huviline
Postitusi: 186
Liitunud: 29.10.2010 23:42 43

Re: e36 heli

Postitus Postitas jarxz »

casablanca30 kirjutas:Kuna tundub sobiv teema, siis kirjutan ka siia ;) Ühesõnaga, ostsin E36-le ette jalgade juurde uued kõlarid (Hertz 120W), aga kui külge ühendasin oli pettumus suur - kõlarid teevad palju hullemat häält kui vanad originaalid. Plärtsuvad juba väikese helinivoo juures ja saund on nagu telefoni kõlaril. Kuidas see võimalik on, et vanad originaalkõlari mängivad (40W) palju mahedamat bassisoundi kui uued :?: Vaatasin juhtmed ja pistikud üle, kõik on õigesti. Milles on kühvel?
Vaata kõlarite tundlikust kah, mida tundlikum kõlar seda vähem läheb võimsust, et saavutada mingi heli valjusus. Arvatavasti on need originaal kõlarid palju suurema tundlikusega kui Hertzid ja sellepärast teevad ka paremat häält. See kui sa vahetad 30W kõlarid 60W kõlarite vastu ei tähenda, et nüüd kohe 2 korda valjemaks muusika läheks. Võimendi on sul ikka sama võimas ja suudab ikka anda välja sellise võimsuse mida ta suudab. Kui sul on 30W võimendi ja sa paned sinna taha 60W võimsus taluvusega kõlarid ei tee su võimendist 60W võimsusega võimendit, ta suudab ikka ainult 30W välja anda.

Ja plärtsumine tuleb sul vast sellest, et sa mängid selliseid sagedusi mida sul kõlarid mängida ei suuda või sa keerad lihtsalt niipalju volüümi, et väjund signaal hakkab moonutama.

Väikene võimendi annaks kindlasti palju juurde, sest makist tuleb sul heal juhul 4 x 15W rms välja ja seda on selgelt vähe. Võimuga saaksid sa päris madalad sagedused kõlaritest ära lõigata ja võimsam võimendi ei hakkaks ka nii kiirelt moonutama. Kindlasti võidaksid heli kvaliteedis ja mängiks ka tunduvalt valjemini kui tarvis.
Kasutaja avatar
casablanca30
Huviline
Postitusi: 348
Liitunud: 09.07.2010 13:16 02
Asukoht: Estonia

Re: e36 heli

Postitus Postitas casablanca30 »

jarxz kirjutas:...Väikene võimendi annaks kindlasti palju juurde, sest makist tuleb sul heal juhul 4 x 15W rms välja ja seda on selgelt vähe...
Makist tuleb 4x50W, vähemalt kirjade järgi.
jarxz
Huviline
Postitusi: 186
Liitunud: 29.10.2010 23:42 43

Re: e36 heli

Postitus Postitas jarxz »

casablanca30 kirjutas:
jarxz kirjutas:...Väikene võimendi annaks kindlasti palju juurde, sest makist tuleb sul heal juhul 4 x 15W rms välja ja seda on selgelt vähe...
Makist tuleb 4x50W, vähemalt kirjade järgi.
See on nagu arvuti kõlarid millel on peal 200W aga lahti võttes on elemendi peal kirjas 0,5W. Ei tasu kõike uskuda mis kirjas on. :)
4x50W on kuskilt lambist võetud maksimum numbrid mida võibolla on võimalik hetkeliselt saavutada ideaalse aku pinge, üürata moonutuse ja kes teab veel mis teguritega. Reaalses elus sa selliseid numbreid ei saavuta eales.
Kui juba maki kaitset vaadata, mis on enamasti 10-15A, millest läheb veel mingi osa maki muude vidinate jaoks siis ei tule sealt kuidagi 4x50W välja. Olenevalt makist ta sinna kuhugi 4x10-20W rms jääb maksimumis.
See näitab ka seda, et tegelt ei ole üldse palju võimsust vaja, et saavutada päris valjut heli. :) Muidugi mida valjemaks seda raskemini ta tuleb aga see on juba teine teema.

Juba kõige odavam ja pisem võim peaks suutma anda rohkem võimsust välja kui tavaline makk ja helis peaks kah olema väga märgatav vahe.
Kasutaja avatar
casablanca30
Huviline
Postitusi: 348
Liitunud: 09.07.2010 13:16 02
Asukoht: Estonia

Re: e36 heli

Postitus Postitas casablanca30 »

Ehk siis saan ma nii aru, et lisaks supaka võimendile (mille ma plaanin soetada koos supakaga) peaks ka ülejäänud (originaal)kõlarid läbi võimendi laskma?
Kasutaja avatar
Randofer
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 21.07.2009 09:41 38
Asukoht: Tartu/Põltsamaa

Re: e36 heli

Postitus Postitas Randofer »

casablanca30 kirjutas:Ehk siis saan ma nii aru, et lisaks supaka võimendile (mille ma plaanin soetada koos supakaga) peaks ka ülejäänud (originaal)kõlarid läbi võimendi laskma?
hea oleks
When it doesn´t blow it sucks
jarxz
Huviline
Postitusi: 186
Liitunud: 29.10.2010 23:42 43

Re: e36 heli

Postitus Postitas jarxz »

casablanca30 kirjutas:Ehk siis saan ma nii aru, et lisaks supaka võimendile (mille ma plaanin soetada koos supakaga) peaks ka ülejäänud (originaal)kõlarid läbi võimendi laskma?
Jah, ega see paha ei teeks, mõne kasutatud 4 või 2 kanaliga võimu peaks leidma päris soodsa hinnaga ja ongi mure lahendatud.
Muidugi originaal kõlarite võimendamine võib osutuda mõnes autos kaunis keeruliseks, sest auto tootjad on välja mõelnud ikka igasugu huvitavaid lahendusi, et tihtipeale on lihtsam lihtsalt kõik kõlarid ja juhtmed välja vahetada. Osadel autodel on osad kõlarid aktiivkõlarid ja on kõlareid mis on 2 oomised ja 16 oomised ja osadel on filtrid originaal võimendisse sisse ehitatud ja on juhtmestikuga tehtud igasugu pulli jne jne jne. Erinevatel autodel on igasugu erinevaid lahendusi tehase poolt ja tihtipeale, eriti just vanemate autode puhul, millest on üle käinud 100 heliarmastajast tuunigusõpra, on päris võimatu aru saada mis seal tehtud on ja mis juhe kuhu läheb ja mis juhe on kust kohast lapitud.
Enamasti on kõige lihtsam vedada ise uued juhtmed ja paigaldada kõlarid, võimendid.
Kasutaja avatar
casablanca30
Huviline
Postitusi: 348
Liitunud: 09.07.2010 13:16 02
Asukoht: Estonia

Re: e36 heli

Postitus Postitas casablanca30 »

jarxz kirjutas:
casablanca30 kirjutas:Ehk siis saan ma nii aru, et lisaks supaka võimendile (mille ma plaanin soetada koos supakaga) peaks ka ülejäänud (originaal)kõlarid läbi võimendi laskma?
Jah, ega see paha ei teeks, mõne kasutatud 4 või 2 kanaliga võimu peaks leidma päris soodsa hinnaga ja ongi mure lahendatud.
Muidugi originaal kõlarite võimendamine võib osutuda mõnes autos kaunis keeruliseks, sest auto tootjad on välja mõelnud ikka igasugu huvitavaid lahendusi, et tihtipeale on lihtsam lihtsalt kõik kõlarid ja juhtmed välja vahetada. Osadel autodel on osad kõlarid aktiivkõlarid ja on kõlareid mis on 2 oomised ja 16 oomised ja osadel on filtrid originaal võimendisse sisse ehitatud ja on juhtmestikuga tehtud igasugu pulli jne jne jne. Erinevatel autodel on igasugu erinevaid lahendusi tehase poolt ja tihtipeale, eriti just vanemate autode puhul, millest on üle käinud 100 heliarmastajast tuunigusõpra, on päris võimatu aru saada mis seal tehtud on ja mis juhe kuhu läheb ja mis juhe on kust kohast lapitud.
Enamasti on kõige lihtsam vedada ise uued juhtmed ja paigaldada kõlarid, võimendid.
Mul isiklikult on E36-s tehase poolt HiFi sound system lisa ning minu teada aktiivkõlareid seal pole, samuti ei tea, et oleks filtreid vahel, aga ... tont seda teab. Originaalvõimendi kohta ei oska ma öelda, pole silma hakanud kusagil, kuid äkki on peidetud kuhugi eriti kavalasse kohta... On kellelgi kogemusi?
Kasutaja avatar
xtrcraz
Huviline
Postitusi: 551
Liitunud: 20.07.2009 11:22 12
Peamine sõiduk: 328i
Asukoht: Tallinn, vahel Tartu/Tapa

Re: e36 heli

Postitus Postitas xtrcraz »

Hea oleks, kui eelnenud jutu jätkuks keegi soovitaks head pisikest 4-kanalilist võimu, 4x50W näiteks.
E36 328i
Audiclub.ee: "ma pole väga raske jalaga ka, kui ainult sund olukordades kus mõned propeleeri mehed väga pressima hakkavad"
jarxz
Huviline
Postitusi: 186
Liitunud: 29.10.2010 23:42 43

Re: e36 heli

Postitus Postitas jarxz »

casablanca30 kirjutas: Mul isiklikult on E36-s tehase poolt HiFi sound system lisa ning minu teada aktiivkõlareid seal pole, samuti ei tea, et oleks filtreid vahel, aga ... tont seda teab. Originaalvõimendi kohta ei oska ma öelda, pole silma hakanud kusagil, kuid äkki on peidetud kuhugi eriti kavalasse kohta... On kellelgi kogemusi?
Ei ole täpselt kursis mis teema seal on aga ma müüsin kunagi ühele inimesele ühe 6 kanaliga võimendi ja tal oli autoks e36 touring mingi kangema originaal süsteemiga ja ta rääkis küll, et tal on vaja filtrid juurde osta ja siis olid tal need kõlarid veel mingi veidra takistusega ja jamasid oli veel. Esimese laksuga hakkas tal üldse võimu protecti loopima, sest üks tweeter oli läbi ja midagi oli veel, et lõpuks ta vist vahetas ikkagi need kõlarid välja. Originaalidega on suht raske mingit normaalset tulemust saada, eriti kui sa pead veel hakkama filtereid vahele aretama jne.
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: e36 heli

Postitus Postitas Heix »

casablanca30 kirjutas:
Randofer kirjutas:Tänapäeval on pop kirjutada igast ulme watte kõlarite peale kuigi realselt ei pruugi kõlarid sellise võimsusega olla. Vaata kasvõi uusi koduseid muusikakeskuseid. Hirmus hunnik watte on ilusa läikiva kleepsuga kõlari peale kleebitud. Ja kui võimsad olid vanasti S90?? Ikka 90w nominaali.
No ma hästi ei tahaks uskuda, et kui Hertz(!) kõlaril on peale ja paberitesse kirjutatud 60/120 WATT, siis tegelikult seal on ainult ca 25/50 WATT :shock: Pigem on asi milleski muus. Peaks üle mõõtma kõlarite takistuse, äkki on praagid :roll:

äkki käib kõlar mängides vastu plastikkatet mis sinna alla peale käib...
need kipuvad sinna üpri täpselt minema ning kui uus kõlar veidi suurem on juhtubki nii.....endal vähemalt oli nii...
E36 m50b20
IA3
Huviline
Postitusi: 48
Liitunud: 19.01.2012 16:36 31
Peamine sõiduk: Bmw E46 330D '02
Asukoht: Tallinn

Re: e36 heli

Postitus Postitas IA3 »

Tervist.
Loodan, et targemad mehed oskavad mu küsimustele vastata. Terve päev guugeldanud ja ei ole leidnud oma küsimusele vastust. Nimelt tekkis küsimus, et mitme kanaliga võimu mu E36'l vaja oleks. Vaikselt proovin helisüsteemi uuendada ning on plaan kõik kõlarid läbi võimu vedada. Toon välja kõik helisüsteemi osad, mis on plaanis väljavahetada. Ette peaksid, nagu ma aru saanud olen, sobima 13 cm ehk 5.25'' kõlarid, ning taha 10 cm ehk 4'' kõlarid. Või on keegi tagumistesse originaalpesadesse midagi suuremat modinud?
Makk: http://www.noortehnik.ee/grupid/action/ ... t_id/3520/" onclick="window.open(this.href);return false;
Esimesed kõlarid: http://www.noortehnik.ee/SPE13CS/" onclick="window.open(this.href);return false;
Tagumiste kõlarite valikuga olen natuke jännis. Need kõlarid peaksid ilusti sobima originaalide asemele http://www.noortehnik.ee/SPG10C2/" onclick="window.open(this.href);return false;
Samas olen mõelnud ka, et modin veits ringi ja lisan tagumisele aknalauale ka komponentkõlarid http://www.noortehnik.ee/grupid/action/ ... t_id/2314/" onclick="window.open(this.href);return false;

Minu küsimus on järgmine (nii rumal kui see tunduda ka võib), siis mitme kanaliga võimu oleks vaja, et esimesed ja tagumised kõlarid läbi võimu ühendada. Kas 1 kanaliga võim tähendab seda, et saab ainult ühe kõlari sinna ühendada, nt esimesevasaku, või terve esimese paari. Loogika võtab seda, et supakale piisab ühest kanalist ning seal on ka üks woofer (reeglina). Kas siis selleks, et esimesed ja tagumised kõlarid läbi võimu panna, on vaja hoopis kahe või nelja kanaliga võimu?

Kõik jutud, viited ja soovitused oleksid väga suureks abiks:)
Kasutaja avatar
Randofer
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 21.07.2009 09:41 38
Asukoht: Tartu/Põltsamaa

Re: e36 heli

Postitus Postitas Randofer »

Makk on sul pmst ühe väljundiga. See tähendab seda, et kui tahad võimu taha ühendada kõik kõlarid, pead kasutama Y juhtmeid. Seega saad küll kõik kõlarid võimule taha, aga ei saa makist suurt midagi seadistada, sest tavaliselt on 1-liiniväljundiga makil liini väljund tagakõlarite all( kui paned Faderi taha siis tuleb bassi rohkem kui on ainult bassikõlar). Kui sul nüüd kõik kõlarid selle ühe väljundi taga siis näiteks makist bassi maha võttes läheb kogu süsteemi bass maha. Kui ostad 3-liiniväljundiga maki, saad eraldi seadistada nii esi, taga kui ka bassikõlarit. Seega parem heli saaks kui makk oleks 3liiniväljundiga.
Loodan, et liiga segane ei saanud. Kui rohkem infot tahad kirjuta PS-i
When it doesn´t blow it sucks
Kasutaja avatar
Jan
Huviline
Postitusi: 565
Liitunud: 19.10.2007 02:58 27
Peamine sõiduk: BMW F800GS TOURATECH ADVENTURE
Asukoht: Tallinn

Re: e36 heli

Postitus Postitas Jan »

Kui tahad rakendada kõiki kõlareid siis tasuks panna need mängima 5 või 6 kanaliga võimuga. Või siis 4 kanaliga võim kõlarite jaoks ja 1 kanaliga (millel ka eraldi remote control kaasas) võim woofri jaoks. Kui makil ei ole 3 liini väljundit siis oleks hea kui kõlarite võimul oleks HI-level sisendid (sisend kuhu on vaja vedada maki tagant tava kõlarite väljundid RCA asemel). Siis on muidugi suurem juhtmete vedamine vaja teha(kõlari juhtmeid on vaja vedada topelt). Kõige parem oleks ikka 3 liiniväljundiga makk.
Sedaan ja coupe kerega ette 13 cm kompod ja taha poogiks külge koos adapteritega 6x9 ovaalid (min. 3 ribalised). Touringule tagumised kah 13 cm (saab paigaldada väikese modimisega).
Vasta