e39-le helisüsteem

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
rebz
Huviline
Postitusi: 122
Liitunud: 27.10.2010 23:28 18
Peamine sõiduk: Bmw 330d e46
Telefon: 5540016
Asukoht: Hiiumaa

e39-le helisüsteem

Postitus Postitas rebz »

Sooviks panna oma e39-sse(sedaan 98a.) parema heli süsteemi. Autos endas on mul praegu 10 kõlariga helisüsteem ,subwoofer puudub(ei tea võib-olla kunagi oli). Ühesõnaga see buisness klassi süsteem. Nagu ma olen aru saanud siis originaalis on ees: peeglite juures tweetrid, siis järgmised mingid mid-id kõrged, ja alumised mid-woofrid, taga: tweetrid ja mid-woofrid.
Nii plaan oleks panna kõik originaal aukudesse midagi suurt ümber lõikamata ja ehitama ja orig. raadio jätta. Ülesse peeglite juurde tweetrid tagasi ja taha ka siis sama sugused ka alumised väiksed. LIhtsalt uued ja paremad. Aga mida teha nüüd nede alumiste ja tagumiste suurtega? Kas panna koksiaalid, või panna tagasi mid-woofrid ja mida need komponendid endast kujutavad? Plaanis oleks ka ise enesest subwoofer freeairi oma pluss võim.
Nüüd oleks abi vaja selles suhtes, et kui suured on need kõlarid mis sinna sisse sobivad(sügavus, läbimõõt). Teiseks: kui ma asendan originaalid uutega, siis kas see auto telefoni heli ka sealt kuuleb? Kolmandaks: Kuidas see kompott mängiks seinast seina muusikat, et osad helid ei mängiks teisi üle ja kas on vajalik kõlarite juhtmete vahetamine? Neljandaks :) Soovitage siis kvaliteetseid kõlarite firmasid, süsteeme kuidas paremini teha jne.
Hinna klass võiks jääda kuskil 10000.- ringi. No tegelt olen nõus ka nats rohkem välja käima :) Aitäh, kes viitsivad vaevaks võtta aidata. PS! See helisüsteem ei teki koheselt autosse vaid vahepeal pean tõõl käima ära 2 kuud, aga alustan varakult uuringutega. :D
Vasta