Audiosisendi lisamine originaalraadiole

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Audiosisendi lisamine originaalraadiole

Postitus Postitas Svenp »

Tere

Juhtusin lugema kuidas Saabi originaalraadio võimendi kassetisisendi juurde joota nn AUX sisend, kuhu nt MP3 mängija ühendada. Enne, kui ma mahuka uurimistöö :) ette võtan, küsimus: kas keegi BMW originaalraadio kohta sarnast asja teab?

http://photo.platonoff.com/Auto/2006092 ... Input/?all
Sõidurõõm
Kasutaja avatar
yllar21
Huviline
Postitusi: 538
Liitunud: 13.04.2009 11:03 18
Asukoht: Tallinn/Saaremaa

Re: Audiosisendi lisamine originaalraadiole

Postitus Postitas yllar21 »

Asi on oma olemuselt väga lihtne, sai ühele (mitte BMW) Blaupunktile hiljuti tehtud ilma varasema kogemuseta.
Kasseti helipeast tuleb välja 3 või rohkem juhet. Kindlasti on olemas maandus, vasak ja parem kanal, minul juhtusid olema ka värvikoodi järgi, ehk vastavalt must, valge, punane.

Need juhtmed suunduvad nüüd lähedalasuvasse eelvõimendikivisse, mis võimendab helipeast tulevat signaali. Sellel kivil on tootekood peal ja googlest datasheeti järgi saab kätte jala väljundid ja veenduda, et on õige kivi. AUX kanalid ühendada siis kivi Output väljunditesse ja lõikata läbi kivile minev toide ja Input signaalid. Kõik selleks, et kuna need kivid võimendavad signaali ~100dB rikub see muusika kvaliteedi väga ära ja lõigates läbi kivilt toite ja sisendsignaali, kaob lisamüra vähemaks.

Nüüd tuleks elektrimootor lahti ühendada ja vaadata kus on see lüliti, mis saab aru, kui kassett on sisestatud. See vajalik raadiolt ümberlülituseks kasseti peale, aga kuna see süsteem võib olla lahendatud erinevatel raadiotel erinevalt, siis siin pikemalt ei peatuks. Ise pidin ühendama kassetiväljutamise nupu külge ühe lisalüliti, mis sellega hakkas siis sisendeid vahetama. Võimalik, et mõnel raadiol on sisendi vahetamiseks kohe selline nupp olemas juba ja muret ei ole.

Kui ühendada AUX peale seda eelvõimendikivi, siis kvaliteet on väga hea, ühendedes helipea külge, siis ülepeksev ja ragisev.

Teine ja võib-olla ka mõistlikum asi oleks ühendada AM raadio alla. Kuna AM on mono, siis võib juhtuda, et ei ole võimalik mõlemat kanalit saada. Aga ühendamine enam-vähem samamoodi, tuleb otsida üles AM raadio vastuvõtjakivi ja hakata nuputama.

Muidugi, kui tegemist on DIN1 (vanemat) tüüpi BMW originaalraadiotega, siis mina neid modima ei hakkaks.Jätaks asja originaalseisukorda ja vajadusel saab lisasisendi teha CD-mängijast vastava vahejupiga.
BMW e34 525tds 105kW & Honda CBR1000f 98kW & CBR1000rr 126kW
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Re: Audiosisendi lisamine originaalraadiole

Postitus Postitas Svenp »

Ledisin, et sel teemal on siin juba juttu olnud

http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?f=47&t=33097
Sõidurõõm
Robska
Huviline
Postitusi: 789
Liitunud: 16.12.2007 18:22 16

Re: Audiosisendi lisamine originaalraadiole

Postitus Postitas Robska »

Mina tegin e39 business kassetikale AUXi ise. Toimetand siiani probleemi vabalt ja kvaliteet on sama, mis plaadilt( enne kassetikat oli sama makk,aga CD mängijaga). Ma ei oska küll täpseid juhendeid öelda, kuhu mis külge pane,aga tahtsin öelda,et kindlasti on võimalik :) .
Kuna mul oli mitu makki, siis lähenesin ise asjale nii,et kõigepealt selgitasin välja maki trükkplaadil kus on +12v, märkisin ära ja hiljem hakkasingi lihtsalt aux kaabliga ringi käima trükkplaadi peal ja vaatama,et kust miskit läbi tuleb. Kohad leitud, natukene jootmis tööd ja voilaa.
Kasutaja avatar
Tanel_k
Huviline
Postitusi: 146
Liitunud: 23.12.2002 14:13 44
Asukoht: Tln

Re: Audiosisendi lisamine originaalraadiole

Postitus Postitas Tanel_k »

Mul sarnane asi tehtud, kasutasin kassettmaki dolby kivi, seal sai joodetud aux-jalgade külge kaabel. Google abiks dolby kivi skeemi koha pealt. Sellise asja pluss on see, et aux signaali korral on kassett vait, ja kui signaali pole, siis saab vajadusel ka kassetti kuulata. Mina kasutasin juhendiks seda: http://forums.bimmerforums.com/forum/sh ... ?t=1228849
E46 328 Touring 2000a
Robska
Huviline
Postitusi: 789
Liitunud: 16.12.2007 18:22 16

Re: Audiosisendi lisamine originaalraadiole

Postitus Postitas Robska »

Ma võtsin kogu täiega selle kasseti huinaa sealt välja.
hillarr
Huviline
Postitusi: 350
Liitunud: 18.06.2004 17:05 26

Re: Audiosisendi lisamine originaalraadiole

Postitus Postitas hillarr »

Üks vana minu tehtud teema kuidas originaalile liiniväljund saada http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?f=47&t=37413
Ma korjasin kassetika osa välja kuna ei vajanud seda. Sarnast ideoloogiat kasutades saab originaalraadiole kassetti osast ka näiteks liinisisendi teha.
Vasta