E90 basic helisüsteemile subwoofri lisamine

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
Torch
Huviline
Postitusi: 234
Liitunud: 28.04.2007 16:44 32
Peamine sõiduk: E36 325i

E90 basic helisüsteemile subwoofri lisamine

Postitus Postitas Torch »

Tere.
Ehk keegi on teinud juba sellist asja ?
Autol on basic helisüsteem 6 kõlariga ja ilma tweetriteta
Originaalsüsteemi väga lõikuda ei sooviks, siis siin lehel pakuti välja et võiks paigaldada näiteks parroti iso pistiku vahele, millest saaks high/low converteriga RCA signaali võimendile.
most places sell a Parrot Sound On Top cable that you can use to add an aftermarket amp without touching your oem harness.
Signaal tuleks ilmselt võtta istme alla minevatest kõlaritest, sest selles teemas näidatakse ära et tagumistele kõlaritele ei jõua madalad sagedused.

On keegi ehk teinud sellist asja ja kas lahendasid ka nii, või on alternatiivseid viise?
Raxman
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 21.04.2006 13:14 10
Asukoht: Keila

Re: E90 basic helisüsteemile subwoofri lisamine

Postitus Postitas Raxman »

Olen küsimuses toodud tegevuse kahel korral e90 sedaankere puhul läbi teinud.

Tegevused
Signaali pead võtma esimeste istmete all olevatest nö originaalbassikõlaritest. Tagaaknal olevatest saad vaid sääse sirina :D
Kõige keerukam oli minu jaoks võimendile käivitusvoolu (remote) saamine, kuna selleks püsiv toide ei sobi. Esialgu tundus loogiline, et sigaretisüütajad (mis minu autol asuvad esiistmete vahel laekas ja tagaistujate pool õhusuunajate juures) peaks olema lahendus, kuid ei, mina sealt ilma süüteta (süüde sees) midagi kätte ei saanud. Pikkade testimiste ja otsingute tulemusena jõudsin välja keskkonsooli ja kui õigesti mäletan siis DSC nupu alla :idea: . Samas ei arva, et tegemist on kõige elegantsema lahendusega, kuna nuppu all hoides (vahest on vaja ;) ) kaob hetkeks ka võimendi toide, kuid siiski töötab, st võimendi lülitub sisse koos auto uste avamisega (puldist avamisel). Paremat lahendust mina remote ühenduseks leida ei osanud ja ka ülepiiri foorumid tol korral ühtgi paremat ideed ei andnud.

Rohkem midagi spetsiifilist ja keerukat ei mäleta.
Mugavam on järgmisel korral osta parema varustusega auto :idea:
12/98 320i e46 | 11/05 320i e90 | 06/06 325i e90 | 09/11 530d f11
Vasta