Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
Bemmipoiss
Huviline
Postitusi: 295
Liitunud: 13.03.2009 18:46 20
Asukoht: EST

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas Bemmipoiss »

aise kirjutas:mul on 2011 DVD koos terve euroopa kiiruskaameratega (eesti kaamerad kõik peal aga ülejäänud euroopa omad on aasta alguse seisuga).
Kust seda võimalik saada on, kas pakud ise või tead soovitada kohta? :roll:
kasparv
Huviline
Postitusi: 4
Liitunud: 13.10.2011 16:23 59

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas kasparv »

Minult saab bmw dvd plaadi mis on see kevad tehtud.
Võta ühendust 53 234 925
Rainer.
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 30.08.2011 17:38 43
Peamine sõiduk: Audi A4 1.9TDi S-line Quattro

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas Rainer. »

Natuke lugesin teemat, aga päris samat probleemi ei leidnud. Kirjeldan siis enda muret.
Praegu on autos MK3 navi box, mille UM "tuksi keeras". Nimelt on siis autol ekraanis see algeline video moodul ja navil "poweri" tuli ei põle (see on nii peale seda, kui auto UM-is käis). Aga milles siis probleem?
Nimelt, sain enda kasutusse MK4 navi boxi. Panin boxi siis autole järgi ja box kui selline töötab. Poweri tuli põleb, aga navi hakkab kohe undama, kui talle juhtmed taha panna. Undama nagu arvuti, kui talle cd/dvd sisestada. Kuigi navi boxis pole ühtegi plaati sees. Ekraani kuvab ilusa pildi see MK4 navi, aga kui ma ekraanilt liigun vasakule alla nurka (ehk siis seadmete muutmisele) ja vajutan parempoolset nuppu, et seadmeid muutma hakata, siis ei juhtu muud, kui süsteem jookseb kokku..Keeran siis süüte välja ja uuesti sisse ja ette tuleb algeline video moodul (see sama moodul, mis UM-is peale pandi, kuna navi boxi vist keerasid nad tuksi, sest sellel pole enam eluvaimu sees). Kui võtan MK4 navi boxil sinise pistiku järelt ära(box lülitub välja siis) ja panen uuesti järgi, kuvab jälle ilusa pildi navist. Ja kui setinguid muutma tahan hakata, siis jookseb kokku ja pilt jääb lihtsalt seisma. Kuna boxis polnud ühtegi plaati sees, proovisin sisestada tavalist muusika CD-d, aga box ei võtnud seda sissegi. Ma ei tea miks navi kokku jookseb. Võib-olla on navis mingi jupp läbi, aga võib-olla on asi selles, et UM pani selle algelise video mooduli peale ja see sokib midagi ära.
Kas kellelgi on kogemusi või oskab ehk rääkida mis probleem on või mis jupp navis katki olla võib, et navi sellist traalivaalit teeb?
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas priitv8 »

Navidel on kaks probleemset kohta: laser ja Flash-EEPROM
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Rainer.
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 30.08.2011 17:38 43
Peamine sõiduk: Audi A4 1.9TDi S-line Quattro

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas Rainer. »

priitv8 kirjutas:Navidel on kaks probleemset kohta: laser ja Flash-EEPROM
Laserit ma tean mis on, aga mis on flash-EEPROM? :D
Ja ehk oskab keegi öelda mis tõenäoliselt läbi olla võib? Kirjeldasin ju olukorda:)
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas priitv8 »

Flash-EEPROM on püsimälu, kuhu kirjutatakse püsivara e Firmware. No tehnoloogia on sama nagu USB-mälupulkadel, ainult et navi emaplaadil, sisseehitatud.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Rainer.
Huviline
Postitusi: 107
Liitunud: 30.08.2011 17:38 43
Peamine sõiduk: Audi A4 1.9TDi S-line Quattro

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas Rainer. »

priitv8 kirjutas:Flash-EEPROM on püsimälu, kuhu kirjutatakse püsivara e Firmware. No tehnoloogia on sama nagu USB-mälupulkadel, ainult et navi emaplaadil, sisseehitatud.
Eestis kuskil vahetatakse ka neid juppe? Või üldse on sellist kohta, kus BMW navi boxe remonditakse?
Kasutaja avatar
Chris_P
Huviline
Postitusi: 2086
Liitunud: 14.11.2010 11:56 20
Peamine sõiduk: BMW E46 328iT
Asukoht: Estland, Tallinn

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas Chris_P »

Tere,
Lugesin küll teema läbi aga pea läks selle kõige peale ikka jube paksuks.
Äkki keegi heatahtlik Tallinna kodanik aitaks MKII(sw 2-1-30) softi uuendada ja annaks kaasa ka korralikud plaadid( Eesti ja Soome).Kui see kaasa aitab siis autoks on e46 328i Touring.
Abi võib pakkuda PS'i kaudu ja rahas saame kindlasti kokkuleppele :)

Ette tänades,
Christian.
My car looks happy. Used to look happier.
E36 316i Compact - E46 328i Touring Aerodynamics Package
Kasutaja avatar
bmwcr
Huviline
Postitusi: 116
Liitunud: 16.10.2011 17:27 10

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas bmwcr »

Usun et vägagi korduv küsimus kuid siiski paluks abi kasvõi viitava lingiga teemasse ei viitsi ise kõike läbi sirvida.
auto siis bmw e39 mk3 cd naviga ja navi pidavat hetkel olema avarii resiimil.
mida teha?
kas pean ostma uue aparaadi?
jutud olen kuulnud et raske leida ja soovitati siis juba mk4.
hetkel oli ni et teadjam mees pani mingi plaadi sisse mis oleks pidavat midagi parandama süsteemis kuid ainuk asi mida lugeja tegi oli se et hoidis plaati ca minut sees ja sülitas siis välja.
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas Maximaator »

Mis asi se avariireziim on ei oska küll öelda, esimest korda kuulen. Minu teada sellist asja pole :) Kes ütles et avariireziimil on ????
MK3 navi on lihtsam leida ning ka tunduvalt odavam. MK4 otsi tiku tulega taga ning hind kipub minema sinna 400-500 euri kanti. Aga parem on kohe kindlasti MK4, tunduvalt kiirem ning saab kasutada DVD-l olevaid kaarte.
Kasutaja avatar
bmwcr
Huviline
Postitusi: 116
Liitunud: 16.10.2011 17:27 10

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas bmwcr »

Maximaator kirjutas:Mis asi se avariireziim on ei oska küll öelda, esimest korda kuulen. Minu teada sellist asja pole :) Kes ütles et avariireziimil on ????
MK3 navi on lihtsam leida ning ka tunduvalt odavam. MK4 otsi tiku tulega taga ning hind kipub minema sinna 400-500 euri kanti. Aga parem on kohe kindlasti MK4, tunduvalt kiirem ning saab kasutada DVD-l olevaid kaarte.
tean seda et mk4 parem ja seda ka lähen ostma kui minu mk3 metsas kuid jah sain kokku ühe mehega kes auto24 ka müüb plaate, võtsin siis temaga ühendust sain temaga kokku ja siis ta juba kohe ütles et mu navi pilt sinse taustaga et se avarii resiim ja et menüü pakub palju vähem asju kasutada kui ta tegelikult mulle pakkuma peaks.
olen selle koha pealt alles väga toores kuna ma selle auto omanik kuu aega ja alles tutvun tulevate vigadega.
mõne ajapärast peaks saama ma arvan selle autoga sina peale kuna olen suht huviline asjade ise tegemisega siiani pole eelmiste autodega jamasi tekkinud kui olen ise korda teinud;D
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas Maximaator »

Kui sul see ekraani pilt selline suht algeline siis jah, järelikult ei tule pilt navist vaid vidomoodulist.
Kui navi tuksi läheb siis näitab pilti videomoodul. MK3 navi on väga lihtsalt peeti keeratav OS-i upgradega. Ja korda seda enma ei saa või kui saab siis rahakotile kasulikum uus osta.
Kui rahakott kannatab siis soovitan kindlasti muretseda MK4, ise tegin sellise lükke, MK2 to MK4. Ja olen 110% sellega rahul ;)
Kasutaja avatar
bmwcr
Huviline
Postitusi: 116
Liitunud: 16.10.2011 17:27 10

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas bmwcr »

Maximaator kirjutas:Kui sul see ekraani pilt selline suht algeline siis jah, järelikult ei tule pilt navist vaid vidomoodulist.
Kui navi tuksi läheb siis näitab pilti videomoodul. MK3 navi on väga lihtsalt peeti keeratav OS-i upgradega. Ja korda seda enma ei saa või kui saab siis rahakotile kasulikum uus osta.
Kui rahakott kannatab siis soovitan kindlasti muretseda MK4, ise tegin sellise lükke, MK2 to MK4. Ja olen 110% sellega rahul ;)
siis pildid selged tean et ei ole saanud tünga ja tean et hakkan otsima mk4 ja kas ebayst on mõistlik osta?
või on paremaid kohti pakkuda
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas Maximaator »

Ise ostsin ühe kasutatud MK4-ja ebayst ja sain ikka haledalt tünga ;) Nagu nüüd lõpuks teada sain.
Nii et kasutatut ei soovita ilma proovimis võimaluseta osta.
Hiljem ostsime vennaga 2 tutikat MK4-ja ka ebay-st ning need on ka päriselt TUTIKAD. Ja toimivad nii nagu peab. Nii et kui vaatad kasutamata isendeid siis jälgi milline tagasiside on müüjal ning kui see on hää siis anna minna.

Vahe tuleb siis sisse selles et kasutatud isendi müüja kirjutab et näe enam ei loe plaati ja rohkem ei oska öelda ning müün nii nagu on. Polegi rohkem midagi kobiseda isegi kui miskit muud veel viga on. Uue müüja aga ei saa taganeda sõnast UUS. Ja ebay-s on ostja kaitse päris hää, kui kõik klapib.
Kasutaja avatar
bmwcr
Huviline
Postitusi: 116
Liitunud: 16.10.2011 17:27 10

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas bmwcr »

Maximaator kirjutas:Ise ostsin ühe kasutatud MK4-ja ebayst ja sain ikka haledalt tünga ;) Nagu nüüd lõpuks teada sain.
Nii et kasutatut ei soovita ilma proovimis võimaluseta osta.
Hiljem ostsime vennaga 2 tutikat MK4-ja ka ebay-st ning need on ka päriselt TUTIKAD. Ja toimivad nii nagu peab. Nii et kui vaatad kasutamata isendeid siis jälgi milline tagasiside on müüjal ning kui see on hää siis anna minna.

Vahe tuleb siis sisse selles et kasutatud isendi müüja kirjutab et näe enam ei loe plaati ja rohkem ei oska öelda ning müün nii nagu on. Polegi rohkem midagi kobiseda isegi kui miskit muud veel viga on. Uue müüja aga ei saa taganeda sõnast UUS. Ja ebay-s on ostja kaitse päris hää, kui kõik klapib.
ma ise pole sealt kunagi midagi ostnud kas oskaksid vastava mk4 välja otsida mida tasuks osta :lol:
Kasutaja avatar
Maximaator
Huviline
Postitusi: 922
Liitunud: 04.01.2010 21:00 21
Asukoht: Kose
Kontakt:

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas Maximaator »

No eks ma hoian sima peal. Annan teada kui midagi väärtuslikku on silmapiiril.
Kasutaja avatar
bmwcr
Huviline
Postitusi: 116
Liitunud: 16.10.2011 17:27 10

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas bmwcr »

Maximaator kirjutas:No eks ma hoian sima peal. Annan teada kui midagi väärtuslikku on silmapiiril.
tänud ette :D
Martin
Klubiliige EKBK
Postitusi: 279
Liitunud: 01.07.2010 04:37 05

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas Martin »

E46 320d 2003, suure ekraaniga ja DVD navi boxiga.

Probleem selline, et sees oli juba mingi ise kirjutatud plaat ja kui NAVI peale vajutada siis jääbki laadima, pole nagu õige asi. Pilti pole navi kordagi kuvama hakanud. Isiklikult arvan, et tuleks teha see nö. MkIV update ja siis mingid kaardid ehk? Äkki keegi seletab lollile kiirelt ja lihtsalt kust saaks kõige odavamini/kergemini selle MkIV update plaadi/failid ja kuhu seljuhul kirjutada ja kuidas installida ning kuidas uued kaardid saaks sinna? Suur tänu.
Kasutaja avatar
janar275
Huviline
Postitusi: 343
Liitunud: 12.03.2006 12:52 22
Peamine sõiduk: BMW 530d
Asukoht: Rapla

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas janar275 »

Mis kaardid ma peaks sebima. Et mul hakkaks eesti kaart tööle kui mul on MK3 navi 3-1-50 program.

Ette tänades
E34 524TD 90a; E36 318i 91a;AUDI 100 2.6 93a; E39 528i 96a; E34 525TDS 95a;E39 530d 02a.
mirko87
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 08.07.2007 19:21 14

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas mirko87 »

vaadake

leidsin sellise asja

http://diginet.ee/products/TV%252dFree- ... (E71).html


mis siia lisaks vaja et tv näeks e70s??? te olete rohkem kursis
mirko87
Huviline
Postitusi: 143
Liitunud: 08.07.2007 19:21 14

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas mirko87 »

ega vist polegi rohkem kursis :D
v laisad vastamisega
Mestizo
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 06.11.2011 00:31 54
Asukoht: Tallinn

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas Mestizo »

Kas keegi oskab seletada mis tähendab siis SW 2-1/28
Küsin kuna tabelist ei leidnud mis tähendab ja kuskohast sellele siis navi plaati saaks?
Tänud neile kes viitsivad vastata.
http://www.mibenco.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
Vedelkummi tooted
FB-s Mibenco eesti
õllekõht
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 13.09.2010 18:57 58

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas õllekõht »

Tere,kas oskab keegi öelda milline Navi OS softi versioon on MK4 kõige uuvem,kas see on viimane SW 4-1/00.
mel1
Huviline
Postitusi: 371
Liitunud: 14.01.2007 21:24 48
Peamine sõiduk: BMW 7 E65 735,E91 325D
Kontakt:

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas mel1 »

v.32.2 on kõige uuem aga neil softidel ei ole midagi vahet,on uuem või vanem :) kuni töötab,pole mõtet torkida.
BMW Rh+
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 03.03.2011 22:31 49

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas BMW Rh+ »

Tere. Selline küsimus et kas MK III navi saab DVD-d lugema panna, kui vahetada laser DVD-d lugeva vastu või peab ikkagi ostma MK IV-a?
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas PeeterA »

MK III naviarvutit DVD peale ikka ümber ei ehita :D
tel. 51 949 859
BMW Rh+
Huviline
Postitusi: 1166
Liitunud: 03.03.2011 22:31 49

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas BMW Rh+ »

PeeterA kirjutas:MK III naviarvutit DVD peale ikka ümber ei ehita :D
eino selged pildid , mõtlesin et küsin ikka üle, ma pole just sina peal elektroonikaga :lol:
kalju24
Huviline
Postitusi: 49
Liitunud: 02.05.2010 15:56 46
Peamine sõiduk: Audi A7 3.0TFSI
Asukoht: Tallinn

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas kalju24 »

Kas on üldse olemas MK4´le korraliku eesti kaarti kus praktiliselt kõik väiksed linnad ka peal, kui on siis kas keegi oskab öelda kuskohast seda saada.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas aise »

kalju24 kirjutas:Kas on üldse olemas MK4´le korraliku eesti kaarti kus praktiliselt kõik väiksed linnad ka peal, kui on siis kas keegi oskab öelda kuskohast seda saada.
2012 aasta kaart on olemas. eemaldatud on kõik keeled peale ENG ning restoranide ja kaubanduskeskuste POI'd, et mahuks tavalise 4.7GB tooriku peale. võimalik ka kiiruskaameratega variant, eeldab naviseadme softi uuendamist. kui huvi siis PS.
dann875
Huviline
Postitusi: 800
Liitunud: 23.12.2006 02:16 53
Peamine sõiduk: BMW X5 E53 3,0d

Re: Navi Navigatsioon TV on drive MK1 MK2 MK3 MK4 DVD

Postitus Postitas dann875 »

16:9 MK3 ekraan eile näitas aga täna pilt ees, kuid numbrid kirjad ruudulised ja taust üldse helesinine ning menüüs navigatsiooni kiri puudub, taga pagassis plaat vurab aga kätte ei anna ning poweri punane tuluke ka ei põle

korra suvel on teinud sama asja ja siis piisas navi välja tõmbamisest ja juhtmete liigutamisest ning pilt tuli ette tagasi
ülejäänud asjad menüüs peaks töötama

kontrollisin kaitsmed üle kõik ok ja võtsin sealt navi juurest kõik lahti ja vaatasin pistikud asjad üle jälle kõik ok, kas keegi oskab millegagi aidata?
Pilt
Pilt
BMW X5 3,0d 160kw xDrive 10/2005a.
Vasta