E46 subwooferi paigaldus

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
tafffguy
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 15.10.2012 12:22 12

E46 subwooferi paigaldus

Postitus Postitas tafffguy »

Tere, oman 2002 a BMW E46´te, autol on küll harman/kardon helisüsteem, aga jääb minu kõrvale natuke lahjaks, seega tahaksin paigaldada lisaks ka subwooferi, siit ka küsimus, et kas peaksin ühendama RCA kaabli originaal maki/navi taha, või tuleb see panna pagasnikus asuva CD boxi külge? Kui ma ei eksi, siis peaks harmann/kardoniga olema ka enda originaal supakas ja võim, et kas lisa supakas ja võim kuidagi originaalide tööd ei hakka segama ja kas suudavad nad üldse koos töötada?
Kergelt segane jutt tuli, aga kahjuks ei jaga seda heli poolt veel nii hästi.

Ettetänades :)
Kasutaja avatar
Russel
Huviline
Postitusi: 199
Liitunud: 03.06.2012 20:21 46

Re: E46 subwooferi paigaldus

Postitus Postitas Russel »

Kas tal RCA väljund üldse on?Vaevalt, et sa selle CD vahetajast saad, makist ikka, kui võimalik. Kui ei ole ja plaanis pole ka makki välja vahetada siis sa peaks ostma Hi-Low converteri. Pannakse see kõlarijuhtme järgi. Kui sa kuskilt kõlaritelt seda signaali võtma hakkad siis mõttekas oleks tagumistest.

http://www.noortehnik.ee/grupid/action/ ... t_id/1174/" onclick="window.open(this.href);return false;
Lazyguy
Huviline
Postitusi: 135
Liitunud: 30.10.2011 10:27 35

Re: E46 subwooferi paigaldus

Postitus Postitas Lazyguy »

Mul on E36 compactil võetud tagumistest kõlarites. Tõsi mul on mingi plokk vahel seal aga sama hästi võib ta olemata olla. Lihtsalt keera võimendist lowpass peale ja asi tahe. E46-l vavetasin ma maki ära kuna see oli paras saast kui aus olla. Mingi kasettikas. Ja vedasin eest taha uued juhtmed. Aga mida soovitaks veel tegelt teha. Hangi esiuste sisse crossoverid. Nendega on nii harman kardon kui stock süsteemides kokku hoitud. Lubab ikka kõvasti kõvemaks keerata ilma moonutamatta.
Eraldi võim ja supakas ei hakka kohe kindlasti teineteist segama. Aga soovitaks mõelda ka selle peale mis mul veel teostamatta... hangi kuskilt õhukojad või tee ise ja vea need inverter toru asemel salongi. Siis ei pea huipu võimast woofrit toppima selleks et pagassist heli ilusti salongi jõuaks.
Kasutaja avatar
loffa
Huviline
Postitusi: 2695
Liitunud: 02.03.2008 15:23 50
Asukoht: Tallinn

Re: E46 subwooferi paigaldus

Postitus Postitas loffa »

Hi-Lo converterit on sul ikka vaja! Signaal sellele võta otse HK võimendi tagant, mis asub pagasiruumis vasakpoolse küljepolstri taga.

siit leiad vastavad pinoutid:
http://forum.e46fanatics.com/showthread.php?p=15289065

Pärast võid originaal woofrid minema visata üldse, sest kui juba mingi aftermarket woofri sisse paned, siis pole originaalidest enam tolku.
Põssadipõssadipõssadipõssadi-põsspõss
Trax69
Huviline
Postitusi: 1198
Liitunud: 28.05.2010 19:21 07
Asukoht: Madalal
Kontakt:

Re: E46 subwooferi paigaldus

Postitus Postitas Trax69 »

Ilmtingimata ei pea converterit ostma,korralikel vōimudel on ju hi input olemas?
Lazyguy
Huviline
Postitusi: 135
Liitunud: 30.10.2011 10:27 35

Re: E46 subwooferi paigaldus

Postitus Postitas Lazyguy »

Trax69 kirjutas:Ilmtingimata ei pea converterit ostma,korralikel vōimudel on ju hi input olemas?
Mul on mingi võsa võim... aga sellest hoolimata võin ma ilma converteritta võtta signaali ja sisse viia.. lihtsalt võimust vaja lowpass sisse lülitada ja kogu muusika
Kasutaja avatar
loffa
Huviline
Postitusi: 2695
Liitunud: 02.03.2008 15:23 50
Asukoht: Tallinn

Re: E46 subwooferi paigaldus

Postitus Postitas loffa »

Kui sa RCAst kõlarisignaali sisse lased (ilma converterita ja ilma hi-level input võimuta) põletad sa võimu päris kiirelt maha.
Põssadipõssadipõssadipõssadi-põsspõss
Kasutaja avatar
Chris_P
Huviline
Postitusi: 2086
Liitunud: 14.11.2010 11:56 20
Peamine sõiduk: BMW E46 328iT
Asukoht: Estland, Tallinn

Re: E46 subwooferi paigaldus

Postitus Postitas Chris_P »

mul on selline võim: http://www.crutchfield.com/S-9m87tlTBSZ ... 360a2.html" onclick="window.open(this.href);return false;

kas sellele on ka seda highlow converterit vaja?
My car looks happy. Used to look happier.
E36 316i Compact - E46 328i Touring Aerodynamics Package
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: E46 subwooferi paigaldus

Postitus Postitas enn1 »

Chris_P kirjutas:mul on selline võim: http://www.crutchfield.com/S-9m87tlTBSZ ... 360a2.html" onclick="window.open(this.href);return false;

kas sellele on ka seda highlow converterit vaja?
Sellel ju ilusti näha pistiku koht "High Level Input" Sinna saabki kõlarisignaali sisse lasta.
Kasutaja avatar
Defu
Huviline
Postitusi: 61
Liitunud: 12.04.2009 20:33 26
Kontakt:

Re: E46 subwooferi paigaldus

Postitus Postitas Defu »

Saan ma õieti aru, et remote võtmiseks ja hi-low konverteri kasutamiseks, saab originaal võimult võtta vaja minevad otsad?
http://forum.e46fanatics.com/attachment ... 1361657326
subwoofer switched oleks okei remote jaoks?
E46 Touring - Matu
Vasta