lukku!

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
siim
Huviline
Postitusi: 4330
Liitunud: 30.09.2002 23:33 19
Asukoht: Vetka talu, Saustinõmme küla, Saku vald
Kontakt:

lukku!

Postitus Postitas siim »

Mida soovitate installeerida et saada parem muusika kvaliteet orginaalist?
Kuhu installeerida dvd ja mp3 mängija?telekaga versioon!
Viimati muutis siim, 09.01.2009 18:08 45, muudetud 1 kord kokku.
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

Kas tegemist on ekraaniga või ekraanita mudeliga.
Ega seal midagi rasket pole bassikast tagant vastu istet ja suusaluuk minema. kui suusaluuki pole saab sealt pleki eemaldada ja tekitada auk.
Ekraani saab panna kas siis kasetimängija asemele(endal nii tehtud).
Originaal kõlarid minema ja midagi asisemat originaal aukudesse. uste sees päris palju ruumi.
E36 325tds; E36 316i Compact
BMW on BMW
siim
Huviline
Postitusi: 4330
Liitunud: 30.09.2002 23:33 19
Asukoht: Vetka talu, Saustinõmme küla, Saku vald
Kontakt:

Postitus Postitas siim »

ekraaniga variant ikka:)
5213002
Kasutaja avatar
wirx
Huviline
Postitusi: 793
Liitunud: 08.05.2003 10:14 54
Peamine sõiduk: M5
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas wirx »

DSP-ga variandi puhul arvesta umbes 80'000 eekumiga, kui tahad kvaliteetset heli ja DSP süsteemist pead ka loobuma, endal läbikäidud teema, ehk siis kuna ekraaniga versiooni puhul ja DSP olemasolul on süsteem ehitatud nii, et isegi subwooferi pead võtma tagumistelt kõllidelt siis tuleb osta uus makk, mitu võimendit ja subbakas+uste sisse uued kõllid ka kõik.
MarkoA on ehitanud endale suht hea asja sisse, aga temal polnud ka DSP-ga, Sallu käest võid uurida kuidas saaks paremat heli, aga jah, sellist poolikut pole mõtet teha, et natuke ja loota et saab 10000 nüüd parema...
kõlarite vahetuses pole suurt kasu, liiatigi on bmw enda süsteem 8oomi, ehk võimule tuleb suur koormus, kui 4oomised panna jne
BMW M5 V10
Kasutaja avatar
sallu
Huviline
Postitusi: 253
Liitunud: 15.04.2003 16:38 31
Peamine sõiduk: BMW e65 730d 2004
Kontakt:

Postitus Postitas sallu »

täpselt nii, kahjuks peab ekraanist loobuma, kui odavamalt sinna uut helisysteemi soovid, olen juba vist kõiki variantte läbimõelnud wirxi auto puhul, käik läheb vett vedama, loobudes ekraanist saab suht normaalse asja ehitada...
siim
Huviline
Postitusi: 4330
Liitunud: 30.09.2002 23:33 19
Asukoht: Vetka talu, Saustinõmme küla, Saku vald
Kontakt:

Postitus Postitas siim »

Lollid küsimused ehk aga....
1.kas ja kust saaks norm 8 oomised komponentkõlarid ja kui palju on org võimendi väljundvõimsus?
2. ja kuhu soovitate panna mp3-dvd mängija?
MarkoA
Klubiliige
Postitusi: 534
Liitunud: 06.05.2003 19:11 52
Peamine sõiduk: F01 740XD ,E90 320i
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas MarkoA »

dvd ja mp3 mängija(juhul kui box) soovitan panna pagassi sinna kus peaks asetsema navi.Aga kui tavaline automaki taoline riistapuu siiis äkki pardatsokki.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Mis on DSP ja miks originaaltelekast loobuma peab?
MarkoA
Klubiliige
Postitusi: 534
Liitunud: 06.05.2003 19:11 52
Peamine sõiduk: F01 740XD ,E90 320i
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas MarkoA »

DSP-digital sound protsessor.Ühesõnaga see riistapuu millega saad heli paremaks teha (viited ,kajad,eq mis iganes)
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Sellest DSP-st pole lihtsamate süsteemide juures ju nagunii mingit abi. Paljud väidavad, et ka kallimate süsteemide puhul mitte... aga see viib juba ususõjani. Endal töötab kenasti süsteem, kus 100% aftermarket süsteemi on integreeritud ka originaaltelekas. Seega raadio, telefon jms tuleb läbi selle, kui tuleb tuju kõrgemat helikunsti nautida, siis lülitan tööle sekundaarse headi ja boxi. Ise olen rahul.
MarkoA
Klubiliige
Postitusi: 534
Liitunud: 06.05.2003 19:11 52
Peamine sõiduk: F01 740XD ,E90 320i
Asukoht: harjumaa
Kontakt:

Postitus Postitas MarkoA »

Vot nii ongi Muhv.Istu väga hea heli kvaliteediga autosse ja kuula oma lemmik laulu ning süvene muusikasse ning siis mine istu oma autosse kuulama seda sama lugu.Siis vahete vahel on väga suur vahe :D .Ausõna.Ise sattusin smamoodi teleturuohvriks.
Def
Huviline
Postitusi: 157
Liitunud: 24.09.2005 12:49 28
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Def »

imho DSP - mänguasi :) sama mis kodu kino, igasugused kajad, aga viiteid ma bemmi originaal makkis küll pole näinud :)
Jaguar Sovereign 4.0i-24v - 1993
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

MarkoA kirjutas:Vot nii ongi Muhv.Istu väga hea heli kvaliteediga autosse ja kuula oma lemmik laulu ning süvene muusikasse ning siis mine istu oma autosse kuulama seda sama lugu.Siis vahete vahel on väga suur vahe :D .Ausõna.Ise sattusin smamoodi teleturuohvriks.
Ei saanud päris hästi aru, mida mõtlesid - kas suunasid oma posti mulle või teema alustajale. DSP süsteemidega autodest olen põhjalikumalt kuulanud Harri Audit ja üht soomlase Audit, mis oli vist mingi euroopa meister või midagi (SQ). Pure passiv masinatest on isiklik lemmik hetkel Pauli (SPL) Toyota. Ja pean tunnistama, et minule on neist kolmest meeldinud tonaalsuse, ja muusika "värvilisuse" poolest just viimane. Samas, endale referentsiks pole ühtegi neist võtnud. Kõrva "häälestan" HiFi klubis lampvõimudega jms-ga. Kui mu oma autos midagi puudu on, siis tuleneb see ainult kõlarite paigaldusnurkadest ja ehk ka paigalduskohtadest mingil määral. E46 ei ole E38. Esimeses oled sunnitud pisut rohkem kompromisse tegema...
Minu posti mõte oli rohkem see, et teatud väikeste reservatsioonidega (ma pole elekroonikas midagi muutnud) saab originaal teleka ja kõik sellega kaasneva integreerida uue süsteemiga.
Ja uus point on, et ehk pisut rohkem kui kasutatava tehnika hinnaklass mõjutab lõpptulemust paigaldus
hanss
Huviline
Postitusi: 35
Liitunud: 09.09.2005 15:27 25

Postitus Postitas hanss »

mina panin dvd.armatuurlaua külge.vasakul pool asuv laegas.laeka tagumisse kaande lõikasin mängija jaoks sahtli sisse ja kogu lugu.mf rooli juhtkarbi tõstsin teise kohta.kõlarid panin inpacti omad,eraldi võimu millest läbi lasin dvd ja ka originaal heli.
siim
Huviline
Postitusi: 4330
Liitunud: 30.09.2002 23:33 19
Asukoht: Vetka talu, Saustinõmme küla, Saku vald
Kontakt:

Postitus Postitas siim »

MarkoA kirjutas:dvd ja mp3 mängija(juhul kui box) soovitan panna pagassi sinna kus peaks asetsema navi.Aga kui tavaline automaki taoline riistapuu siiis äkki pardatsokki.
Navi mul seal asetsebki ja org cd box-tahab mängib-tahab ei mängi.
Sooviks nagu mõistuslike hindadega norm muusikat -kuhugi võistlema ei lähe ja kõrvakilesid puruks ei taha lasta.
5213002
antonio1
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 02.02.2005 19:45 40

Postitus Postitas antonio1 »

vabandan, et võõrasse teemasse..
mul e38, mis kõige tavalisema stereosüsteemiga (business RDS kassetimängija vist oli), orig. telefoni ei ole, raadio displeile midagi peale maki/raadioga seonduva ka ei kuvata.
Kas sellisele on võimalik paigaldada orig.kassetika asemele väljasõitva ekraaniga DVD/CD mängija selliselt, et jääks toimima makinupud roolilt ja raadio juhtpaneelilt. Samuti peaks näitama ka raadiojaama nime endistes kohtades. originaalis makiosa kattev klapp peab ka endiselt toimima jääma.

Kui keegi on midagi sellist teinud, kirjutage!
Kasutaja avatar
sallu
Huviline
Postitusi: 253
Liitunud: 15.04.2003 16:38 31
Peamine sõiduk: BMW e65 730d 2004
Kontakt:

Postitus Postitas sallu »

Loomulikult on võimalik, PS -is edasi
Vasta