Soov natuke rohkem bassi saada e39 süsteemi

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
joosepk
Huviline
Postitusi: 66
Liitunud: 09.04.2011 13:22 46

Soov natuke rohkem bassi saada e39 süsteemi

Postitus Postitas joosepk »

1997. aasta masina kõlarid annavad päris OK heli välja, aga ootaks soovitusi, milliste kõlaritega originaalid asendada, et bass paremaks saada. Meeldib kõvasti muusikat kuulata ja hakkavad raisad plärisema. Supakat panna ei taha, plekivärin pole soovunelm, tantsumuusikat ei kuula samuti.
Piisab ehk kui tagaustesse veidi paremad elemendid panna? Igasugune nõu teretulnud!
Kasutaja avatar
illukas316
Huviline
Postitusi: 792
Liitunud: 13.11.2011 19:41 12
Peamine sõiduk: E46 320d

Re: Soov natuke rohkem bassi saada e39 süsteemi

Postitus Postitas illukas316 »

Bassi jaoks on vaja ikkagi, et kõlar oleks suurem ja seda saab hästi ainult supakaga.

Kui plekivärin heidutab, siis kuskilt kuulsin, et supakat saab ka nii kuulata, et seda põhja ei keera. :roll:
Kuskil 3-400W 10" element piisab täiesti, et madalamat otsa parajalt juurde aidata.
Kasutaja avatar
Randofer
Huviline
Postitusi: 1191
Liitunud: 21.07.2009 09:41 38
Asukoht: Tartu/Põltsamaa

Re: Soov natuke rohkem bassi saada e39 süsteemi

Postitus Postitas Randofer »

E39 pole õnneks corolla millel supaka lisamisega hakkab kohe kuskilt plärisema. Enda touringus on bandpass kastis supakas ja sees on väga mõnus mahlane, isegi kõvasti kuulates ja väljast ei plärise miskit ja kuulda ka suht vähe. Mõni uuem volkar mööda sõidab millel vähe rohkem volüümi keeratud on ikka kõvasti rohkem välja kuulda. 10" on täitsa ok, et originaalile natuke bassi lisada.
When it doesn´t blow it sucks
Kasutaja avatar
h.m.m
Huviline
Postitusi: 518
Liitunud: 22.09.2013 17:31 49

Re: Soov natuke rohkem bassi saada e39 süsteemi

Postitus Postitas h.m.m »

Hea heli saavutamiseks on vaja õigesti ehitatud kasti mis on tehtud kõlari sageduse ja mõõtmete järgi, olenevalt muusika stiilile mida sa kuulad, seal saab väga palju heliga mängida kasti arvelt, seda siis midbassi puhul. Uks tuleks heliisolatsiooniga ära ka katta, ehkki e39l on see tehases juba suht korralik aga saaks paremaks veel.
Tweetereid on lihtne installida, komponent kõlaritega tulevad need kaasa ja kõige mõttekam on need e39l originaalpessa panna. Tagaustele sama süsteem ja pagassi võib ehitada 8" elemendiga supaka kõige madalama bassi jaoks. Midbassidele paneksin ma ühe väikese võimu, supakale ühe ja tweeterid vast mõttekas headuniti külge ühendada. Kui kõik see tehtud hakkad kõike ükshaaval häälestama.
Mul ostetud autodel paljudel sisse visatud mingi lambine supaka juust mis lihtsalt väristab auto kere, mingiaeg tegin ise korraliku kasti mis oli häälestatud auto kere järgi siis ja sai nii tehtud et inverter juhiks bassi salongi, tulemus oli parem kui oodata oskasin :cool:
Eks sa ise tead kui palju sa investeerida plaanid ja kui korralikult sa asja teed, teine variant on kuskile audiofookus firmasse minna näiteks ja seal rääkida mida sa sooviksid ja teevad hinnapakkumise sulle.
See jutt siis minu kogemuste põhjal aga ega ma ka mingi expert pole, vähe mõtlemisainet lihtsalt.
Vasta