E61 subwoofri paigaldus.

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
Detroitcity
Huviline
Postitusi: 41
Liitunud: 21.10.2009 21:16 31
Peamine sõiduk: bmw 535d bi-turbo
Asukoht: Tartu

E61 subwoofri paigaldus.

Postitus Postitas Detroitcity »

Tervist buumeri raffas :)

Selline küsimus targematele,et tahaks nö tümmi paigaldada (subwoofer,võim) E61 le
kas on keegi ise ka paigaldanud sellisele masinale? Küsin kuna pole originaal makile paigaldanud varem,ning ei kujuta ettegi kuidas sinna maki taha üldse vedada saaks.. või saab vedada kuskile pagassis olevasse plokki vms?

Niisama kõvatajad hoidke oma kommentaar endale:)

Ette tänades!
Kasutaja avatar
mj6u
Huviline
Postitusi: 1090
Liitunud: 06.04.2010 22:49 00
Peamine sõiduk: Lexus GS300

Re: E61 subwoofri paigaldus.

Postitus Postitas mj6u »

Panen märgi maha,endal sama asi plaanis samale autole lähiajal. Nipid ja trikid teretulnud.
Kasutaja avatar
A.Karro
Klubiliige
Postitusi: 288
Liitunud: 24.10.2014 17:05 39
Peamine sõiduk: BMW 735i
Telefon: 53413027
Asukoht: Jõgevamaa, Mustvee vald, Piilsi küla, Karusoo-Joosepi
Kontakt:

Re: E61 subwoofri paigaldus.

Postitus Postitas A.Karro »

Pakun välja midagi järgmist.
Kasutama peaks miskit aktiivset High-->Low konverterit, mis teeb tagumiste kõlarite signaalist RCA kõlbuliku signaali uuesti. Mingi võimu millel on crossover peal, et saab kõrged vastavalt soovile maha lõigata. Võimu ja kasti osas lakse fantaasial lennata. Kusagilt tuleb leida toide mis läheb koos süütega sisse võimu ja konverteri remoteks. Kujutan ette, et umbes nii võiks see asi toimuda. Võimu toite saab ikka aku pealt, ja kaitse vahele aku juurde.
Automaatkastide remont Jõgevamaal.
henriluik

Re: E61 subwoofri paigaldus.

Postitus Postitas henriluik »

remote võetakse antenni võimust või tagatuledest, muidu saaks vist nende bokside järgi ka panna aga seal on pidevalt vool peal ja ss pole hae variant :roll:
Kasutaja avatar
Detroitcity
Huviline
Postitusi: 41
Liitunud: 21.10.2009 21:16 31
Peamine sõiduk: bmw 535d bi-turbo
Asukoht: Tartu

Re: E61 subwoofri paigaldus.

Postitus Postitas Detroitcity »

Tänud asjakohase info eest :)
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: E61 subwoofri paigaldus.

Postitus Postitas Ma®tin »

Antud autole woofri lisamise tehnika sõltub väga suurelt sellest, mis tehase süsteem on. Plank, HiFi, Logic7 või individual.
Kuid sisuliselt igal juhul on parim võtta signaal converterile istmealustest woofritest, muidu te seda asja õigesti toimima ei saa. Remote jaoks on pagassi kaitsmeplokis paar kohta, kuhu vool alles pärast süüte sisselülitamist tuleb. Peast ei mäleta, Googeldades leiab.
Kasutaja avatar
h.m.m
Huviline
Postitusi: 518
Liitunud: 22.09.2013 17:31 49

Re: E61 subwoofri paigaldus.

Postitus Postitas h.m.m »

jama on tavaliselt nende hifidega see, et komponent kõlaritesse tulev helisignaal on muudetud ja ega sealt õiget väljundit ei saagi, ma olen tavaliselt võimu jooksva line in kaablile rca otsa jootnud ja selle võimu lükanud.
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: E61 subwoofri paigaldus.

Postitus Postitas Ma®tin »

Mismoodi sa optilisele kaablile midagi külge joodad E60/1 puhul? Kõigil süsteemidel peale plangu peaks optiline kaabel eest pagassi võimendisse jooksma.
Viimati muutis Ma®tin, 25.02.2015 17:07 35, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
A.Karro
Klubiliige
Postitusi: 288
Liitunud: 24.10.2014 17:05 39
Peamine sõiduk: BMW 735i
Telefon: 53413027
Asukoht: Jõgevamaa, Mustvee vald, Piilsi küla, Karusoo-Joosepi
Kontakt:

Re: E61 subwoofri paigaldus.

Postitus Postitas A.Karro »

jäin ka just seda mõtlema, kuid kindel polnud kohe kas optika või mitte :D
Kui halvad need originaal supparid on siis et lisa vaja? Kas siis ülejäänud süsteemi ei peaks järgi aitama?
Automaatkastide remont Jõgevamaal.
Kasutaja avatar
h.m.m
Huviline
Postitusi: 518
Liitunud: 22.09.2013 17:31 49

Re: E61 subwoofri paigaldus.

Postitus Postitas h.m.m »

Sellejoks yleminek optilisest rcale ;)
Kasutaja avatar
allanasi
Huviline
Postitusi: 1263
Liitunud: 27.02.2009 21:46 38
Peamine sõiduk: E60 530D
Asukoht: tartu/põlva

Re: E61 subwoofri paigaldus.

Postitus Postitas allanasi »

http://www.bimmerfest.com/forums/showth ... p?t=338776" onclick="window.open(this.href);return false;

siin ka väga hea õpetus , millised juhtmed ja kust ka remote võtta .
Viimati muutis allanasi, 25.02.2015 22:02 56, muudetud 1 kord kokku.
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: E61 subwoofri paigaldus.

Postitus Postitas Ma®tin »

h.m.m kirjutas:Sellejoks yleminek optilisest rcale ;)
Palun mõnda linki tootele, mis BMW optilise kaabliga kokku sobib.

E: leidsin ise ka. 2000 dollarit maksab. Tundub mõistlik lahendus woofri lisamiseks.
Kasutaja avatar
A.Karro
Klubiliige
Postitusi: 288
Liitunud: 24.10.2014 17:05 39
Peamine sõiduk: BMW 735i
Telefon: 53413027
Asukoht: Jõgevamaa, Mustvee vald, Piilsi küla, Karusoo-Joosepi
Kontakt:

Re: E61 subwoofri paigaldus.

Postitus Postitas A.Karro »

Kui plank ei ole siis enne supparite lõppvõimu osa peaks saama signaali kätte ikkagi. :roll:
Automaatkastide remont Jõgevamaal.
Mrko
Huviline
Postitusi: 400
Liitunud: 22.08.2012 20:04 29
Peamine sõiduk: E60 530d
Asukoht: Pärnu

Re: E61 subwoofri paigaldus.

Postitus Postitas Mrko »

Vana teema aga mul mõte liigub slliselt, et miks soovitatakse väljund võtta tagumistest kõlaritest kui need peaksid vaid keskmisi heli sagedusi väljundama juu. Samas peaks ka ju olema originaal subwoofrite väljundid, mis asuvad esimeste istmete all ja peaks välja andma madalaid sagedusi. Seega peaks sobilikumad olema Kas mu mõttes on iva ses või ei? :roll:
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: E61 subwoofri paigaldus.

Postitus Postitas Ma®tin »

Jah, nii teegi, otsi WDS-ist skeem välja ja anna tuld. Samas ma ei olnud tulemusega ikkagi päris rahul, konsulteerisin Audifookuse poistega, neil pidi mingi suht mõistliku hinnaga korralikku converterit olema, millega signaali üsna heaks peaks saama. Aga kuna ma otsustasin ikkagi selle woofri autost eemaldada, siis selle soetamiseni ei jõudnudki.
Nende alla 10€ junnidega võid Ford Sierra originaal süsteemile Radiotehnika S90 woofri vms pagassi toppida, korralikku asja tahad, pead natuke rohkem maksma.
SKase
Huviline
Postitusi: 170
Liitunud: 26.06.2014 17:50 17
Peamine sõiduk: Chevy TrailBlazer
Asukoht: Kuusalu

Re: E61 subwoofri paigaldus.

Postitus Postitas SKase »

siiski on jah õigem võtta hi-input signaal võimule originaal woofrite juhtmetelt. Kuna sealt saad õige madala signaali kätte. Endalgi ees kohe originaalide väljavahetus
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: E61 subwoofri paigaldus.

Postitus Postitas Ma®tin »

Mul oli see probleem, et see signaal sealt oli liiga tugev. Kasutasin võimendit millel "speaker level input", kuna varasemad kogemused ütlevad, et see on kvaliteetsem kui suvalised converterid.. Lõpuks jätsin ainult ühe poole juhtmed külge ja võimendi oli sisuliselt miinimumini keeratud, siis kannatas kuulata. Aga lõpptulemusena see mulle ei istunud, rikkus helipildi ära. Loomulikult, kui korraliku summa eest lasta korralik asi teha, saab hea. Aga ma ei kurda originaali üle absoluutselt :)
Vasta