Heli E30, ja variandid.

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Aaro
Huviline
Postitusi: 1599
Liitunud: 24.08.2004 10:13 04
Peamine sõiduk: E30
Asukoht: Siin ja seal maakera

Heli E30, ja variandid.

Postitus Postitas Aaro »

Muusikat kuulata meeldib aga teemas olen suht võhik. Seega palun mitte maha trampida vaid seletada ja abistada.

Mõte on ehitada E30-nesse natukenegi parem heli kui originaal raadiost tuleb.
Mis on olemas:
E30 premium sound kõlarid-ees ja taga kõlarid koos tweeteritega.
HU on Nakamichi kassetikas
CD lugeja on Naka MB-7 karusell.
Võimendi on hetkel lahtine, ideed?

Millega asja paremaks luua? Headel aegadel olid pakkumisel DAC-d nüüd nagu eriti neid ei ole näha ja kui on siis second hand. Ja neidki väga harva ja suht kobbeda hinnaga.
Kõlari soovitused? Kindlasti tahan säilitada 4 x kõlarid x 4 tweeterit, originaalid välja vahetdada, võibolla aretada bassikas istme alla või miskit. On see bass väga oluline? Äkki jätaks ära?
Miskit veel? Mõtteid, ideid?
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Heli E30, ja variandid.

Postitus Postitas patrik »

Mul on üks alpine pxa-h400 üle
Ja üks alpine 3900 istub kodus apple tv taga mis tundub küll natuke vägistamisena
Ehk on abi
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
kurikristjan
Huviline
Postitusi: 437
Liitunud: 16.02.2014 19:36 35
Peamine sõiduk: BMW
Telefon: 53858447
Asukoht: mandri keskel

Re: Heli E30, ja variandid.

Postitus Postitas kurikristjan »

Tundub, et oleme sama asja mõelnud.

Minu mõtted siiani on olnud originaalkõlarite (mul on samuti sound system kõlarid) asendamine kaasaegsete komponentkõlaritega ning võimendi lisamine, mis need ära toidaks. Kaabeldus tuleks sellisel juhul ilmselt uus teha.
Ilmselt mängiksid ka originaalkõlarid mitte liialt kõrva kraapivalt, kui need ise ja originaal võimendi oleks töökorras, kuigi kaasaegset heli on neilt ilmselt palju oodatud.

E30 foorumis küsisin ühe venna käest tema auto heli kohta, kes kasutas Morel Tempo 5 komposid. Üks konks nendega, et ees hakkab membraan vastu plasti käima, seega vaja plastikule auk lõigata ja mingi lisakate panna, et keegi hooletusest varbaid kõlarisse ei suruks.

5,25" kõlarid pole korraliku helisüsteemi kohalt ehk perfektne valik, aga originaal auku muu ei lähe ilma lõhkumata. Kui esiustele kastid teha, saaks sinna 6,5 panna...
Tallis: E39 525d Touring, E30 325e, E38 750i, E39 530d 35d, E30 318is
Kasutaja avatar
oo7
Huviline
Postitusi: 4507
Liitunud: 29.12.2008 14:28 16
Peamine sõiduk: BMW 330Ci
Asukoht: Tallinn

Re: Heli E30, ja variandid.

Postitus Postitas oo7 »

Matu valgel kupeel on päris viisakalt lahendatud muusika ja samas mängib väga hästi. Sai ju kokkutulekul parima tümpsuga pilli auhinna ka :lol:

Uurige tema teemast, mis teinud on seal ;)
Vasta