E46 võim + kõlar.

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
faded
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 18.04.2016 16:40 34
Peamine sõiduk: BMW 318i

E46 võim + kõlar.

Postitus Postitas faded »

Tervist!

Plaanis on originaalraadiole (Harman Kardon) järgi panna subwoofer ja võim. Võimu jaoks RCA saaksin kõlari juhtmetest
sellise toote abil: https://www.noortehnik.ee/caliber-lt3f- ... konverter/" onclick="window.open(this.href);return false;

Küsimusteks jäävad, et millise kõlari juhtmetest ma need võtan, või vahet ei ole? Ning kuskohast leian remote juhtme võimu jaoks? Kui olen remote ja hi-low konverteri abil RCA ja remote ära ühendanud, siis peale plussi ja massi ühendamist peaks ju asi sujuvalt töötama? :roll:


BMW E46 '2002
Kasutaja avatar
Kriisa H
Klubiliige - admin
Postitusi: 1775
Liitunud: 30.08.2006 16:35 05
Asukoht: Saaremaa

Re: E46 võim + kõlar.

Postitus Postitas Kriisa H »

Tere

RCA'ga jäi heli kuidagi imelikuks läbi selle vidina ning otsustasin võtta filtritest. Kuna sellest vidinast läheb mul edasi tagumistesse kõlaritesse heli.
Analoogsed vist olid mul seal vahel, kust siis tuleb makist signaal, kuhu mina ka võimendi ühendasin.
Pilt
Ise kasutasin võimendi signaali saamiseks tagumistele kõlaritele tulevaid juhtmeid. Eelmise omaniku poolt olid juba filtrid vahele pandud ja see lihtsustas mul seda.
Võimendil on mul võimalus RCA ja high level input(siia ka ühendasin)
Pilt

Remote oli lihtne võtta minul antennivõimendist, kuna see asub touringul kuudi koopas :) Sellega oli alguses probleeme, bass hakkas raadiolevile vahele segama. Lahenduse sai see, kui remote juhtme ühendasin antennivõimendi juhtme pistikust ~15cm eemale.
faded
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 18.04.2016 16:40 34
Peamine sõiduk: BMW 318i

Re: E46 võim + kõlar.

Postitus Postitas faded »

Tänud!

Ehk saad täpsema pildi saata kohast, kuskohas remote juhtme ühendasid (koopas)?
Kasutaja avatar
Kriisa H
Klubiliige - admin
Postitusi: 1775
Liitunud: 30.08.2006 16:35 05
Asukoht: Saaremaa

Re: E46 võim + kõlar.

Postitus Postitas Kriisa H »

Valge on originaal antennivõimendi oma. Must ja Kollane siis remote juhtmed :mrgreen:
Kõri ka käib neile peale :) Pildi tegemiseks võtsin ära.
Pilt
faded
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 18.04.2016 16:40 34
Peamine sõiduk: BMW 318i

Re: E46 võim + kõlar.

Postitus Postitas faded »

Suured tänud!
Veidi rumal küsimus ka lisaks, miks remote juhtmeid Teil 2 on?

Ning ehk oskate mõnda head pilu soovitada kuskohast salongi plussi saab vedada :)
Kasutaja avatar
Kriisa H
Klubiliige - admin
Postitusi: 1775
Liitunud: 30.08.2006 16:35 05
Asukoht: Saaremaa

Re: E46 võim + kõlar.

Postitus Postitas Kriisa H »

Üks on woofri võimule ja teine remote on kuudikõlaritel oleva väikse võimule.

Mida sa mõtled plussi salongi vedamise all ?
Kust kandi inimene? Kui Tartu lähistel siis PM ja saab aidata foorumiväliselt juba :)
faded
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 18.04.2016 16:40 34
Peamine sõiduk: BMW 318i

Re: E46 võim + kõlar.

Postitus Postitas faded »

Kahjuks elan teisel pool Eestit.

Hetkel küll selline tunne, et tule sõida või kohale ja palu abi.

Sai 3 tundi nokitsetud, plussi sain aku pealt veetud, ilusti pagassi läbi salongi, kõik peidetud..
Aga ei saanud tänu millelegi isegi võimu rohelist tulukest põlema, võibolla remote valesti ühendatud või misiganes. Igaljuhul kõlarijuhtmetest ei saanud ka mitte midagi aru, sest tagumisest kõlarist tuleb kaks juhet
(sinine ja pruun) mis viivad otse teise tagumisse kõlarrisse? Aga kui need katki lõikasin, et sealt adapterisse (rca jaoks) ühendada, siis RCAd ei saanud aga tagumised kõlarid töötasid ka katkiste juhtmetega edasi kuigi sai vaadatud, et kõlaritel rohkem juhtmeid taga ei olnud? Üldse ei saa mitte midagi aru. Pikk sogune tekst küll, aga ehk hammustad läbi :roll:

EDIT: Remote juhe sai õigesse kohta ühendatud, kindlasti. Aga võim siiski rohelist tulukest taha ei võtnud.
Pluss ja kaitse ja mass olid olemas. Kõlarijuhtmetest niipalju, et tagant vaadates paremal olid kaks juhet (pruun ja sinine) mis suundusid paremale poole. Parema kõlari sisse ei piilunud kuna sealt tundusid samad juhtmed tulevat, kuigi see vist loogiline ei ole?
Vasta