e61 kõlarid

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
AndreKin
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 07.04.2010 22:49 50
Peamine sõiduk: e61 530d
Asukoht: võru

e61 kõlarid

Postitus Postitas AndreKin »

Mul on see plank versioon. 2 kõlarit esiustes, 2 kõlarit taga laes (need 4 on uute vastu välja vahetatud) ning 2 originaal supakat esiistmete all. Pluss siis esiuste kolmnurkadesse olen paigaldanud ka tweetrid.
Aga heli on ikka kehv kui põhja keerata, hakkab ragisema, bassi on vähe. Valjemalt kuulata kannatab ainult niimoodi kui päris põhja ei keera.

Vahepeal oli bagassis supikas+võim ka. Aga seda rohekm sinna jalgu ei tahaks. Siis sai okeiks timmitud.

1)Kas keegi on vahetanud neid istmealuseid kõlareid välja ning helipilt on siis muutunud?
2)Kas keegi on pannud kõikidele kõlaritele võimendi vahele/Kannatab sellisel autol üldse seda teha?
3)Kas keegi on ainult istmealustele kõlaritele võimendi vahele pannud?
bmwster
Huviline
Postitusi: 499
Liitunud: 01.05.2013 09:13 41

Re: e61 kõlarid

Postitus Postitas bmwster »

Vahetasin paar päeva tagasi BMW E90-l, mis on base heliga. Istmete alla paigaldasin BMW-le mõeldud uued woofrid ja ühendasin need eraldi võimu taha. Lisasin tweeterid mis minu helipaketil puudusid + vahetasin välja esiuste kõlarid ja lisasin müratõkke esiustele. Tulemusega ülimalt rahul. Saab kenasti põhja keerata ja kaks VIBE subwoofrit istme all teevad väga head bassi.

https://www.noortehnik.ee/vibe-optisoun ... -komplekt/" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.noortehnik.ee/hertz-emv-100 ... uskolarid/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
Andrusser
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 27.03.2014 12:44 41
Peamine sõiduk: BMW 318d

Re: e61 kõlarid

Postitus Postitas Andrusser »

Ma tegin ka sama triki läbi + ma kodeerisin maki ära. Väga heaks läks. Istmete alla läksid Audisoni 200mm bassikad + tegin ise adapterid neile. Mul adapteri joonis olemas kui tahad BMW->200mm.
bmwster
Huviline
Postitusi: 499
Liitunud: 01.05.2013 09:13 41

Re: e61 kõlarid

Postitus Postitas bmwster »

Andrusser kirjutas:Ma tegin ka sama triki läbi + ma kodeerisin maki ära. Väga heaks läks. Istmete alla läksid Audisoni 200mm bassikad + tegin ise adapterid neile. Mul adapteri joonis olemas kui tahad BMW->200mm.
Mul ka makk hifi-le kodeeritud :)
Kasutaja avatar
Heikit
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 08.03.2008 11:28 05
Peamine sõiduk: Bmw E60 530xd 2006
Asukoht: Tartu

Re: e61 kõlarid

Postitus Postitas Heikit »

Mida sinna kodeerima peab et Hifiks saada?
Parimat, Heiki
Bmw E60 530 xd 170kw
Kasutaja avatar
Andrusser
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 27.03.2014 12:44 41
Peamine sõiduk: BMW 318d

Re: e61 kõlarid

Postitus Postitas Andrusser »

Ma täpselt ei tea, mida tuleb kodeerida. Kodeerija teab :D

Tulemus on see, et esimesed ja tagumised kõlarid saavad samasuguse flat signaali. Üks ääremärkus veel. Kui sul on parkimisandurid siis see piiksumine jääb vaiksemaks. Pead võimendist gainiga timmima pärast.
Kasutaja avatar
AndreKin
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 07.04.2010 22:49 50
Peamine sõiduk: e61 530d
Asukoht: võru

Re: e61 kõlarid

Postitus Postitas AndreKin »

Aga mida tähendab, et makk on hi-fi´ks kodeeritud. Kas siis on rohekm võimalusi heli reguleerida/suunata mingitesse kõlaritesse. Ja kes kus teostab sellist teenust?
Lisa küsimus, et kui teil on võimendi lisatud, siis kust te rca le signaali võtsite? kas tagumistetst kõlaritest? Mul muidu ennem oli võetud istmealusest kõlarist, siis kui bagassis oli subwoofer. Aga kui ma nüüd tahan istmealuseid kõlareid võimendiga ühendada, tuleb mul vist tagant laest signaal võtta.?
bmwster
Huviline
Postitusi: 499
Liitunud: 01.05.2013 09:13 41

Re: e61 kõlarid

Postitus Postitas bmwster »

AndreKin kirjutas:Aga mida tähendab, et makk on hi-fi´ks kodeeritud. Kas siis on rohekm võimalusi heli reguleerida/suunata mingitesse kõlaritesse. Ja kes kus teostab sellist teenust?
Lisa küsimus, et kui teil on võimendi lisatud, siis kust te rca le signaali võtsite? kas tagumistetst kõlaritest? Mul muidu ennem oli võetud istmealusest kõlarist, siis kui bagassis oli subwoofer. Aga kui ma nüüd tahan istmealuseid kõlareid võimendiga ühendada, tuleb mul vist tagant laest signaal võtta.?
RCA võtad istme aluste kõlarite originaal juhtmestikust, ja kõlaritele vead uued kaablid mis võimu järgi lähvad, remote võtsin antenni võimust (must/punane juhe)
Kasutaja avatar
Andrusser
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 27.03.2014 12:44 41
Peamine sõiduk: BMW 318d

Re: e61 kõlarid

Postitus Postitas Andrusser »

Just. Nii tegin mina ka. Võtsin mõlema istmealuse bassika signaali, vedasin pagasnikusse RCA konverterisse ning võimendist vedasin uued kaablid ismtealustele bassikatele. Sellest samast RCA konverterist on võimalik ka remote signaal võtta, peab lihtsalt vastav converter olema.

Hi-fi-ks kodeerimine ei anna mingeid lisa seadistusi. Originaalis (base paketi korral) makk lõikab ära tagumistelt kõlaritelt bassi signaali ning esimestele kõlaritele on bassi signaal võimendatud. Kodeeerimine annab flat signaali, ehk ilma võimendusteta ja kõikidele kõlaritele ühtemoodi.
Kasutaja avatar
Heikit
Huviline
Postitusi: 398
Liitunud: 08.03.2008 11:28 05
Peamine sõiduk: Bmw E60 530xd 2006
Asukoht: Tartu

Re: e61 kõlarid

Postitus Postitas Heikit »

Väike Offtopic: kui sügavad kõlarid saab esiustesse mahutada üldse?

Parimat, Heiki
Bmw E60 530 xd 170kw
Kasutaja avatar
Andrusser
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 27.03.2014 12:44 41
Peamine sõiduk: BMW 318d

Re: e61 kõlarid

Postitus Postitas Andrusser »

hertz-dcx100 mahtusid sisse. Võib-olla jäi veel ruumi.
Kasutaja avatar
AndreKin
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 07.04.2010 22:49 50
Peamine sõiduk: e61 530d
Asukoht: võru

Re: e61 kõlarid

Postitus Postitas AndreKin »

Originaal kõlar oli kohe käepärast võtta, u 5cm aga kui sa mõtled suuremat panna ehk läbimõõdult suuremat siis pead veidi aretama seal. hertz on umbes 8 cm ja mahtus väga vabalt
Pilt
Kasutaja avatar
AndreKin
Huviline
Postitusi: 129
Liitunud: 07.04.2010 22:49 50
Peamine sõiduk: e61 530d
Asukoht: võru

Re: e61 kõlarid

Postitus Postitas AndreKin »

Andrusser ja bmwster , kes teil maki hi-fi´ks kodeeris? kus kandi mehed olete
Kasutaja avatar
Andrusser
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 27.03.2014 12:44 41
Peamine sõiduk: BMW 318d

Re: e61 kõlarid

Postitus Postitas Andrusser »

Tallinnas. Pöördu kasutaja martinlink poole.
Entusjast
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 07.07.2003 01:33 44
Asukoht: Keila

Re: e61 kõlarid

Postitus Postitas Entusjast »

Küsin siia nüüd lisaks. Need kes esimesi kõlareid vahetanud. Kas ustes jätsite kõlarid ilma võimendita? Heli vaiksemaks ei jäänud? Originaalid peaks vist 2ohm-i peal olema. Eelpool nimetatud Hertzid 4ohmised. Mind ka õnnistatud plank heliga. Ja peaks miskit tarka välja mõtlema.
Luik
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 09.04.2010 12:50 19
Peamine sõiduk: E61

Re: e61 kõlarid

Postitus Postitas Luik »

Jõudu,
Keegi Pärnus tahaks seda tööd ette võtta ning need juhtmed ära vedada? Nimelt mõtlen siis RCA ning remote?
Kasutaja avatar
Andrusser
Huviline
Postitusi: 141
Liitunud: 27.03.2014 12:44 41
Peamine sõiduk: BMW 318d

Re: e61 kõlarid

Postitus Postitas Andrusser »

Esimesed kõlarid, kõik kõlarid, on võimendi järgi.

Mina mõõtsin, et need kõlarid on 4 ohm (3,3vms oli multika peal)
Entusjast
Huviline
Postitusi: 284
Liitunud: 07.07.2003 01:33 44
Asukoht: Keila

Re: e61 kõlarid

Postitus Postitas Entusjast »

Kuskilt netis sirvides jäi lihtsalt silma et on 2oomi. Seegi hea. Ehk siis ideaalis kõikidele kõlaritele uued juhtmed ja need vedada võimu. Tavakõlaritele eraldi signaal võtta ja bassikatele eraldi.
Vasta