K: E36 woofer ja võim.

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
eestisilk
Huviline
Postitusi: 91
Liitunud: 29.11.2006 19:24 25
Asukoht: Tartu

K: E36 woofer ja võim.

Postitus Postitas eestisilk »

Tere.
Väikesed küsimused/mured.

Esimese bemari ostes, oli juba woofer ja võim sees, igati tip-top oli kuulata
ning sai täitsa ära harjutud asjaga. Sai nüüd aga uus auto ostetud, ning
tunnen kohe muusikast puudust natukene. Seega minu poolt mõned küsimused.

Raha ei ole just palju, ning ei ole ka mõtet osta mingit 500rms võimu ja wooferit, kuna sa ei kuula mitte kunagi sõites nii kõvasti seda asjandust ju. Vahest on muidugi hea kellegi juures natukene rohkem voli keerata ja näidata, kuidas asi ikka mürtsub.

Vaatasin, et päris kena woofri element vist see: http://www.pood.akustika.ee/index.php?G ... rrency=EEK
Või mis teie arvate kui hinnapiir on max 1300 elemendil. Siia juurde peaks nüüd vaatama ühe kanaliga võimu ? Ning võimul peaks vähemalt 250 rms'i olema ? Kui sellised asjad panna endal E36 320i'sse ning käetugi alla lasta, siis peaks päris kenasti mütsuma või mis ?

Kõik info tere tulnud.
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4693
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Kusjuures jälgi hoopis sillatavaid kahe kanaliga võimendeid, need on kohati isegi odavamad ühekanalistest. Kui sul käetoega tagaiste, siis on see täiesti piisav, et heli tee salongi leiaks.

Loe ka teisi sarnaseid teemasid, leiad äkki mõtteid ja ideid:
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?t=32462
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?t=29007
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php?t=36920
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
AARE540
Huviline - moderaator
Postitusi: 11703
Liitunud: 31.01.2004 21:43 11
Peamine sõiduk: Scania 500R '24 Mercedes-Benz E350 '15 BMW 540i'94
Telefon: 53311120
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Postitus Postitas AARE540 »

Fred22 kirjutas:Kui sul käetoega tagaiste, siis on see täiesti piisav, et heli tee salongi leiaks.
Kui käetoe taga ei ole suusakotti, vaid seljatoe tagasein, siis ei ole siiski efekt piisav, et heli tõesti salongi jõuab täielikult. Omal hetkel samasugune lahendus ja ei saa öelda et just rahul oleks... Aga eks see sai ka ajutise lahendusena, kuna kast koos supakaga sattus juhuslikult ja üliodavalt kätte...
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4693
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

My bad, mõtlesingi suusakotiga varianti ;)

Kui plekk vahel, siis pole eriti raske seda sealt eemaldada, iseasi, kas omanik raatsib seda teha.
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
eestisilk
Huviline
Postitusi: 91
Liitunud: 29.11.2006 19:24 25
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas eestisilk »

No mul käetugi alla võtta, sealt see suusakottikile ära võtta ja asi hakkab juba mürtsuma. Mis vahet on kahe kanaliga sillataval võimul ja ühe kanaliga? Aga nii nagu ma rääkisin, siis tegelt autos kui 250RMS'i näiteks kogu aeg taob ikka, siis seda on maailm ? Et ei pea vaatama siin 500rms'i ?
Rakvererax22
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 10.03.2007 12:30 31

Postitus Postitas Rakvererax22 »

ma nt panin ka mingi pea 2 nädalat tagais sinna suusapoksi asemele supaka (freeair, et ei peaks kasti olema 500w rms, kuna pagassi ruumi vaja kasutada vahepeal) ja minu arust täitsa piisav. Kuid see ka minu arvamus kõigest... :lol:
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4693
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

eestisilk kirjutas:Mis vahet on kahe kanaliga sillataval võimul ja ühe kanaliga?
Ühekanaliga võimud on tehtud spetsiaalselt subwoofrite jaoks ja on tibake kallimad, kui kahe kanaliga, mis on mõeldud komponent/koaksiaalidele, kuid sillates annavad ka piisavalt võimsust välja.

Näiteks ühe kanaliga odavamad võimendid hakkavad Akustika.ee-s 2490st kroonist, aga peaaegu sama võimsusega odavama otsa kahe kanaliga võimendid on tibake soodsamad. Muidugi kvaliteet maksab ja sõltub ka, kas osta Boschmanni või Alpine võimendi, aga subwoofri puhul polgi võimendil väga suurt vahet, sest ta mängib nagunii ainult madalaid ja odavamad saavad ka sellega ilusti hakkama.

Kahe kanaliga võimu plussiks on veel see, kui soovid kunagi subwoofrist loobuda, on võimalus võimendit kasutada edasi tavaliste kõlarite võimendamiseks.


Edit: Mis puutub suusaboksi, siis hea, kui ta on olemas ja lammutama pole vaja midagi hakata. Paremat tulemust ilma lõhkumata polegi võimalik saada.
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Vasta