E38 raadio vahetus ja mp3-toe lisamine - toimib !

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2400
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

E38 raadio vahetus ja mp3-toe lisamine - toimib !

Postitus Postitas TarmoV12 »

on äkki teadjamatel aimu, kus võib asetseda minu autos (E38 750i 07/95) raadioplokk ? sinna peaks muuhulgas ühenduma ka cd-box..
pagassist vasakult leidsin kõik muud pudinad - cd-box, videomoodul, võimendi, navikompu, gsm-plokk, gps-antenni jubin..
keskkonsooli võtsin ka lahti - telekasse tuleb üks pistik, kassetikasse teine, need lähevad üheks kokku ja kaovad kuskile alla ära :roll:
pagassis cd-boxi juhe võtab suuna luugihinge juurde ja suubub torusse koos teiste juhtmetega.. vaja oleks leida selle juhtme teine ots, kus võiks eeldatavasti olla ka raadioplokk.
homme saaksin ka pilte teha kui need oleks abiks ;)
Viimati muutis TarmoV12, 18.05.2008 23:27 39, muudetud 2 korda kokku.
V8
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4354
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Postitus Postitas PeeterA »

Pilt

Pildil siis telekaga variandi raadioblokk(N9) vasakus tagatiivas. Samuti on näha tema külge käivat pistikut.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4354
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Postitus Postitas PeeterA »

Minupoolt toodud eelmisel pildil on on ju näha raadioplokk, mille pesasse jõuab selle müstilise juhtme pistik(X18126) :roll:. Pole ju midagi keerulist.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8275
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

hollow kirjutas:tal siis vaja teada, et kus asub
http://www.erta.ru/base/bmw/pic/BMW%20AUTORADIO.jpg
sellise maki
Selles trikk ongi, et see on vaid monitor, milles olude sunnil töllerdab ka kassetika mehhaanika. Raadio ise asub seal, kus PeeterA näitas. Eest tuleb kasseti heli 4 karva pidi taha sellesse 10-sesse lisapistikusse all servas. Mehhaanikat juhib raadio üle i-Bus-i.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2400
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TarmoV12 »

ot, on see siis sügaval tiiva sees, võimendi taga ? st kättesaamiseks tuleb peaaegu kogu eesmine kaadervärk maha kruvida.. :shock: kui nii, siis tuleb lahe lego lahti-kokku panek :D
V8
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2400
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TarmoV12 »

niih, lego lahti võetud / kokku pandud tulemuslikult :D
tõepoolest on raadioplokk seal, kus eelkõnelejad näidanud..
panen siia paar pilti oma tänasest tegevusest:

Pilt
raadioplokk asub siis sellises kohas..

Pilt
selline näeb siis välja vasakpoolne tiib seestpoolt, kui sealt kogu kraam väljas.

Pilt
.. ja selline, kui seal kõik asjad tagasi pandud. et miks ma raadioplokki kohe ei leidnud - võimendi taga on must (müra vms) matt, mille eemaldamisel vaatab vastu seesama aparaat :)

Pilt
ja see on siis pilt, mille pärast üritus sai ette võetud.. need siis raadioploki pinnid..

btw, kokku-lahti võttis aega võibolla tund, st midagi keerulist seal pole. juhtmeid ei saa väga valesti tagasi panna, siiski tasub lahtivõtmisel meelde jätta mis kuhu käis :D
mina võtsin asjad lahti järjekorras - cd-box -> videomoodul -> navi kompu -> gps-mingi-asi (antennivõimendi?) -> koos tagumise kanduriga tulevad kõlarite võim ja gsm-asi.. -> ja siis juba see must kate/matt eest ning paistab raadio..
tööks läheb vaja vaid nutikust, tavalist- ja ristpea-kruvikeerajat, 8 ja 10 võtit :D
äkki kellelegi abiks, kui sama asi vaja ette võtta... ;)
V8
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2400
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TarmoV12 »

paneks järgmise küsimuse siia:
kas cd-boxi juhtimine on vanematel ja uuematel raadiotel erinev ? tõenäoliselt on... kas ma saan enda autol raadio vahetada uuema vastu, mis sobiks BLRA2-adapteriga (mis omakorda ühildab Alpine cd-boxi originaalraadioga) ? kas uuem raadio ühildub vanema süsteemiga ?

adapter:
Pilt

raadio mul praegu selline:
Pilt
V8
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8275
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Minu teada on vahe selles, et vanemat CD-boksi (nn. Changer-P) juhib raadio otse (digiühendus raadiopistiku lisasektsioonist changerisse). Sel juhul tulebki mängu see adapter.
Uuem BMW Changer-AI istub otse I-Bus otsas, juhtimine käib sealt ja raadioga on ühendatud vaid audio.
PS uus BMW originaalboks on ka Alpine.
PPS loogiline oleks, et AI boksile mõeldud raadio enam otse juhtimist ei oma, aga kindel ei ole, sest praktiliselt pole vaja olnud katsetada.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
hollow
Huviline
Postitusi: 1913
Liitunud: 02.08.2004 13:54 58
Peamine sõiduk: 520d xDrive

Postitus Postitas hollow »

http://www.erta.ru/base/bmw/BMW_Autoradio.shtml

vat ei tea aga seal küll ei ole räägitud et neid seadmeid oleks erinevaid... va. üks on DSPga ja teine ilma... DSPga masinale ei saa seda boxi yhendada ja DSPta masinale saab.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8275
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Nii, paistab siiski sedasi, et E38-le pakuti ainult changer P-d (peaks tähistama Pioneeri). Kuni 09/98 läks siis otse raadio poolt juhitav:
BMW 6 CD CHANGER P
Ja peale seda I-Bus-lt juhitav, millele viitab tähis PI:
BMW 6 CD CHANGER PI
Ja changer AI (A = Alpine) jäi siis vaid E39/46/53 pärisosaks.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2400
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TarmoV12 »

ikkagi - kui ma vahetan enda autol raadio uuema vastu, näiteks ütleme '98 oma vastu, kas see raadio hakkab minu autol tööle ? kui see toimib, siis peaks ju Alpine CHA-S634 ka tööle hakkama :?: :roll:
või saan ma asjast valesti aru ?

btw, bmwfans.info näitab raadiote ristkasutust E38 <-> E39 nii uuematel kui vanematel :roll:
V8
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2400
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TarmoV12 »

ise küsin - ise vastan :D
sain siis lõpuks mahti, et terve igaviku pagasnikus kasutult loksunud Alpine mp3-cd-box'iga midagi kasulikku ette võtta.
tänud kasutajale sibula , kellelt õnnestus hankida raadioplokk '99 E39 pealt ;)
sellel oli ühenduspesa täpselt samasugune, kui minu vanal raadiol, seega kogu üritus oli plug-and-play .. hetkeks küll tekkis paanika, et cd-box'i olemasolu raadio näitab, aga ei mängi midagi.. sai siis box'is plaadid õiget pidi keeratud ja - voila, töötab :D :cool:

ühesõnaga - kuigi Alpine ja vaheadapterite tootjad millegipärast ei paku nn "E38 tuge", asi siiski toimib. tuleb lihtsalt leida õige raadioplokk, mis vaheadapteri ära tunneb. ja vanemale E38-le on võimalik panna uuema tüübi / teistmoodi boxijuhtimisega raadiot ning E38 <-> E39 raadiote ristkasutuse info peab samuti paika.
kokkuvõttes tulemus positiivne ja mul võimalus nüüd autos mp3-muusikat nautida :cool:
V8
gixxef
Huviline
Postitusi: 307
Liitunud: 04.02.2006 19:27 47
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas gixxef »

TarmoV12 kirjutas:ise küsin - ise vastan :D
sain siis lõpuks mahti, et terve igaviku pagasnikus kasutult loksunud Alpine mp3-cd-box'iga midagi kasulikku ette võtta.
tänud kasutajale sibula , kellelt õnnestus hankida raadioplokk '99 E39 pealt ;)
sellel oli ühenduspesa täpselt samasugune, kui minu vanal raadiol, seega kogu üritus oli plug-and-play .. hetkeks küll tekkis paanika, et cd-box'i olemasolu raadio näitab, aga ei mängi midagi.. sai siis box'is plaadid õiget pidi keeratud ja - voila, töötab :D :cool:

ühesõnaga - kuigi Alpine ja vaheadapterite tootjad millegipärast ei paku nn "E38 tuge", asi siiski toimib. tuleb lihtsalt leida õige raadioplokk, mis vaheadapteri ära tunneb. ja vanemale E38-le on võimalik panna uuema tüübi / teistmoodi boxijuhtimisega raadiot ning E38 <-> E39 raadiote ristkasutuse info peab samuti paika.
kokkuvõttes tulemus positiivne ja mul võimalus nüüd autos mp3-muusikat nautida :cool:
Kas DSP-ga varustatud autol saaks ka MP3 võimalusi luua (va ipod) ?
A8
Kasutaja avatar
TarmoV12
Klubiliige - admin
Postitusi: 2400
Liitunud: 27.12.2006 22:15 52
Peamine sõiduk: BMW X5 4.8i
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas TarmoV12 »

gixxef kirjutas:Kas DSP-ga varustatud autol saaks ka MP3 võimalusi luua (va ipod) ?
tundub, et saab ühendada sedasama Alpine CHA-S634 cd-box'i sellise Soundgate adapteriga .. aga miks iPod variant ei sobi ? tundub ju veel mugavam lahendus, kui cd-box'iga :roll:
btw, SIIN väidetakse, et töötab X5 DSP-ga .. niiet peaks saama, tuleb ainult need adapterid kuskilt leida ;)
V8
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

sellel adapteril peab olema 6-pin (+coaxial) juhe box'i küljes?
ma ei tea kuidas e38, kuid mul on DSP ja 3-pin + coax
Vasta