E28- supaka heli pagassist välja.

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Vasta
Kasutaja avatar
ants007
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 25.11.2007 22:42 16

E28- supaka heli pagassist välja.

Postitus Postitas ants007 »

Tere!
Mul siis selline probleem et sai enda E28-le muretsetud supakas (Pioneer 1000w, kogu komplekt Akustikast), kuid heli ei suuda ennast kuidagi salongi suruda . Täna sai isegi tagumise istme käetoe taha auk uuristatud, kuid mitte sittagi. On kellelgi infot jagada, et kuda keegi teinud on või on lihtsalt soovitusi mida ette võtta suure pagassiga, kust heli välja ei taha tulla????

Abi oleks vägagi tänu väärt
chulo
Huviline
Postitusi: 584
Liitunud: 04.12.2005 02:54 25
Asukoht: Rapla-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas chulo »

Pagassis nüüd küll viga ei ole. Auto heliisolatsioon teeb seda, mida ta tegema peabki.
Mina soovitaks bandbass kasti, mis on tehtud pagassi järgi. A-Soundis peaks see ca 3500 eek maksma.
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Re: E28- supaka heli pagassist välja.

Postitus Postitas Meelis »

ants007 kirjutas:Täna sai isegi tagumise istme käetoe taha auk uuristatud, kuid mitte sittagi.
Aga, kui sõita tagumine käetugi all? Suuna kõlar salongi poole nii, et ta oleks salogist näha. Käetoe augus on vist mingi riie v nahk ka ees, võta see üldse ära.
528iA E28 1984
Uued autod on saadanast ...
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4689
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Postitus Postitas Fred »

Soovitaks lugeda salupa saiti, äkki leiad mõne mõtte:
http://salupa.exe.ee/index.php?leht=10/1&menu=teo
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
ants007
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 25.11.2007 22:42 16

Postitus Postitas ants007 »

Käetoe tagusega tehtud kõik mis võiamlik ja supakaski salongi poole suunatud, kuid ainuke asi mida supakas teha oskab on käetoe august vastu irvitada :) Kuid sama kui pagass lahti teha ja kas või pea sisse torgata tahab kuulmist röövida.Mitte kohe ei saa aru. Aga suured tänud nende soovituste eest ja A-Soundi uurin kindlasti. Aga kui kellelgi sama veel sama mure on olnud või teab veel mõnda lahendust siis andke julgesti teada. igasugune inf kulub ära seoses E28 soundi kohta
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Cert85 »

Uuri kindlasti http://www.elfaelektroonika.ee/foorum/index.php
Seal olnud selliseid teemasid, et mis siis teha võiks.

Ning http://www.streetrace.org/foorum/
Mõlemates foorumites on kodaniks basssoundman, kes jagab seda asja hästi. Teostab ka heli installi autodesse http://www.bsm.ee/est.htm
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
uunp
Huviline
Postitusi: 285
Liitunud: 13.03.2006 12:12 05
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas uunp »

proovi sellist varianti:
1. pane muusika mängima, nii et bassi ikka oleks.
2. lase pagasnik kellelgi avada ja kuula, kas heli salongis läheb valjemaks või mitte.
3. kui läheb, siis on asetus vale, kuid neid mängivaid tegureid on sa***al ;)


pm. kõige lihtsam on asjatundjal lasta asi üle vaadata ja saad parima tulemuse :)
chulo
Huviline
Postitusi: 584
Liitunud: 04.12.2005 02:54 25
Asukoht: Rapla-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas chulo »

Kui pappi on lase teha bandbass kast, kui mitte, siis tee ise!
Bandbass kasti puhul on see hea, et ta kasutab heli isoleerimiseks enda kambreid ja pagasniku kujundus ja materjalikasutus ei summuta heli.

Kas sul praegune kast on sama kaldega nagu seljatugi? St, kas kõlar on sellise kaldega, et ta on täpselt vastu seljatuge ja kogu rõhk pääseb otse kabiini?
Kasutaja avatar
Genne
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 10.06.2007 02:27 33
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Genne »

chulo kirjutas:Kui pappi on lase teha bandbass kast, kui mitte, siis tee ise!
Bandbass kasti puhul on see hea, et ta kasutab heli isoleerimiseks enda kambreid ja pagasniku kujundus ja materjalikasutus ei summuta heli.

Kas sul praegune kast on sama kaldega nagu seljatugi? St, kas kõlar on sellise kaldega, et ta on täpselt vastu seljatuge ja kogu rõhk pääseb otse kabiini?
Kuid bandbass ei suuda anda samaväärset helirõhku, ehk n.n. "litakat". Kuid samas suudab hästi mängida madalat otsa. Endal on ka bandbass pagassis, salongi tuleb pigeb mürinat, kui "tümpsu". ismel on suusaboks lahti ja inverter paistab, kuid vähe tolku :?
Räägi tõtt või vähemalt ära valeta.;
E34 94a. 2,5 TDSA Touring
chulo
Huviline
Postitusi: 584
Liitunud: 04.12.2005 02:54 25
Asukoht: Rapla-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas chulo »

Sel juhul on sul valesti ehitatud kast või valesti seadistatud heli!

Kõige kõvemat korralikku bassi annab just bandbass, kui ta on õieti ehitatud. Kõige täpsemini mängib kinnine ja kompromissiks ruumi kokkuhoiu mõttes kumisev inverter kast.

E34 pagassis oli mul inverteriga 15" element, kuid ma väsisin sellest kuramuse plärinast, mis jääb väljast kuulda ja kumisevast bassist, ning lasin ehitada korraliku bandbass kasti samale elemendile. Bass jääb puhtam ja madala otsa mängib paremini ära. Bandbassi lahtine kamber tuleb teha avaga mitte inverteriga, siis ei kao rõhk kusagile!

Nüüd on mul e46 universaal ja pagasiruumis 2x12" elemndid kinnises kastis ja peab tõdema, et mängib nii kõrgemad kui ka madalamad bassid puhtamalt välja kui eelmised kaks, kuid mitte nii valjusti!
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Cert85 »

Et asjalik oleks siis inverterina selline lahendus, nagu seda teeb magnat?
Pilt
Et serv teha tervenisti inverterina?
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
chulo
Huviline
Postitusi: 584
Liitunud: 04.12.2005 02:54 25
Asukoht: Rapla-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas chulo »

Mul oli ava keskel, suusaluugi kohal ja kõlar paremal ääres, niiet kõlar ja inverter kohakuti ei oleks! Kast muidugi märkimisväärselt suurem kui magnatil ja teise tööpõhimõttega. Lühidalt, tagumine kamber kinni ja eesmises ava.
Kasutaja avatar
ants007
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 25.11.2007 22:42 16

Postitus Postitas ants007 »

kahjuks ei ole kast sama kaldega mis tagumine istem pool. Kast sirge, kuid iste vähe viltu ehitatud :) Ja muidugi oleks kõige lihtsam variant auto mõne asjatundja kätte viia ja võibolla isegi lasta teha bandbass kast, kuid tahaks loota et on siiski mõni odavam võimalus. Ei raatsi väga raha matta paljalt bassi peale. Oleks ju vähe narr ka kui auto maksaks sama palju kui suppakas pagassis.
dts13
Huviline
Postitusi: 103
Liitunud: 09.08.2007 16:57 11

Postitus Postitas dts13 »

Kui tümpsu salongi ei tule ja pagassi lahti tehes läheb bass valjemaks ja kõvemaks, siis kasti asukoht/suund vale. Enamasti aitab (ning on ka kõige odavam) olemasoleva kasti liigutamine ja erinevate asetuste proovimine. See, et bassikõlar sulle otse vastu peab vaatama, ei mängi mingit rolli. Kui kast mingitki bassi välja annab, siis peab mingis positsioonis see lärm ka salongi jõudma. Esimese asjana proovi kõlar näoga tahapoole keerata. Sedaanides annab tavaliselt selline suund enam-vähem normaalse tulemuse. Kui see ei aita, siis proovi teisi asendeid. Ja sedasi niikaua, kuni käesolevate vahenditega parima võimaliku tulemuse saad.
Kasutaja avatar
Genne
Huviline
Postitusi: 767
Liitunud: 10.06.2007 02:27 33
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas Genne »

Tõsi, pole spetsialist soundi seadistamisel, kuid kast ja võim on ostetud korralikust poest, makk on ka norm. Kuid mis mul siis valesti on, et bandbass kast kumiseb? Kui sagedust kõrgemaks keeran vms. teen, kukub lihtsalt "lõhkuma". Ühendused õiged ja korras.
Seega, kuidas õieti (mitte ainult kuulmise järgi) seadistada makk vs. võim vs. kast?

sorry teema algataja ees :D
Räägi tõtt või vähemalt ära valeta.;
E34 94a. 2,5 TDSA Touring
chulo
Huviline
Postitusi: 584
Liitunud: 04.12.2005 02:54 25
Asukoht: Rapla-Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas chulo »

Tõsi, pole spetsialist soundi seadistamisel, kuid kast ja võim on ostetud korralikust poest, makk on ka norm. Kuid mis mul siis valesti on, et bandbass kast kumiseb? Kui sagedust kõrgemaks keeran vms. teen, kukub lihtsalt "lõhkuma". Ühendused õiged ja korras.
Seega, kuidas õieti (mitte ainult kuulmise järgi) seadistada makk vs. võim vs. kast?


Ma arvan, et kast on antud elemendi jaoks liiga suur... Teine variant on see, et võim jääb lahjaks, aga see seletaks ainult sel juhul kumisemise, kui ta seda valjusti mängides teeb.
On sul inverterist tulev heli otse salongi suunatud?
Kas sul on ikka võimul LPF filter sisse lülitatud või mängib ta lairiba helisid?


See, et bassikõlar sulle otse vastu peab vaatama, ei mängi mingit rolli.

Täiesti vale seisukoht!
Kui Membraani ja istmetoe vahele jääb vahe, mis ei ole isoleeritud õhuindlalt ülejäänud pagassist, võib see tehitada resonantsi. Iga pagasiruumi sein võib hakata erimoodi heli peegeldama ja tulemuseks on see, et üks hakkab teist nullima ja kaobki heli kuhugi müstiliselt.

Kui suunad membraani taha, kaotad suure osa helist, mille annaks tegelikult salongi suunata.

Mina soovitan selle sama kasti kuidagi vastu pagasiruumi seina paigutada, nii, et pagasiruumi supaka ja istme vaheline osa on enamvähem õhukindlalt isoleeritud. proovi alguses seda varianti vineeritükkidega. Kui see variant töötab, siis ehitagi kuidagi see süsteem endale pagassi ja kata seest vildiga, et kumisema ei hakkaks.
Vasta