e46 aftermarket tv

Küsimused ja vastused seoses autosse paigutatava audio- ja videotehnikaga.
Kasutaja avatar
jõmmu4
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: 25.08.2008 20:51 49

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas jõmmu4 »

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/BMW-E46- ... ioQ5fVideo


Siit peaks 9218-krooniga kätte saama.Endal ka mõtted liiguvad sinna kantti.
______________________________
Vahest harva halva teega sõidaks maagi BMW-ga
Kasutaja avatar
CHERN
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 29.04.2008 23:17 26

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas CHERN »

Hakkasin ka mõtlema sellest asjast. Äkki õnnestub kevadel osta. Muidu tundub et väga vinge seade peaks olema.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas priitv8 »

lauri91 kirjutas:kas e39-le ka neid leidub? Peaks vic ka x5-ga ühilduma.
E39 varianti lubatakse kuulu järgi selle aasta maiks.
Ka on kuuldavasti olemas DVB-T-ga versioon ja saksa foorumis räägitakse, et alates 10-st tellides saab hinnaks 550EUR.
http://www.e39-forum.de/thread.php?post ... post705240
Samast pajast tuleb ka teiste saksa autode jaoks kujundatud variante:
http://dynavin.com/products/product_1.php

Kahjuks ei haagi disain BMW sisekujundusega kohe üldse mitte. Ja tarkvara kasutajaliides veel eriti. Aga ehk tekib selle jaoks kunagi ka mõni alternatiivne tarkvara, umbes CarMES/CarAMP/CarX stiilis.
Pilt
http://www.plamor.de/BMW/CarPC/soft.htm

PS kodulehe järgi asub see Dynavin firma kohas nimega Shenzhen. Samas linnas asub näiteks ka Apple tehas, kust tulevad mh ka iPodid ja iPhoned.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Robska
Huviline
Postitusi: 789
Liitunud: 16.12.2007 18:22 16

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas Robska »

Tahtsin ka just postitada,et e39-le lükatakse ka siuke asi ilmselt müüki, väga kõvv oleks küll. Ma usun,et leiaks eestistgi ikka päris mitu, kes tahaks tellida seda. Kamba peale saaks kindlasti parema diili. Ja kui hind ka alla 10k, siis oleks väga pano.

Ainuke asi, mis kahtlema paneb, on see,et huvitav kuidas heli on. Nii palju kui noname makke olen näind, on heli ikka väga juust, samas sellel tundub juba ekraan ja kraam väga kvaliteetne olema( menüüd liiguvad sujuvalt jne jne ) ,et võiks nagu olla helipool ka väga hea. RCA out ka ikka on , eks?
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas MartenL »

Digi TV liides juurde osta, kindlasti ühendamise töörahad ja tulebki paarteist tuhat kokku. Pöidlad pihku, et töötab kauem kui 6 kuud.

Nagu Priit mainis ei ole tegemist kaugeltgi originaalisarnase välimuse ning tarkvaraga. Mida te selles noname kräpis nii suurepärast näete eriti veel sellise hinna juures :?: :|
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2897
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas marek555 »

MartenL kirjutas: Nagu Priit mainis ei ole tegemist kaugeltgi originaalisarnase välimuse ning tarkvaraga. Mida te selles noname kräpis nii suurepärast näete eriti veel sellise hinna juures :?: :|
Minu jaoks on välimus piisavalt saranane (st polegi teist seadet, mis sinna auku nõnda sobiks).
Pilt
Aga keegi ei käsegi seda asja relva ähvardusel osta, või mis?
Igaüks vaatab ja otsustab ise vastavalt oma rahakoti pakusele, vajadustele ja nõudmistele :roll:
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas priitv8 »

Lugege foorumeid. Seal on juba juttu, et seade müriseb väikestel helivaljustel (kõlaritest!).
Garantii kohta ei oska ka keegi midagi öelda.
Aga Dynavin-i meestel on oma foorum ja kuuldavasti saab isegi softi arenduses kaasa lüüa, sest kogu jama käib WinCE peal.
OBC-ga integratsiooni ka ei ole, seega need, kes nt tahaksid Webastot käima programmeerida, peavad (praegu vähemalt) mingi muu lahenduse leidma. E39 omanikud, kel DSP peavad samuti miskit muud välja mõtlema.
Nagu ma aru saan, on ainuke i-Bus side praegu MFL rooliga.

Üks vend installis selle E46 kujundusega asja isegi E39-sse:
http://www.e39-forum.de/thread.php?post ... post719854
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
jõmmu4
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: 25.08.2008 20:51 49

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas jõmmu4 »

priitv8 kirjutas:
Üks vend installis selle E46 kujundusega asja isegi E39-sse:
http://www.e39-forum.de/thread.php?post ... post719854
See link küll e39-le ei viita.
______________________________
Vahest harva halva teega sõidaks maagi BMW-ga
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas priitv8 »

jõmmu4 kirjutas:See link küll e39-le ei viita.
Õigust räägid. :oops:
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Razta
Huviline
Postitusi: 188
Liitunud: 11.09.2006 18:29 02
Peamine sõiduk: BMW E91 320d LCI 2009a
Asukoht: Tallinn/Haapsalu

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas Razta »

nagu enamus aftermarket 2din makkidel puudub vist sellelgi RDS. :(
Kasutaja avatar
marek555
Huviline
Postitusi: 2897
Liitunud: 12.12.2005 12:12 29
Peamine sõiduk: BMW 535d F10, 328i E46 174kW
Asukoht: Tartu

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas marek555 »

Razta kirjutas:nagu enamus aftermarket 2din makkidel puudub vist sellelgi RDS. :(
RDS on olemas (selle kasutamise võimalus kaob ära USA seaded valides).
Kasutaja avatar
LTD
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 01.08.2009 20:22 46
Asukoht: Tallinn

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas LTD »

Noo, kas keegi on sellise endale juba muretsenud?
F36
Ranno
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 23.09.2010 10:57 32
Peamine sõiduk: BMW 330d F31
Asukoht: Pärnu

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas Ranno »

LTD kirjutas:Noo, kas keegi on sellise endale juba muretsenud?
Jah, mul on E46's Dynavin V3G ja kõige uuem versioon (uue UI'ga http://www.dynavin.com/news/news20100825.php) on ka teel minu poole.
Mis TV'sse puutub, siis kõigil praegu müüdavatel seadetel on sees DVB-T MPEG2 toega või analoog tüüner, seega Eestis see pilti ei näita. Aga uus versioon (mis veel müügil ei ole) tuleb ilma sisseehitatud DVB-T tüünerita ja spetsiaalse auguga taga, kuhu saab ühendada spetsiaalse DVB-T tüüneri millel on ka MPEG4 tugi. Tänu spetsiaalsele ühendusele jääb alles ka puuteekraanilt DVB-T juhtimine.
Nagu välismaistest foorumitest lugeda võib, siis on pisiprobleeme, aga minu meelest mitte midagi hullu. Enamus probleemidest on alates versioonist V3 kõrvaldatud. Praegu müügil olev V4 versioon omab juba originaali välimusega nuppe. Ja varsti müügile tulev versioon on uue UI'ga kus on väidetavalt parandatud paljud probleemid millest välismaa foorumites juttu on olnud. Kas see nii on, oskan öelda paari nädala pärast.

Minu puhul sai otsustavaks seadme välimus (lihtsalt oli kõrini konsoolist välja ulatuvatest junnidest) ja WINCE operatsioonisüsteem, kus saab põhimõtteliselt mida iganes jooksutada.
Kui on küsimusi, siis küsige ja üritan vastata. Kui on huvi endale ka Dynavin soetada, siis sellega saan ka aidata.
Kasutaja avatar
LTD
Huviline
Postitusi: 221
Liitunud: 01.08.2009 20:22 46
Asukoht: Tallinn

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas LTD »

Räägi palju sa selle eest maksid ja kuskohast sa selle täpselt tellisid? Kas paigaldamisega oli raskusi ja võiksid mõne pildi ka teha ;) Ja küsiks veel, et mis probleeme on sul sellega tekkinud?
kas puutetundikus on ekraanil hea?
F36
Ranno
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 23.09.2010 10:57 32
Peamine sõiduk: BMW 330d F31
Asukoht: Pärnu

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas Ranno »

LTD kirjutas:Räägi palju sa selle eest maksid ja kuskohast sa selle täpselt tellisid? Kas paigaldamisega oli raskusi ja võiksid mõne pildi ka teha ;) Ja küsiks veel, et mis probleeme on sul sellega tekkinud?
kas puutetundikus on ekraanil hea?
Esimese eest maksin 699 Eurot ja tellisin selle www.hifi-karlsruhe.de Välismaa foorumites kirjutati et see on ametlik müüa, aga minul ja mõnel teisel veel oli üsna mitu probleemi selle kohaga. Mulle saadeti katkine seade, lisaks ei klappinud pakend ja seade (saadeti vanem versioon kui ma tellisin). Ühele teisele inimesele, keda ma tunnnen, saadeti ainult seade, ilma ühegi juhtmeta. Seega soovitada ma seda kohta kuidagi ei julge.

Paigaldamine on lihtne kui pagassis võimu ei ole. Kliima tõstad alla selle laeka asemele, läheb ilusti sinna asemele, ainult väike pragu jääb alla, mis mind ei häiri. Kui häirib, siis saab UM'ist või ebay'st selle kinnituse tellida mis on originaalis naviga autodel.
Kuna see seade on tehtud konkreetselt selle mudeli jaoks, siis kõik pistikud ja asjad sobivad. Seade ise läheb ka väga ilusti sinna auku ja näeb välja nagu ta peakski olema seal.
Natuke keerulisem on siis kui autol on originaalis pagassis võim, siis peab eraldi kaabli pagassi vedama (see kaabel on müügil eraldi).

Peale alguses esinenud probleemide pole mul probeeme olnud. Toimib väga hästi ja näeb hea väja. Puuteekraan on väga hea. Navina kasutan iGO'd ja see toimib ka hästi.
USB sisendit kasutades on woofris kumin kui mootor töötab, aga see vist sõltub autost ja/või juhtmete paigaldusest, sest välismaa foorumites pole nagu seda väga mainitud.
Sõltuvalt inimese pikkusest võib ekraan peegeldada. Kui taga klaas toonimata on, siis pidavat asi üsna hull olema. Mul on toonitud, nii et pole hullu.

Kui Sa seda, kus ma selle tellisin, selle pärast küsisid, et Sul endal ka huvi on, siis osta saab ka minu käest. Uue versiooni näidis (sellise UI'ga > http://www.dynavin.com/news/news20100825.php) koos MPEG4 DVB-T boxi ja 3G modemiga on teel minu poole. Ei julgenud esialgu suuremas koguses tellida, tahtsin enne proovida kas ikka toimib Eestis.

Katsun mõned pildid teha...


(Kui see postitus nüüd Teie foorumi reeglitega vastuollu läks, siis võite mulle arve esitada. Lugesin reegleid ja sain aru et ärilisel eesmärgil tehtud postitused on tasulised. Ma pole küll väga kindel kui ärilisel eesmärgil minu postitus on, aga eks see on moderaatorite otsustada.)
Ranno
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 23.09.2010 10:57 32
Peamine sõiduk: BMW 330d F31
Asukoht: Pärnu

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas Ranno »

Tegin mõned pildid, ekraan oli tolmune ja päike paistis täpselt auto tagant ja madalalt, seega hea näide ekraani peegeldusest. Esimesel pildil on näha ka pragu mis jääb kliima alla kui kinnitust välja ei vaheta.

Piltidel siis DVN-E46 V3G.
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Praeguseks on müügil juba V4, millel on BMW originaali lähedasemad kummist nupud, muu on sama.
Pilt

Ja oktoobris tuleb müügile V5, millel on uus menüü ja ka riistvara erinevused. DVD chip on teise tootja oma, DVB-T ei ole enam sisseehitatud. Eks varsti paistab kas see on ka parem...
Pilt
Kasutaja avatar
CHERN
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 29.04.2008 23:17 26

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas CHERN »

Kuidas HF-bluetooth süsteem töötab? Ilma heli häiredeta?
Ranno
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 23.09.2010 10:57 32
Peamine sõiduk: BMW 330d F31
Asukoht: Pärnu

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas Ranno »

CHERN kirjutas:Kuidas HF-bluetooth süsteem töötab? Ilma heli häiredeta?
Ausalt öeldes pole ma seda Hands free'na kasutanud, aga võin proovida ja annan teada.
Välismaa foorumitest olen lugenud et telefoniraamatu sirvimine on masendavalt aeglane kui kontakte on palju. Muid probleeme pole nagu lugema sattunud.
Ma®tin
Huviline
Postitusi: 2520
Liitunud: 05.11.2009 12:50 40

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas Ma®tin »

Ja kuidas helikvaliteediga lood on?
Ranno
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 23.09.2010 10:57 32
Peamine sõiduk: BMW 330d F31
Asukoht: Pärnu

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas Ranno »

Ma®tin kirjutas:Ja kuidas helikvaliteediga lood on?
Ütleme nii et mind ei häiri, mulle tundub parem kui originaal raadioga oli. Mul on originaal kõlarid ja lisaks pandud woofer. Nendest originaal kõlaritest ei oska nagu paremat tahta.
Kuidas see Dynavin mingi korraliku võimu ja kõlaritega mängib, ma öelda ei oska. Aga kaldun arvama, et mingit tohutult kvaliteetset heli sealt loota ei ole, seega sellele kes seda taga ajab see seade tõenäoliselt ei sobi.
Ranno
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 23.09.2010 10:57 32
Peamine sõiduk: BMW 330d F31
Asukoht: Pärnu

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas Ranno »

CHERN kirjutas:Kuidas HF-bluetooth süsteem töötab? Ilma heli häiredeta?
Kasutasin seda nüüd 2 päeva hands free'na ja toimib paremini kui mu eelmine raadio (JVC KD-AVX44). Automaatne ühendus telefoniga on kiire ja toimib iga kord. Pooleli oleva kõne suunamine telefoni ja tagasi samuti toimib. Autos on vestluse teine pool väga hästi ja puhtalt kuulda. Keegi ei kurtnud ka kõnede ajal et nad mind ei kuuleks. Lasin naisel endale helistada ja poole kõne ajal suunasin kõne telefoni, naine väitis et ta aru ei saanud vahest, ainult peale kõne uuesti Dynavin'i suunamist oli kaja tekkinud (tõenäoliselt mingi softi kala?).
Seega suhtlemine on täiesti kasutatav. Kusjuures kasutasin seadmesse ehitatud mikrofoni. Tegelikult on Dynavin'il veel taga mikrofoni auk ja eraldi mikrofon kaasas, aga kuna ma ei plaaninud teda hands free'na väga kasutada, siis seda mul autosse pandud ei ole, nii et selle kvaliteeti ei oska kommenteerida.

Proovisin ka telefoniraamatu funktsiooni. Näitab valikus: vastuvõetud, väljaläinud, vastamata, telefoniraamatut ja ka sim kontakte. Kõik on valitavad.
vastuvõetud, väljaläinud, vastamata kõnesid näitab ainult neid mis on seadmega tehtud ja ilma nimedeta (ainult numbrid). Toimib ja on kasutatav.
Telefoni raamatu ja sim kontaktidega on asi natuke nadim aga toimib. Tundub et ta tõmbab BT kaudu ühe lehe kaupa neid kontakte telefonist. Korraga on näha 4 kontakti ekraanil ja lehte alla kerides tulevad järgmised 4, aga kuna ta need kõik eraldi tirib, siis võtab see paar sekundit enne kui ilmuvad, mis ei ole umbes 300 kontakti seast õige leidmiseks kuigi kasutatav.

Seega kõnede vastuvõtmiseks toimib, aga välja helistamiseks on mugavam telefoni kasutada.
Telefoniks oli Sony Ericsson Xperia X1 (WM6.5)

Uues versioonis on kogu soft teine, nii et kuidas seal asi lahendatud on, näeb siis kui uus seade kohale jõuab. Ehk on uuel seadmel võimalik kogu telefoniraamat seadmesse salvestada, siis toimib ehk kiiremini.
Kasutaja avatar
CHERN
Huviline
Postitusi: 120
Liitunud: 29.04.2008 23:17 26

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas CHERN »

Tänud põhjalikku vastuse eest! :)
Ranno
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 23.09.2010 10:57 32
Peamine sõiduk: BMW 330d F31
Asukoht: Pärnu

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas Ranno »

Niih, uus Dynavin jõudis kohale, nii et see piltidel olev Dynavin on nüüd üle. Kui kellelgi on huvi, siis ma heameelega vahetaks selle raha vastu. Hinda võib privaatselt arutada.
Katsun pärast poole mingi asjalikuma müügikuulutuse ka panna.
Kasutaja avatar
suli
Huviline
Postitusi: 362
Liitunud: 05.03.2004 08:59 54
Peamine sõiduk: BMW730d 2006a
Asukoht: Louna-Eesti
Kontakt:

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas suli »

vaatan et ka siin yyakse mingit taolist asja,kas keegi on seda proovinud
http://www.akustika.ee/pood/index.php?G ... rrency=EEK
730 E65
Ranno
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 23.09.2010 10:57 32
Peamine sõiduk: BMW 330d F31
Asukoht: Pärnu

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas Ranno »

suli kirjutas:vaatan et ka siin yyakse mingit taolist asja,kas keegi on seda proovinud
http://www.akustika.ee/pood/index.php?G ... rrency=EEK
Pildil olevat seadet olen ma näinud välismaal müügil erinevate nimede all, põhimõtteliselt peaks tegu olema Hualingan seadme või siis selle koopiaga.
Ise ei ole proovinud, aga olen lugenud selle kohta välismaa foorumitest (peamiselt negatiivset).
Idee poolest analoogne seade nagu Dynavin, tehtud küll natuke teistmoodi. Väidetavalt toimib kogu seade WINCE peal, mis tähendab et ta läheb kauem käima ja aeg ajalt jookseb kokku.

Dynavin vs Hualingan > http://www.dynavin.com.tw/news.php?news_id=18
See on küll E39 seadmete kohta, aga tegelikkuses pole E39 ja E46 seadmetel mingit vahet peale välimuse ja ekraani suuruse.
Ranno
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 23.09.2010 10:57 32
Peamine sõiduk: BMW 330d F31
Asukoht: Pärnu

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas Ranno »

Dynavin E39 on ka nüüd saadaval
Pilt
Jan320
Huviline
Postitusi: 1067
Liitunud: 30.04.2005 20:58 47

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas Jan320 »

Mis selle e39 seadme hind siis ka oleks.
raimo_r
Huviline
Postitusi: 2108
Liitunud: 05.04.2005 16:05 41
Asukoht: Pärnu

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas raimo_r »

Neid funktsioone, mida orig ekraanilt juhitakse, ta endiselt vist ei toeta?
Et kui kell läheb paigast ära (aku tühi näiteks), siis õigeks ei saagi?
Orig cd-boksi lubab nüüd juhtida aga kui on box taga, siis ette jääb ikka see plaadi ava?
E30 325iX '86 (müüdud) || E53 X5 4.6is '02 (müüdud) ||
E30 M3 '88 || E39 530d M-Technik || E60 550iA '06 ||
Ranno
Huviline
Postitusi: 222
Liitunud: 23.09.2010 10:57 32
Peamine sõiduk: BMW 330d F31
Asukoht: Pärnu

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas Ranno »

Jan320 kirjutas:Mis selle e39 seadme hind siis ka oleks.
Dynavin E39 maksab umbes 10000 krooni
MPEG4 DVB-T box 2000 krooni (sobib ainult Dynavin'iga kasutamiseks)
raimo_r kirjutas:Neid funktsioone, mida orig ekraanilt juhitakse, ta endiselt vist ei toeta?
Et kui kell läheb paigast ära (aku tühi näiteks), siis õigeks ei saagi?
Orig cd-boksi lubab nüüd juhtida aga kui on box taga, siis ette jääb ikka see plaadi ava?
Kui Sul on originaal navi mille ekraanilt midagi juhitakse, siis on keeruline jah. Ma pean tunnistama et ma E39'st midagi ei tea, seega väga ei oska aidata. Aga kui on mingi konkreetne küsimus ja/või rohkem infot auto kohta, siis saan uurida kas ja mis võimalik on. Samas ma ei näe ka erilist mõtet panna Dynavin'i autosse kus juba on navi.
Kus on kirjas et Dynavin oskab originaal cd boksi juhtida? Minu teada kull ei oska ja pole sellist auku ka kuhu seda ühendada.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: e46 aftermarket tv

Postitus Postitas enn1 »

raimo_r kirjutas:Neid funktsioone, mida orig ekraanilt juhitakse, ta endiselt vist ei toeta?
Et kui kell läheb paigast ära (aku tühi näiteks), siis õigeks ei saagi?
Orig cd-boksi lubab nüüd juhtida aga kui on box taga, siis ette jääb ikka see plaadi ava?
Orig. ekraani asemele on seda seadet suht raske panna, sest kogu kaabeldus tuleb ümber vedada ;)
See on ikkagi mõeldud asendama orig. raadiot mis asub armatuuris. Kella pole vähemalt LOW spidoka puhul, peale MID'i eemaldamist enam nagunii kusagilt vaadata :D
Vasta