Oleks teadaja meese abi vaja!!!

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
cretzky
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 15.10.2002 15:21 52
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Oleks teadaja meese abi vaja!!!

Postitus Postitas cretzky »

Mul on 320 touring 89 aasta oma. Olen ära vahetanud küünlad filtrid, õli. Kütuse kulu on 14 sajale linna tsüklis, kas on normaalne.
Lisan veel et ma ei ole eriti raske jalaga;) Linnas üle 3000 rpm ei aja pigem sõidan rahulikult. Diagnostikas käisin seal öeldi et lamda peetis aga kas see võib nii palju mõjutada kütuse kulu. Ja siis veel kas keegi on omal katti alt tühjaks löönud mis on olnud tulemuseks.
Kasutaja avatar
Aare
Huviline
Postitusi: 2907
Liitunud: 24.12.2002 11:18 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aare »

Ehh, tqhq foorumis on üks sama nimega vend,
kes hoopistükkis Chrysleriga sõidab...et kas
on libateema või real :o
Kasutaja avatar
cretzky
Huviline
Postitusi: 63
Liitunud: 15.10.2002 15:21 52
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

see on ikka õige teema

Postitus Postitas cretzky »

Miks peaks ma sellise libateema üles panema. Mul nimelt tõsine mure olemas, mis vajaks lahendamist.
Kasutaja avatar
Arvo
Huviline
Postitusi: 485
Liitunud: 02.01.2003 15:12 25
Asukoht: Tallinn/Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Arvo »

Peetis lambda võib kütusekulule liitri-paar otsa lükata küll. Kontrolliks ühenda lambda juhe lahti, siis tee ECU-le reset (aku juhe 20 minutiks maha) ja proovi kuidas on auto minek lahtise lambda juhtmega. NB, pärast ECU resetit on ECU u 15-20 km jooksul õppereziimis, ei maksa ehmatada kui tühikäigupöörded hirmsalt kõiguvad.
Umbes KAT võib samuti kütusekulu kasvu põhjustada. Kui KAT on korras pole selle eemaldamisel igapäevaauto puhul suurt mõtet.
Motronicuga 320i normaalne kütusekulu linnas on 11-12 l/100le. Samas talvel kui sõita linnas lühikeseid otsi võib see number vabalt 15 ja rohkemgi olla.
Vasta