rumal küsimus:mida on vaja mootori kapremondi tegemiseks?

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
bmw 735
Huviline
Postitusi: 274
Liitunud: 12.01.2008 17:59 22
Asukoht: järvamaa ja tallinn

rumal küsimus:mida on vaja mootori kapremondi tegemiseks?

Postitus Postitas bmw 735 »

sooviks siis teada mis jubinaid on vaja,et teha kapremont mootorile.

mootoriks on m30b30
Viimati muutis bmw 735, 20.07.2011 21:26 16, muudetud 1 kord kokku.
Alvar_S
Huviline
Postitusi: 1291
Liitunud: 28.03.2006 12:29 46
Asukoht: Star Trek
Kontakt:

Re: mida on vaja mootori kapremondi tegemiseks?

Postitus Postitas Alvar_S »

No üks kindel komponent on kindlasti raha.
Selle eest saab juba kõik vajalikud asjad osta.
Ou Vööthüään!!!
Kasutaja avatar
bmw 735
Huviline
Postitusi: 274
Liitunud: 12.01.2008 17:59 22
Asukoht: järvamaa ja tallinn

Re: mida on vaja mootori kapremondi tegemiseks?

Postitus Postitas bmw 735 »

seda komponeti tean jah aga mida on vaja osta,et saaks kapp remondi ära teha?
tean,et tuleb osta nukkvõll aga sellega mu teadmised piirduvad ja nüüd küsiks siit foorumist.
nagu ma aru olen saanud on ikka foorum mõeldud see jaoks,et ikka teiste käest küsida nõu jne.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: mida on vaja mootori kapremondi tegemiseks?

Postitus Postitas enn1 »

bmw 735 kirjutas:sooviks siis teada mis jubinaid on vaja,et teha kapremont mootorile.

mootoriks on m30b30
Selle küsimuse oleks võinud vabalt "Rumala küsimuse" alla postitada... Kapitaalremont on suhteliselt lai mõiste ja asjad mis vajavad vahetust ja mis mitte selguvad ikkagi peale mootori lahti võtmist. Kui kavatsed rem. ise ette võta ja ei tea mida sul vaja on, siis edu igal juhul :roll: Kui kavatsed kellelgi teha lasta, siis oleks mõistlik juba otse töö tegija käest küsida.
Kasutaja avatar
bmw 735
Huviline
Postitusi: 274
Liitunud: 12.01.2008 17:59 22
Asukoht: järvamaa ja tallinn

Re: mida on vaja mootori kapremondi tegemiseks?

Postitus Postitas bmw 735 »

enn1 kirjutas:
bmw 735 kirjutas:sooviks siis teada mis jubinaid on vaja,et teha kapremont mootorile.

mootoriks on m30b30
Selle küsimuse oleks võinud vabalt "Rumala küsimuse" alla postitada... Kapitaalremont on suhteliselt lai mõiste ja asjad mis vajavad vahetust ja mis mitte selguvad ikkagi peale mootori lahti võtmist. Kui kavatsed rem. ise ette võta ja ei tea mida sul vaja on, siis edu igal juhul :roll: Kui kavatsed kellelgi teha lasta, siis oleks mõistlik juba otse töö tegija käest küsida.
ise ei hakkaks midagi tegema lihtsalt tahtsin teada mis umbkautsel osade hind on.
ja mis osad tavaliselt ära vahetatakse kui mootorit juba laiali võetakse.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: rumal küsimus:mida on vaja mootori kapremondi tegemiseks?

Postitus Postitas teet82 »

Kapitaalremonti tehakse reeglina õlikulu kontrolli alla saamiseks, kompressioon taastamiseks silindrites või ka õlirõhu probleemida korral (kulunud "saaled")
Mina vahetaks ainult kolvirõngad, töötleks klapipesad ja vahetaks klapisääretihendid. Kui õlituli põleb kaua peale käivitamist, siis võibolla ka saaled. Kui mootor just kokku pole jooksnud vahepeal, siis pole mingit mõtet hakata väntvõlli järgmisesse remontmõõtu lihvima või silindreid suuremate kolbide jaoks hoonima..
Kõiki remontmõõdus juppe peaks olema saada, kuid näiteks uute kolbide hind on selline, et vaevalt keegi neid vahetada tahab :D
Uus nukkvõll on hea mõte, suht tihti kulunud nendel mootoritel ja osa võimsust läheb kaduma..
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
bmw 735
Huviline
Postitusi: 274
Liitunud: 12.01.2008 17:59 22
Asukoht: järvamaa ja tallinn

Re: rumal küsimus:mida on vaja mootori kapremondi tegemiseks?

Postitus Postitas bmw 735 »

teet82 kirjutas:Kapitaalremonti tehakse reeglina õlikulu kontrolli alla saamiseks, kompressioon taastamiseks silindrites või ka õlirõhu probleemida korral (kulunud "saaled")
Mina vahetaks ainult kolvirõngad, töötleks klapipesad ja vahetaks klapisääretihendid. Kui õlituli põleb kaua peale käivitamist, siis võibolla ka saaled. Kui mootor just kokku pole jooksnud vahepeal, siis pole mingit mõtet hakata väntvõlli järgmisesse remontmõõtu lihvima või silindreid suuremate kolbide jaoks hoonima..
Kõiki remontmõõdus juppe peaks olema saada, kuid näiteks uute kolbide hind on selline, et vaevalt keegi neid vahetada tahab :D
Uus nukkvõll on hea mõte, suht tihti kulunud nendel mootoritel ja osa võimsust läheb kaduma..

mul selles jama ongi,et nukkvõllil need nukad kulunud ja peale käivitamist mingi 1-2 seki põleb ka õli tuli.
enn1
Huviline
Postitusi: 1872
Liitunud: 20.12.2007 11:32 36
Asukoht: Tartu

Re: rumal küsimus:mida on vaja mootori kapremondi tegemiseks?

Postitus Postitas enn1 »

Kui silindrid on piisavalt "tünni" kulunud, siis ainult kolvirõngaste vahetus annab üsna lühiajalise efekti :?
Vasta