Turbo

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
Mario22
Huviline
Postitusi: 218
Liitunud: 09.09.2011 20:38 03
Asukoht: TaLLiNN

Turbo

Postitus Postitas Mario22 »

Teema selline oman E46 2.0tdi 2003a.Käisin enne ostmist diagnostis ja öeldi et üks probleem oli turbo, et turbo ei tööta täis võimsusega et kui kujutleks ette et skaala on 100% siis minu turbo töötab 10-ne kandis.
Vajutades annab tunda ka et vahepeal tõmbab korralikult istmesse ja mõnikord nagu ei võtaks turbot taha.
Et mis annaks teha? turbo lahti võtta ja puhastada või mingi osa läbi , ei tea turbost suurt midagi, kuidas sellega siis on ?
Tänud.
E60 /M Packet
Kasutaja avatar
Mario22
Huviline
Postitusi: 218
Liitunud: 09.09.2011 20:38 03
Asukoht: TaLLiNN

Re: Turbo

Postitus Postitas Mario22 »

Turbo rõhk on madal st.
E60 /M Packet
Bronco
Huviline
Postitusi: 290
Liitunud: 12.06.2003 15:58 34
Asukoht: Viljandimaa

Re: Turbo

Postitus Postitas Bronco »

Turbot juhitakse vaakumiga. Turbo ise võib täiesti korras olla, kuid mõni vaakumvoolik katki või elektriline klapp, mis juhib turbo juhtimise vaakumit (kena lause :lol:). Välistada ei saa ka turbo enda viga muidugi. Üldiselt pädev diagnostik leiab vea üles ma usun, see auto on piisavalt "keeruline", et juppe lihtsalt vahetades võib asi palju kallimaks minna.
Bmw 318i '82, VW Multivan '07, VW Golf '13
Kasutaja avatar
Mario22
Huviline
Postitusi: 218
Liitunud: 09.09.2011 20:38 03
Asukoht: TaLLiNN

Re: Turbo

Postitus Postitas Mario22 »

Vaakum voolikum on ka rabedad jah , et soovitati need ka ära vahetada, et ehk aitab juba see.
Kui ei siis edasi juba asjatundja juurde kes turbo lahti krutib.Alustan voolikutest :)
E60 /M Packet
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: Turbo

Postitus Postitas Heix »

kui on võimalik ligipääs turbole siis võtta maha toru mis läheb turbost õhupuhastisse,pistad kaks näppu turbo otsast sisse ja vaatad kas annab võlli loksuma või ei,väikene külgloks võib olla,pikiloks peab olema olematu,ehk siis,võlli lükkad/tõmbad ei tohi loksu olla ja üritad külgedele loksutada siis hästi pisike loks on lubatud.
ja alati annab visuaalselt uurida kas nt turbo lekib õli jne.....


edu..
E36 m50b20
Peeter_S
Huviline
Postitusi: 1129
Liitunud: 29.04.2010 00:01 43

Re: Turbo

Postitus Postitas Peeter_S »

Heix kirjutas:kui on võimalik ligipääs turbole siis võtta maha toru mis läheb turbost õhupuhastisse,pistad kaks näppu turbo otsast sisse ja vaatad kas annab võlli loksuma või ei,väikene külgloks võib olla,pikiloks peab olema olematu,ehk siis,võlli lükkad/tõmbad ei tohi loksu olla ja üritad külgedele loksutada siis hästi pisike loks on lubatud.
ja alati annab visuaalselt uurida kas nt turbo lekib õli jne.....


edu..
Ma tahaks teada, kuidas sa külmkojast turbovõlli katsudes loksu tuvastad?
Ja kas turbo näiteks lekib õli...:D
Nii vana auto puhul turbo LEKIB õli. Kui muidugi sinna vähem kui aasta tagasi ei pandud uut turbot (ei mõtle hetkel hiinlast).
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Turbo

Postitus Postitas Riivo »

filtrist tulev lõdvik maha, mutrist sõrmedega kinni ja tuvastab nagu nipsti...ainult et...täiesti külma mootoriga tuleks seda siis teha...täpsustuseks :)
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: Turbo

Postitus Postitas Heix »

Peeter_S kirjutas:
Heix kirjutas:kui on võimalik ligipääs turbole siis võtta maha toru mis läheb turbost õhupuhastisse,pistad kaks näppu turbo otsast sisse ja vaatad kas annab võlli loksuma või ei,väikene külgloks võib olla,pikiloks peab olema olematu,ehk siis,võlli lükkad/tõmbad ei tohi loksu olla ja üritad külgedele loksutada siis hästi pisike loks on lubatud.
ja alati annab visuaalselt uurida kas nt turbo lekib õli jne.....


edu..
Ma tahaks teada, kuidas sa külmkojast turbovõlli katsudes loksu tuvastad?
Ja kas turbo näiteks lekib õli...:D
Nii vana auto puhul turbo LEKIB õli. Kui muidugi sinna vähem kui aasta tagasi ei pandud uut turbot (ei mõtle hetkel hiinlast).

mina nt 2002a passatil sain nii tuvastatud,loks on ikka tunda kui ta seal on.
E36 m50b20
Peeter_S
Huviline
Postitusi: 1129
Liitunud: 29.04.2010 00:01 43

Re: Turbo

Postitus Postitas Peeter_S »

Ju te siis olete pädevamad ja tundlikke sõrmedega.
Mina soovitaks võlli katsuda mõlemalt poolt korraga, tuvastab lõtkud tunduvalt paremini :D
Vasta