INPA tapab käivitamise - kahju?

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
k2ska
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 01.09.2011 20:49 34
Peamine sõiduk: E91 330d
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

INPA tapab käivitamise - kahju?

Postitus Postitas k2ska »

Heihopsti.

Sõiduk E91 330d, kasutaja jyrisoo käest saanud DPF delete ja chip eelmiselt omanikult.
Töökaaslane tellis enda jaoks kunagi Inpa mille ma ise ka installisin enda tööläpparile peale. Kõik tibi tobi, toimib, loeb kirjutab, vahest viskab mingeid script erroreid. Kaabel on modifitseeritud lülitiga K-Line ja Cani jaoks.
Probleem hakkas sellega, et sain sõbra käest väidetavalt inglise keelse Inpa, installisin peale, proovisin selle sama eelmise kaabliga, kuid mootoris viskas mulle scripti vigu ning lõpetasin läbi errorite selle jama ära... Peale seda auto ei käivitunud, starter vedas kuid null. Tapsin siis selle Inpa ära, kõik failid mis leidsin kustutasin ja hävitasin. Võtsin uuesti eelmise Inpa mis ka tööläpakal peal, installisin kõik otsast peale ja samamoodi nagu ka töö arvutile, draiverid ja kõik jutud. AGA...kõik on niikaua hea kuni lähen mootori juhtplokki, viskab mingid errorid paar korda et võib juhtuda malfunction, OK. Aga kui ma mootorist vigu kustutan, ei lähe auto jälle käima. Pm ootad mingi viis minti paned uksed lukku ja peale seda on kõik jälle hästi. Tööläpakaga sellist huumorit ei ole.

Esiteks: Ma tahaks asjale lahendust leida, sest tundub, et probleem on minu isiklikus arvutis, mis on puudu mis toimub?

Teiseks: Kasutaja jyrisoo (kui juhtub lugema või teab keegi teine chip tuuningu spets) et kas see mis mu Inpa tegi, võib ka kahjustada kuidagi chipi või seda dpf delete? Sest varasemalt ma tean et oli mootoris suur hunnik vigu mida ma ei viitsinud läbi sirvida ja kustutasin need töökorras inpaga ära. Kuid peale seda errorit on hakanud miski DPFi rõhuanduri viga hakanud sisse lugema. Kui delete on tehtud kas need vead mootorituld ei süüta ja kas nii peab olema? (VAG gruppi ma tean ja seal sa ei saa testriga kuidagi niisama aru, et kas pöördklapid või DPF on välja progetud) Või tappis Inpa selle delete ja ka chipi nt ära? Algul tundus nagu auto oleks vähe järsem.... Nüüd aga...no ma ei tea.

Ühesõnaga pikk joru juttu aga tõesti pole aega kuskile mujale hetkel pöörduda!

Kristo
Elupõline bensumees hakkas traktoristiks ---- E91 330d
Audi on mu töö, BMW on mu elustiil!
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: INPA tapab käivitamise - kahju?

Postitus Postitas teet82 »

Kõige lihtsam oleks proovida kellegi teise 100% toimiva arvutiga, et saada teada, kas viga on arvutis või autos. INPA peaks iseenesest olema väga süütu asi, midagi nagu ära ei saa rikkuda sellega, eriti veel EEPROM-it muuta. Olen näiteks selliseid juhuseid kuulnud, et peale DPF-i välja kirjutamist ei suuda auto enam veakoode väljastada ja probleemide korral on tulnud vea teada saamiseks originaal soft tagasi kirjutada, seega pole miski võimatu :?
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
ooDDoo
Huviline
Postitusi: 5357
Liitunud: 01.11.2007 12:01 11

Re: INPA tapab käivitamise - kahju?

Postitus Postitas ooDDoo »

Dpf tuleb välja vahetada mitte välja programmeerida..miks inimesed ostavad endale diisel autosid kui neid ei jõuta üleval pidada.
Oskan suhelda e31-e92 mudelitega
Kasutaja avatar
k2ska
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 01.09.2011 20:49 34
Peamine sõiduk: E91 330d
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: INPA tapab käivitamise - kahju?

Postitus Postitas k2ska »

teet82 kirjutas:Kõige lihtsam oleks proovida kellegi teise 100% toimiva arvutiga, et saada teada, kas viga on arvutis või autos. INPA peaks iseenesest olema väga süütu asi, midagi nagu ära ei saa rikkuda sellega, eriti veel EEPROM-it muuta. Olen näiteks selliseid juhuseid kuulnud, et peale DPF-i välja kirjutamist ei suuda auto enam veakoode väljastada ja probleemide korral on tulnud vea teada saamiseks originaal soft tagasi kirjutada, seega pole miski võimatu :?
Viga peab peituma arvutis... Kuna tööläpakaga millel sama INPA peal ei teki sellist tõrget enda autoga. Pole julgend kellegi teise auto peal isikliku läpakaga proovida ka, et mis juhtub. Aga kui siin on keegi julge siis alati võib teada anda ning proovime järgi! :D

PS! Paluks hoida teemat puhtana. Igasugused muud kommentaarid jätke palun enda teada! Aitäh

Kristo
Elupõline bensumees hakkas traktoristiks ---- E91 330d
Audi on mu töö, BMW on mu elustiil!
Kasutaja avatar
Silver88
Huviline
Postitusi: 1698
Liitunud: 05.09.2010 22:56 34
Peamine sõiduk: X5 3.0sd 08’ /E91 320dA 06'
Telefon: 56642342
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: INPA tapab käivitamise - kahju?

Postitus Postitas Silver88 »

Kas saan õigesti aru et tööarvuti külge pannes enam auto ei käivitu?
Kasutaja avatar
k2ska
Huviline
Postitusi: 79
Liitunud: 01.09.2011 20:49 34
Peamine sõiduk: E91 330d
Asukoht: Tallinn/Kuressaare

Re: INPA tapab käivitamise - kahju?

Postitus Postitas k2ska »

Silver88 kirjutas:Kas saan õigesti aru et tööarvuti külge pannes enam auto ei käivitu?
Vastupidi. Tööarvutiga toimib kõik ilusti. Enda isikliku arvutiga peale mootorist veamälu kustutamist enam ei käivitu. Starter veab kuid käima ei lähe. Lased autol magama minna ja peale seda käivitub.
Elupõline bensumees hakkas traktoristiks ---- E91 330d
Audi on mu töö, BMW on mu elustiil!
Vasta