kliima kompressor?

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Marek1976
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 02.03.2006 11:55 46
Asukoht: Pärnu

kliima kompressor?

Postitus Postitas Marek1976 »

Mure selline,läksin kliimat täitma aga selgus, et kui külm(kont)sisse lülitades ei rakendu kompressor järgi, samas vent läeb tööle ilusti.Või on probleem selles,et kui süsteem "tühi"ei hakkagi kompr.tööle?? Tänks.
Kasutaja avatar
Anti525
Huviline
Postitusi: 56
Liitunud: 09.12.2005 19:15 58
Asukoht: tartu

kliima

Postitus Postitas Anti525 »

kui süsteem on tühi või kui gaasi on vähe kompressorit taha ei lülitatta
Kasutaja avatar
Holari
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 23.04.2004 23:24 43
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Holari »

Aga nagu mina tean, siis peab aegajalt konti tööle panema, talvel siis mõtlen, kuna muidu pidi kompressor kinni jääma.........
seppa
Huviline
Postitusi: 3082
Liitunud: 03.11.2005 08:53 58
Asukoht: Rakvere ja ''Põhjaeesti''

Postitus Postitas seppa »

mul ka oli asi et kliima ei puhunud kylma, läksin mingi kylmkapi parandaja juurde, see pani andurid kylge, et pole yldse freooni sees, kuid palloon järgi, mootor tööle, kont käima ning hakkas ise freooni endale sisse pumpama, sinna peaks minema mingi 1250g, see radika peal kirjas ka, ma lasin suts yle 800 panna, nüüd töötab nagu peab.
hanzvonkazak
Huviline
Postitusi: 512
Liitunud: 29.06.2005 22:11 03
Peamine sõiduk: Nissan Leaf
Asukoht: Viljandimaa

Postitus Postitas hanzvonkazak »

mul ka oli asi et kliima ei puhunud kylma, läksin mingi kylmkapi parandaja juurde, see pani andurid kylge, et pole yldse freooni sees, kuid palloon järgi, mootor tööle, kont käima ning hakkas ise freooni endale sisse pumpama, sinna peaks minema mingi 1250g, see radika peal kirjas ka, ma lasin suts yle 800 panna, nüüd töötab nagu peab.
see küll nüüd suht huvitav tekst aga jah terminid on huvitavad. need andurid on muideks kellad mis ühendatakse külge ja mis näitavad ära vastavad surved/vaakumid. ja ega kompressor endale ise sisse seda pumpa vaid see ikka lastakse. ning see kogus on suhteliselt erinev. aga kui süsteem tühi, järelikult peab olema mingi koht ka kust see freoon on välja tulnud. üksnes täitmisest pole tolku kui samatargalt freoon välja jookseb.

nii nüüd siis teema algataja mure juurde: asi võib olla tõesti selles et süsteem tühi ning sellepärast tingituna komp. tööle ei hakka aga võib olla ka muidugi selline asi et lihtsalt kinni jäänud muidugi on see vähe usutav.
520i E28 läks manalateed ja vahepeal 325IA -87, VW Caravelle 2.5i ja Nissan Leaf
Vasta