Armatuuri taustavalguse pirnid.

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Armatuuri taustavalguse pirnid.

Postitus Postitas joffe »

Otsisin küll teemadest, aga leidsin ainult 3-seeria kohta näpunäiteid. Endal E34 525iA 94a. Alles üleeile tõin ja avastasin, et näidikutest on valgustatud ainult kiirusemõõdik ja kütuse näitaja. Kuna aga oli vaja vahetada ka käigu näidiku pirn, võtsin armatuuriploki lahti. Mida ma ei leidnud, olid taustavalguse pirnid.Vanal 85. 520i-l on ilusti ülemisel äärel kaks pirni, aga sellel paistab ainult, et kuskil spidoka kandis põleb mingi tuli ja kõik.Mitu neid üldse on(2 või 3) ja kuidas nendeni jõuda? On nad seal sisemuses? Aidake palun keida lahendust! Aitäh!

Leidsin ühest venekeelsest juhendist järgmise jutu: taustavalguse pirnide vahetamiseks tuleb näidikute plokk veel ka lahti võtta (nad on siiski seal sügavuses). Igavene jama ju! Ma tahtsin niigi plokki välja võtta, ent rool segab.

Siit alusta kasvõi uut teemat- andke nõu, kuidas võtta maha turvapadjaga rool!?
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Armatuuri taustavalguse pirnid.

Postitus Postitas joffe »

joffe kirjutas:Otsisin küll teemadest, aga leidsin ainult 3-seeria kohta näpunäiteid. Endal E34 525iA 94a. Alles üleeile tõin ja avastasin, et näidikutest on valgustatud ainult kiirusemõõdik ja kütuse näitaja. Kuna aga oli vaja vahetada ka käigu näidiku pirn, võtsin armatuuriploki lahti. Mida ma ei leidnud, olid taustavalguse pirnid.Vanal 85. 520i-l on ilusti ülemisel äärel kaks pirni, aga sellel paistab ainult, et kuskil spidoka kandis põleb mingi tuli ja kõik.Mitu neid üldse on(2 või 3) ja kuidas nendeni jõuda? On nad seal sisemuses? Aidake palun keida lahendust! Aitäh!

Leidsin ühest venekeelsest juhendist järgmise jutu: taustavalguse pirnide vahetamiseks tuleb näidikute plokk veel ka lahti võtta (nad on siiski seal sügavuses). Igavene jama ju! Ma tahtsin niigi plokki välja võtta, ent rool segab.


Siit alusta kasvõi uut teemat- andke nõu, kuidas võtta maha turvapadjaga rool!?
Asjaga on väga kiire! Ootan asjalikke nõuandeid meistrimeestelt! Aitäh!
Kasutaja avatar
Laur
Huviline
Postitusi: 100
Liitunud: 20.09.2003 01:06 59

Postitus Postitas Laur »

Pirne on 3.
Täpsemat infot siin.
http://www.lehrmangroup.com/rickard/airBagAndBulbs.html

Vaata viimased 2 pilti. Armatuuriplokk käib kaheks lahti, siis saad kellade taustavalgustusele ligi. Kui ma õigesti mäletan, siis kaks lukustit, mida tuleb avamiseks vastupäeva pöörata, on need, mis asuvad eelviimasel pildil punaste nooltega tähistatutest kummalegi poole järgmistes aukudes.
BMW 549i/6
Kasutaja avatar
Laur
Huviline
Postitusi: 100
Liitunud: 20.09.2003 01:06 59

Postitus Postitas Laur »

Veel infot.

Ilma airbagi lahti ühendamata sain ploki kätte nii, et tõmbasin rooli max väljapoole, keerasin ploki ülemist otsa pidi rooliratta ülemisse avasse ning keerasin rooli koos plokiga vasakule nii, et sain ploki lõpuks kätte.

Ettevaatust - ploki ümber mähi mingi riie, et kellade klaasi ei kriimustaks!
BMW 549i/6
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Postitus Postitas joffe »

Suurimad tänud! Varsti kisub tööks, näha saab, kuidas õnnestub. Proovin teist varianti, kuid esimese järgi tuleb peagi rool maha kiskuda- kas siis uude nahka mähkimiseks või vahetuseks- on teine kuidagi kulunud väljanägemisega. Annan teada, kuidas asi sujus.
Kasutaja avatar
IffMees
Huviline
Postitusi: 234
Liitunud: 05.04.2005 15:08 46
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Postitus Postitas IffMees »

Aga mis siis viga kui naidikute plokil ei toota, temp, bensu(tuli tootab), odomeeter, ja kütusekulu näidik?
Kas plokk pesses?
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Postitus Postitas joffe »

Natuke s.....i sõnastatud, aga sul vist osa näidikuid ei tööta. Kui nii, siis on probleem pistikühendustes ploki tagaküljel. Vahel aitab lihtsalt nende lahti-külge ühendamine.
Kasutaja avatar
IffMees
Huviline
Postitusi: 234
Liitunud: 05.04.2005 15:08 46
Asukoht: Tallinn, Nõmme

Postitus Postitas IffMees »

Näidikud ei tööta jah, ehk siis kõik peale spidomeetri ja tahomeetri.
Pistikuid olen proovinud mitu korda liigutada, sellega sain tööle spidomeetri, mis ka ennem ei töötanud, aga teised ei hakka ikkagi tööle.
Kas tuleb plokk ära vahetada?
joffe
Huviline
Postitusi: 1990
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Postitus Postitas joffe »

Seda pead küll ise otsustama! Mina oma vanakesel s.t. eelmisel autol panin pistiku ja mingi ääre vahele kustukummi tüki, et pistik oleks nagu pinge all ja kõik kontaktid annaksid ühendust. See oli kaks aastat tagasi ja asi toimib senini. Aga see on tegelikult haltuuritsemine- see ei tähenda, et sama meetodit teistele soovitan.
Vasta