Mure E34 paremal Esillas kahtlane kolin! (LAHENDATUD)

Üldised arutelud ning näpunäited
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Mure E34 paremal Esillas kahtlane kolin! (LAHENDATUD)

Postitus Postitas Kristo_P »

Mure siis järgmine ,et paremal pool esisillas müstiline kolin mis ära kaduda ei taha :( Probleemi teeb imelikuks see ,et kõik nagu on vahetatud : õõtsad /zarniirid/kondid/rooliotsad/stabika kondid/paralleel varras ,amordid ,amordi padjad vedrud... Käisin silla stendis ja targemaks ma ei saanud :evil: Ei osatud midagi öelda... samas täheldati roolikarbis kerget loksu.. kas võib see ollagi salapärase kolina tekitajaks??? :evil:
Viimati muutis Kristo_P, 01.07.2004 00:04 58, muudetud 2 korda kokku.
Lancer EVOLUTION 9
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

ise küsid ise vastad :D karta on jah, et roolikarbis või kuskil rooli asjas on kolin sees
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Sõbral E32-ga sama kaebus pikalt oli, kuni selgus, et mootoripadjad tahtsid vahetamist. Salongist tundus täpselt nagu esisilla klobin.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

Hmm... mõlema kohta juhtit tähelepanu teeninduses kuigi patju vaadates tundusid veel suht konditsioonis olevat :? Kuid roolikarbi vahetus pole teab mis odav lõbu ,seega peaks proovima mootoripatju

PS! Kuid see klobin kostub just paremalt poolt esisillast.. ja päris tugevalt -huvitav ,et just sinna poole kandub üle :shock:
Lancer EVOLUTION 9
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

Hmm seal roolikarbis peaks mingi puks olema vist mida vahetada kuid mulle öeldi ,et nemad ei tegele sellega (kadaka teel) Kuid kas kellelgi on kogemusi roolikarbi remondiga?
Lancer EVOLUTION 9
Kasutaja avatar
Ragnar
Huviline
Postitusi: 1531
Liitunud: 26.04.2003 14:25 24
Peamine sõiduk: E83
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Ragnar »

mul on kogemus aint selle kahtlase kolinaga ja mul tuleb ta kah just nimelt roolikarbist.
seda on kohe tunnda ju rooli kaudu kui ebatasasel teel sõita.

mingit mutrit pidi saama peale keerata, kuigi see on aint poolik lahendus.
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

Nu kirjutas:mul on kogemus aint selle kahtlase kolinaga ja mul tuleb ta kah just nimelt roolikarbist.
seda on kohe tunnda ju rooli kaudu kui ebatasasel teel sõita.

mingit mutrit pidi saama peale keerata, kuigi see on aint poolik lahendus.
Hmm... roolist mul nagu tunda ei anna see :? Just paremalt poolt kostuvad tugevad kolksud ebatasasel teel :cry:
Lancer EVOLUTION 9
einz
Huviline
Postitusi: 22
Liitunud: 20.08.2003 03:03 43
Asukoht: Talinn

Postitus Postitas einz »

Mul e34 sama lugu et aukudest läbi sõites koliseb esisilt nats. Et kust otsast kontrollimist peale peaks hakkama. Mootoripatju eriti veel maha kiskuma ei kipuks. Ja palju üldse maksab et kõik puksid ja asjad seal esisillas ära vahetada. e28 bemmidega peaksid esisillad identsed olema peale kontide pikkuste.
Kasutaja avatar
Martti
Huviline
Postitusi: 327
Liitunud: 07.01.2003 18:24 25
Asukoht: Tallinna oblast
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

Võib olla ka pendelhoovapuks, see otseselt seotud roolisüsteemiga ja vähemalt E32-l oli see kõrvalistujapoolel. Lase üle kontrollida ja kui vaja vahetada osta ainult Saksas toodetud puks, endal vahetasin Itaallase vastu ja umbes 2 kuud hiljem tuli see uuesti ära vahetada (seekord Sakslase vastu), siis jäi pidama. Asi ise maksis mingi 280 EEK kui õigesti mäletan.
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

Martti kirjutas:Võib olla ka pendelhoovapuks, see otseselt seotud roolisüsteemiga ja vähemalt E32-l oli see kõrvalistujapoolel. Lase üle kontrollida ja kui vaja vahetada osta ainult Saksas toodetud puks, endal vahetasin Itaallase vastu ja umbes 2 kuud hiljem tuli see uuesti ära vahetada (seekord Sakslase vastu), siis jäi pidama. Asi ise maksis mingi 280 EEK kui õigesti mäletan.
Kas see 280 oli nüüd see itaalia toode?? Ja kas seda ise ka kontrollida saab ei ole mõtet nagu raha maksta kui kodukorras veenduda saaks!
Lancer EVOLUTION 9
Kasutaja avatar
Martti
Huviline
Postitusi: 327
Liitunud: 07.01.2003 18:24 25
Asukoht: Tallinna oblast
Kontakt:

Postitus Postitas Martti »

280 oli Saksa jupi hind (umbes 4 aastat tagasi). Saab küll kodusel teel kontrollida aga roolisüsteemi osade kontrollimine/vahetamine jäägu ikka spetsialistide hooleks, kuna siin otsene seos su enda tervisega...
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

Nii nüüd siis asi eriti hulluks läinud vähegi kehvema tee peale läheb on kolin ikka eriti tugev :( Kas see pendelhoova puks asub siis paremal pool? Samas äkki on amordi padi mis seda kolksu annab (vahetasin küll ringi vedrustusega koos kuid see oli kasutatud (padi) Või siis on äkki roolikarbi loks...
Lancer EVOLUTION 9
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

525 kirjutas:Kas see pendelhoova puks asub siis paremal pool?
Paremal ikka (juhikohalt vaadates), sest vasakul on ju roolikarp (kui Sul on ikka vasakpoolse rooliga auto ;) ).
Pilt
See pendelhoob on nr. 14 ja tema puks on nr. 15. Nr. 10 on juba roolikarbi otsas.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

Kas koos hoovaga peab vahetama või piisab ainult puksist? Oled sa ise selle vahetuse läbi teinud? See peaks ju suht minev asi olema meie teedel.. :?
Lancer EVOLUTION 9
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8285
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Hoovaga ei juhtu midagi, mul vahetati veel koos puksiga ka see polt ja mutter (16 ja 17). Kuigi lasin selle UM-is teha, saab selle ka kodus vahetatud (jah, kui on kanall või tõstuk, muidugi).
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5629
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Postitus Postitas eero »

Mul tuleb rooli keerates nagu roolikarbist suht tõsine raks ja sama, igal juhul väga ligilähedane, hääl kostab ka pidurdades.

Ehk siis, mis värk on? Karbivahetus? Ma vahetan lähipäevil küll samalt poolt alumise ja teiselt poolt ülemise õõtsa ära. Ja Krt seda teab, võib-olla see alumine õõts annab ka mingit naksu, mis kandub kuhugi mujale, sest just et pidurdades sama hääl, tundub nagu ei tohiks olla karbiga palju ühist.
Kuigi illusioone pole mõtet eriti luua :-(
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
leix
Huviline
Postitusi: 15
Liitunud: 05.03.2004 10:43 44

Postitus Postitas leix »

mul on üks karp üle kui keegi soovib
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

Puks siis mingi 280 ja palju see tööraha tuli ?
Lancer EVOLUTION 9
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

Nii sai siis westlandis ülevaatusel käidud ja kurdetud muret kuid....... :?

Selgus ,et paremal pool pole midagi vahetada kõik on timmis samas vasakul pool oli alumine õõts kerge loksuga (4kuuga läbi :shock: )
ja roolikarbis loks.. huvitav küll kuid kolin kostub parema alumise esikõlari juurest :| Müstika... Vasakpool kus vajaks 1 õõts ja roolikarbi puks vahetamist on praktiliselt hääletu.. :idea: Samas kui sellest kolinat lahti ei saa siis ei teagi millal jälle kontrolli minna...

Eks siis pigistame silma kinni selle koha pealt ja kulgeme edasi :?
Lancer EVOLUTION 9
Kasutaja avatar
janar
Huviline
Postitusi: 229
Liitunud: 01.09.2003 14:21 14
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas janar »

Tõsiseks läheb siis, kui see kolin järsku ära kaob - järelikult kukkus ka mingi jubin ära :o

Mul küll pendelhoova puksi kulumisega kolinat ei kaasnenud - vahetasin ära, kuna hakkas maanteel ujuma (koguaeg korrigeeri suunda) ning rooli loks oli suurenenud.
Ja see vahetus aitas.
ompracing
Huviline
Postitusi: 17
Liitunud: 19.03.2004 15:13 41
Asukoht: tallinn

Postitus Postitas ompracing »

kas panid uued amordid??? või kasutatud???
kui kasutatud siis võib sellest olla et kui sul juhuslikult on kõrge velg ja madal kumm siis eesti teede peal hakkab see sihukest kolksu tegma!!
truumu

Postitus Postitas truumu »

mis iseloomuga kolin on ja millal tekib :?:
järsku mootoriruumis miski trillalla lahti(aku vms)
Kasutaja avatar
bemarifan
Huviline
Postitusi: 559
Liitunud: 11.04.2004 12:58 18

Postitus Postitas bemarifan »

vaata ega sul õõtsa puksid läbi ei ole
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

õõtsa puksid ei ole läbi kuna kõik õõtsad ,zarniirid õõtsa puksid on vahetatud hiljuti:) Ühtlased kolksud annavad tunda ebatasasel teel ja millegi pärast just paremalt poolt kuigi roolikarp asub vasakul (millel on kerge loks sees) kandub see millegipärast paremale poole - ignoreerida ka ei saa kuna see häirib ikka tugevasti ja võibolla on midagi tõsist...

Amordid ei ole kasutatud uued gaasikad ,mis sai vahetatud koos vedrudega! Aku ei ole jah kinni korralikult :oops: Kuid vaevalt et sellest :roll: Ja kostaks see siis kusagilt ülevalt aga just all nurgast.. :|
Lancer EVOLUTION 9
Kasutaja avatar
Bitbull
Huviline
Postitusi: 118
Liitunud: 28.04.2004 22:30 11
Peamine sõiduk: E53
Telefon: 56996028
Asukoht: Pärnu, Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Bitbull »

No a võibolla mõni kolakas või mutikas siis kukkund poritiiva välise ja sisemise pleki vahele ja seal küljekarbi nukas hakkab kolisema kui aukudesse satub. Kui kogu hoovastik ikka korras siis ei saa ju muud ollagi kui mingi ülearune detail või kinnitamata ühendus!
Võta kõll ka eest ära ja ehk on sinna pudenend midagi.
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

Samas on ehk amordi padi järele andnud kuna ei asendanud neid uutega vedrustus vahetades :oops: Kuidas amordi padja korrasolekut kontrollida?
Lancer EVOLUTION 9
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

nojah..mul miskit sama asi..et kui "trepist" läbi sõites tekib miskit kolin..a mul lisaks sellele kisub veel paremale kah (remontides selgus et on kunagi "laksu" saand paremale) ja üsna tugevalt.. stendid asjad tehtud.. miskid targad vennad arvasid et kokkujooks pole õige ja ei saagi päris õigeks kuna laksu saand..äkki sul sama...muidugi kui keegi oskab midagi minu selle paremale kiskumise kohta tarka öelda oleks rõõmuga nõus kuulama
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

Lõpuks ometi sain teada miks sild sedavõrd koliseb! Tundub et akadeemia tee rehviekspert ja westland pole oma ülesannete kõrgusel.
Läksin siis rahumäe kummitöökotta velgi vahetama ja mis avastati- parempoolne sachi gaasikas on otsad andnud.. Sellepärast oligi imelik vibra sees 100kmh+ ja ülespoole ja seda ta väitiski 70-90km/h on velg kõver ja kui hakkab 100'st vibama siis on amordis asi. Sai siis läbi loksutatud ja ratas käis nagu vedru üles alla -imelik ,et westlandis seda tähele ei pandud. See olin tekkis juba ammu 1-2 kuud peale vedrustuse vahetust ja ajapikku süvenes nüüd on amort täiesti läbi :cry: Loodame ,et sillajuppid palju kannatada ei saanud :(
Lancer EVOLUTION 9
Kasutaja avatar
Bitbull
Huviline
Postitusi: 118
Liitunud: 28.04.2004 22:30 11
Peamine sõiduk: E53
Telefon: 56996028
Asukoht: Pärnu, Viljandi
Kontakt:

Postitus Postitas Bitbull »

Mnjaa, tegelikult kuidas sa seda ise ei tund, et amort läbi. See ikka küllaltki tuntav kui amordi töösse lõtk tekib,
Omal ka sõidu järgi kahtlustasin, et amordid pole enam õiged ja stend näitaski, et 40% aint jääki veel esimestel. Mul muidugi sportvedru tappis tavalise amordi kiirelt!
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

Bitbull kirjutas:Mnjaa, tegelikult kuidas sa seda ise ei tund, et amort läbi. See ikka küllaltki tuntav kui amordi töösse lõtk tekib,
Omal ka sõidu järgi kahtlustasin, et amordid pole enam õiged ja stend näitaski, et 40% aint jääki veel esimestel. Mul muidugi sportvedru tappis tavalise amordi kiirelt!
Mul ka sportvedru all :oops: Kuid ikkagi.. juba miski 2 kuuga tekkis kerge kolin sisse.. nii kiiresti ei tohiks ära süüa. Kui kiiresti sul ära sõi ?
Lancer EVOLUTION 9
Vasta