kliima ei lülita välja

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
guido500
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 24.03.2006 16:18 30

kliima ei lülita välja

Postitus Postitas guido500 »

tere

selline küsimus siis. et kliima toimib väga hästi, aga kui seda lumehelbekese nuppu vajutada siis puhub ikka külma edasi kümmekond minutit(ilmselt ei lülita pumpa välja). tühikäigul proovisin kaa: lülitab pumba sisse küll (pöörded läksid natuke madalamaks), aga välja mitte.
ja siis oli veel selline nali et panin siis sellest sooja-külma rullikust rezhiimi sooja peale ja tempi kliimal juurde, kuid mõne aja pärast ei lasknud see tempi reguleeriv rullik külma peale minna, läks täpselt poole peale. mulle tundus et seal mingi vigur hoidus teda meelega kinni (et poleks tempi liiga suurt kõikumist ehk?) ca. 5 min pärast oli jälle võimalik külma peale panna. mida süpmomeid pakute, ja soovitage ja remondi kohti kes tegeleks sellise asjaga (peale um-i muidugi :) )
bemar, bemar, über alles! :)
guido500
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 24.03.2006 16:18 30

Postitus Postitas guido500 »

ahjaa auto on 325tds 1998/06 E36. lisaks esineb nüüd ka mitu korda päevas see probleem mida siin teemas kirjeldasin:
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... ht=#291877
bemar, bemar, über alles! :)
guido500
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 24.03.2006 16:18 30

Postitus Postitas guido500 »

nu keegi ei paku midagi? salongipuhuri võimsus kaa üsna niruks jäänud(max võimsusel linnas kuuma ilmaga külmaks autot ei saa, ehkki külma tuleb). käisin elektriku juures, tuvastati et kliimaradika vent ei hakka tööle. reedeks sai aeg kirja, kuid ehk on veel soovitusi?
bemar, bemar, über alles! :)
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas andresv »

kas salongiõhu filtrit oled vahetanud? Kui see umbes (tolmu täis), siis jääb õhu puhumine ka nõrgemaks.
guido500
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 24.03.2006 16:18 30

Postitus Postitas guido500 »

salongifilter läheb reedel vahetusse, kuna kahtlustati ka seda. aga ma pole siiani arusaanud miks kindalaekas siseküljel on kleeps "kein microfilter" (ehk mikrofiltrit pole ) kas see "microfilter" on sama mis salongifilter või midagi muud?
bemar, bemar, über alles! :)
Kasutaja avatar
andresv
Huviline
Postitusi: 247
Liitunud: 30.06.2004 15:01 23
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas andresv »

Sama asi jah. Too silt on iseenesest küll huvitav, kuid midagi rohkemat ma sellest arvata ei oska.
guido500
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 24.03.2006 16:18 30

Postitus Postitas guido500 »

eile siis töökojas tuvastati et kliimaradika vent ei tööta seetõttu, et kaitse oli läbi :oops: . kindalaeka sees kiri "kein microfilter" tähendaski seda et salongifiltrit polnud, remondimehe sõnul oli seal olukord üsna räpane ja rõve olnud. puhuri võimsus oleks nagu tagasi. kuid endiselt konditsioneeri maha võttes jääb külma edasi puhuma. krt kas peab um-i külastama. ei tahaks nagu eriti.


to andresv: kas sul hakkas puhur tööle kui liigutasid kliimabloki taguseid juhtmeid? või mis see nn. "output stage" on?
bemar, bemar, über alles! :)
guido500
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 24.03.2006 16:18 30

Postitus Postitas guido500 »

minu jaoks teema ammendatud. vigaseks ei osutunud mitte kliimablokk, vaid hoopis relee, mis andis kondi pumbale voolu ka siis kui süüdet sees polnud. (ja mina mõtlesin miks hommikuti auto raskelt käima läheb, ning pühapäeva õhtuks kahe ööpäevase seismise järel oli üldse aku kutupiilu :? ) tänud veelkord patrikule vea kiire leidmise eest, nüüd tean kelle juurde selliste probleemidega esimesena pöörduda :)
bemar, bemar, über alles! :)
Vasta