K:Kojamehe kiiruste kohta

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
heigosan
Huviline
Postitusi: 495
Liitunud: 16.11.2003 23:45 23
Asukoht: Tallinn

K:Kojamehe kiiruste kohta

Postitus Postitas heigosan »

Küsimus siis selline:täna selgus et töötab autol aint esimene ja kolmas kiirus.Teine kiirus töötab täpselt samamoodi nagu esimene ja kolmas mis peaks kõige kiirem olema töötab nii nagu oleks vihmasensor peal,suurema vihmaga pühib kiiremini ja vastupidi,vahel tuleb jälle teine kiirus tagasi ning kaob jälle ära.
On kellelgi taolisi kogemusi.Mida vahetama/üle vaatama peaks???
-Heix-
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Spidokas ikka töötab?

Mul nii, et vahepeal kiirus "0" sõiduajal, siis töötab ainult 1 ja 3 rezhiim klaasipuhastajatel..muidu ok!
heigosan
Huviline
Postitusi: 495
Liitunud: 16.11.2003 23:45 23
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas heigosan »

Spidoga probleeme pole.
Kasutaja avatar
Joel_H
Huviline
Postitusi: 517
Liitunud: 05.08.2003 10:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Joel_H »

Teise kiirusega ongi ju selline teema, et see töötab vastavalt kiirusele - ehk siis seistes töötabki esimese kiirusega võrdselt, aga sõites peab kiiremini hakkama liikuma.. Kolmas töötab vist koguaeg hästi kiiresti, kui ma nüüd õieti mäletan.. varsti lähen välja siis kontrollin üle :)
Esimese astme kiirust saab ise regullida (väidetavalt) - e36 asi täitsa funksis, aga mina oma e34-l seda regullida ei saanud .. keegi äkki oskab kommenteerida ?
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

heigosan kirjutas:On kellelgi taolisi kogemusi.Mida vahetama/üle vaatama peaks???
Ikkagi kiiruse signaali. See kaob kuhugile ja ZKE (tagaistme all) ei saa enam aru, kas auto seisab või liigub.
Joel_H kirjutas:Esimese astme kiirust saab ise regullida (väidetavalt) - e36 asi täitsa funksis, aga mina oma e34-l seda regullida ei saanud .. keegi äkki oskab kommenteerida ?
Mitte kiirust, vaid viivitust kahe pühkimise vahel. Selleks:
1) esimene kord kojamehelüliti I asendisse ja kohe 0 tagasi
2) nüüd ootad nii kaua kui pikka vahet sa tahad (klaasile koguneva vee järgi ;) ) ja siis lülitad uuesti I asendisse. Nüüd on kuni süüte väljakeeramiseni intervall valitud pikkusega, aga mitte üle 20 sek.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Toomas
Huviline
Postitusi: 642
Liitunud: 12.04.2004 12:53 22
Asukoht: Võru
Kontakt:

Postitus Postitas Toomas »

Jep, süsteem toimib nõnda, et sõidu ajal teise astmega pühib regulaarselt, kuid seisma jäädes hakkab tööle intervalliga (nagu esimene aste). Kolmas aste pühib hoogsalt koguaeg, hoolimata kas auto liigub või seisab. :cool:
Kasutaja avatar
suslik
Huviline
Postitusi: 121
Liitunud: 10.06.2003 11:32 16
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas suslik »

Mu E36 töötas nii nagu Toomas_K kirjeldas ja nüüd E34 ja mõtlesin ka et katki *****, kuid võta näpust ja kohe peab nii töötama(huvitav). kUid linnasõidul ja praeguste vihmadega see esimene aste jääb küll nõrgaks.
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

priitv8 kirjutas:Mitte kiirust, vaid viivitust kahe pühkimise vahel. Selleks:
1) esimene kord kojamehelüliti I asendisse ja kohe 0 tagasi
2) nüüd ootad nii kaua kui pikka vahet sa tahad (klaasile koguneva vee järgi ;) ) ja siis lülitad uuesti I asendisse. Nüüd on kuni süüte väljakeeramiseni intervall valitud pikkusega, aga mitte üle 20 sek.
Kuule, ole sa meheks selliseid õpetussõnu jagamast! :cool:
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Tarvo kirjutas:Kuule, ole sa meheks selliseid õpetussõnu jagamast! :cool:
Aga tee proovi: mu auto kasutusjuhendis on märge, et programmeeritav intervall on sõltuv varustusastmest. Kahjuks ei oska öelda, millisest täpselt. Ise kahtlustaksin, et alates 525-st on see kõigil nii.
PS progetud intervall läheb maha ka siis, kui kojamehed välja lülitad (kang tagasi 0-is). Ja seistes on intervall 2x pikem kui liikuva autoga.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
alts20
Huviline
Postitusi: 540
Liitunud: 21.03.2004 18:03 10
Asukoht: Jõgeva,Tartu

Postitus Postitas alts20 »

priitv8-l on õigus oma 525 juba aasta tagasi avastasin kogemata selle omaduse
truumu

Postitus Postitas truumu »

tuleb välja, et minu omal ka on peal :oops:
iga päevaga avastad jälle midagi uut(positiivset) oma autos :lol:
elagu Bayerlased!
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

Toimis küll!

Kusjuures, sellel ajal kui spidokas ei toimi (:oops: pole jõudnud sellega tegeleda) , siis on ka selle intervalli aeg hoopis teine.

PS: Aga auto kasutusjuhendist oleks huvitatud küll..kui veel inglise keelse ka leiaks kuskilt..
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Ma vaatan õhtul, kas mul ka E34 oma ingliskeelsena on. E32 peaks küll olema.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Tarvo kirjutas:Kusjuures, sellel ajal kui spidokas ei toimi (:oops: pole jõudnud sellega tegeleda) , siis on ka selle intervalli aeg hoopis teine.
See tähendab konkreetselt, et kiiruse signaal kaob ära.
Vt kasvõi seda siin:
http://www.bmwe34.net/e34main/maintenan ... sensor.htm
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

tänud, püüan mingi päev selle asja käsile võtta, krt närvid sööb seest kui see seier pidevalt 0 km/h näitab..
Kasutaja avatar
Kristo_P
Huviline
Postitusi: 841
Liitunud: 28.09.2003 23:40 21
Asukoht: Florida - Miami

Postitus Postitas Kristo_P »

Tarvo kirjutas:tänud, püüan mingi päev selle asja käsile võtta, krt närvid sööb seest kui see seier pidevalt 0 km/h näitab..
Sa pole ainukene ka mul ei tööta spidomeeter ja peavad raudsed närvid olema et seda taluda :) Ja olen tähelepannud jah ,et kui spido ei funka siis töötavad kojamehed ka imeliku intervalliga. Lähipäevil kavatsen spido korda teha (andur vaja vahetada selle hinda veel ei tea) ilma suht niru sõita.
Lancer EVOLUTION 9
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8286
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Enne kui kohe andurit süüdistad, vaata äkki on lihtsalt pistikus vesi sees, kontaktid korrodeerunud vms.
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
Alar_P
Huviline
Postitusi: 111
Liitunud: 28.05.2004 11:30 42
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Alar_P »

Enda E32 samuti spido ei töötanud ja seoses sellega ka kojameeste intervall oli pikk. Katki oli juhe kohe anduri juures, mis käib diffri külge. Natuke tinutamist ja asi korras.
R4, R6, V6
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

a mul ikka tõesti jama selline et I aste sõidu ajal intervalliga 11 sec II aste intervalliga 4 sec ja III siis töötab normaalselt.. aga mul ei tööta öconomaiser(õigemini lõpetas lepingu just like that poole sõidu ajal) kas siis need kaks omavahel seotud..kui siis kuda seda öco asja korda teha :?:
GAY.. Girls Are Yummy ;)
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Margus_L kirjutas:a mul ikka tõesti jama selline et I aste sõidu ajal intervalliga 11 sec II aste intervalliga 4 sec ja III siis töötab normaalselt.. aga mul ei tööta öconomaiser(õigemini lõpetas lepingu just like that poole sõidu ajal) kas siis need kaks omavahel seotud..kui siis kuda seda öco asja korda teha :?:
Kuna nii ökonomaiser kui ka kojameeste II aste vajavad enese tööks auto kiirusinfot, siis ilmselt on probleem selles, et see info ei jõua auto ajusse.

jJanno
exTouring
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

Võin sulle omast käest näite tuua.

Spidomeeter ei tööta > ökonomaiser ei tööta > kojameeste töötamiskiirused lähevad sellega seoses seisurezhiimile.

Ehk nagu siin ka eelnevalt kirjas oli, kui auto seisma jääb ja kojamehed töötavad, siis töötamise kiirus väheneb (vist) kaks korda.
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

jah umbes nii ta on.. samas kui ikka fooritaha seisma jääd (spido ja kogu see krempel ei tööta vist juba aastaid) jääb ikka aeglasemaks kuidagi...
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
hanno kirjutas:Spidomeeter ei tööta > ökonomaiser ei tööta
Võibolla rumal küsimus, aga kas E34'l on need asjad omavahel seotud? E30'l ei ole nad omavahel seotud.
Vähemalt minu eelmise talve juhtumi korral oli nii, et spido töötas ilusasti , aga ökonomaiser ei töötanud. Põhjus oli selles, et kiirusinfo ei jõudnud ajusse.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

jjanno kirjutas:Tere
Margus_L kirjutas:a mul ikka tõesti jama selline et I aste sõidu ajal intervalliga 11 sec II aste intervalliga 4 sec ja III siis töötab normaalselt.. aga mul ei tööta öconomaiser(õigemini lõpetas lepingu just like that poole sõidu ajal) kas siis need kaks omavahel seotud..kui siis kuda seda öco asja korda teha :?:
Kuna nii ökonomaiser kui ka kojameeste II aste vajavad enese tööks auto kiirusinfot, siis ilmselt on probleem selles, et see info ei jõua auto ajusse.

jJanno

a mul spido töötab muidu norm...just öconomaiser...olgu..aga mida siis teha.. mida vahetada mida parandada/remontida?
GAY.. Girls Are Yummy ;)
jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Margus_L kirjutas:a mul spido töötab muidu norm...just öconomaiser...olgu..aga mida siis teha.. mida vahetada mida parandada/remontida?
Karta on, et tuleb ette võtta tee elektriku juurde. Minu viga sai juhuslikult üles leitud diagnostikas käies. Raadiopistik oli valesti ühendatud ning kiirussignaal kadus sinna. Aga täpsemalt kahjuks ei oska aidata.

jJanno
exTouring
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

raadiopistik?????? mul kah selline tunne et kui maki ostsin et siis seal miksit valesti sai pandud..st, kõik nagu töötaks..a vaikselt hakkasid agregaadid tagant ära kukkuma...alul pargid(ühe kaupa :shock: ) siis öco tulede regullija (regullib nüüd kõlle :shock: ) ja noh...nüüd lõpuks ka kojamehed siis--- ..siiski,..kui maki välja võtsin ei muutund midagi :(

aga siiski...mis tähendab et raadiopistik valesti ühendatud?? äkki räägid täpsemalt
GAY.. Girls Are Yummy ;)
Kasutaja avatar
Kristjan_K
Huviline
Postitusi: 1780
Liitunud: 04.06.2004 17:31 37
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Kristjan_K »

jjanno
Huviline
Postitusi: 2320
Liitunud: 01.10.2002 12:07 07
Peamine sõiduk: VW
Asukoht: Ravila

Postitus Postitas jjanno »

Tere
Margus_L kirjutas:aga siiski...mis tähendab et raadiopistik valesti ühendatud?? äkki räägid täpsemalt
Ok. Nii mulle seletati:
Nagu me kõik teame, siis suureneb väliskeskkonnast tulenev müra oluliselt kiiruse kasvades. Targad inimesed on välja mõelnud süsteemi, misläbi valjeneb raadio automaatselt kiiruse kasvades. Seetõttu on raadiol vaja teada saada auto kiirust.
Minu autol oli konkreetselt näha, et kui raadio oli taha ühendatud, siis ajusse kiiruse info ei jõudnud. Kui tõmbasin raadio tagant ära, jõudis info ajusse. Lahendus: Kiirusinfo juhe võeti pistikust ära, kuna minu raadio nagunii ei toetanud seda funktsiooni.

Vahel on lihtsalt uskumatu, millised asjad auto juures võivad omavahel seotud olla.

jJanno
exTouring
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

jjanno kirjutas:Tere
hanno kirjutas:Spidomeeter ei tööta > ökonomaiser ei tööta
Vähemalt minu eelmise talve juhtumi korral oli nii, et spido töötas ilusasti , aga ökonomaiser ei töötanud. jJanno
Vot niipidi vist seotud pole, et kui ökonomaiser ei tööta, siis spido ei tööta.
Aga ükonomaiseri töötamine sõltub küll spidost.

Ehk teisisõnu see sõltuvus on ühepoolne :)
Vasta