Esimesed tuled udused:( AIDAKE Tartu inimesed...

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Paul24
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 08.10.2004 16:35 15
Asukoht: Tartu

Esimesed tuled udused:( AIDAKE Tartu inimesed...

Postitus Postitas Paul24 »

Probleem siis 316 bemariga aastast 94, esituled udused. Lugesin siin foormist, et mingid tuulutusavad võivad umbes olla, aga probleem selles, et ei oska tulesid küljest võtta :(

Äkki leidub mõni inimene Tartu kandist, kes aitaks nõu ja jõuga, õlled minu poolt:) suht nutune sellise väikse asjaga kuhugi remonti ronida ju :roll:
rajko
Huviline
Postitusi: 508
Liitunud: 29.05.2003 18:39 12

Postitus Postitas rajko »

hakka otsast lahti harutama, küll need tuled lõpuks ära tulevad.
ciccero
Huviline
Postitusi: 175
Liitunud: 04.12.2003 23:23 29

Postitus Postitas ciccero »

Pyhap2eval v6i esmasp2eval olen trt v6ta yhendust aitan heameelega 55646719 v6i 59021154. Kert
56 328 438
Henrik88
Huviline
Postitusi: 1242
Liitunud: 28.03.2003 11:16 32
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Henrik88 »

Grilli pealt palssmass kate maha ja siis hakkad vaikselt sõrmi vahele toppima ja kruve otsima.
Paul24
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 08.10.2004 16:35 15
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Paul24 »

Pyhap2eval v6i esmasp2eval olen trt v6ta yhendust aitan heameelega 55646719 v6i 59021154. Kert

Esmaspäev sobiks hästi, võtan siis ühendust ;)
tavido
Huviline
Postitusi: 33
Liitunud: 06.11.2004 22:44 01
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas tavido »

Mul täpselt sama jama, kui korda saad annad äkki siis teada, et ei hakka ise enda jändama :).
Paul24
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 08.10.2004 16:35 15
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Paul24 »

Nii lisan siis kõigile uduste tulede omanikele väikese loo :D

Kõigepealt siis sellest, kuidas tulelt klaasi eest saada, (justnimelt klaasi, mis käib tule küljest lahti) mitte kogu tuld, nagu ma esialgu arvasin :) )

Esimesel pildil on näha kolme klambrit, mis asetsevad tule ülaosas ning hoiavad klaasi kinni. Klambrid on plastmassist niisiis tuleb olla ettevaatlik neid lahti tehes, mina sain ühest jagu, enne kui õppisin õrnem olema :D .

Kui need lahti saadud, järgneb keerulisem osa...nimelt ei ole klaas kinni ühegi mutri, poldi, kruvi ega ka tüübliga, vaid on mingite plastklambritega ühendatud suunatulega ja see kogu kupatus on krt teab mismoodi sinna sisse topitud :evil: . Igatahes ajasin küüned taha ja kukkusin nõksutama :D ja oh imet saingi kogu kupatuse kuidagi välja. Kui klaas koos suunakaga kätte saadud, sai kergesti klaasiosa suunakast eraldada.

Nagu piltidelt näha võite, on klaasi ümbritseval plastosal mingid õhutusavad, mis nagu peaks siis niiskust välja laskma, aga seda teps mitte ei tee :evil:
Kuna kogu tuld lahti ei tahtnud kakkuda, lahendasin asja lihtsamalt, keskmise klambri vahelt lasin pika ja peenikese (8 mm) puupuuriga plastist augu läbi (ülevalt ja alt samuti) Kui keegi sama nippi tahab kasutada, siis laske auk sisse poolviltu klaasi poole ;) Peaks tuulutama nüüd küll ja pole ohtu, et mingid kanalid umbe läheks...

Kuna klaas oli seest päris tolmune, lisaks siis veel puurimise tulemusena plastitükid, tuli teha ka natuke loputustööd Ajax'iga :D Tuulutuskanalite kaudu tuleb kogu saast kenasti välja ja klaas saab kenasti puhtaks.

Kuna ettesaamisega kiire oli, kasutasin kuivatamiseks hõõglampi ning fööni, millega siis tuulutusavadest kuuma õhku sisse lasta :D

Klaasi tagasisaamisega suuri probleeme pole, tuleb jälgida, et kõik plastjubinad ilusti üksteise sisse jookseksid ja kui klambrid taas kinni, ongi kogu protseduur edukalt läbi.

Pildid siis:

Pilt

Pilt

Pilt[/b]
Vasta