käigud rasked ja vilistab

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
marek320
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 19.08.2004 19:41 57
Asukoht: Worldwide

käigud rasked ja vilistab

Postitus Postitas marek320 »

Külmalt 1 ja 2 käik lähevad üsna raskelt sisse, ja täna oli kuulda ka vilinat või undamist käigukastist (tundus vähemalt),mõnda aega sõita(mootor soojaks,soojemaks) siis nagu kõik ok, käigud ka kerged.kuuaega tagasi käis just UM-is simmerlinkide vahetusel, ja vaadati ka käigukastis olevat õli, tase oli norm, õli puhas.Et milles asi? Kehv õli, või kulund ja varsti vaja uut kasti?320 E36 autoks
Kasutaja avatar
marek320
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 19.08.2004 19:41 57
Asukoht: Worldwide

Postitus Postitas marek320 »

Milist õli panna käigukasti? Auto on 2,5 aastat eestis olnd, ja suht kindel et seda õli vahetatud ple, kuigi UM-i mehed ütlesid et õli korras, arvan ise et viga õlis ja vahetan ära.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Mina soovitaks automaatkasti õli panna, näiteks E28 mul oli küll ATF sees ja samas 525 TDSil on ka ATF kastis, see ikkagi oluliselt vedelam.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
marek320
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 19.08.2004 19:41 57
Asukoht: Worldwide

Postitus Postitas marek320 »

kas viga võiks ka sünkros olla? kui ja, mix siis külmast peast? :roll:
to viljar-v, kuidagi arusaamatu su jutt :oops:
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Väga hea on oma probleemide lahenduste saamiseks kasutada otsingut!
Igal aastal külmade tulekuga samad probleemid ju läbi käidud.

ATF on õli.

Miks sinul praeguse külmaga (ootad kuni 30 kraadi väljas?) esimene ja teine käik sisse ei lähe siis üks põhjusi on see, et õli hangub sul seal ööga. Lase hommikul paar minutit kauem autol tühjalt käia ja sõida siis.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
ahtil
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 14.06.2004 23:40 25

Postitus Postitas ahtil »

Kas sul see vilin tekkis peale UM -s käiku? Septembris ostsin endale UM -st auto ja lasin ära vahetada käigukastis, tagasillas tihendid ja õli. Peale seda hakkasid käigud (1 ja 2) raskelt käima ja käigu vahetusel oli tunda nagu metall käiks vastu metalli. Samuti tekkis peale neid vahetusi mingi heli. Sõtsin UM tagasi ja öeldi - survelaager läbi. Ok, lasin siduri ära vahetada, ikka sama heli alles (vajutades siduri alla on heli kadunud).
Kontrollisid veelkord ja avastati, et nad on pannud automaatkäigukasti õli sisse.öeldi võib - olla sellest tekkinud. Vahetasid õli ära, ei midagi.Öeldi ju siis käigukastis midagi viga. Peale õli vahetust enam käikude vahetamisel ei ole tunda, et metall käiks vastu metalli. Imelik see, et enne nende külastamist polnud mingit jama. :shock:
Kas keegi oskab öelda millest see heli? Võib -olla pole UM millegi süüdi.
Viimati muutis ahtil, 24.11.2004 09:35 54, muudetud 1 kord kokku.
ahtil
Huviline
Postitusi: 68
Liitunud: 14.06.2004 23:40 25

Postitus Postitas ahtil »

Peale ülevalpool kirjeldatud ja muid jamasi UM -ga olen hakanud käima Valdeku juures, kus töö on korralik ja ma ka näen mida tehakse. Kuna ma eriti palju autodest ei jaga, siis peale selle Valdek alati seletab viisakalt mida ta teeb ja miks. Samuti vastab alati kannatlikult minu võib - olla tobedatele küsimustele. :)
Kasutaja avatar
Svenp
Huviline
Postitusi: 750
Liitunud: 12.10.2004 12:46 45
Asukoht: UK/Tartu

Re: käigud rasked ja vilistab

Postitus Postitas Svenp »

marek320 kirjutas:Külmalt 1 ja 2 käik lähevad üsna raskelt sisse, ja täna oli kuulda ka vilinat või undamist käigukastist (tundus vähemalt),mõnda aega sõita(mootor soojaks,soojemaks) siis nagu kõik ok,
Pane ATF Dexron II sisse. Mul käisid käigud hästi. UMis vahetati diffri sisendvõlli simmerring, ühtlasi lasin ka käigukasti ja tagasilla õli vahetada. See oli viga. Külmalt esimesed 2 km hakkasid I ja II käik väga raskelt käima. UMis pandi arve järgi GL-4 75W-85. Kui ma ise käigukasti ATFi panin, hakkasid käigud jälle hästi käima :cool:

BMW käigukastidel on kombeks sooja ilmaga tühikäigul kolinat ja lõginat tekitada. Aga nagu ma aru olen saanud, on see normaalne, kuigi vahest võib see heli hirmu peale ajada :?
Kasutaja avatar
karlerik
Huviline
Postitusi: 371
Liitunud: 07.10.2004 12:05 30
Asukoht: Tallinn

mul sarnane värk

Postitus Postitas karlerik »

1-2 käigud külmalt käivad raskelt ja kui soojaks läheb ca 2km. siis probleemid veits laabuvad, aga mul käik sees, sidur all ja midagi takistab(pidurdab hoogu), võtan käigu välja ja siis veereb nagu vana mees, auto E30,316iT, kas sõidan edasi kuni midagi konkreetset juhtuma hakkab või saab probleemi kergelt lahendada...
320i-83a.
Kasutaja avatar
marek320
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 19.08.2004 19:41 57
Asukoht: Worldwide

Postitus Postitas marek320 »

sai siis täna käigukasti õli ä vahetatud mobil ATF 220 panin sisse, õli mis välja tuli oli suht paks, käigud tundusid tips paremad , a mootor suht soe ka, kui nüüd sulaks ei lää siis hommiku saab kindlalt teada, loodan et asi oli õlis ja veel rohkem loodan et see kuskilt välja ei hakka voolama :cry:

Seda veel et teine käik on ostu päevast vahel väikse nõksakusega sisse läind, mingit kolinat-kraginat nagu ple, et mis seal kulund võiks olla?
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Talvel peab ikka vedelam õli olema, sellepärast oli ka minu E28 87a. kastis ATF.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
marek320
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 19.08.2004 19:41 57
Asukoht: Worldwide

Postitus Postitas marek320 »

hommiku läksid käigud suht ladusalt sisse:) , autoalla ei hakkand ronima kuid maas küll mingit loiku plnd, sõidan mõnedsajad kilomeetrid ära ja vahetan uuesti õli ära, siis selgub kas õli sees püsib ka
Vasta