bensufilter või pump

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

bensufilter või pump

Postitus Postitas Margus_L »

niisiis sain bensujaamast arvatavasti suvekütust..igatahes kütusefiltrisse külmus arvatavasti vesi ära ja ei andnud kütust peale.. küsimus siis.. vahetasin selle filtri ära..aga vahepeal ikka "puterdab" ja jalaga pumbates ja pöördesse ajades hakkab ikka korralikult tööle.. kas on lisaks kütusefiltrile veel mingi vidin vahetada...autoks siis `89 520i 95kw(1000 kilti õlivahetusest + õlid filtrid eee..jahutusvedelik.. mis veel.. ühesõnaga sai tehtud kõik mis vaja talvehooajaks)
aitäh
Viimati muutis Margus_L, 26.11.2004 18:42 36, muudetud 1 kord kokku.
GAY.. Girls Are Yummy ;)
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

äkki ikka on häid inimesi...ma püsti hädas kohe...
GAY.. Girls Are Yummy ;)
Kasutaja avatar
meph
Huviline
Postitusi: 3271
Liitunud: 07.08.2003 03:16 05
Peamine sõiduk: BMW 320Ci E92
Telefon: 5140229
Asukoht: Tallinn, Kesklinn
Kontakt:

Postitus Postitas meph »

Ma tean, et diiselkütused on erinevad suvel ja talvel, aga seda pole nagu kuulnud, et ka bensiin oleks talveks teistsugune. Pigem said lihtsalt veega lahjendatud varianti. Abi samas ei oska suurt anda... kui vesi oli sees siis võimalik, et vesi ladestus paagi põhja ja mootor saab seda ikka veel veidi kätte sealt.
Kasutaja avatar
Hans
Huviline
Postitusi: 2193
Liitunud: 17.11.2003 00:42 10
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Hans »

Bensiinijaamades müüakse plastpudelitest bensiini lisandeid mis seovad kütusesüsteemis vee niiskuse ja kondensi kütusega.

Bensiiniga ei pruugigi vesi kaasa tulla, piisab kui paagis on praod.

Ja muidugi 5 L kaupa tankimine ka just eriti hea ei ole.
E30 316i ´90, E34 518i ´95
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

ei tangi 5 liitri kaupa :mad: paak täis ja aamen.. kuigi jah.. kui see "puterdamine"pihta hakkas oli näidik usna all vast ca 7-10 l oli sees.. kuid jah, on olemas nii talve kui suve bensiin samuti.. ja kasutan ka kütuselisandeid.. eriti tehnilistpiiritust :P :D see teeb veega igast imesid muide.. ja niipalju aastaid kui ma seda varianti olen kasutanud on see alati aidanud..lihtsalt see talv mõtlesin et sõidan vana nulli ennem kui piiritusega talve pens sisse.... kuid kas selline veega jamamine võis äkki mingit neg.mõju avaldada pumbale? või siiski lihtsalt on veel veidi jäänud seda sidumata vett paaki mis veel kohati mõju avaldab? :roll:
aitäh
GAY.. Girls Are Yummy ;)
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

okei.... millised sümptomid on kui hakkab pensupump hingusele minema?

aitäh
GAY.. Girls Are Yummy ;)
Kasutaja avatar
Are
Huviline
Postitusi: 1601
Liitunud: 10.07.2003 17:16 40
Asukoht: keila
Kontakt:

Postitus Postitas Are »

Minul hakkas 3500rpm pealt jõnksutama, kuna oli juba eelnevalt joodetud pump ka siis hakkas sealt pumba ülemisest osast bensiini vahelt välja ajama :cry:
Siis ei läinud enam käima ja oligi kõik.
Pump vaikis, kontrolllambiga sai mõõdetud, et vool pumbale peale tuleb aga pump vaikib...
Pärast hakkasin vaatama, et see joodetud krae oli puruks ja viltu peal, pump oli ka pumbakorpuse sees viltu :oops:

OT:
Ja nüüd sai "uus" pump pandud ja läks käima :P aga naersin liiga vara sest kui mootor soojaks läks hakkas ta jälle puterdama ja jälle värises nagu rase siga talvekülmas :cry:
Nüüd on minu ajuraasuke alla andnud ja suundun vist üsnapea meeletusse remondirägastiku :cry:


Ühesõnaga alguses katkus ja jõnksutas ning sõitsin küllaltki põhjakihi bensiiniga ja see keeras pumba lõplikult peedipeenardele...

Need olid lühidalt minu pumba sümptomid, eks targemad nüüd salgavad või kiidavad :roll:
Ma aktsepteerin Gey abielusid aga mõlemad tibid peavad ilusad olema!!!
truumu

Postitus Postitas truumu »

ühel Fordil sai paagist välja lastud nn."bensiin", mis kuidagi põleda ei tahtnud
selgus, et taat oli tankinud veega bena, lisanud seda "piiritust" ja tulemuseks paagis piimataoline ollus, mis ise ei süttinud enam...
piirituslisand muudab vee "viinaks" ja see omakorda seguneb benaga
tulemuseks oli paagi puhastus, pumba, rõhuregulaatori ja pihustite vahetus :(
ju seda vett ikka liiga palju oli...
talvise bensiini kohta on juttu palju olnud, kuid konkreetset vastust, milles erinevus, kütusemüüjate käest pole saanud...
nähtavasti tegu erinevate lisanditega, mis sinna mahutitesse kokku keedetakse
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

nii.... minu puhul aitas kütusefiltri vahetusest... korraks tegi veel "nägusid" aga praegu tundub kõik ok olevat.. aga siiski soojad soovitused härradele.. lisada siiski lisandeid mis vett seoksid.... ja truumu..kui piiritus seal veega jamasid korraldab et peab paaki hakkama puhastama..siis asi ikka väga tuksis juba juu... et kui vett nii palju, et lisandid enam ei seo..siis see vesi tuleb ju nagunii süsteemist välja saada jah? igatahes mina ei loobu piiritusest(lisanditest) .. vähemalt kui asjad kokku jooksevad saan öelda et olen teinud omalt poolt kõik et ära hoida veest tingituid jamasid..
ja selle talve ja suve kütte erinevus; kui sõidad aastaringi ühe ja sama väikse bensufirma kütusega..siis ilmnevad jamad just külmade saabudes..ehk tõesti on vahed just lisatavates lisandites mida väiksemad, ehk ka vaesemad tanklad ei jõua-taha-raatsi lisada.. kuid võrus tekkisid minul jamad tankides sellise firma nagu Mahta tanklast tankides..never ever sinna enam minu "valge" oma nina ei pista :cool:
ja veel..truumu, Sina ju kiidad pritsungi puhastuseks mõeldud vahendi lisamist..miks mitte siis vee sidumiseks mõeldud lisandeid kasutada??
GAY.. Girls Are Yummy ;)
truumu

Postitus Postitas truumu »

kiidan jah vahendit:
http://www.kleenflo.com/695~1.htm
:lol:
see on nii mõnigi kord auto tööle aidanud...
kuid üldiselt olen seisukohal, et igaks juhuks mingit tundmatut gemüset paaki valada on pehmelt öeldes mittevajalik, või isegi ohtlik(ei tea ju kuidas ta bensujaama keemiaga kokku sobib)
lisandit soovitan kasutada siis kui jama juba käes...
tuleb lihtsalt valida, kus kohast tangid ja ei tohiks probleeme olla :D

ja muidugi on tähtis jätta alles viimase tankla tšekk, et pärast oma õigused maksma panna(kuni kohtuni välja)

informatsiooniks:
1pihusti 2500-3000 EEKi
pump 2500-5000 EEKi
rõhuregulaator 600-4000 EEKi
paagi puhastus 400-1000 EEKi
Viimati muutis truumu, 04.12.2004 10:20 14, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Talve bensiin, Eestis sellist asja ei ole olemas.
Külmade saabudes hakkav jama näiteks sellest, et jaama omanikud ei raatsi või ei viitsi tünne puhastada, isegi siis kui sa tahad olla hea tanklaomanik ja üritad müüa kvaliteeset bensiini, tekib ikka suve jooksul tünnidesse päris palju vett ja kui külmaks läheb siis ju ikka vesi külmub ära.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
Margus_L
Huviline
Postitusi: 231
Liitunud: 08.05.2004 11:02 43
Asukoht: lõuna

Postitus Postitas Margus_L »

aga truumu..Sina kui spets..äkki soovitad siis mingit lisandit(no kui häda käes) mis siis nagu aitab ka kuid samas mootorit teistpidi ei hukkaks?!?! diislimehed ju puhta jamas kui tilga vett saavad.. ja need hinnad bensukatelgi ju jubedused..või üleültse äkki väikest nõu ja nippi kas siis keemiliste vms vahenditega ära hoida sellist põntsu rahakotile.. peale tanklate valiku?!
GAY.. Girls Are Yummy ;)
Vasta