e34, 524Td Mootor kuumeneb üle

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
margsu
Huviline
Postitusi: 506
Liitunud: 26.09.2004 12:07 10
Asukoht: Järvamaa

e34, 524Td Mootor kuumeneb üle

Postitus Postitas margsu »

Probleem siis selline. Kui sõita alla 2000rpm-i siis hakkab mootor üle kuumenema. Kaanes viga ei ole, sest paar nädalat tagasi vahetatud. Ise vaatasin jahutustiiviku termosidurit. Ja nüüd ongi küsimus. Mõned väidavad, et talvel ei peagi see termosidur täielikult rakenduma. Kuid mina arvan, et TD on piisavalt kuum mootor, et see sidur peaks ka talvel sooja mootoriga täiel võimsusel rakenduma. Tegin väikese testi ning tiivikut on võimalik käega kinni pidurdada ja isegi tagurpidi lükata. Kas on võimalik ka neid termosidureid remontida ja mis õli peaks sinna sisse minema. Loodan et minu variant ikka õliga.
siim528
Huviline
Postitusi: 184
Liitunud: 05.03.2004 01:07 35
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas siim528 »

kui termosidur on täielikult rakendunud siis peb küll näppudel väga valus olema kui seda kinni pidurdada. mul vahemalt oli :cry:

äkki võib veel asi olla vigases veepumbas???
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Noo ma arvan küll, et võib sidur kuttu olla, muidugi võib ju termostaat kuttu olla.
Kui ikka mootor kuumaks läheb, siis peab ka termokas rakenduma täiel võimsusel.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
Ailer
Huviline
Postitusi: 322
Liitunud: 01.10.2003 13:38 37
Asukoht: Lõunamaa

Postitus Postitas Ailer »

mina arvan, et sul on veepumba tiivik katlakivi täis või siis mõnedel on plastik tiivik, mis võib olla puruks.
F01 :)
Kasutaja avatar
Viljar
Huviline
Postitusi: 5047
Liitunud: 02.01.2004 21:25 37
Asukoht: Tallinn-Harjumaa

Postitus Postitas Viljar »

Igaljuhul lase kellelgi pädeval inimesel see asi üle vaadata, muidu pärast läheb remont kallimaks kui asi väärt on.
Mercedes EQS 450+ 2022
Kasutaja avatar
Valdek
Huviline
Postitusi: 1750
Liitunud: 30.10.2003 09:29 22
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: e34, 524Td Mootor kuumeneb üle

Postitus Postitas Valdek »

margsu kirjutas:Mõned väidavad, et talvel ei peagi see termosidur täielikult rakenduma. Kuid mina arvan, et TD on piisavalt kuum mootor, et see sidur peaks ka talvel sooja mootoriga täiel võimsusel rakenduma.
mina olen kõikidel BMW diiselmootoritel tiiviku ja termosiduri eest ära võtnud. Tiivikut on vaja ainult kuumadel suveilmadel ummikus tiksudes, või talvel tõsisesse hange kinni jäädes. Seda muidugi tingimusel, et ülejäänud jahutussüsteem ja mootor on korras. Näiteks suvel kui temp oli üle +20, tulin mnt kus 2 tundi järjest sai sõidetud, ja sattusin Tallinnas ummikusse, täpselt 20 min läks, siis alles hakkas veeseier keskkohast paremale nihkuma...
margsu
Huviline
Postitusi: 506
Liitunud: 26.09.2004 12:07 10
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas margsu »

Ega pole siis midagist muud teha kui asja otsast harutama hakata. Veepump masinal ikka ju hammasrihma pealt. Aga selle siduri rakenduse kohapealt ei saanud ikka õiget sotti. Kas see peaks siis koguaeg rakenduma korralikult kui mootor töösoe või mitte. Ja kui on mõlemad veepumbad korras, siis on minu mõistus jalgevahega triiki. Tänud kõigile, kes viitsisid vastata. Ja ei tahaks jah nagu seda kaant kah puruks lasta. Pool kuud tagasi alles sain kaane korda.
Raino
Huviline
Postitusi: 663
Liitunud: 09.09.2004 20:03 35
Asukoht: Revel
Kontakt:

Postitus Postitas Raino »

margsu kirjutas:Ega pole siis midagist muud teha kui asja otsast harutama hakata. Veepump masinal ikka ju hammasrihma pealt. Aga selle siduri rakenduse kohapealt ei saanud ikka õiget sotti. Kas see peaks siis koguaeg rakenduma korralikult kui mootor töösoe või mitte. Ja kui on mõlemad veepumbad korras, siis on minu mõistus jalgevahega triiki. Tänud kõigile, kes viitsisid vastata. Ja ei tahaks jah nagu seda kaant kah puruks lasta. Pool kuud tagasi alles sain kaane korda.
Termo sidur töötab põhimõttel et kui on minig üle 80 kradi siis ta rakkendub täiel rinnal.
Veepump ei ole hammas rihma pealt vaid hopis sama kiilrihmapealt mis veab generaatorit ringi.

Kuimootor töö soe siis keera paisupaagi kork maha ning vaata kas tsirkulatsioon toimub.See on tähtis see näitab kas pump lööb või ei löö.

Termosidurit kahjuks remontida ei anna kui sealt see õli seest udu tõmmanud siis on jokk.

On veel võimalus termostaat maah kiskuda ning seda kah kontrolida ning vaadata mis kraadi pealt ta tööle rakendub...Termostaadil on peal kirjas mis kraadiga ta töötab..

Ok Edu Sulle otsingutel
Viimati muutis Raino, 13.02.2005 12:21 14, muudetud 2 korda kokku.
Tehtud on palju ning teha veel rohkemgi. Suured sõnad kunagisest CCCP poliitikast.
margsu
Huviline
Postitusi: 506
Liitunud: 26.09.2004 12:07 10
Asukoht: Järvamaa

Postitus Postitas margsu »

Nonii. Eila siis harutasin asja natuke. Ja sain kohe väga targaks. Esiteks olid kinni jäänud salongi soenduse magnetklapid. Teiseks oli elektiline veepump läbi mis läbi. Oli ilusti "muda" täis ja loomulikult see pisike tihenditega plastik kauss, mille sees käib magnet rootor oli puru ja jahutusvedelik oli mähised märjaks teinud. Seda ma ei proovinud kas vool tuleb peale. Nähes pumpa seest poolt võtsin ta üldse vahelt välja. Samuti võtsin magnetklappidelt välja sulgurnõelad. Ja termosidur töötab mul väga imelikult. Nimelt kui on külm, siis on ta jäigalt järgi ja kui mootor soojaks läheb, siis lahutab sidur ära. Ei vea. Kes hakkab magnetklappe ise lahti võtma, siis teadmiseks, et kui soovite plastik raami küljest ära saa, siis ettevaatust. Sealt jookseb neli peenikest traati poolide külge. mina lõhkusin need ära.
Tarvo
Huviline
Postitusi: 1998
Liitunud: 20.10.2003 23:53 19
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Tarvo »

margsu kirjutas:Ja termosidur töötab mul väga imelikult. Nimelt kui on külm, siis on ta jäigalt järgi ja kui mootor soojaks läheb, siis lahutab sidur ära. Ei vea.
Alguses päris külma mootoriga peabki jäigalt järel olema.
Vasta