Summuti müdiseb

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Summuti müdiseb

Postitus Postitas Muhv »

Juhtusin täna ühe ca 60k km läbinud 3l bemariga sõitma. Üllatas kui jõulist müdinat keskelt põhja alt kostus. Omanik väitis, et visuaalselt kontrollitud - kõik tihe ja veel metallikarva. Huvitav, kas tõesti on võimalik see asi nii kiiresti hirmsa tule andmisega näiteks seest tühjaks põletada või peaks mingit muud anomaalijat kahtlustama? Enda 160 kkm läbinud asjandus on märgatavalt vaiksem.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Kuhu kõik tehnilise taibuga kommentaatorid kadunud on?
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Kas kellelgi mõtteid on tekkinud?
Kasutaja avatar
900
Huviline
Postitusi: 28
Liitunud: 27.02.2005 18:54 01
Asukoht: TLN
Kontakt:

Postitus Postitas 900 »

Kas sul ka 3l? Kui sul lahjem siis peabki sinu oma vaiksem tunduma. Mis mootoritüüp tal?
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

ei ole. Ainult, et olen ka varem 3l sõitnud (aasta 2000-) ja sellist mahlakat müdinat nigu mingi sportivnaja remus pole kohanud. Kui hääle tämber välja arvata, siis sama tugev/kole nagu uuel mazda 6-l. Minu arvates oli see asi seal rikkis. Ise kahtlustan suurt tuld, mis seal sees oma töö teinud. Küsimus oligi pigem selles, et kuidas selline tuleandmine mootorit võib puudutada ja kas omanik hääle vaikseks saamiseks lisaks keskmisele pütile midagi muud veel peab välja vahetama?
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Teema jätkub. UM arvab, et müdistajaks on summuti tagumine pott, millest kandub müra ette salongi. Täpsemalt arvatakse, et tagumise potti küljes olev vaakumklapp on rikkis ja hoiab mõlemat toru avatuna, mistõttu on ka madalatel pööretel samasugune läbilase kui suurtel. Lahenduseks pakutakse uue püti paigaldamist $$$$($). Müdina kadumist loomulikult ei garanteerita.

Ehk keegi on varem sihukese asjaga kokku puutunud? Minu loogika ütleb, et viga võib ju lisaks olla veel mistahes varasemas vaakumahelas ja nii ükshaaval juppe vahetades ette välja jõuda nigu ei tahaks. Lisaks sellele läigib pütt veel ilusti haljalt.

Mõttearendused endiselt teretulnud.
Kasutaja avatar
Aare
Huviline
Postitusi: 2907
Liitunud: 24.12.2002 11:18 44
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Aare »

Kõige odavamalt saab selle asja korda sedasi, et teed enne raamatust piltlikult selgeks kuidas see asi töötab ja siis ronid auto alla ja hakkad kontrollima jupphaaval.

Tegemist on ikkagi elementaartehnikaga, mitte mingi musta maagiaga, mida ainult valitud oskavad.

Esindused tihti kirvemeetodil neid asju parandavadki ja kulu tuleb loomulikult maksta sul.

Tõenäoline põhjus on see, et see liikuv klapp (omast vähesest loogikast saan aru, et see puutub kokku heitgaasidega) on ajapikku summutist lendavast jurast (õli, solkbensiini tahm jne) pisut sodine ja ei pruugi enam liikuda. Mitsu 3000-tel oli ka miskine selline süsteem (küll mingise poolmanuaalse juhtimisega), millega siis elektrikute vahet joostakse.

Et sama case nagu tühikäigumootor. BMW puhul on nt elektrikatkestus kuskil poole auto peal äärmiselt ebatõenäoline variant.

Kas see klapp ikka elektriga ei käi? 530d-l on tagumise poti külges mingine elektrijuhtmeid omav jubin mis paistab nagu tühikäigumootor. Või on vaakum veetud auto taha :shock: No ega see sierra ei ole....

Et kisu see jura laua peale laiali ja siis vaata lähemalt.
BMW M535i 1985; BMW 3.0S 1973;
BMW 318iS 1990
võll
Huviline
Postitusi: 26
Liitunud: 02.09.2004 18:46 35
Asukoht: l-viru

Postitus Postitas võll »

krt ,mul E36 M50 ka müdiseb ostmisest saati ja ülevaatusel polnud
probleemi,ja kas sellel mudelil on ka selline klapp või milles viga olla.
Rullika aeg on läbi ja poleks nagu vaja seda müdinat,kui see just palju kw.
maha ei võta?
Kasutaja avatar
draggo
Huviline
Postitusi: 854
Liitunud: 08.09.2003 13:33 48
Asukoht: Tar2
Kontakt:

Postitus Postitas draggo »

Mul 90 525 ja müdiseb ka lahedalt. Ei öeldud ülevaatusel ka ühtegi halba sõna kuigi ma arvan, et kui tagumis püti kunagi vahetan siis enam sellist lahedat mahlakat müdinat ei kuule.
Kasutaja avatar
Muhv
Klubiliige EKBK
Postitusi: 2206
Liitunud: 18.11.2002 22:35 02
Peamine sõiduk: i12, i01s, G05

Postitus Postitas Muhv »

Vasta