Taastatud rehvid head vead`???

Üldised arutelud ning näpunäited
Sammalhabe
Huviline
Postitusi: 159
Liitunud: 23.08.2005 16:38 24
Asukoht: Tartu

Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas Sammalhabe »

Tere!

Kiitke laitke kasutatud rehve e.protte.
Taastatud masterid miskid 530 eeku ja Vallaid samuti kuskil 560 eeku tk.
Tutikad kuskil 1300.- tk. , kasutatud originaalid kuskil 400 - 450 eeku .
Kuidas need taastaud asjad ka vastu peavad ja kuidas nendega suvel sõita on - kuum kiirus jms. kas tekib ujumise momenti ja muud sellist?
..kirjutage ja joonistage, võõrastele numbritele ei vasta, sest vajalikud asjad suudan ise endale leida ja neid pole vaja mulle pähe määrida :) :)
Kasutaja avatar
Günther
Huviline
Postitusi: 3483
Liitunud: 01.04.2007 13:27 25
Peamine sõiduk: Bmw e39 M5
Asukoht: Haapsalu

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas Günther »

ära osta endale jama kaela!!! Undavad, pragunevad, ujuvad, viskavad, tasakaale läheb palju jne jne jne jne jne jne.
Võibolla tõesti uuena osta ja üheks aastaks mitte rohkemaks!!!
* e39 M5 http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=4&t=282508
* f10 530d 2011 Xdrive 190kw
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas Indrek_M »

Keegi kunagi ütles tabavalt "Taastatud rehv on vanainimese rehv" :lol:
Indrek
Sammalhabe
Huviline
Postitusi: 159
Liitunud: 23.08.2005 16:38 24
Asukoht: Tartu

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas Sammalhabe »

.. nii, et siis tasa 70 nega sõuad, kaugele 4 tunniga jõuad .. see nagu ei lähe kohe mitte :lol: :lol: :lol:
..kirjutage ja joonistage, võõrastele numbritele ei vasta, sest vajalikud asjad suudan ise endale leida ja neid pole vaja mulle pähe määrida :) :)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas Indrek_M »

Nojah ... ega neil enamasti pidamine suurem asi ei ole, müra on ka tihti suht suur, tasakaalus ei taha püsida ... rahuliku sõidustiili ja väikeste läbisõitude puhul kindlasti igati ok valik ja suhteliselt igavesed ka. Igapäevasõidukile ei paneks neid alla.
Indrek
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas prelude20 »

no masteri talveka ainus miinus ongi et undab, vänderdab jne. suvekaid ei oska kommida kuna naise 52kw nagunii ei suuda midagi, et neid testida, aga ühe citroen zx disla all kulusid tutikad suvega ära kuigi mingi 50kw jõuetust. ma arvan et leiab ka kasutatud turult norm rehvid.
Kasutaja avatar
põrguvanker
Huviline
Postitusi: 194
Liitunud: 07.11.2008 15:10 52

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas põrguvanker »

Head ei ole seal midagi,ainult vead on :D sõida nagu metrooga ameerika mägedel
Ära lenda kiiremini,kui su kaitseingel sõita suudab.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas Riivo »

ükskõik kui palju positiivset leida, alati leitakse negatiivset :D...läbinämmutatud teema
Ise teen lühidalt oma kogemuse baasil...Master Nordic 2 ehk siis HKPL2 mustriga 2 talve väga hea pidamine ja jääradagi sõidetud...kõveraks ei läind kordagi, enne allapanu vaid tasakaalustasin...vbl joppas...aasta oli ka garantii...müra oli korralik, bmw on õnneks heliisolatsiooniga auto..üle 2 aasta kindlasti ära kasuta, muster muutub jäigaks.
Osta soovitan kui siis jah aint uuena, ei maksa palju, miski 500-700 eek tk
kasutatakse soome toorkummi, kui oleksid ohtlikud siis oleks eestis keelatud.
muidugi tuginedes ülalkõnelnute tekstile siis on ka suurem oht praagile sattuda kui ülehinnatud rehvidel, teisalt aasta garantiid võimaldab jooksust vigase(d) välja praakida

Talverehviks kiitis viimane talv rahvas Nordic 4-ja...mustreid saab näha http://www.master.ee


Just my 5 cents..
´17 4Drive
Sammalhabe
Huviline
Postitusi: 159
Liitunud: 23.08.2005 16:38 24
Asukoht: Tartu

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas Sammalhabe »

Tänud kõigile kes oma kogemused ja tarkused välja tõid.
tuleb jääda ikka originaali juurde ja püksirihma pingutada :D :D
kinnitasite seda mida ka ise eeldasin et kaugelt ilus ja kena aga ligidalt paras jama ja joppamise asi .
ILUSAT SUVE ja peame meeles, et tasa kulged lubatud piirides siis kaugele jõuad :)
..kirjutage ja joonistage, võõrastele numbritele ei vasta, sest vajalikud asjad suudan ise endale leida ja neid pole vaja mulle pähe määrida :) :)
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas Indrek_M »

Lisan veel, et taastatud rehvi puhul sa ei tea iial, mis tootja mis mudeli karkassi peale rehv taastatud on, ehk siis iga rehv võib olla täiesti erineva pehmuse ja käitumisega.
Vanainimese rehvid - rahulikuks sõiduks ok.
Indrek
Kasutaja avatar
vare271
Huviline
Postitusi: 1877
Liitunud: 21.04.2008 21:18 23
Asukoht: Viljandi mk.

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas vare271 »

Master Nordic 3 on väga hea rehv.Läbivus on asjal ikka mega.Talve jooksul autoga kuskile kinnijäämine oli välistatud.Sai sõidetud ka väga ekstreemsetes oludes.Undamise kohta ytleks, et tundub et olen kurt, sest mina mingit undamist ei kuule ja mingi ujumise teema on ikka väga mõttetu.ja naeladest nii palju, et talve jooksul läks igast rehvist kaduma ca 10 naela.
Kasutaja avatar
Günther
Huviline
Postitusi: 3483
Liitunud: 01.04.2007 13:27 25
Peamine sõiduk: Bmw e39 M5
Asukoht: Haapsalu

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas Günther »

vare271 kirjutas:Master Nordic 3 on väga hea rehv.Läbivus on asjal ikka mega.Talve jooksul autoga kuskile kinnijäämine oli välistatud.Sai sõidetud ka väga ekstreemsetes oludes.Undamise kohta ytleks, et tundub et olen kurt, sest mina mingit undamist ei kuule ja mingi ujumise teema on ikka väga mõttetu.ja naeladest nii palju, et talve jooksul läks igast rehvist kaduma ca 10 naela.

1 inimene 10st kiidab. See tähendabki seda, et sul joppas. Toon ühe hea näite: inimene ostis 4 rehvi ja kui neid kõiki korra kätte võtta tõsta ja katsuda, siis esiteks olid kõik erineva raskusega, teiseks olid erineva pehmusega (loé kõvadusega). Need masterid kaaluvad krt miljon kilo ka veel pealekauba :mrgreen: . Tasaakaale läheb üldjuhul meeletult peale. Siiani minu rekord masteri prottidel oli ühele rehvile 350g. Tavapärane on prottidel 200g 1´veljele!!! Sa mõtle vaid kui sul on valuveljed kleebitavate ribadega. Hea papp läheb ikka ära tasakaalustamise peale. Ja tasakaalustuspingis on hea vaadata, kuidas need rehvid ikka vänderdavad pingis :mrgreen:

Minule kui rehvivahetajale on nende rehvide montaaš lausa piin. Nad on nii kõvad, et tuleb väga ettevaatlikult neid peale panna ja maha võtta, et mitte ääri ära lõhkuda!!!


Minu kogemus on see, et vanadel inimestel püsivad naelad sees väga kaua (samuti kiidavad rehve) aga noorematel on aastaga läinud (laidavad rehve)!
* e39 M5 http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=4&t=282508
* f10 530d 2011 Xdrive 190kw
Kasutaja avatar
vare271
Huviline
Postitusi: 1877
Liitunud: 21.04.2008 21:18 23
Asukoht: Viljandi mk.

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas vare271 »

Ma olen 20 aastane ja arvan et ei ole vana:D Ja mul jäid naelad sisse:D
Kasutaja avatar
Leopold661
Huviline
Postitusi: 399
Liitunud: 12.11.2004 12:52 13
Asukoht: paide

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas Leopold661 »

ise pea kõigi autodega sõitnud Masteri talvekummidega(talvel siis) ja pole probleeme olnud,kuigi jah undavad küll natukene palju
üks talv olid all ka uued nokianid(hkpl 5-ed),minuarust undasid need kah
Audi A6 3.0tdi
Kasutaja avatar
Raas
Huviline
Postitusi: 560
Liitunud: 24.06.2004 18:17 53
Peamine sõiduk: E36 328i
Asukoht: Jõgeva

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas Raas »

Kusjuures Master Nordic 3 kohta pole tõesti midagi halba öelda. Olid mõned aastad tagasi venna iX'il all ja ei olnud mingit muret. Mürataset ei oska kommenteerida, aga kõik muu oli küll ok. Ja naelad olid neil rehvidel suht nagu kinni liimitud. Vatti said palju ja kevadeks olid vaid üksikud naelad väljas.
Joppamise jutuga.. Võib-olla "joppate" lihtsalt nii halbade rehvide peale.
2014a. 1/4 miili 14.91s @ 149.3kmh, 60FT 2.30s; 174whp (130kw)
Klots
Huviline
Postitusi: 1051
Liitunud: 06.10.2005 18:34 41
Asukoht: Tallinn-Rapla

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas Klots »

Endal talvekad Master Nordic 4-d ja peres kõikidel talvel masterid all. Balansist välja ei ole läinud, raskusi külge on läinud vähe, naelad püsivad ka sees. Pidamisega pole ka kordagi probleemi olnud. Jah muidugi 1-2 tuhat krooni kallim rehv tk-i kohta peab paremini, ja vaiksem jne, aga kui mõistusega sõita, siis ei juhtu taastatud rehviga sõites küll miskit. See vähemalt minu kogemus. Viimased 4a kasutanud ja kasutan ka edasi. Ainus häda on jah see undamine, nagu kõik rattalaagrid oleks läbi :mrgreen:
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas KristjanS »

Plaan vist omale ka alla need soetada. Talvel niikuinii vähem liikumist , rohkem tööle ja koju lühikesed otsad. Keegi teab kus nende tehas asub ? Otse tehasest pidi veel soodsamalt saama :)
MardoV
Huviline
Postitusi: 631
Liitunud: 08.02.2009 17:02 40
Asukoht: tallinn

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas MardoV »

Tehas pidi vist kuskil pärnus olema,aga täpsemalt ei oska öelda.
funkiller
Huviline
Postitusi: 481
Liitunud: 20.03.2006 17:41 25
Asukoht: Tallinn

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas funkiller »

Nüüd 3 talv Masteritega,ostsin uuena.Pidamine hea,üle pole vaja olnud balanseerida,naelad püsivad sees kui põhjagaasi ei harrasta.Kui rahaga priisata ei soovi siis hea valik.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas Riivo »

Master enne kui Vallai..kasutavad Nokiani toorkummi ja tuntud tootjate rehvimustreid. Paar talve peaksid pidama, kolmandal läheb muster juba liiga jäigaks ja hakkab rõvedalt uluma juba.
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Kalev
Huviline
Postitusi: 1666
Liitunud: 10.09.2005 21:37 46
Asukoht: Viljandimaa

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas Kalev »

Eelmine talv olid Vallai N-ICE rehvid all.. Tõesti julgen soovitada, pidamine oli ikka väga hea. Ei mäleta ka, et müra oleks väga kõva olnud.
F11
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas Riivo »

BMW-s on võrreldes nt japsidega ka veidi müraisolatsiooni kasutatud, vbl seepärast on autod keskmiselt teistest vaiksemad iga ilmaga :D
´17 4Drive
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas KristjanS »

Sai siis 225/55/16 masterid ära tellitud ja väga hea hinnaga tegid. Kui lumi maha tuleb siis kommenteerin.
Kasutaja avatar
KalevR
Huviline
Postitusi: 146
Liitunud: 11.05.2010 01:34 44
Asukoht: Otepää - Tartu

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas KalevR »

Mida arvate Master RSI 2 mudelist? Soov oleks saada lamellrehve. Ja üks vbla tobe küsimus aga mis neil seal koduleheküljel tähendavad rehvide taga sellised numbrid nt 91Q?
525 TDS
no smoke no power
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas Riivo »

kiirus- ja koormusindeks...või oli vastupidi...
´17 4Drive
Kasutaja avatar
KalevR
Huviline
Postitusi: 146
Liitunud: 11.05.2010 01:34 44
Asukoht: Otepää - Tartu

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas KalevR »

Aga Riivo nagu ma aru olen saanud siis sina oled pannud masteri naelikutega ringi? Ma ise olen varem naela kasutanud aga mul kaovad nad rehvi seest jube kiirelt ära, vbla see minu sõidustiili viga ja mulle ei sobigi naelrehv.. Aga räägi kuidas nad sul vastu pidasid ja kas sa oled rahulik kulgeja või käid vahepeal enda lõbuks kuskil kelgutamas ka?
525 TDS
no smoke no power
tryku
Huviline
Postitusi: 575
Liitunud: 26.12.2005 12:03 03
Peamine sõiduk: Volvo
Asukoht: Jõgeva/Tartu

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas tryku »

Ise olen ka taastatud rehvidega korduvalt sõitnud. Viimane kogemus oli Master Nordic 4-ga, pidamine oli minu meelest täitsa asjalik, ei teinud nii jubedat häält ka kui Vallai H2. Selleks talveks ostsin kaks rehvi Master Nordic 3, mõlemale veljele läks raskusi umbes 100g. Eelmisele postitusele vastuseks, et naastud minul igatahes ära ei kadunud, pigem kulusid lihtsalt ära. Võib-olla on naastude sissesõitmine olnud puudulik, mis põhjustas kiiret kadumist.

Ainus negatiivne kogemus on olnud, kui ühel Nordic 4 rehvil tuli muna(rehv oli kolm aastat vana vist selleks hetkeks). Rohkem negatiivseid kogemusi minul taastatud rehvidega olnud ei ole. Isa on enda masinal kasutanud pikemalt Vallai talverehve, nendega samuti negatiivseid kogemusi peale suure rehvimüra olnud ei ole.
Wanker (auto) - see on mehaaniline olend, mis koosneb kahest lahutamatust osast: masinast ja juhist. Mõlemal neist on iseloom, tahe ja nõrkused.
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas prelude20 »

ise pole ka saand suurt naelu kätte. ei saa aru kuhu osad need panevad, et hooaeg ja tühjus. kunagi ostisn tutikana gislaved nf5 ja sealt sain kätte jooksu peale mingi 20 naelikut. läbisõit oli nendega mingo 25 tuhande anti. linn - mnt- jäärada. autoks oli 325tdA. ise ka rahulik roolis. äkki asi vanaduses juba :mrgreen:
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas Riivo »

Noor24 kirjutas:Aga Riivo nagu ma aru olen saanud siis sina oled pannud masteri naelikutega ringi? Ma ise olen varem naela kasutanud aga mul kaovad nad rehvi seest jube kiirelt ära, vbla see minu sõidustiili viga ja mulle ei sobigi naelrehv.. Aga räägi kuidas nad sul vastu pidasid ja kas sa oled rahulik kulgeja või käid vahepeal enda lõbuks kuskil kelgutamas ka?
konkreetselt nende naelikutega sai ka jäärajal käidud, iseenesest pidasid seal väga hästi.. peale sissesõitu (ca 1500 km) püsisid ka naelad korralikult sees, peale esimest talve olid kokku vast kümmekond jooksust jalga lasknud...teisel talvel oli lund üldse vähe, sai vähemalt tagumised suht naelavabaks (suures osas oma tahtest :mrgreen: )...antud hetkel on ka võimalik täiesti iseseisvalt teha naelte lisamist, kasutades lisaks vastavat liimi :D...mõni võib mõelda et see on "kantossi lappimine" kuid kui mustrit ja lamelli pehmust on veel piisavalt siis miks ka mitte...igaühe enda valik.
Ise eelistan tutikat protti 5-6 aastat vanadele keskmiselt kulunud firmakatele, kel on võimalik panna need 2 valikut kõrvuti see saab kindlasti aru et miks... Eesti tootjad on kahe aastakümne jooksul tublisti arenenud ja meie protti hinnatakse ka üle piiri...kuna talvel nagunii on lollus üle 90 kmh teel sõita siis sellel kiirusel ei tohiks nendega midagi juhtuda :) Praagi jaoks on aga garantii 2a, selle aja jooksul peaks vigane rehv ennast ilmutanud olema juba.

Just my 5 cents...
´17 4Drive
KristjanS
Huviline
Postitusi: 946
Liitunud: 27.09.2005 19:42 02
Asukoht: Tallinn

Re: Taastatud rehvid head vead`???

Postitus Postitas KristjanS »

KristjanS kirjutas:Sai siis 225/55/16 masterid ära tellitud ja väga hea hinnaga tegid. Kui lumi maha tuleb siis kommenteerin.

Sai siis talve nendega ära sõidetud, kordagi kinni kuhugi ei jäänud. Nagu tangiga igalt poolt läbi :cool: Pidamine oli ka väga hea, kordagi ei tulnud tunnet, et auto läheks käest. 3 rehvi säilitasid 100% naelu ja ühel oli 3 naela väljas. Suhteliselt hea tulemus mu arust. Kasutan ka kindlasti edaspidi masteri toodangut (talvel).
Vasta