Tagumiste piduritorude roostetamine

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta

Kas tagumised piduritorud on roostes?

Ei ole roostes
18
17%
On (olnud) roostes
91
83%
 
Hääli kokku: 109
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas Indrek_M »

Roostes ikka, korralikult. Samas lammarist piduritorusid otsida pole mõtet - need maksavad isegi esinduses ~150 eek/tk. Seda E39 puhul. Mul ootavad uued piduritorud hetkel keldris vahetamist.
Esindus soovitas veel ka sellist kohta nagu http://www.pidurimeister.ee/, kust pidi saama komplekti torusid kiiremini kui esindusest tellides ja ka veel odavamalt.
Indrek
Kasutaja avatar
Günther
Huviline
Postitusi: 3481
Liitunud: 01.04.2007 13:27 25
Peamine sõiduk: Bmw e39 M5
Asukoht: Haapsalu

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas Günther »

Huvitav, et minu e39 97a 528l on piduritorud VÄGA heas olukorras. Olen isegi imestunud, et mu auto põhjaalune on 5+ olukorras (summuti, torud ja põhja konditsioon üleüldiselt). Auto pärit 2a tagasi Prantsusmaalt. Läbisõit "187000".
* e39 M5 http://foorum.bmwclub.ee/viewtopic.php?f=4&t=282508
* f10 530d 2011 Xdrive 190kw
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas vaikeboa »

diislijoodik kirjutas:Nukker teema jah, 1-l E46-le vajuti ülevaatusel toru katki,...
Sama siin :cry:
Sugulase E46-l sama jama, ülevaatusel plärts toru katki aga tuttav ülevaataja pani templi ikkagi passi. ;)
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
Kasutaja avatar
toivoku
Huviline
Postitusi: 12043
Liitunud: 04.02.2003 23:56 20
Peamine sõiduk: 524td
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas toivoku »

Kõigil roostes mida mina näind, osadel rohkem osadel vähem.
524td, 750il , e12 520(m52b28), e21 315(m10turbo), E30 325i coupe, e39 530d, audi allroadc5 , e36 2,5 cabrio :) Kui midagi vaja siis 58344541
Kasutaja avatar
Tanel k
Huviline
Postitusi: 265
Liitunud: 04.02.2006 16:52 26
Asukoht: Tallinn

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas Tanel k »

Hiljuti vahetasin oma masinal terve tagapidurite torustiku ja voolikud.Läbivat roostet oli ainult diislijoodiku poolt mainitud kohtades,ülejäänud enam-vähem ok.vahetus ise muidugi omaette ooper :evil:
F30 328i
Kasutaja avatar
Tanel k
Huviline
Postitusi: 265
Liitunud: 04.02.2006 16:52 26
Asukoht: Tallinn

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas Tanel k »

Plastist klambri kinnitustest tulid pooled lahti,ülejäänud läksid katki.paaki päris maha ei võtnud aga lasin ta suht ripakile küll.Töö käigus selgus,et nii difri puksid kui ka sillatala puksid oleks mõistlik ära vahetada.piduritoru oli nii roostes et vooliku küljest seda lahti ei saanudki,seega taga voolikud ka vahetusse.Tagantjärgi on hea mõelda et tellisin kohe kõik torud,klambrid,voolikud,jne.Ilmselt oleks muidu töö käigus ennast haigeks vihastanud :mrgreen: .Kogu üritus lõppes tagumiste õhutusniplite välja puurimisega :mrgreen: .Äge.Kaks aastat tagasi vahetatud pidurivedelikku,nagu peab.Kogu projekt oli vist 2 päeva.
F30 328i
joffe
Huviline
Postitusi: 1987
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas joffe »

Mul need tagumised torud ilusad ja puhtad, s.h. ka nivooamortide omad. Auto 2006 lõpp Belgiast.
joffe
Huviline
Postitusi: 1987
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas joffe »

diislijoodik kirjutas:Ega sa juhtumisi hääletanud? Jutt käis 2002 ja vanematest masinatest.
Hääletasin küll ja minu masin on minu allkirjas näha, samuti avataril! :)

Mis võiks üldse tekitada mõtte, et mul on uuem kui 2002 aasta masin? :?
Kasutaja avatar
Alari.
Huviline
Postitusi: 3007
Liitunud: 14.02.2004 19:21 21
Peamine sõiduk: Bmw e38 730d
Telefon: 5181397
Asukoht: Lääne Virumaa Tapa
Kontakt:

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas Alari. »

Enda e39sal 98a sai vahetatud üks osa mis oli roostes,kuid samas teised olid nagu uued.Orignaal ta vaevalt,arvatavasti eelneva(vate) omanike poolt juba vahetatud.
joffe
Huviline
Postitusi: 1987
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas joffe »

Noh, eks ma vist ise ka natuke süüdi, kui üritasin pisut täpsustavalt "ahvida" ühe eelneva kommenteerija väljendit "2 aastat tagasi Prantsusmaalt". Minu oma tuli 2006 aastal Belgiast, mõtlesin, et kõik ok! Sorry ka minu poolt :oops: !
Kasutaja avatar
Cardo
Huviline
Postitusi: 4221
Liitunud: 27.12.2002 00:08 12
Asukoht: Jüri

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas Cardo »

Ostes pidurimeistrist piduritorud, siis need enam ei saagi roostetada, kuna on vasest.
BMW originaalid on terasest ja miks nad ei peakski roostetama ?
Esitaks ka küsimuse, kas pidurite suportid mis ei ole alumiiniumist ka roostetavad ? Roostetavad jah, aga on tunduvalt paremad kui Audi alumiiniumist suportid.
E28:2,0, E28:2,5, E28:3,0; F21
Lauri_R

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas Lauri_R »

Täna sain ÜV-l juba väikese märkuse piduritorude roostesoleku puhul. Tagumistest jutt. Tõesti koledad näevad välja, peaks kindlasti enne sügist ära vahetama.
e36 95/02
Kasutaja avatar
Martin1
Huviline
Postitusi: 1726
Liitunud: 30.06.2010 01:25 55
Peamine sõiduk: F31
Asukoht: Tallinn/Laulasmaa

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas Martin1 »

tere, tahaks natuke vaielda selle kesk-euroopa kohapealt. Mul ka belgiast toodud e36 (94a) , oli vist 2007 aastal eestisse toodud. Eestis sõitnud vist aint kaks talve ja täna sain ühest voolikust/torust jagu.

Aga tegelikult oleks hoopis küsimus selles et kuidas **** seda toru vahetada.. läheb see ju paagi peale ja kaob ära sinna kuskile. Kas paak lahti vaja võtta? ja on kellelgi aimu kui kaugele see toru läheb ühestükis? tegemist kupeega.
Lauri_R

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas Lauri_R »

Kui muudmoodi ei saa, siis paagi vitsad lahti, mingi tugi alla, et paagi ja põhja vahele tekiks piisav ruum.
Parem on pikem kui vasak, aga keskel on selline jagaja, mille küljest mõlemad lahti tuleb keerata. Kui rataste küljest (voolikud on ka vahel) lahti, siis peaks saama tervenisti ära võtta need torud ja uued asemele panna. Paaki tervenisti maha võtta oleks juba üsna suur töö :D
Kasutaja avatar
Martin1
Huviline
Postitusi: 1726
Liitunud: 30.06.2010 01:25 55
Peamine sõiduk: F31
Asukoht: Tallinn/Laulasmaa

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas Martin1 »

okei aitäh, ma nii põhja alla ei hakand ronima et näha kuhu see toru jookseb. aga õnneks mul vasak pool katki. (kindlasti varsti parem ka). Eks ma vaatan, äkki lasen kuskil vasest jupi vahele lõigata hoopis siis ei ole nii palju tööd, sest suure tõenäosusega murdub sealt piduri poole pealt see toru ära lahti keerates.
Lauri_R

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas Lauri_R »

ja murdubki. Lõika kohe otsast pooleks ja keera padruniga lahti. Meeter vasktoru ei ole kallis ka. Otsad juurde ja paari-kolmesaja krooniga on mõelmad olemas :roll:
Lauri_R

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas Lauri_R »

nojaa, aga ei ole kõigil autodel samasugused otsas :roll:

edit: juhul kui neil muidugi erinevad variandid jätkatavatest torudest pole.
Kasutaja avatar
Meelis
Huviline
Postitusi: 2698
Liitunud: 05.08.2004 00:27 18
Asukoht: Tartu

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas Meelis »

Minu autol kõik piduritorud roostes ja natuke väänates murdusid vähemalt tagumised kohe pooleks.
Auto vanus 25 aastat.

Asenduseks olen ostnud nii UMist kui Forsist. UMi torud tugevad ja ei paindu nii hästi. Forsi omad vasest ja pehmemad. Forsis kohapeal erinevad pikkused valmistehtud otsadega (otsad alumiiniumist).

Tasub vaadata ka UMi hindasid, enne kui lasta pikkuse järgi teha uued torud. Minu autol oli kunagi vähemalt UMis odavamad torud kui lasta teha erinevatel torumeistritel.
Forsist ostsin hiljem mõned juurde peale seda kui UMis mitmekuised tarneajad tekkisid ja mina sinna eriti minna ei soovinud. F hind umbes sama, mis esinduses.
528iA E28 1984
Uued autod on saadanast ...
MartenL
Huviline
Postitusi: 2548
Liitunud: 05.09.2007 21:54 36
Peamine sõiduk: Alltrack
Asukoht: Tallinn

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas MartenL »

Väga hea teema, saab head infot. Endalgi tuleb varsti päevakorda. 3 talve Eestis ning roostetavad, eriti see n.ö. ülemine aas. Arvatavasti koguneb sinna soolaläga ümber.
Kasutaja avatar
Danis
Huviline
Postitusi: 333
Liitunud: 31.07.2012 20:58 04
Peamine sõiduk: E36 1.8is coupe
Asukoht: Tallinn

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas Danis »

Endal samamoodi piduri tuli hakkas põlema ja kohe torusi vaatama ,oligi tagumine vasak toru lasi läbi nagu victoria juga :D ,lähipäevil tuleks paaki alla lasta ja torud ära vahetada.Tõesti torud on nii ära roostetanud ,et käes pudenevad.
TõnisL
Huviline
Postitusi: 13
Liitunud: 04.09.2012 15:49 36
Peamine sõiduk: bmw E36 323i '96

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas TõnisL »

323i 96a tehnoülevaatuses öeldi ja kutsuti ka oma silmaga vaatama, et piduritorud roostetavad.
Millist funktsiooni piduritorud täidavad?
Kui kalliks umbes läheb piduritorude vahetus (materjalid + töö) erinevate variantide juures. Küsisin UMst pakkumist ja tundus soolane kuna tehnoülevaatuses mees oli veendunud, et väga kallis ei ole. Eks see suhteline mõiste ka. Kes uurinud võiks lahkelt kirjutada.
Kasutaja avatar
Danis
Huviline
Postitusi: 333
Liitunud: 31.07.2012 20:58 04
Peamine sõiduk: E36 1.8is coupe
Asukoht: Tallinn

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas Danis »

Vahetasin ise ja läks 15 eur.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Tagumiste piduritorude roostetamine

Postitus Postitas Riivo »

TõnisL kirjutas:323i 96a tehnoülevaatuses öeldi ja kutsuti ka oma silmaga vaatama, et piduritorud roostetavad.
Millist funktsiooni piduritorud täidavad?
Kui kalliks umbes läheb piduritorude vahetus (materjalid + töö) erinevate variantide juures. Küsisin UMst pakkumist ja tundus soolane kuna tehnoülevaatuses mees oli veendunud, et väga kallis ei ole. Eks see suhteline mõiste ka. Kes uurinud võiks lahkelt kirjutada.
ei oska kommenteerida UM-i hinda aga tihtipeale on aftermarket asja saada ja tlnas Pidurimeister painutab sulle täpselt need torud mis vaja, kindlasti kordi soodsamalt kui UM
´17 4Drive
Vasta