Ei saa M20B20 mootorit normaalselt käima :(

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Xim
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 31.03.2003 20:12 18

Ei saa M20B20 mootorit normaalselt käima :(

Postitus Postitas Xim »

Jutt järgmine. Ostsin auto millel oli kunagi plokikaant tehtud, kuid normaalselt käima ei saadud ja jäi seisma. Kahtlustasin, et juu siis sitasti tehtud midagi seal. Võtsin järgmise mootori panin kahest ühe kokku st. et mootori plokid vahetasin ära pritsepea ja muu elektroonka jäi vana. Panen kokku ja ikka sama jama - tühikäik lönta-lönta. Olen üritanud nüüdseks peaaegu kõiki elektroonilisi asju seal vahetada (AFM, Throttle body, Pihustite latt), aga jama ikka kestab. Veel paar mõtet on mida teha aga suht kassi ahastus on peal. Äkki keegi siin oskab aidata. Tegin videovilmi kaa sellest jamast.

Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: Ei saa M20B20 mootorit normaalselt käima :(

Postitus Postitas Indrek_M »

Mu autol tingis kunagi sama asja tühikäigumootor, mis oli sodi täis ja ei liikunud normaalselt. Lammutusest sain 2 "uut", mõlemad olid samamoodi pekkis. Kuna neid pekkis jurakaid kogunes koju juba hulgim, siis võtsin uudishimust ühe mitte-lahtikäiva tühikäigumootori lahti - ikka no jube sodi oli sisse kogunenud, selline pruun löga. Puhastasin mootori ära, panin samas asendis kenasti kõik kokku tagasi ja oh imet - mootor töötas nagu kulda.
Jutt siis pildil jupist nr. 5.
http://www.realoem.com/bmw/showparts.do ... g=13&fg=15
Pilt
Indrek
Xim
Huviline
Postitusi: 249
Liitunud: 31.03.2003 20:12 18

Re: Ei saa M20B20 mootorit normaalselt käima :(

Postitus Postitas Xim »

Ostsin eile ka just ühe "uue" tühikäigu mootori, aga sümptomid sama ikka. Eks peab siis proovima sellele brakecleaneri vanni teha :D
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: Ei saa M20B20 mootorit normaalselt käima :(

Postitus Postitas Indrek_M »

Xim kirjutas:Ostsin eile ka just ühe "uue" tühikäigu mootori, aga sümptomid sama ikka. Eks peab siis proovima sellele brakecleaneri vanni teha :D
Vannitamine ei aita - vähemalt mina ei saanud seda wd40-ga loputades tööle. Kõntsa oli seest täis see tagumine osa, kus on klemmid.
See tühikäigumootor mõjub muidugi ainult tühikäigul.
Indrek
Vasta