Mis juhtub kui eemaldada aku?

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
mart551
Huviline
Postitusi: 447
Liitunud: 16.06.2004 09:31 32
Asukoht: Viljandi - Tartu
Kontakt:

Mis juhtub kui eemaldada aku?

Postitus Postitas mart551 »

Puht huvi pärast tegelikult see teema. Olen kuulnud palju (küla-) jutte, et kui autole jupp aega voolu ei anna, siis läheb lolliks ja "unustab" erinevaid asju jne. On reaalselt ka kellelgi sellega kogemust? Ise võtsin just autoaku maha, et ta korralikult täis laadida. Ei tekitanud sinna mitte mingisugust alternatiivset vooluallikat, vaid jätsin lihtsalt päevaks ajaks nö kuivale. Kui ta uuesti peale panin ja sõitma hakkasin, ilmnes olukord, kus auto "suri" 3-4 korda välja. Näiteks hoo pealt panin vabakäigu ja pöörded kukkusid nulli/tühikäigul pöörded natuke üles ja gaasivajutamise lõppedes kukkus ka ära või siis "puterdas" ikkagi käima ennast. Möödus 100km'ne ots ja nüüd töötab ilusasti edasi, nii nagu peab. Kas seal võis olla põhjus millegi "unustamises" ?
Reaalselt võttes - miks peaks auto üldse midagi ära unustama? Mida ta üleüldse meeles pidama peaks? Peale kellaaja ja kuupäeva ei tohiks olla midagi nii ülimalt olulist, et auto enam normaalselt ei sõida.
Autoks muide e39 540i.
Kellel kogemust- valgustage mind :)
e39 540i + zaz 968M
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Re: Mis juhtub kui eemaldada aku?

Postitus Postitas Mirko »

Krt ma kahtlen, et nii lühikese ajaga midagi juhtuda võiks. Enda autol aku klemm mitu päeva maas olnud ja pole midagi juhtunud. Loogiliselt võttes ei tohiks ju midagi juhtuda, kuid tänapäeva tehnika ja loogilisus ei käi enam käsikäes. ;)
joffe
Huviline
Postitusi: 1989
Liitunud: 01.11.2005 19:53 22
Peamine sõiduk: E61-2007-525D
Telefon: 56623817
Asukoht: Valga

Re: Mis juhtub kui eemaldada aku?

Postitus Postitas joffe »

Aga miks aku maha võtta või polnud lihtsalt nii pikka juhet? :|
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Mis juhtub kui eemaldada aku?

Postitus Postitas Rain. »

Olen sarnast käitumist näinud/kuulnud mitme bmw omaniku käest, kuid et mootor välja sureb ei tea. Pigem on probleemiks olnud mootori ebaühtlane töö. Mul endal, kui tavaliselt autol akut laen, läheb E34 V8-l tühikäik kuidagi imelikuks. Aga tavaliselt aitab selle vastu üks pikk ots trassil ja pärast seda on kõik mootori töös jälle korras olnud. Seega olen aru saanud, et peale laadimist, kui akujuhtmed maas on olnud, tahaks auto saada korralikku sissesõitmist jälle.
Kasutaja avatar
teet82
Huviline
Postitusi: 1945
Liitunud: 16.03.2010 19:33 15
Asukoht: võru

Re: Mis juhtub kui eemaldada aku?

Postitus Postitas teet82 »

Aku mahavõtmisega kustutatakse ära senised adaptsioonid mootoriajust ja uuesti õppimine võtab natuke aega. Parim näide on vast kütusesegu reguleerimine vastavalt lambda anduri signaalile. Kui segu on näiteks lahja baas-seades, siis hakkab aju järk-järgult suurendama pihustite lahtiolekuaega. Seni puterdab kuni paika saab ja järgmise aku mahavõtmiseni on paigas.
Kui tundun ülbe, siis on mul lihtsalt halb tuju kellegi kolmanda pärast, ära võta isiklikult!
Kasutaja avatar
darkie
Huviline
Postitusi: 4284
Liitunud: 28.10.2006 14:48 26
Peamine sõiduk: 750iL
Asukoht: Kesk-Eesti

Re: Mis juhtub kui eemaldada aku?

Postitus Postitas darkie »

enda e36 (aastast 91) ei tee küll teist nägu kui aku maha võtta. vähemalt mina pole küll aru saanud, niipalju kui ma tal akut olen maha kiskunud 3.a jooksul-- ja neid kordi ikka on olnud päris mitu.
Brutality
Huviline
Postitusi: 395
Liitunud: 17.01.2009 22:06 16

Re: Mis juhtub kui eemaldada aku?

Postitus Postitas Brutality »

Eelmisel aastal juhtus selline lugu, et auto oli pikemat aega remondis ja üheks ööks ununes salongivalgus sisse, mis aku tühjaks tõmbas. Kui masin kokku sai ja peale aku laadimist käima panin ta, siis käivitus auto väga raskelt, lonkas vähemalt 3 silindrit ja vahepeal töötas isegi 2 silindriga. Mina muidugi arvasin, et midagi on eepiliselt p*rses ja hakkasin igalt poolt viga otsima. Palju ei puudunud, et oleks juba kaane kallale läinud...
Sai siis maha rahunetud, ühe tuttavaga räägitud ja ta rääkis, et viga peaks olema adaptsioonide kustumisest ajust. Käivitasin auto, andsin lonkavale mootorile korraks gaasi ja lasin ta umbes 5000 pöördeni. Pöörete alanedes töötas mootor korralikult.

Autoks 93. aasta 320i.


Eniveis, sai siia pikk jutt maha pandud aga point selles siis, et enamasti kasutatakse auto ajudes mälusid, mis vajavad pidevat voolu, et oma andmeid säilitada. Ka väga väikese vooluga aku suudab hoida piisavat pinget, et mälu ei kustuks. Samuti on lühiajaliseks mälu säilitamiseks olemas kondensaatorid, mis siiski ajaga tühjenevad. Et siis aku eemaldamine pikemaks ajaks võib tõesti auto imelikult käituma panna, kuid peale enda seadistuste taastamist peaks kõik jälle normaalselt tööle hakkama.
Rev range is there to be used!
Kasutaja avatar
yllar21
Huviline
Postitusi: 538
Liitunud: 13.04.2009 11:03 18
Asukoht: Tallinn/Saaremaa

Re: Mis juhtub kui eemaldada aku?

Postitus Postitas yllar21 »

Enda diislil pole ka vahet teinud, laadimiseks pooltel kordadel maas käinud (toatemperaaturil parem laadida). Aga e32 750'ga pidi küll igavene jama pihta hakkama, isegi kuulnud. :)
BMW e34 525tds 105kW & Honda CBR1000f 98kW & CBR1000rr 126kW
Kasutaja avatar
Clark
Huviline
Postitusi: 24
Liitunud: 03.11.2008 20:59 11
Asukoht: Valga-Tartu

Re: Mis juhtub kui eemaldada aku?

Postitus Postitas Clark »

tere

omal olen mitu korda 24h akuta autot hoidnud ja ei märganud kül midagi.

parimat
BMW 530D 135kw 1999a sedaan
karmo
Huviline
Postitusi: 1355
Liitunud: 19.12.2008 16:59 40
Peamine sõiduk: BMW 328i e46,BMW 320iT 46

Re: Mis juhtub kui eemaldada aku?

Postitus Postitas karmo »

1992 e36 m40 motoga pole mingeid probleeme olnud kui aku maas olnud. Tuttava neljarõngalisel "unustab" tühikäigu mõneks ajaks ära
Soomer
Huviline
Postitusi: 44
Liitunud: 06.08.2008 23:44 24

Re: Mis juhtub kui eemaldada aku?

Postitus Postitas Soomer »

minu e46-l oli sama jama kui keevitasin, aku oli ka kõigest pool päeva maas aga pärast oli käimasaamisega raskusi ja kui lõpuks tööle end vedas siis polnud jõudu ja suitses kohutavalt.
Kasutaja avatar
-metallica-
Huviline
Postitusi: 123
Liitunud: 24.12.2008 17:26 21
Asukoht: rapla

Re: Mis juhtub kui eemaldada aku?

Postitus Postitas -metallica- »

mul ka sama jama e32 735i 89a automaat akujuhe maas kuna hetkel tegelen remongiga ja ükspäev tööle pannes ka mootor lonkas ja tühikäigu pöörded kõiguvad ja kui käik sisse ja liikuma hakata sureb üldse välja, sõidab siis ainult kui üle 3-4000 pöörde vajutad.
tark ei torma!
Keith120
Huviline
Postitusi: 189
Liitunud: 11.08.2006 13:55 12
Asukoht: Tallinn

Re: Mis juhtub kui eemaldada aku?

Postitus Postitas Keith120 »

Minul e-46 323 99a. automaat, oli aku 3 päeva maas, laadimas sõbra juures. Täna panin aku tagasi ja auto käima, peale nullitud kella aja, nn.päeva läbisõidu ja nullitud kütuse kulu näitude ei juhtunud mitte kui midagi. Mootor töötas täpselt sama moodi nagu poleks aku vahepeal tühjaks saanud ega maas olnudki, kasti töös ei märganud ka mingit erilist vahet. Isegi raadio kanalid ei läinud valeks.
E-46 323 98a. 125kw
Kasutaja avatar
-metallica-
Huviline
Postitusi: 123
Liitunud: 24.12.2008 17:26 21
Asukoht: rapla

Re: Mis juhtub kui eemaldada aku?

Postitus Postitas -metallica- »

täna lasin pikemalt kohapeal töötada umbes 30 min ja hakkas ilusti tööle
tark ei torma!
Kasutaja avatar
Alex61
Huviline
Postitusi: 81
Liitunud: 16.02.2011 16:20 47
Asukoht: Ida-virumaa

Re: Mis juhtub kui eemaldada aku?

Postitus Postitas Alex61 »

Huvitav jah, enda e39 97a. 2 litrasel ei olnud akut 3 päeva..
Sai uue aku, küll puterdab, :roll: käima saamisega oli raskusi.. tühikäik puudub, suitseb..nu täiega jamab.. :evil: (kas aku vahetus võib põhjustada selliseid asju???)
Aga naljakas see, et kustus AIRBAG-i tuluke ja kell.. aga raadio sagedused meeles :lol:
BMW = Be My Wings
e39 520 97a; e38 740il Long; e34 525 tdsa
Kasutaja avatar
ivorturb12
Huviline
Postitusi: 1138
Liitunud: 25.04.2009 23:25 55
Asukoht: Põlvamaa/Kanepi

Re: Mis juhtub kui eemaldada aku?

Postitus Postitas ivorturb12 »

Kaevan vana teema üles..
Kuidas oleks õigem näiteks krokodega voolu anda? kas otse akule või kapoti alla mis need klemmid eraldi on?
Ja sama küsimus akut laadides, kuida pidi kõige õigem.
Endal ntks oli 735 e38ga nii, et lonkas tühikäigul ja puterdas ja jama juhtus peale seda kui aku tühjaks sai, võtsin kolmeks tunniks maha, et laadida ja siis panin tagasi peale. Peale seda hakkas jebima tühikäigul. Mingi kümne kilomeetriste otsadega asi paremaks ei läind, täna käis masin veits kauem ja paistab et asi ok nüüd.

Meenus ka see, kui sõbral 528ga oli selline jama. Suurte külmadega sai aku tühjaks, andsin teiselt autolt voolu ja auto enam käima ei läinud. Pani teise aku peale, ikka käima ei lähe, tee mis tahad. Kaks päeva seisis auto lihtsalt ning huvipärast proovis ja laksti käis ning siiani vist jamand pole :D
BMW 735I A 173kw "97" e38
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Mis juhtub kui eemaldada aku?

Postitus Postitas Tauri_J »

olen andnud nii kapoti all täkku kui ka aku peale, ei ole veel ükski auto ära koolend.

Ei juhtu midagi, kui just plussi ja miinust segamini ei aja.
Kasutaja avatar
ivorturb12
Huviline
Postitusi: 1138
Liitunud: 25.04.2009 23:25 55
Asukoht: Põlvamaa/Kanepi

Re: Mis juhtub kui eemaldada aku?

Postitus Postitas ivorturb12 »

Eks see vast sõltub konkreetsest autost. Mul näiteks jäävad abs ja veojõukontroll mingiks 10mindiks põlema peale täku andmist või aku peale panemist, samas raadio kanalid jäävad kõik ise mällu. Mul ka siiani pole mitte ükski bmw jamand seoses aku maha võtmisega.528 seisis mitu kuud kuud nii et enamik ajast oli aku tühi või siis polnud akut pealgi, ei juhtunud midagi. Eelmine 730 e38 vedeles ka nädalaid ilma akuta, mootoritöös polnud ühtegi muutust. Samas ühe Saabiga pidin kunagi nädal aega tühikäiguta sõitma, kui aku tühjaks sai :D
BMW 735I A 173kw "97" e38
Kasutaja avatar
Martin740
Huviline
Postitusi: 762
Liitunud: 07.06.2010 19:45 57
Peamine sõiduk: BMW
Asukoht: Pärnu

Re: Mis juhtub kui eemaldada aku?

Postitus Postitas Martin740 »

minu E34 540 oli aku paar kuud maas ja tulemus oli selline et enam ei käivitu. ( auto garaazi sõittis kuid sealt enam omal jõul välja ei tulnud) kõike võimalikke ja võimatuid varjantte sai proovitud kontrollitud.
Käiia palju tahad aga sumpsist ei tule halli pensu aurugi. :mrgreen:
E32 740, E34 530, E32 740, E46 318d ja E34 540 :)
Kasutaja avatar
Heix
Huviline
Postitusi: 1611
Liitunud: 15.10.2010 23:46 14
Peamine sõiduk: E38 3.0 D FL
Asukoht: Helsinki-Tallinn-Jõgeva

Re: Mis juhtub kui eemaldada aku?

Postitus Postitas Heix »

Endal kogemusi talvepuhkusel olema e36ga....auto seisis garaazis 1.5 kuud,paagis oli alla 15l kütet(hiljem kallasin peale)Akut polnud peal vähemalt 1.5 kuud.
Viimane kord läksin panin laetud aku peale,tavapärasest natuke rohkem starterit ja esimesest korrast ta käima läks....esimese 2 minutiga langes tühikäik õigeks(algul oli õrnalt kõikuv)
mingeid probleeme polnud pole.
aku osas kogemusi ka e36 tds millel ööpäev aku maas olnud...hommikul aku peale ja plaks käima....
Samas minevikust meenub küll olukordi kus e36 r6 mootoriga isend suri peale pikaaegset seismist paar korda välja......
E36 m50b20
Vasta