Eelsüüte küünal sisse murdunud

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
gamer112
Huviline
Postitusi: 281
Liitunud: 11.04.2009 15:57 05
Peamine sõiduk: bmw 320d e46
Asukoht: võru/rauma

Eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas gamer112 »

autoks bmw 320d e46. 2001a.
sai auto viidud BMW esindusse õlivahetusele. mõtlesin et lasen neil ka uurida, miks auto ei taha hommikuti käivituda. lõuna paiku tuli kõne, öeldi et eelsüüte küünlad vajavad vahetust. lasin neil ära vahetada need siis. õhtul tuli esindusest kõne, et väike jama juhtus. nimelt üks küünal murdus väljakeeramisel pooleks. kuna mul oli väga kiire auto tagasisaamisega ja neil polnud ka aega sellega järgmine päev tegeleda, siis panid nad 3 küünalt külge ja poolik jäigi sisse. nad andsid ühe tel. nr. kelle poole võiksin pöörduda.
nüüd siis kui pea veidi puhanud, hakkasin mõtlema, et kas nemad ei peaks selle murdund küünla vahetust kinni maksma ?
polnud aega täna esinduses käia ja uurida selle kohta. ja homme hommikul juba soome poole minema jälle.
mis selle väljasaamine võib maksma minna ?
Kasutaja avatar
BMW POWER
Huviline
Postitusi: 1310
Liitunud: 04.01.2007 13:53 38
Asukoht: TLN
Kontakt:

Re: eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas BMW POWER »

soovitaksin ikkagi esindusega asju ajada mitte et anti mingi tüübi number et põõrdu tema poole ja ni palju veel et se võib lõppeda plokki kaane mahavõtmisega mis on väga kulukas töö
Bmw sõidurõõm
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas patrik »

kuna see on suhteliselt tihti esinev asi, oleks töömees pidanud teatama kinni olevast küünlast. mina alati teavitan ohust ette ja helistan et küsida- kas keeran jõuga või mitte või kutsun omaniku keerama. purukskeeratud küünal võib sisse kukkuda või välja lennata ja palju pahandust valmistada.nüüd on valdek muretsenud spetsiaalse tööriista millega keeratakse kinnijäänud küünlaid välja. kuna see tööriist maksab palju siis on ka kinnijäänud küünla lahtikeeramine kallis. minu teada on see ainuke eestis. kahjuks ei aita see juba katkimurtud küünla puhul.
võid proovida pöörduda tarbijakaitsesse kui united oma kuludega korda ei tee kuid kas saad ka abi, ei ole kindel. helista ja küsi. samuti võid kogu minu jutu tarbijakaitses ette lugeda, see on tehniliselt oluline info antud küsimuse lahendamisel.
rõhu sellele et töömees oleks pidanud eelnevalt teavitama probleemist. njuutonmeeter võti peaks töökojas olema millega on võimalik kindlaks teha kas tuleb välja või mitte. vastav nm on iga küünla karbi peal kirjas millega kinni keerata. kui lahti keerates ületab seda nr tugevalt siis on juba ohtlik. põhimõtteliselt töömehel, kel käed õigest otsast välja kasvavad, tunnetab probleemi juba käega ära, ilma võtmeta
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
ändi
Huviline
Postitusi: 491
Liitunud: 03.11.2006 21:16 26
Peamine sõiduk: X3
Asukoht: Autodoonor
Kontakt:

Re: eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas ändi »

paremal juhul suudab oskaja töömees selle sealt ka ilma kaant maha võtmata kätte saada aga see oleneb sellest,kui pikalt ots väljas on ja kas sinna saab midagi külge pookida.enda autol lasin eemaldada katkise küünla ja maksin 1000eeki selle eest.
tel 529 0267
730d ex,728 ex, E39ex, E53 ex
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4352
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas PeeterA »

Huvi pärast küsin, kas hangiti seda sorti tööriist?
http://www.youtube.com/watch?v=vkr7CQP7vWs
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
eero
Huviline
Postitusi: 5624
Liitunud: 05.06.2003 13:50 21
Peamine sõiduk: F07 535i GT
Telefon: 5256627
Asukoht: Kadaka tee 187C Tallinn. Tel. 5256627, eero@autoint.ee
Kontakt:

Re: eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas eero »

Üldiselt on selle asjaga nii, et ega nad seal UMis sul oskamatusest seda puruks ei keeranud vaid sest sinu autol oli see üks liiga kinni. Selle pärast ei pea töökoda peale maksma, et sul selline küünal on.
Jah nüüd on selline asi juhtunud ja lugu paha. Muidugi oleks olnud lihtsam riski eest ette hoiatada. Meie näiteks seda alati teeme ja 90% juhtudel keeratakse selle peale selg ja minnakse otsima lolli kes ei tea karta vms. NII kallis ei saa ometi olla küünalde vahetus :shock: Aga näe on.
Ole õnnelik et ainult üks selline oli.

Väljavõtmise tavaline hind on 1K. Kui on selline peen riist mis võimaldab kinni jäänud küünla tervelt kätte saada siis sellega väljavõtmise oleks samuti teinud töö kallimaks nagu eelpool kõneldi. Summa sumaarum sama hind.

Ühesõnaga tee muidugi mis tahad, aga polnud siiski töökoja süü see, et su küünal nii kinni oli.
E34 540 - X5 E53 4,4 - E30 316i - R28 R1150R - E32 740 - E34 540 touring - E36 325i - E30 325ixa - Z3 1,9 M44 - F07 535i GT
Kasutaja avatar
valuvelg
Huviline
Postitusi: 427
Liitunud: 17.05.2005 23:25 07
Peamine sõiduk: E23
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas valuvelg »

Motoral müüb endoskoope.
http://www.bmwclassic.ee/" onclick="window.open(this.href);return false; 745ia turbo-81 ja 83.. R23 ja R12
http://unic-moto.ee/" onclick="window.open(this.href);return false;
Kasutaja avatar
gamer112
Huviline
Postitusi: 281
Liitunud: 11.04.2009 15:57 05
Peamine sõiduk: bmw 320d e46
Asukoht: võru/rauma

Re: eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas gamer112 »

ise vast sellist kaadervärki ostma ei hakka, aga leidsin siit foorumist sellise lingi:
http://www.diislikeskus.ee/kuunaldevahetuskatkised.html
ehk saan seal asja korda ;)
enne muidugi uurin seda esinduse värki ka, et kumb selle kinni peab siiski maksma. :roll:
Patric-u jutus point sees :!: , ilmselt enda taskust läheb selle väljasaamine maksma :mad:
joobel
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 14.07.2006 23:53 12

Re: eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas joobel »

Nüüd on küsimus selles, kas küünla kuuskant on ka murtud. Ütleme, et on. Väljakeeramiseks on jäänud ainult murtud isolaator koos peas oleva keermega. Küünal on kuues, st. kõige vastikumas kohas. Endoskoopiliste vahenditega autoremont jääb ikagi ulmeliseks. Võttes tühjaks mootori külje, kollektori,torud, juhtmed ja muu sellise, oleme ikkagi lõhkise küna ees - nurga all töötamine on eriline mustkunst :oops: , ja millega?
Kasutaja avatar
gamer112
Huviline
Postitusi: 281
Liitunud: 11.04.2009 15:57 05
Peamine sõiduk: bmw 320d e46
Asukoht: võru/rauma

Re: eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas gamer112 »

uus probleem, kas seoses murdunud küünlaga ?
nimelt peale esinduses käiku ütles tüdruk autosse istudes et diisli hais on sees (kui auto kohapeal käis veidi aega), ise ei tundnud seda... nii, nüüd pea 3 nädalat hiljem, eile siis hakkasin linna minema, maatee...päris korralikult kinni tuisanud.... vaja gaasiga päris kõvasti mängida ja tuuritada.. ja siis hakkasin ka mina seda diisli haisu tundma, ja päris kõvasti veel. ajasin auto garaazi, võtsin mootori katted maha ja avastasin et mootori pealt ujub kõik diislist. kõik õhufiltrid samuti diislit täis.
kuna ma veidi loll auto koha pealt, siis kas võib olla see kütuse väljatulemine seotud sisse murtud küünlaga ?
hetkel asun Võrumaal ja bmw esinduses käisin Pärnus, siis lähipäevil esindusse ka ei pääse.
kas on ohutu sõita see 200km ots ära, ilma et auto põlema läheks vms ?
ise ei näe ka silmaga, kust seda diislit tuleb. :roll:
Kasutaja avatar
gamer112
Huviline
Postitusi: 281
Liitunud: 11.04.2009 15:57 05
Peamine sõiduk: bmw 320d e46
Asukoht: võru/rauma

Re: eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas gamer112 »

üritasin kuigi palju puhastada, aga kuna kompressor katki hetkel siis ei saand täiesti kuivaks... tundub siiski et kütust immitseb eest teisest pihustist, kuna seal oli kõige rohkem kütust.
kas sellise probleemiga võib auto põlema ka minna kuidagi ? või võin sõita see 200km ära ?
ise ei taha hakata parandama ka väga midagi, kuna see esinduse praak.. viiksin esimesel võimalusel esindusse ära ja las teevad korda. :evil:
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2608
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Re: eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas kapa »

Kuno_T kirjutas: Küünal ja leke pole küll kuidagi seotud.
Loe ka mida sulle vastatakse.
Kasutaja avatar
gamer112
Huviline
Postitusi: 281
Liitunud: 11.04.2009 15:57 05
Peamine sõiduk: bmw 320d e46
Asukoht: võru/rauma

Re: eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas gamer112 »

kapa kirjutas:
Kuno_T kirjutas: Küünal ja leke pole küll kuidagi seotud.
Loe ka mida sulle vastatakse.

ei saa hästi aru sinust :roll:
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2608
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Re: eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas kapa »

Kui sa aru ei saa siis seleta kuidas on seotud eelsüüteküünal ja lekkiv pihusti v lekkiv tagasivool ?
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas TimoA »

nii, ütlen siis ka oma arvamuse.

kuna mul oli ka UM-iga sarnane kogemus. Mul nad ainult testidid pihusteid,,

Võta pihustite küljest need tagasijooksu torud lahti. Kõigepealt eemalda traat klamber ja siis vaikselt sikuta otse üles . Usun et sul on üks neist katki. Kõik need plast junnid peavad olema ühe pikkused ja neil peavad olema O rõngad ümber.Omal oli sama jama. Ja mingil ime kombel mulle isegi ei teatatud sellest, ja pandigi lihtsalt nii katkisega kokku, kuna ma sealt otse maantele kohe, siis ei saanud aru et midagi valesti oleks, aga kui linnas seisma jäin, siis suitses terve kapoti alune. Kuna see disla uputas sealt õhufiltri ümbert kõik täis, ja siis hakkas Kati peale tilkuma. Õnneks seekord põlema ei läinud. tellisin treila ja sõitsin tagasi UM-i hoovi peale. Sõita nii kindlasti ei soovita.
Kasutaja avatar
kapa
Huviline
Postitusi: 2608
Liitunud: 18.03.2006 17:26 57
Kontakt:

Re: eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas kapa »

kuidas su leke elab ka ?
Kasutaja avatar
gamer112
Huviline
Postitusi: 281
Liitunud: 11.04.2009 15:57 05
Peamine sõiduk: bmw 320d e46
Asukoht: võru/rauma

Re: eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas gamer112 »

avastasin, et leke tuleb eestpoolt, esimese pihusti tagasivoolu voolikust..vahetasin kõik voolikud ära ja jäi pidama, sellega seoses ka vahetasin jälle õhufiltri ära, mis tilkus diislist. läksin eile esindusse siis, et nad olid nõus osa kahjust kinni maksma. vaatasid ka pihustid jälle üle ja nüüd siis avastasid, et tagumine, neljas pihusti laseb kuskilt läbi, ja täna siis selgub kas pean see 6000 eeki välja käima uue pihusti eest, või annab äkki parandada pihustit.... mainin siis ära ka, et olen see kuu esindusse maksnud remondi ja juppide eest 13 000.-eeki, ja üks eelsüüte küünal on ikka veel murdund. ja eile käis autol põhi ka korralikult vastu lund ja murdis keskelt summuti pooleks :shock: , ma küll ei tea kuidas see sai murduda, aga no jah... selle kohta ütleks: kui hakkab piix minema, siis läheb ikka korralikult :evil:

edit: see voolik kust kütust lekkis, selle ots oli välja veninud. helistasin esindusse ja esitasin noomituse, et remondimehed võiks sellist asja ka ikka mõelda, et need vooliku otsad venivad välja kui neid mitu korda lahti ja kinni ühendada. voolikud läksid mulle maksma 70.-eeki, mis on tühine summa, võrreldes sellega mis mul nüüd läks, uus õhufilter 500.-, pluss remonditöökojas lekke tuvastamine ja mootori puhastamine....kõik kokku 890.-eeki


edit: sain auto esindusest kätte nüüd,parandasid katkise pihusti ära ja tegid mootoripesu ja värgid. ja imekombel tuldi niipalju mulle vastu, et ei küsitud minu käest sentigi :o . sellega teenis United Motors minu silmis pluss punkte kõvasti :cool: .
loodan lähiajal selle murdunud küünla jamaga ka tegeleda..
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas Mihkel_O »

Vahetasin autol eelsüüteküünlaid. Kuigipalju lugesin enne foorumit ja olin seega ettevaatlik. 5tk sain ilusti kätte aga kolmas küünal murdus ikkagi sisse ära. Ei tea, kas keegi oli seda juba varemalt venitanud, igaljuhul murdus ilma igasuguse jõu kasutamiseta. Kohe mutri alt. Hetkel sisselase maas. Kas selliselt murdunud küünlaga sõita võib? Ja kas keegi teab, kas keegi Tartus murdunud küünlaid välja võtab?
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas Tauri_J »

diislikeskus Tartus
Mihkel_O
Huviline
Postitusi: 645
Liitunud: 15.12.2004 00:10 50
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas Mihkel_O »

mh, ei suuda tuvastada diislikeskuse asukohta Tartus. Leidsin sellise koha: http://diiselabc.ee" onclick="window.open(this.href);return false;, eks homme võtan kõne.
Kasutaja avatar
pikk66
Huviline
Postitusi: 784
Liitunud: 21.02.2007 21:31 20
Asukoht: Põltsamaa

Re: Eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas pikk66 »

Sepa 17a on Karla auto
BMW-le kindel
uims
Huviline
Postitusi: 25
Liitunud: 19.10.2010 08:28 32

Re: Eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas uims »

Kas see asi näeb umes nii välja nagu siin http://www.bmwforums.info/general-guide ... heavy.html" onclick="window.open(this.href);return false;. Tahtsin ka selle ette võtta, aga nüüd pole enam nii kindel.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: Eelsüüte küünal sisse murdunud

Postitus Postitas Riivo »

rabistada ei tohi, tihti saab meelitades nad kõik lahti...kui kergelt läeb pooleks siis on juba vigane
3-4 aasta tagant vahetatud küünlad reeglina sisse põlenud pole
´17 4Drive
Vasta