Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
kajakas1
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 19.10.2007 10:47 07
Asukoht: Tallinn

Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas kajakas1 »

Teema on selline, et läksin ülevaatusele ja tüüp ütleb mulle, et esituled on vasakpoolse liikluse omad, mida ei tohi eestis kasutada. :evil: Näitas eeskirja, ja tõepoolest näitab nool tule peal valele poole. Tuled ostsin pool aastat tagasi Igorilt. Kuna tean, et Igor müüb palju inglise autode pealt pärit juppe, siis huvi, et kas kellelgi teisel pole sellist jama ette tulnud ja kas Igor ise on sellest teadlik või müüb süüdimatult? Oskab keegi öelda, kas valgusvihkudel on siis horisontaalis väga suur vahe? Ülevaataja selle pealt kehitas õlgu. Päris tigedaks ajab, sest tundub, et ilma uute tulede ostmiseta pole miskit teha.
TimoA
Huviline
Postitusi: 770
Liitunud: 28.04.2004 15:54 34
Asukoht: tallinn

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas TimoA »

ma tean et e39 tuledel peaks saama seda muuta.

tulel on üks klõpsakas mis pead teiseasendisse panema mõlemal tulel ja asi klaar.
kajakas1
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 19.10.2007 10:47 07
Asukoht: Tallinn

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas kajakas1 »

jah, E46 on, kui kellelegi abiks. Kus see klõpsakas peaks siis asuma?
kajakas1
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 19.10.2007 10:47 07
Asukoht: Tallinn

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas kajakas1 »

Ma veel uurisin seda teemat põhjalikult ja ainuke normaalne lahendus on loomulikult panna parempoolse liikluse jaoks mõeldud tuled. Miski klaaside vahetus, klõpsust reguleerimine jms on total BS. Ma olen kindel, et Igor teab seda teemat väga hästi isegi. Igal juhul mina rohkem tema angaari ei külasta kuigi olen sealt ikka mitmekümne kilo eest kraami ostnud.
Kasutaja avatar
TiitR
Huviline
Postitusi: 6439
Liitunud: 24.05.2006 19:16 00
Peamine sõiduk: E70 xDrive30d
Asukoht: Tartumaa + Ida-Viru

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas TiitR »

kajakas1 kirjutas:Ma veel uurisin seda teemat põhjalikult ja ainuke normaalne lahendus on loomulikult panna parempoolse liikluse jaoks mõeldud tuled. Miski klaaside vahetus, klõpsust reguleerimine jms on total BS. Ma olen kindel, et Igor teab seda teemat väga hästi isegi. Igal juhul mina rohkem tema angaari ei külasta kuigi olen sealt ikka mitmekümne kilo eest kraami ostnud.
Ei tea kuidas on asi lahendatud e46-l, kuid töökaaslase `06a. X5-l vahetati UM-is garantiikorras esituled (1 tuli hakkas servast tükke välja ajama) ja esimese hooga pandi samuti ette tuled, mis võssa näitasid - tehnik tegi kiirelt väikese klõpsu seal ja tuled paigas.
Enne: E30-1,8i/2,5i/2,4d, E34-2,4tda/2,5tds, E36-2,5td, E39-3,0d/3,0da, 2xE60-3,0da, E70 3.0sd M-pakett
Nüüd: ´12a. VW Passat 2.0 tdi DSG;´09 E70 3.0d M-pakett, ´85a. VAZ 21063, ´05a. Škoda Octavia 2.0 tdi DSG
tramtram
Huviline
Postitusi: 655
Liitunud: 15.09.2007 14:40 24

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas tramtram »

vähemalt pre facelift e39 esituledel samuti koht olemas kus lhd<->rhd seada saab.
Kasutaja avatar
Igor_K
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 18.08.2006 19:09 23
Asukoht: Tallinn

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas Igor_K »

kajakas1 kirjutas: Igal juhul mina rohkem tema angaari ei külasta kuigi olen sealt ikka mitmekümne kilo eest kraami ostnud.
Kas Igori endaga oled sel teemal rääkinud?
Mis ta kostab?
E39 525tds
Kasutaja avatar
classicE34
Huviline
Postitusi: 88
Liitunud: 07.12.2010 08:56 20

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas classicE34 »

e34 ja e39 on kindlasti see muutmis vasakpoolselt parempoolsele liiklusele ja vastu pidi olemas.

e46
tuli peaks tagant sellline välja nägema vist(luubi osa nagu)
Pilt

sellest kohast peaks saama rhd to lhd muuta
Kõik sai alguse ühest nutusest e39st =D
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4689
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas Fred »

kajakas1 kirjutas:Teema on selline, et läksin ülevaatusele ja tüüp ütleb mulle, et esituled on vasakpoolse liikluse omad, mida ei tohi eestis kasutada.
Kas pole just mitte nii, et Eestis on vasak- liiklus ja Inglismaal parempoolne?


Aga kui E46 esituli on ilma luubita, kas siis on seal ka mingi klõps? Tahaks ka huvi pärast teada.
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Donald
Huviline
Postitusi: 1337
Liitunud: 13.10.2010 15:36 24

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas Donald »

Fred kirjutas:
kajakas1 kirjutas:Teema on selline, et läksin ülevaatusele ja tüüp ütleb mulle, et esituled on vasakpoolse liikluse omad, mida ei tohi eestis kasutada.
Kas pole just mitte nii, et Eestis on vasak- liiklus ja Inglismaal parempoolne?
Kumbal pool teed sa sõidad? :D Eestis on autot lefthand drive - rool on vasakul, liiklus ikka paremal pool ju. :)
Kasutaja avatar
Fred
Huviline
Postitusi: 4689
Liitunud: 10.04.2006 20:40 57
Peamine sõiduk: F34
Asukoht: Norge

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas Fred »

Jah, my bad. :)

Aga E46 non-xenon tulede kohta küsimusele oskab keegi vastata?

Teemaalgatajale: tuledel on peale kollane kleeps, kus on kirjas kas RL või LL, selle järgi tuleks siis vaadata, kas on Eestisse sobilikud tuled või mitte. Muidugi paljud ei tea seda kontrollida..
Enne: 7xE36, 2xE46, E39, E61, E32. Nüüd: F34 320dxDrive GT, E36 M3 cabrio
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas Andrez »

No juba E34 tulesid sai ise sättida kas vasakpoolse või parempoolse liikluse tarvis. Muidugi peaks see vist ainult luuptule kohta kehtima.
Once you buy a BMW you will notice that over the years you will slowly become a certified mechanic, your trunk will be filled with coolant, rags and ATF fluid but your life will feel PERFECT
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas sander k »

Luubil on jah suht lihtne muutes sirmi asendist ja on asi korras. Refloktortulel pole midagi muuta seal. Pm aint tule asendusega saad korda.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Kasutaja avatar
vaikeboa
Huviline
Postitusi: 2371
Liitunud: 18.08.2006 11:41 26
Asukoht: Pärnumaa 5213266
Kontakt:

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas vaikeboa »

See klõpsutamise teema on ikka rohkem luuptule teema. ;) Tavalisel tulel aitaks vast klaaside vahetus sest kogu kiirtemurdmine toimub ju optikas milleks on tuleklaas.
Ära osta omale kunagi esimest BMW-d, sest see ei jää viimaseks...!
E34 524td ATM, E39 525tds ATM, E53 3,0td ATM
Kasutaja avatar
sander k
Huviline
Postitusi: 1578
Liitunud: 02.07.2007 17:26 44
Asukoht: Tartu

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas sander k »

Klaasid on üks abistavateks elementideks. Kui hoolikalt reflektorit jälgida siis on ilusti näha murdejoon. Uuematel autodel on ju klaasid tavaliselt selged, seega seal ei mängi klaas enam mingit rolli.
e32 750i & IX35 & A6 4F & Jeep GC
Marvin
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 22.10.2014 20:29 19
Peamine sõiduk: E39 525d

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas Marvin »

Niisiis käisin ka ülevaatusel ja läbi ei saanud,öeldi et inglise tuled on ees.Kas keegi oskab öelda,annab seal tuledel midagi teha.Autoks on e39 525d 2003a.Tuled on luubiga.Vaatasin ühel tulel näitab neli noolt eesvaates paremale aga teisel tulel näitab kaks noolt paremale ja kaks noolt vasakule.Oskab keegi nõu anda.?
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas jargo »

Räägin ka endapoolse jutu:

Omasin ka aastaid tagasi e39-t .
Ees olid preface tuled. Oli soov asendada facelift tuledega. Leidsingi Igorilt vastavad tuled. Küsisin veel,et kas meie liikluses neid kasutada võib. Näitas tuld ja selle peal olevat luuki. Sealt alt pidi saama muuta,vastavalt siis, kas parempoolseks või vasakpoolseks.
Ostsin tuled ära,panin ette ja sõitisn kuni ülevaatuseni nendega ringi. Ülevaatusel öeldi samamoodi,et tuled valed. Kuna ülevaataja oli normaalne inimene,siis koos temaga proovisime siis tulede valgusvihku sealt luugist muuta. Tösi see on,et valgusvihku saab muuta,kuid tuli jääb ikka valeks. Nimelt muutub see valgusvihu osa,mis on mõeldud valgustama vasakut teeserva! See tuuakse madalamaks. Samas parempoolset serva kõrgemale ei tösteta.

Hiljem netis sobrades lugesin kuskilt välja miskit sellist:
Väidetavalt on tuledel sellised reguleerimiskohad selleks,et vajadusel või ajutiselt parempoolse liiklusega teedel liigeldes saaks tuledel valgusvihu alla keerata,et ei segaks vastutulevaid sõidukeid.
Paremal pool teeservas jalutavat jalakäiat see siiski nähtavale ei too!

Minu jutt ei pruugi olla tösi! Mingeid kindlaid fakte ette tuua ei ole.
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Rain.
Klubiliige - admin
Postitusi: 6403
Liitunud: 17.11.2005 16:20 10
Asukoht: Tallinn/Pärnu

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas Rain. »

Jargo jutt õige, lugesin ise samuti paar päeva tagasi sama juttu, et see valgusvihu reguleerimine on mõeldud just ajutiseks valgusvihu maha keeramiseks - näiteks kui inglane tahab oma autoga minna euroopasse reisile. Sama kehtib ka E6X kohta.
Marvin
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 22.10.2014 20:29 19
Peamine sõiduk: E39 525d

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas Marvin »

Aga kas tõesti ei saa reflektori juures midagi teha.?
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas patrik »

Ma ei saa päris täpselt aru:
Ostad "uued" tuled ja kruvid külge. Kas sa siis ei sõida seina lähedale, et kontrollida kuidas ja mis kõrgusele valgusvihk näitab? Tuled tuleks ju reguleerida peale paigaldust? Seal tuleks ju koheselt välja, et valgusvihk valesti?? Kas teile ei tundu, et kui täpselt aru ei saa, mida sa teed, siis pöörduda kellegi poole, kes aru saab?

Üv punktis hakatakse teile igasugu nooli vms tule korpuse peal näitama seepärast et tuled jumal teab kuhu näitavad ja tekib teiega ju vaidlus- kas endal ebamugav pole sõita kui tuli reaalselt ei näita?
Marvin kirjutas:Aga kas tõesti ei saa reflektori juures midagi teha.?
Luuptule reflektor (kate) tuleb ümber ehitada või vajalikud detailid vanalt tulelt paigaldada. Ilma luubita ei saa midagi teha.
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Marvin
Huviline
Postitusi: 55
Liitunud: 22.10.2014 20:29 19
Peamine sõiduk: E39 525d

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas Marvin »

Küsimus siis kes on luuptule reflektor (kate) ümber ehitanud?Oleks väga huvitatud kes millise lahenduse välja leidnud on.
Savukoll
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 26.12.2011 20:49 24

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas Savukoll »

Kas see ülbe ***** seal letitaga ongi igor? Üritasin talle seletada et tema pakutud sumpa pütt ei saa sobida kuidagi pidi, vana hakkas seal plõksima ja ülbitsema selle peale.
Kasutaja avatar
Chris_P
Huviline
Postitusi: 2086
Liitunud: 14.11.2010 11:56 20
Peamine sõiduk: BMW E46 328iT
Asukoht: Estland, Tallinn

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas Chris_P »

vist jah Igor ja ülbe on tõesti :?
My car looks happy. Used to look happier.
E36 316i Compact - E46 328i Touring Aerodynamics Package
kaupo.k
Huviline
Postitusi: 449
Liitunud: 08.12.2007 17:40 41

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas kaupo.k »

Mida? Igor ülbe? Pigem ikka vastupidi, sest alati soovitab,räägib, seletab aitab! Ehk peaks viga enda suhtumisest otsima. :?
Kasutaja avatar
Chris_P
Huviline
Postitusi: 2086
Liitunud: 14.11.2010 11:56 20
Peamine sõiduk: BMW E46 328iT
Asukoht: Estland, Tallinn

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas Chris_P »

no mingi pooleldi kiilakas isik oli.
olen seal 3x käinud ja Esimene kord väga 5+ , aga hiljem mitte.. Ei teagi miks. :roll:
My car looks happy. Used to look happier.
E36 316i Compact - E46 328i Touring Aerodynamics Package
kaupo.k
Huviline
Postitusi: 449
Liitunud: 08.12.2007 17:40 41

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas kaupo.k »

Mingi noorem mees seal ka kes ei ole eriti abivalmis,aga temaga pole eriti kokku puutunud. Ehk pidasite teda silmas :?:
Savukoll
Huviline
Postitusi: 67
Liitunud: 26.12.2011 20:49 24

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas Savukoll »

Mingi pool kiilakas vana oli jah vene aktsendiga. Mina kohe kindlasti põhjust plõksimiseks ei andnud. Tahtsin osta sealt ühte detaili, kui ta selle tagant ruumist välja tõi ütlesin et see ei sobi. Tüüp raius ikka et peab sobima. Üritasin talle viisakalt seletada miks antud detail ei sobi ja selle peale hakkaski taidlema.
Kasutaja avatar
Tarmo_N
Huviline
Postitusi: 1257
Liitunud: 28.05.2006 15:55 53
Telefon: 51975325
Asukoht: heinola-viljandi.

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas Tarmo_N »

tegemist ei ole igoriga.tal on selline abimees,kiilakas venelane.temaga raske asju ajada.igor on jah abivalmis.samas tasub ka temaga ettevaatlik olla.heategevusega nad seal ei tegutse.samas kui tead mida tahad siis sealt saab alati parema varuosa kui näiteks siimu käest.mina olen 10 aastat varuosi igori käest ostnud ja pole pidanud pettuma.samas siimu käest ostetud varuosad on alati paras rämps olnud.
NixNax12
Huviline
Postitusi: 21
Liitunud: 17.01.2016 14:12 00

Re: Esituled, ülevaatus ja Remoreks

Postitus Postitas NixNax12 »

Soovitaksin ka eemale hoida sellisest kohast. Suhtumine liiga ülbe oma klientidesse.
Vasta