tühikäigu reguleerimine

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

tühikäigu reguleerimine

Postitus Postitas Rain »

tahaks teada, et kuidas saab M20 2.0i mootoriga 520-l pöördeid natuke madalamaks lasta. See gaasiklapi reguleerimine pole vist see kõige õigem tegu nagu ma kuulnud olen. Kas keegi teab ka kust siis veel seda timmida saab? Jube jama on kui töösoojal mootoril on tühikäigul 1100rpm :?
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Lambdaandur vist. Päris kindel ei ole, mis selle nimi on. Võibolla ka mingi õhulugeja vms. Äkki targemad teavad. :cool:
al
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 30.07.2004 22:59 46

Postitus Postitas al »

mul on täpselt sama probleem, tühikäigul 1100. Räägitakse, et võib tühikäigumootori süü olla või kakub lihtsalt kuskilt õhku vahele... Eks diagnostika tüübid oskavad paremini öelda.
325e 2,7l
Indrek I
Huviline
Postitusi: 508
Liitunud: 17.01.2003 12:34 31
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Indrek I »

tühikäigumootorist keera(keera pigem töötava mootoriga nii kuuled ka)
MiQ
Huviline
Postitusi: 84
Liitunud: 22.02.2004 16:36 24
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas MiQ »

al kirjutas:või kakub lihtsalt kuskilt õhku vahele...
kui ta kuskilt suvalisest kohast õhku võtaks(ilma, et ta loenduselt läbi käiks), siis pöörded peaksid hoopis langema. Arvan, et sul tühikäigulüliti/andur ei anna signaali. Kui annaks, ei tohiks pöörded üle 1000 naljalt, sooja mootoriga, jõuda - peaks kõikuma hakkama.
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Rain »

nojah ma ise arvasin ka et võibolla ongi see tingitud just tühikäigumootorist sest ta on mul suht õline pealt(karteri tuulutusest tuleb vahest õli)ja ma ei teagi päris kindlalt et kas ta nüüd töötab või ei.A kuidas seda kõige parem ära tunda on? Kas see, et külmalt ei taha mootor hästi teise käiguga ja kõrgematega pöördesse hästi minna, võib olla tingitud just sellest?
Vasta