Pidur taob tagasi?

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Kasutaja avatar
suss
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 22.03.2011 23:35 03
Asukoht: Tartu

Pidur taob tagasi?

Postitus Postitas suss »

Tere!
Teeb probleemi pidurdamine, tähendab väikesel kiirusel (alla 20km/h just) hakkab nagu pidur vastu taguma olenemata missugusel oludega teel sõidan. Milles probleem ja kuidas seda lahendada? Igasugune informatsioon teretulnud.
Lugupidamisega.
wutang37
Huviline
Postitusi: 83
Liitunud: 27.07.2011 11:31 25

Re: Pidur taob tagasi?

Postitus Postitas wutang37 »

Mhmmm...mul oli ka kunagi u sama asi,et nagu ABS hakkaks tööle.... ei mäletagi täpselt,aga kas mitte esi kettad ei olnud kõverad.Lase kettad klotsid üle vaadata
Kasutaja avatar
suss
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 22.03.2011 23:35 03
Asukoht: Tartu

Re: Pidur taob tagasi?

Postitus Postitas suss »

Tähendab kettad sai nagu vahetatud hiljuti aga kas siis on ABS-i teema? Sest kui suurelt kiiruselt sujuvalt pidurdada siis hakkab täpselt alla 20mne taguma (võinoh nagu põrisema jala all pedaal) ja see tagumine kestab kuni täieliku seisma jäämiseni nagu?
Kasutaja avatar
jargo
Huviline
Postitusi: 6100
Liitunud: 20.07.2007 11:43 01
Peamine sõiduk: bmw 330ci
Asukoht: Linnamäe tee 10,Keila
Kontakt:

Re: Pidur taob tagasi?

Postitus Postitas jargo »

abs rakendub liiga vara!
mul rullikal umbes sama jama,kuid see ka vanem auto.rakendub ka mõnikord isegi kuival asfaldil ja seisma jääb alles siis kui auto täielikult seisab ja piduripedaallahti lasta!
330ci 6k man
e36 Z3 3,1 NA 300+whp:Best ET 11,60@190 kmh
Kasutaja avatar
Laidz
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 06.01.2011 01:24 32

Re: Pidur taob tagasi?

Postitus Postitas Laidz »

jargo kirjutas:abs rakendub liiga vara!
mul rullikal umbes sama jama,kuid see ka vanem auto.rakendub ka mõnikord isegi kuival asfaldil ja seisma jääb alles siis kui auto täielikult seisab ja piduripedaallahti lasta!
Miks abs varem rakendub? Milles kala võiks olla ja annab seda varasemat rakendumist likvideerida?
Kasutaja avatar
Laidz
Huviline
Postitusi: 11
Liitunud: 06.01.2011 01:24 32

Re: Pidur taob tagasi?

Postitus Postitas Laidz »

Uurisin ise ja sain teada, et kas andurite vahe on liiga ligidal või mustad. :roll:
Kasutaja avatar
Sass524
Huviline
Postitusi: 659
Liitunud: 11.04.2010 11:07 05
Asukoht: Haarjumaa,Saue

Re: Pidur taob tagasi?

Postitus Postitas Sass524 »

Kui on ABS andurite takistuse erinevad- siis ongi jama. Kindlasti piisab andurite puhastamisest ja ka rummu kus loetakse signaale (seal rooste). Kui ei taha kõiki abs andureid puhastada - diagnostika näitaks kumb jamab. Põhimõtteliselt saab ka piduri vajutusega teada kumba poolt vaja näppida.
Kasutaja avatar
Cert85
Huviline
Postitusi: 2274
Liitunud: 28.03.2007 17:52 36
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Pidur taob tagasi?

Postitus Postitas Cert85 »

Algatuseks tasuks puhastada ABSi-vöö mustusest ja muust sodist. Tasub vaadata, kas andur on ilusti pesas, kuigi ma ei saa aru, miks ta peaks oma asukohta vahest muutma.

Probleeme võivad ka lihtsamalt tekitada B-varuosa. Kui rattalaager on juba suure loksuga, siis võib samuti ABS juba sigatsema hakata.

Kui oleks keegi tuttav, kes omab arvutit, millega saaks live-datat lugeda, siis saaks näha, millise ratta lugemine probleeme tekitab.
E36 325i 92; E32 730iA 91(läinud) | E34 525tdsA 95 (läinud)
E46 330Ci 01 (läinud) Ei tasu kõike mu juttu uskuda!
Kasutaja avatar
suss
Huviline
Postitusi: 7
Liitunud: 22.03.2011 23:35 03
Asukoht: Tartu

Re: Pidur taob tagasi?

Postitus Postitas suss »

Sai käidud kunagi diagnostis seoses ABS ohutulede süttimisega (pärast auto seisma jätmist aegajalt mõneaja möödudes olid tuled kustus) seal oli tulemus, et kiiruselugem vale või midagi ja näitas esimest kõrvalistuja poolset anduri viga. Tekib küsimus kas nendel probleemidel on seos, et ABS rakendub vara ja kiiruse lugem vigane? :roll:
urks
Huviline
Postitusi: 287
Liitunud: 29.05.2009 21:06 38
Peamine sõiduk: BMW f11 530D
Asukoht: Harjumaa, Rae vald

Re: Pidur taob tagasi?

Postitus Postitas urks »

Jah seos täitsa olemas.Ka sama asi,aeg-ajalt viskab ABS tulukese põlema.Arvuti näitab parema esiratta anduri viga.Saad kontrollida kui väikesel kiirusel libedal pinnasel (kruus,muld,rohi) vajutad pidurid plokki masina seiskumiseni,jälgedest kohe näha milline ratas ei pea. Ma sain sellega isegi ülevaatuselt läbi -näitas,et pidurdab 25 protsenti teisest viletsamalt 30 oli vist lubatud. Viga võib olla muidugi ka rattalaagris.Anduri saaks välistada kui vahetad parema ja vasaku ratta andurid omavahel ära(on oht nad katki teha) .Kui ikka sama ratas siis laager kui teine on anduri probleem.
Vasta