K: bmw hooldamine

Üldised arutelud ning näpunäited
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Riivo »

Jahutusvedelik pole nüüd nii elukraam et seda peaks sama pingsalt valima nagu õli...peaasi et talvel hätta ei jää ehk siis kraadid olgu piisavad...ja nagu eelpool nimetati, roheline sobib, ja ka sinine, isegi segada võib neid omavahel...peaasi et punast ei topi, see on mõeldud uuematele autodele ennekõike ja peaks su masina plokile veidi halvasti mõjuma.
´17 4Drive
tramtram
Huviline
Postitusi: 655
Liitunud: 15.09.2007 14:40 24

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas tramtram »

oot, miks punane vanema auto mootoriplokile halavsti peaks mõjuma, kui see isegi uuematele plokkidele halba ei tee?
Kasutaja avatar
vahur_s
Huviline
Postitusi: 1289
Liitunud: 08.12.2008 10:16 10
Asukoht: Tartu - Jõgevamaa

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas vahur_s »

See punase jutt tundub linnalegendi moodi olema.
Sinisest, rohelisest ning punasest jahutusvedelikust!
Kasutage sellist jahutuvedeliku nagu tahate, aga pidage kinni vahetusvälbast ning ärge segage sinist/rohelist punasega (nn longlife).
matadoooor1
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 23.09.2011 15:35 19

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas matadoooor1 »

kas ise saan jahutusvedeliku vahetamisega hakkama sellel autol?

eelmistel olen kõigil peaaegu ise ära vahetanud.
alt radika kraanist välja jahutusvedelik.
siis uut sisse nii palju kui mahub paisupaaki ja torusid mudides aina juurde valada.
seejärel mootor käivitada ja ajada nina kõrgemale kusagile ja valada nii palju juurde kui saab?
tuleb avada ka õhutamisniplid- kus ja mitu neid on?
kuidas kogu jahutusvedelik välja saada?
Kasutaja avatar
S1lv3r
Huviline
Postitusi: 3348
Liitunud: 11.05.2008 11:44 22
Peamine sõiduk: BMW F10 525d 160kw
Asukoht: Laagri

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas S1lv3r »

E46 323Ci/E46 330d/E61/E91/E91/E90/E60/E60/E61/E60 530xi/E60 530xi/F10 525d
Päringu jaoks saatke palun PS või e-mail
matadoooor1
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 23.09.2011 15:35 19

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas matadoooor1 »

matadoooor1 kirjutas:kas ise saan jahutusvedeliku vahetamisega hakkama sellel autol?

eelmistel olen kõigil peaaegu ise ära vahetanud.
alt radika kraanist välja jahutusvedelik.
siis uut sisse nii palju kui mahub paisupaaki ja torusid mudides aina juurde valada.
seejärel mootor käivitada ja ajada nina kõrgemale kusagile ja valada nii palju juurde kui saab?
tuleb avada ka õhutamisniplid- kus ja mitu neid on?
kuidas kogu jahutusvedelik välja saada?
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Riivo »

´17 4Drive
matadoooor1
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 23.09.2011 15:35 19

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas matadoooor1 »

Seal pole juttu ei BMW 525d või BMW 530d mootoritest.
Neil samamoodi lastakse jahutusvedelik välja radika alt kraanist ja mootoribloki paremal küljel asuvast poldist?
Ja õhutusnipleid on 1 ainult seal termostaadi toru lähedal kohe ees?
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Riivo »

eks seal rohkem ole enda loogika mängus...lased kõigemadalamast punktist mis sul on...kui on kraan siis kraanist...kui on lõdvik madalamal siis lased sellest välja...omal peab ka pea töötama :mrgreen: ..õhutusnippel on alati nähtaval kohal...seda väga otsima ei pea või ei olegi seda üldse...viimasel juhul on mõnede meeste diisliõhutamise kogemused siin http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... p=14320486
´17 4Drive
matadoooor1
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 23.09.2011 15:35 19

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas matadoooor1 »

Aitäh!!

Kes h2.ee lehelt asju tellinud?
Müüvadki siis ainult kvaliteetseid originaalosasid?
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Henri. »

A-varuosi müüvad (sama, mis UM) aga tarneajad võivad teinekord venida ja kliendile tagasiside andmine on teinekord puudulik. Kui juppidega kiire või rahaline võit koos postitasuga väga suur ei tule, siis ei tasuks sealt tellida.
matadoooor1
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 23.09.2011 15:35 19

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas matadoooor1 »

Mida rikkis EGR klapi termostaat veel põhjustab?
Kas ka tahmamist?
Kristo_K
Huviline
Postitusi: 252
Liitunud: 30.03.2005 19:24 05
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Kristo_K »

EGR'i termostaat põhjustab mootori aeglasemat soojenemist ja töötemperatuurini tõusmist.
Indrek_M kirjutas:Ikka möllab või?
Diisli turbo on madalsurve- ja madalpöördeturbo, seisab sisuliselt kohe, kui mootor seisma jätta. Lisaks ei ole diisli heitgaasid nii kuumad kui bensiinimootori omad ehk ka turbo temperatuur ei tõuse nii kõrgele, et seal väga õli põletada. Ehk siis ei mölla see turbo seal midagi ja ei kao see õli selle ajaga kuhugi.
Ei tasu bensiinimootori turbo omadusi diiselmootori turbole üks-ühele kopeerida, tegemist erinevate lahendustega.
1. Diiselmootori heitgaasid on kõrgema temperatuuriga kui bensiinimootori omad!
2. Tänapäeva diiselmootorite turbosid, mis puhuvad üle 1 bar ülerõhku on vist natuke vale nimetada MADALsurve turbodeks? Näide VAG 1,9 TDI - 1,55-1,7 bar.
3. Ei tea täpselt diiselmootori turbo pöördeid aga suurusjärk jääb täiskoormusel ikka sinna paarisaja tuhande pöörde kanti, kas see on nüüd MADALpöördeturbo või mitte?

Turbodiisel mootoritega varustet autode manuaalides on reeglina märgitud, et pärast pikemat või suure koormusega sõitu lasta minut või paar kohapeal jahtuda. Soovitan soojalt teistelgi, kui ei taha enneaegselt turbost lahti saada.
ramman
Huviline
Postitusi: 99
Liitunud: 06.02.2011 23:07 14

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas ramman »

Riivo kirjutas:Jahutusvedelik pole nüüd nii elukraam et seda peaks sama pingsalt valima nagu õli...peaasi et talvel hätta ei jää ehk siis kraadid olgu piisavad...ja nagu eelpool nimetati, roheline sobib, ja ka sinine, isegi segada võib neid omavahel...peaasi et punast ei topi, see on mõeldud uuematele autodele ennekõike ja peaks su masina plokile veidi halvasti mõjuma.
**** udud,
tehke endale selgeks, millist jahutusvedelikku teie autole on vaja ja AINULT seda kasutage. Kas glükooli või silikaadi baasil tehtut. Väga vale jutt on see, et punane on ainult uuematele autodele.
On osa tihendeid, plaste ja metallisulameid mootoris, torustikus, radikates ja pumpades-klappides, mis ei kannata vale jahutusvedelikku. Mõju ei avaldu kohe peale vahetamist, vaid pikema aja jooksul.
Ilma asjata ei mõelda välja neid nõudeid vedelikele ja määrdeainetele. Tehase insenerid on targemad, kui meie kõik siin kokku.
Suvel - Chevrolet Camaro Z28 5.7 V8; Iga päev - Grand Voyager 3.8 AWD
Uunikum - ZAZ; Tööl - MB Sprinter
matadoooor1
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 23.09.2011 15:35 19

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas matadoooor1 »

kuda termostaati vahetada?
Ses suhtes, et kui palju vaja lammutada? Asub vist ikak seal eesotsas, nagu bemmidel ikka, kusagil seal EGR termostaadi all?
Vaja eemaldada kindlasti radika plastik, siis termosiduriga ventikas ja sisi saab juba ligi?

Aitäh
matadoooor1
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 23.09.2011 15:35 19

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas matadoooor1 »

Paistab, et üleliia just aidata ei taheta, igat vastust tuleb välja pressida ikka :) aga no mis seal ikka.
Muidu EGR termostaat sai ära vahetatud. Nüüd tõuseb 6 km sõiduga 5 kraadi välistemperatuuri juures mootori temperatuur 80 kraadini lausa. Seega tiba läks asi paremaks. Järgmise 6 km-ga tõusis temp 82 kraadini, korra isegi 83 peale, aga edasi ei läinud enam. Seega peab vist tavalise termostaadi ka ära vahetama.

Ehk vastuseid mu eelmisele postitusele?
pancho villa
Huviline
Postitusi: 657
Liitunud: 04.04.2009 11:02 59

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas pancho villa »

matadoooor1 kirjutas: Ehk vastuseid mu eelmisele postitusele?
ma ütleks, et sõida sapakaga aga see mõjuks mu karmale kehvasti vast :roll:
matadoooor1
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 23.09.2011 15:35 19

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas matadoooor1 »

pancho villa kirjutas:
matadoooor1 kirjutas: Ehk vastuseid mu eelmisele postitusele?
ma ütleks, et sõida sapakaga aga see mõjuks mu karmale kehvasti vast :roll:
võiks ju midagi teravat vastu ka panna, aga ma ei lasku siuksele tasemele nagu sina oled.
mõttetu mees ühesõnaga.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Riivo »

eks ta ole...tegelt on tõsiasi et kui ise ei oska siis tuleks servicesse pöörduda ja lasta spetsidel ära teha :)..kiire ja valutu
´17 4Drive
Kristo_K
Huviline
Postitusi: 252
Liitunud: 30.03.2005 19:24 05
Asukoht: Tallinn/Tartu

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Kristo_K »

Kui inglise keelt mõistad siis selline link ehk abiks:
http://tis.spaghetticoder.org/s/view.pl?1/04/94/85
matadoooor1
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 23.09.2011 15:35 19

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas matadoooor1 »

no ikka saan aru inglise keelest.
midagi keerulist ei ole ja vahetan ta ära ise.
aga kas termostaati eraldi ei müüdagi? tundub et kõik pakuvad koos korpusega , suht mõttetu ju.
Mida arvata TOPRAN-i toodangust?
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Riivo »

B-osa on B-osa
´17 4Drive
Kasutaja avatar
Henri.
Klubiliige - admin
Postitusi: 12078
Liitunud: 03.03.2008 18:24 02
Peamine sõiduk: 328 kuut
Asukoht: Tln/kesklinn
Kontakt:

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Henri. »

Pane korra otsingusse Topran ja vaata kasvõi esimesel lehel väljatoodud tagasisidet..
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas prelude20 »

Tekib küll tunne, et sel pojal polegi autot või mängib lihtsalt lolli. Selliste küsimuste puhul ole hea ja ära puutu midagi. Sellised suudavad vahel töökodades mehhaanikud hulluks ajada. Pean silmas neid oskamatuid - kodukootud lahendusi stiili- ma kuskilt lugesin. Säästa end jne teisi ning kasuta töökodasid.
matadoooor1
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 23.09.2011 15:35 19

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas matadoooor1 »

prelude20 kirjutas:Tekib küll tunne, et sel pojal polegi autot või mängib lihtsalt lolli. Selliste küsimuste puhul ole hea ja ära puutu midagi. Sellised suudavad vahel töökodades mehhaanikud hulluks ajada. Pean silmas neid oskamatuid - kodukootud lahendusi stiili- ma kuskilt lugesin. Säästa end jne teisi ning kasuta töökodasid.
mul on olnud elu jooksul oma 50 autot
viimased 10 on olnud alati perfektses korras. kõik pisihooldused ja pisivead olen ise nokitsedes foorumite abiga ära teinud.

nii et ära lihtsalt mölise!!!!
Volum
Huviline
Postitusi: 3947
Liitunud: 26.02.2010 20:59 57
Asukoht: BMW Diagnostika Tartus

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Volum »

prelude20 kirjutas:Tekib küll tunne, et sel pojal polegi autot või mängib lihtsalt lolli. Selliste küsimuste puhul ole hea ja ära puutu midagi. Sellised suudavad vahel töökodades mehhaanikud hulluks ajada. Pean silmas neid oskamatuid - kodukootud lahendusi stiili- ma kuskilt lugesin. Säästa end jne teisi ning kasuta töökodasid.
Tekib küll tunne, et mõni ei saa lihtsalt seda posti postitamata jätta, vaja ikka nokkida teistel kallal :evil: Teema ise on ju maruhea, paljud võhikud saavad siin palju abi :cool:
Buumer Auto / 53302262
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Riivo »

..tegelt kui nüüd aus olla siis paljudele küsimustele saaks otsingut kasutades vastuse ja mitmeid asju peaks 50 autot omanud inimene ja paljusid perfektses korras ja ise remontinud inimene juba une pealt teadama :roll:

...aga las ta olla...
´17 4Drive
matadoooor1
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 23.09.2011 15:35 19

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas matadoooor1 »

Riivo kirjutas:..tegelt kui nüüd aus olla siis paljudele küsimustele saaks otsingut kasutades vastuse ja mitmeid asju peaks 50 autot omanud inimene ja paljusid perfektses korras ja ise remontinud inimene juba une pealt teadama :roll:

...aga las ta olla...
aga las ta olla, mis sa siis postitad, kui las ta olla.
igatahes tänud Riivole ja teistele vastajatele. Teist on olnud palju abi.
Ma kasutan otsingut tihti, aga ei leia tõesti vastuseid alati. Lõpuks ikka loobud kui oled otsinud kaua ja esitad küsimuse siia ja loed järgmine päev vastust. Pole ka aega istuda ja otsingu tulemustes tuhlata.
Ja mis selles ikka halba on, kui olen ise teema algatanud ja küsin oma küsimusi oma teemas oma masina kohta? Ei tee uut teemat iga kord ja teema on juba 4 leheküljeline, miks ma siin ei või küsida siis.

Aga lõpetaks nüüd palun selle arutelu.
Ostsin originaal egr termostaadi ja tavatermostaadi ära nii et auto saab omale kval jupid.
Vasta