K: bmw hooldamine

Üldised arutelud ning näpunäited
matadoooor1
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 23.09.2011 15:35 19

K: bmw hooldamine

Postitus Postitas matadoooor1 »

Sõber ostis ka nüüd omale 5seeria e39 530d Touringu.
Eile ja täna oleme siin koos natuke näppinud ta autot ja proovinud pisivigasid likvideerida.
Ta võttis ka pakkumise õlidele ja filtritele jne. (kütusefilter, õlifilter, õhufilter, salongifilter, mootoriõli castrol ja termostaat). Hinnad on lihtsalt ulmelised ju, kui valida igast knecht hengst ja fram toodete vahel.
Pakkumine kokku oli 249 eurot + veel termostaat 43 eurot.

Küsis ta mult, et miks siuke kirves nendele asjadele? Ma ei osanudki vastata midagi.
Võttis pakkumise ka ühest odavamast kohast ja kontrollis ka e-partsi hindasid.
Siis sai koguhinnaks 115 Eurot koos castrol õliga. Termostaat veel 22 eur otsa.

Palun selgitage, et mis vahe on kui ma võtan odavama õhufiltri, salongifiltri, kütusefiltri või õlifiltri?
Ja kas tõesti on nii suur vahe kui ma kasutan castrol õli asemel näiteks kellegi teise tuntud tootja õli? Näiteks Liqui moly või Valvoline?

Hooldusi teeme 15000 km tagant.

Aitüma tähelepanu eest
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Indrek_M »

Õlifilter on sellel mootoril nagu niidirull - pisike ja peaks kestma ametlikult 25-30 tuhat km. Ehk siis kokku hoida ei soovita. Ei filtri ega õli arvelt - pane ikka korralikud. Õli võiks olla ikka Castrol.
Salongifiltreid on ka kahte eri sorti - aktiivsöega ja tavalised, tavalisi pole mõtet panna. Läheb neid 2tk.
Termostaati vahetatakse tihti koos EGR-klapiga. Seda seetõttu, et mõlemad mängivad mootori soojenemises olulist rolli aga seda, kumb tuksis on, ei ole lihtne tuvastada. Vahetus katse-eksituse meetodil.
Õhufilter on selline pikk ovaalne "varrukas", seda (nagu ka salongifiltreid) võiks igal õlivahetusel vahetada - meie kliimas on need ikka kiirelt sodi täis.
Kütusefiltri osas ei oska midagi kommenteerida - sinna peale käib rõhuandur, ehk ei hakka ka odavam tilkuma.

Ehk siis vaata üle, mis pakkumises täpsemalt on ja siis otsusta. Kvaliteet-õli ja -filtritega on ilmselgelt sõidurõõmu kauem. Kui muidugi iga 15 tuhande tagant vahetada, siis ilmselt suurt vahet pole.
Mina isiklikult paneks kvaliteetjupid ja sõidaks 25-30 tuhat, üle jääva raha eest vahetaks pidurivedeliku, jahutusvedeliku, roolivõimu- või difriõli ära.
Indrek
matadoooor1
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 23.09.2011 15:35 19

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas matadoooor1 »

Mnja.
Siuke küssa seoses hooldustega veel.
Tean, et on olemas oilservice, siis inspection1 ja siis inspection2.

Mis järjekorras neid asju siis tehakse ja mis intervalliga bmw nõuab?

Mina olen kuulnud midagi sellist:

Oilservice
INSPECTION1
Oilservice
INSPECTION2
Oilservice
INSPECTION1
Oilservice
INSPECTION2

jnejnejne

Kas on õige? Mis on intervall ja mida sisaldavad need hooldused e39 530dA Touring puhul?
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Indrek_M »

Minu meelest ei ole. On lihtsalt õlivahetuse välba tulukesed ja eraldi märgina pidurivedeliku vahetust tähistav märgutuli. Pidurivedelikku tuleks vahetada iga 2a järel ja õlivahetuse märgutulesid arvestab auto läbi põletatud kütuseliitreid arvestades.
Mida mis kilometraaži järel teha, teab esindus või siis tuleb ise teada.

E: Ma lugesin üles mida "BMW" ehk auto ise nõuab. Kui sa pidasid selle "BMW" all silmas tehast, siis on nimekiri loomulikult pikk aga sellest ei tea ma midagi :)
Selge on ka see, et 200 tuhat km ja rohkem sõitnud masina puhul on hooldus pigem "vastavalt vajadusele".
Viimati muutis Indrek_M, 25.09.2011 19:23 37, muudetud 1 kord kokku.
Indrek
matadoooor1
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 23.09.2011 15:35 19

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas matadoooor1 »

keegi teine siin foorumis ei tea?
peaks spetsialiste olema küll ja veel :)
Kasutaja avatar
jaanis_!
Huviline
Postitusi: 786
Liitunud: 27.07.2009 21:09 40
Peamine sõiduk: X5 E53
Asukoht: Tartumaa

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas jaanis_! »

ei ole päris nii see järjestus. inspectionit nii tihti ei tohiks olla.
..
Kasutaja avatar
Holari
Huviline
Postitusi: 1011
Liitunud: 23.04.2004 23:24 43
Asukoht: Pärnu

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Holari »

Tere!
MA ei teanendes auto intervallidest, aga mis õlisse puutub, siis ma ei tea, aga ma eriti ei usu, et Castroliga võiks vabalt sõita 30tuhhi või kui kaua ta iganes lubaks ja Liquy Molyga(vb kirjutasin valesti) ei tohi. Igatahes ei usu, et see Castrol seal ka nii kaua peaks. Mida tihemini vahetad, seda kasulikum on mootorile ja pead vähem muretsema. Ma ei suuda sellesse longlife hooldusintervalli kuidagi uskuda, eriti veel meie kliimas. Ma vahetan alati 10-12 tuhat, olenemata, kas on Castrol või midagi muud, praegu peaasjalikult eelpool mainitud keerulise nimega toodang. See ei ole nii kallis ja otseselt seotud keerulise agregaadi elueaga. Vb tuli segane jutt, aga siiski. Ja mis hinda puutub, siis Castrol on 2 või enam kordi kallim ja ma eales ei usu, et see ka kvaliteedis märgatav on ja mu mootor sama palju kordi vähem kulub. Aisi ikka peaasjalikult reklaamis ja nimes. Ja sertides, mis pakendil kirjas. Ma usun, et siis peab hakkama juba hoolikamalt vaatama, kui kasutatakse autod võidusõitudel, kus koormus hoopis teine, siis vb on osad margid rohkem õigustatud aj vaja spetsiaalsemat kraami. Minu jutu mõte ei ole, et peaks igasta jampsi sisse kallama, mitte kunagi, ikka korralikku kraami, aga kas peab alati kõige kallimat, kui kasutada autot tavapäraselt igapäevasõitudeks.
Pikka ja segane jutt....aga see puhtalt minu arvamus. Aga auto eest tuleb korralikult hoolitseda, kui katki on, siis ma kohe närvis ;)
Polegi BMWd, on oopis Mitsubishi
matadoooor1
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 23.09.2011 15:35 19

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas matadoooor1 »

aitäh!!


lisaks jätkuvatele hoolduse nõuannetele ootaksin vastust ka siukestele küssadele:

kas tasub foori taga oodates lükata käik neutraali peale? ehk on kasulik kuidagi?
alates kui pikkade sõitude puhul ja kui kaua peaks turbot peale sõitu jahutama?
enne startimist peab ka turbot soojendama hommikul?

jüri
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Indrek_M »

Ei, ei ole mõistlik neutraali peale lükata, õlirõhk kaob kastist ära ja seejagu on start aeglasem.
Diisli turbot ei pea jahutama. Diisli turbo temperatuur ei ole nii kõrge.
Enne startimist ei pea turbot soojendama, lihtsalt piitsa pole mõistlik anda enne kui õlitemperatuur sinisest välja on jõudnud.
Indrek
Kasutaja avatar
mastergut
Huviline
Postitusi: 785
Liitunud: 14.11.2007 15:51 55
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas mastergut »

Indrek_M kirjutas:Õlifilter on sellel mootoril nagu niidirull - pisike ja peaks kestma ametlikult 25-30 tuhat km. Ehk siis kokku hoida ei soovita. Ei filtri ega õli arvelt - pane ikka korralikud. Õli võiks olla ikka Castrol.
Salongifiltreid on ka kahte eri sorti - aktiivsöega ja tavalised, tavalisi pole mõtet panna. Läheb neid 2tk.
Termostaati vahetatakse tihti koos EGR-klapiga. Seda seetõttu, et mõlemad mängivad mootori soojenemises olulist rolli aga seda, kumb tuksis on, ei ole lihtne tuvastada. Vahetus katse-eksituse meetodil.
Õhufilter on selline pikk ovaalne "varrukas", seda (nagu ka salongifiltreid) võiks igal õlivahetusel vahetada - meie kliimas on need ikka kiirelt sodi täis.
Kütusefiltri osas ei oska midagi kommenteerida - sinna peale käib rõhuandur, ehk ei hakka ka odavam tilkuma.

Ehk siis vaata üle, mis pakkumises täpsemalt on ja siis otsusta. Kvaliteet-õli ja -filtritega on ilmselgelt sõidurõõmu kauem. Kui muidugi iga 15 tuhande tagant vahetada, siis ilmselt suurt vahet pole.
Mina isiklikult paneks kvaliteetjupid ja sõidaks 25-30 tuhat, üle jääva raha eest vahetaks pidurivedeliku, jahutusvedeliku, roolivõimu- või difriõli ära.

Aga miks castrol mobilist etem on ?
AUDI b3 2.3 Quattro , E46 320I , e39 530d 142kw , e61 530xd , e34 524td
Kasutaja avatar
bmwRe39
Huviline
Postitusi: 702
Liitunud: 14.03.2011 23:49 03
Peamine sõiduk: BMW X5 e53
Asukoht: Norway.FI.Jõgeva.Rakvere

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas bmwRe39 »

kui rääkida siin ka küttefiltrist siis ei soovita poola filtrit millel karbil ilutseb kiri wix.varem kasutanud seda aga omad vitsad olen juba kätte saanud nii oma e39 530d kui ka peugeot 406hdi-ga-filtritest hakkab lagunema mingisuguseid väikeseid osasi mis võib pihustid ära rikkuda kui ka kütterõhuklapi :evil:
Horsepower sells cars, torque wins races - V8-s and diesels
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Indrek_M »

mastergut kirjutas:Aga miks castrol mobilist etem on ?
Pilt
Indrek
Kasutaja avatar
mastergut
Huviline
Postitusi: 785
Liitunud: 14.11.2007 15:51 55
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas mastergut »

Indrek_M kirjutas:
mastergut kirjutas:Aga miks castrol mobilist etem on ?
Pilt
sellepärast on etem et mõnel korgipeal on castrol ? :D
AUDI b3 2.3 Quattro , E46 320I , e39 530d 142kw , e61 530xd , e34 524td
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Indrek_M »

mastergut kirjutas:sellepärast on etem et mõnel korgipeal on castrol ? :D
Mismoodi peaks rumalale küsimusele vastama? Mingi põhjaliku selgitusega õlide omadustest, standarditest? Nett on infot täis, lugegu. Või siis otsustagu rahakoti järgi.
On nii Castrol'il kui ka Mobil'il valikus igasuguseid erinevaid õlisid - odavast väga kalliteni, ilmselgelt on kallim Mobil parem kui kõige odavam Castrol ja vastupidi. Küsigu konkreetsete õlide kohta, praeguse küsimuse kohta oli selline vastus mu meelest parim :)
Indrek
Kasutaja avatar
Rainer_U
Huviline
Postitusi: 299
Liitunud: 21.06.2004 12:39 07
Asukoht: Tallinn

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Rainer_U »

Indrek_M kirjutas:
mastergut kirjutas:sellepärast on etem et mõnel korgipeal on castrol ? :D
Mismoodi peaks rumalale küsimusele vastama? Mingi põhjaliku selgitusega õlide omadustest, standarditest? Nett on infot täis, lugegu. Või siis otsustagu rahakoti järgi.
On nii Castrol'il kui ka Mobil'il valikus igasuguseid erinevaid õlisid - odavast väga kalliteni, ilmselgelt on kallim Mobil parem kui kõige odavam Castrol ja vastupidi. Küsigu konkreetsete õlide kohta, praeguse küsimuse kohta oli selline vastus mu meelest parim :)
+1
e30i 316Touring => e36 318i => e34 525 TdsA => e39 528i => e46 328iA => e46 328 Ci => e46 320d => e36 318 Tds Touring
Kasutaja avatar
mastergut
Huviline
Postitusi: 785
Liitunud: 14.11.2007 15:51 55
Peamine sõiduk: BMW 530xd
Asukoht: Rakvere
Kontakt:

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas mastergut »

ei pea ilmtingimatta kasutama castroli võib kasutada ka muid kvaliteetseid õlisid
näiteks mobilil on ka bmw heakskiit. Castroli märk korgil pigem näitab seda kellega bmwl leping määrdeainetega
Aga eks igaühe oma otsutstada mis õli sisse kallab ja kui pallju selle eest on nõus maksma.
AUDI b3 2.3 Quattro , E46 320I , e39 530d 142kw , e61 530xd , e34 524td
Larry530i
Huviline
Postitusi: 646
Liitunud: 08.02.2009 16:57 08

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Larry530i »

Ja kui ma õigesti mäletan,siis Liquy Moly peaks olema Castroli tütarettevõte,ehk siis toodab samade määrdeomadustega õlisid,ainult nimi on pakendil teine ja hind ka odavam. :mrgreen: Kui mul endal veel V8 oli,siis kasutasin ainult Liquy Moly ja mitte mingit probleemi ei esinenud ei suvel ei talvel(koguaeg oli sees 5 w 40) ;)
matadoooor1
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 23.09.2011 15:35 19

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas matadoooor1 »

Indrek_M kirjutas:Ei, ei ole mõistlik neutraali peale lükata, õlirõhk kaob kastist ära ja seejagu on start aeglasem.
Diisli turbot ei pea jahutama. Diisli turbo temperatuur ei ole nii kõrge.
Enne startimist ei pea turbot soojendama, lihtsalt piitsa pole mõistlik anda enne kui õlitemperatuur sinisest välja on jõudnud.
Aga kas see on kahjulik kui ma lükkan neutraali peale?
Kütusekulu on ju suurem kui ta koha peal seistes pidur peal püüab vedada.
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Riivo »

Kus ta siis suurem on?...siis on nn sidur lahutatud kui pidur peal, mis vedu sel oikka on...ma olen kindel et tankides tilgutad ka rohkem maha kui sul foori taga pidur peal olles kaotsi rohkem läheb...
´17 4Drive
matadoooor1
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 23.09.2011 15:35 19

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas matadoooor1 »

No mootor püüab ju vedada, aga ei saa, pidur peal. Koormus on ju peal ja võtab kütust kindlasti ju?
Saba mis nauaalil kässar peal ja püüad kogu aeg õrnalt liikuma saada.
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Indrek_M »

Ei no kindlasti saaks kütusekulu väiksemaks ristmikul seistes, kui kliima tagant lülitada, tuled maha võtta, makk vait panna ja käik välja võtta, oma 0,1L/tunnis kindlasti :)
Kas sellisel säästmisel mõtet on ... minu meelest ei ole.
Indrek
matadoooor1
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 23.09.2011 15:35 19

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas matadoooor1 »

kas selles on midagi halba, kui tahan kütusekulu alla saada?
Kasutaja avatar
Riivo
Huviline
Postitusi: 8162
Liitunud: 27.02.2003 10:13 41
Peamine sõiduk: Ateca 4Drive
Asukoht: Edgarlandia
Kontakt:

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Riivo »

kui tahad kütusekulu alla saada siis osta säästlikum auto
´17 4Drive
leits
Huviline
Postitusi: 1030
Liitunud: 21.03.2008 11:22 13

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas leits »

matadoooor1 kirjutas:kas selles on midagi halba, kui tahan kütusekulu alla saada?
valisid ehk vale auto ..?
matadoooor1
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 23.09.2011 15:35 19

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas matadoooor1 »

täiesti idiootlik jutttt
ma tahan liikuda ökonoomselt ja samas mugavalt nagu seda saab bmw-ga.
ja mulle meeldivad bmw sõiduomadused, välimus ning väga ka salongilahendused.
ja kui ma püüan leida lahendusi, et kütusekulu oleks väiksem, siis teie arvates olen ma valinud vale margi.
täiesti haige mõtlemine teil ikka.
kui tahad ökonoomselt sõita ära vali bmw-d, uskumatu
Kasutaja avatar
Igor_K
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 18.08.2006 19:09 23
Asukoht: Tallinn

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Igor_K »

matadoooor1 kirjutas: Aga kas see on kahjulik kui ma lükkan neutraali peale?
Kütusekulu on ju suurem kui ta koha peal seistes pidur peal püüab vedada.
Sulle üritatakse selgitada, et sellega Sa kokkuhoidu ei saavuta. Loe ridade vahelt ja ridade pealt.
Sina küsisid, Sulle vastati. Kui vastus ei meeldi, ei maksa hakata kisama, et vale vastus.
Elus on küsimusi, millele tegelikult vastuseid ei soovita saada. :cool:
E39 525tds
Indrek_M
Huviline
Postitusi: 3449
Liitunud: 31.08.2004 12:58 12
Asukoht: Tallinn

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Indrek_M »

Mis kasu on BMW sõiduomadustest kui neid kasutada ei raatsi?
Indrek
Kasutaja avatar
jõmmu4
Huviline
Postitusi: 614
Liitunud: 25.08.2008 20:51 49

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas jõmmu4 »

Ristmikule jõudes tuleb mootor välja lülitada,nii saab ka kokku hoida.Päriselt ka noh. :mrgreen:
______________________________
Vahest harva halva teega sõidaks maagi BMW-ga
matadoooor1
Huviline
Postitusi: 77
Liitunud: 23.09.2011 15:35 19

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas matadoooor1 »

Indrek_M kirjutas:Mis kasu on BMW sõiduomadustest kui neid kasutada ei raatsi?
Joptvaju matt. Krt no pane pea tööle.
Ega ma kogu aeg ei kasuta ju häid bmw sõiduomadusi.
80-90 %tadast sõidan linnas ja ma ei saagi väga neid kasutada. sittadel teedel naudin ainult salongi vaiksust.
mõelge veidi.
Kasutaja avatar
Pavel_V
Huviline
Postitusi: 3538
Liitunud: 09.12.2006 20:05 46
Peamine sõiduk: BMW E46 330 ///M-Pakett
Asukoht: Helsinki Finland. Jõgeva, Estland!
Kontakt:

Re: K: bmw hooldamine

Postitus Postitas Pavel_V »

BMW on selline masin, et ei maksa ka selle pealt kokku hoida. Järelikult siis pole see BMW auto sinu jaoks õige mark!
Now:BMW E46 330 Facelift ///M-Pakett.
BMW The Ultimate Driving Machine
Vasta