Auto nagiseb

Üldised arutelud ning näpunäited
Kasutaja avatar
Mirko
Huviline
Postitusi: 1428
Liitunud: 25.11.2005 21:50 26
Peamine sõiduk: G30 545eX M-Sport
Asukoht: Pärnu

Postitus Postitas Mirko »

Minu autol kostub kusagilt juhi poolt armatuuri seest sellist heli nagu midagi käiks vastu metalli, selline heledamat tooni kilin(ei oska täpsemalt selgitada). Seda just ebatasasel teel sõites, kusjuures heli ilmub eelkõige miinuskraadidega. Teinekord on täiesti vaikus. Olen armatuurialused plastikud ära võtnud ja kõik esemed, kuhu käsi vähegi mahtus, läbi liigutanud/katsunud, kuid heli allikat pole suutnud identifitseerida. On kellelgi aimu, millest see heli võiks tuleneda? Ise mõtlesin, et äkki mootoriruumis käib midagi vastu keret ning see kostub autosse, kuid ka sealt ei suutnud midagi liikuvat/lahtist leida.
aise kirjutas:Selle tiksuva heli leidsin ka üles aga likvideerida ei oska kohe kuidagi tuleb see siis sellest terastorust mis armatuuri taga on, kõrvalistuja poolsest otsast :| vaevalt, et keegi siin kokku on sellise asjaga puutunud.
Ise kahtlustasin kah seda metall toru, kas heli on selline nagu midagi käiks vastu metalli või midagi taolist?


See on see kui auto on nii vaikne, et iga heli häirib kõrva! ;)
Kasutaja avatar
Andrez
Huviline
Postitusi: 820
Liitunud: 18.02.2007 23:22 17
Asukoht: Tallinna lähiümbrus

Postitus Postitas Andrez »

Kas see ukse tihendite nagin on E39 probleem? Vanematel mudelitel ei esinenud seda nii hullusti? Ise plaanisin just tihendid E34 õliga üle käia aga nüüd vaat et ei julgegi enam :?
Once you buy a BMW you will notice that over the years you will slowly become a certified mechanic, your trunk will be filled with coolant, rags and ATF fluid but your life will feel PERFECT
Kasutaja avatar
Frozen
Huviline
Postitusi: 95
Liitunud: 17.01.2008 21:45 47
Asukoht: Lõuna-Eesti

Postitus Postitas Frozen »

ainuke plärin mis ennast vahest häirib tuleb juhipoolse turvavöö rulliku juurest :)
E39 520 00
hanno
Huviline
Postitusi: 4711
Liitunud: 01.10.2002 11:41 05
Peamine sõiduk: BMW 520d
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas hanno »

aise kirjutas:plärina leidsin üles, peegli tagune plastikkorpus, mis vastu klaasi ulatub.
Kuidas sa selle "plärina" likvideerisid?
Mul samamoodi tahavaatepeegli korpus kuidagi nagiseb/pläriseb/vibreerib.
Samamoodi ka näidikute ploki üks plastmass raamidest.
Sõidu ajal kui muusika vaikselt käib nii närvidele, et kordamööda hoian peeglist ja näidikute plokist kinni :P
Tanel_P
Huviline
Postitusi: 1759
Liitunud: 07.08.2004 21:07 40
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Tanel_P »

Frozen kirjutas:ainuke plärin mis ennast vahest häirib tuleb juhipoolse turvavöö rulliku juurest :)
Mul nagiseb too turvavöö pesa.
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

hanno kirjutas:
aise kirjutas:plärina leidsin üles, peegli tagune plastikkorpus, mis vastu klaasi ulatub.
Kuidas sa selle "plärina" likvideerisid?
Mul samamoodi tahavaatepeegli korpus kuidagi nagiseb/pläriseb/vibreerib.
Samamoodi ka näidikute ploki üks plastmass raamidest.
Sõidu ajal kui muusika vaikselt käib nii närvidele, et kordamööda hoian peeglist ja näidikute plokist kinni :P
ei ole likvideerinud, vajutasin sinna näpuga peale ja mudisin teist veits, enam pole teinud häält, kui uuesti hakkab siis vaatan mis teha annab.
eintz
Huviline
Postitusi: 30
Liitunud: 06.12.2006 10:20 32
Asukoht: Laitse
Kontakt:

Postitus Postitas eintz »

vana teema, aga ise maadlesin selle teemaga ligikaudu aasta, kuni...

... ühel õhtul ei suutnud enam seda ebatasasel teel tekkivad naginat välja kannatada, tundus nagu uste sees midagi nagiseks ja nii kõigil ustel.

Probleem oli tegelikult väga lihtne, ukseluku vastuses olid natukene kulunud, silmaga vaevu nähtavalt. Keerasin igale ukse vastusele kaks ringi isoleeri peale ja enam ei kosta mingit naginat, täielik vaikus.

vot nii lihtne see oligi :)
Kasutaja avatar
aise
Huviline
Postitusi: 2296
Liitunud: 28.02.2006 11:15 25
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas aise »

uus LATCH STRIKER maksab ligi 450,- tk. teip läheb kiirelt räbalaks.
Kasutaja avatar
priitv8
Huviline
Postitusi: 8271
Liitunud: 04.02.2004 10:59 34
Asukoht: city

Postitus Postitas priitv8 »

Hmm, mul oli vastupidi. Kerisin eelmise omaniku pandud teibi maha.
http://foorum.bmw-club.ee/viewtopic.php ... ht=#361693
Priit
540iX 240kW/450Nm, aga ikka pooled silindrid puudu!
Kasutaja avatar
skyline
Huviline
Postitusi: 319
Liitunud: 15.05.2007 15:49 20
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas skyline »

Mina olen nende naginatega suht edukalt võidelnud WD-40 õliga.
Minu E36-l kipub nagisema käigukangi ümbruse konsool, juhi turvavöö hoidik ja tagaruloo kinnitus. Olen neisse nagina kolletesse lasknud paar korda aastas WD-40 õli, ülejäägid ära pühkinud ja on täitsa edukalt aidanud. Ühe uksega ei saanud küll muidu hakkama kui vahetasin kõik tüüblid, liimisin vilte jne.
E36 on muidugi masendavalt plastine auto arvestades tema hinnaklassi.
Vajadusel aitan Tartus veakoodide lugemisel (OP-com, Delphi,Autel Maxiscan, ELM327 seadmed)
Vasta