Webasto teema

Üldised arutelud ning näpunäited
T87
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 21.08.2012 15:05 23

Webasto teema

Postitus Postitas T87 »

Tere,
Külmadega seoses tekkis mõte paigaldada autole ise Webasto ahi. Kuna paistab, et ahjude kasutatud juppe liigub just BMW-le suhteliselt palju, siis küsimus oleks, kas on seda võimalik istutada mõnele mitte BMW masinale? Küsimus ei ole voolikutes, kütuse-, ja veepumpades ega salongiventikas, kuna neile on vaja iseenesest mõistetavalt siis custom lahendus mõelda. Küsimus on just, et kas ahi ise hakkab tööle otse 12V pealt? Milliseid parameetreid (tempi ainult?) seade mõõdab töötavas lahenduses ja kus asetsevad andurid?
Võtaksin ainult ahju, aju viskaksin vahelt välja, lihtsa paari mõõtepunktiga termostaadi ehitamisega ja taimeriga, vajadusel ka wireless juhtimisega saan ise ka hakkama. Aga kas BMW ahju mehhaniline osa on võimeline ilma originaalaju ja autoga suhtlemata töötama? Piltidelt paistab, et kopsiku sees on ainult ventilaator ja süüteküünal, need võiks ju saada käima ilma originaalajuta? Sel juhul oleks mõttel jumet ja täiesti teostatav projekt.
On neid keegi lammutanud ja oskab midagi tarka kosta? Tänan!
ttsys
Huviline
Postitusi: 5711
Liitunud: 20.07.2011 17:24 45
Asukoht: Tallinn, Tel:51905398
Kontakt:

Re: Webasto teema

Postitus Postitas ttsys »

Kõik on võimalik eeldusega, kus kõik välja visatud tuleb ühel või teisel kujul asendada.
Webasto erinevad mudelid koos juhistega saab vaadata näiteks siit: http://techwebasto.com/heater_bus.htm
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Webasto teema

Postitus Postitas patrik »

milline oli sinu viimane auto või mehhaanika ja elektri valdkonda kuuluv projekt mis ka edukalt tööle hakkas ja mida praegult kasutad?
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
T87
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 21.08.2012 15:05 23

Re: Webasto teema

Postitus Postitas T87 »

patrik kirjutas:milline oli sinu viimane auto või mehhaanika ja elektri valdkonda kuuluv projekt mis ka edukalt tööle hakkas ja mida praegult kasutad?
Ma usun, et kogemustest või oskustest ei tohiks puudust tulla, kui sellele vihjata üritasid?!
Olen peale mehhatroonika õppimist praeguseks 5 aastat kaasa löönud tööstusautomaatika tootmises ja arendamises. Sama palju kogemust mehhaanika alal, kõikvõimalikest metallidest ja plastidest detailide keevitamisel, freesimisel ja treimisel. Selle ajaga olen teinud lugematu arv custom ja seeriatootmises projekte, mis hõlmavad endas nii elektroonikat, mehhaanikat kui ka neid kahte omavahel koos töötamas.
Kui täpsemalt tahad teada, siis PS.
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Webasto teema

Postitus Postitas patrik »

kas sa ahju oled kunagi kütnud?
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
T87
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 21.08.2012 15:05 23

Re: Webasto teema

Postitus Postitas T87 »

Olen küll, kuid mis see siia puutub?
Mestizo
Huviline
Postitusi: 180
Liitunud: 06.11.2011 00:31 54
Asukoht: Tallinn

Re: Webasto teema

Postitus Postitas Mestizo »

Kisub tüliks vä :D


Kui saad asja tehtud siis lisa foorumisse kinndlasti pilte ja juttu
http://www.mibenco.ee" onclick="window.open(this.href);return false;
Vedelkummi tooted
FB-s Mibenco eesti
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: Webasto teema

Postitus Postitas PeeterA »

Webasto on tänapäevane täis-automaatne kütteseade, millel on kõik tehasest ette nähtud komponendid vajalikud ja kindla eesmärgiga. Jaan Tatika moodi põlve otsas teda turvaliselt ja effektiivselt tööle ei pane.

Kui on soov 12V juhtpingega Webasto tööle panna, siis võib soetada sobiva universaalse juhtploki:
http://www.ebay.de/itm/Aftermarket-STEU ... 2579e141d0
tel. 51 949 859
romulus
Huviline
Postitusi: 93
Liitunud: 11.11.2009 10:26 02
Peamine sõiduk: 525d M-Tech

Re: Webasto teema

Postitus Postitas romulus »

A miks sa ahju enda aju tahad vahelt ära visata, lihtsalt ehitamise pärast, või mingi muu põhjus? Ahju enda aju juhib ju kogu töötsüklit, kütusepumpa, veepumpa jne. Ahju aju iseenesest (vähemalt vanematel seadmetel) ei ole auto margi põhine ja kogu kogu ahju saab 12V pingega juhtida. Kasvõi Webasto enda kellaga või siis ise ehitad värgensi, mis sulle vajalikul ajal 12v välja annab.

PeeterA antud link muidu väga hea, sellega saab ahju tehaseaju asendada? Need kipuvad neil minema.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: Webasto teema

Postitus Postitas PeeterA »

Saab asendada küll, kuid siis BMW MID-lt/ekraanilt ahju kasutada ei saa. Samuti kaob sõidusoojendi funktsioon. Tuleb taimerkell lisada. '99 märtsist alates pandi nt. E39/E38 peale digitaaljuhtimisega(k-bus) Webasto'd. Enne seda oli analoogjuhtimine, kuid see on sama moodi BMW-spetsiifiline. Kliimaploki ja Webasto vahel käib feedback signaalide saatmine kindla juhtpingega.
Aftermarket ajudel(nagu minu toodul lingil) käib juhtimine lihtsamalt - aju kindlal klemmil tuleb peal hoida 12V ning senikaua ahi ka töötab. Taimerkellaga toimib see edukalt.
tel. 51 949 859
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Webasto teema

Postitus Postitas patrik »

T87 kirjutas:Olen küll, kuid mis see siia puutub?

Kas tõmbasid tikku ja kukkusid puid ahju loopima või jälgisid põlemisprotsessi kütmise käigus ja kütsid vastavalt vajadusele?
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
Rain
Huviline
Postitusi: 712
Liitunud: 29.12.2003 14:07 56
Asukoht: Tallinn

Re: Webasto teema

Postitus Postitas Rain »

Milleks sellised mõttetud teemavälised kommentaarid siin? Ahju kütmine, no lasteaed.
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Webasto teema

Postitus Postitas patrik »

Webasto ongi sisuliselt ahi
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
T87
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 21.08.2012 15:05 23

Re: Webasto teema

Postitus Postitas T87 »

patrik kirjutas:Webasto ongi sisuliselt ahi
Ei saa nagu aru su poindist, et mida sa ikkagi lõpuks öelda tahtsid? Et webastole aju ehitamine on võimatu ettevõtmine? Sulle teadmiseks, igal tänapäevasel mCU-l on kõik selleks vajalik juba sees, paar analoogsisendit anduritelt, PWM väljundid kütusepumba, küünla, salongi- ja ahju ventilaatorile. Juurde paar välist komponenti, ilus disain teha plaadile ja ongi olemas. Tegin teema algul selleks, et äkki keegi oskab kohe laksust öelda, kuidas juhitakse ahju ventikat, küünalt ja küttepumpa. Google ja YouTube abil sain kõik vajaliku teada ka. Sina ilmselt mulle selle kohta kohe algul infot anda ei osanud, või kui oskad, siis paistad olevat nii kehva iseloomuga inimene, et sinusugustelt entusiasmitapjatelt ma mingisugust abi ei vaja.

Et siis kordan küsimust, mida sa siis öelda tahtsidki lõpuks?
avicii
Huviline
Postitusi: 224
Liitunud: 09.02.2012 11:39 59
Peamine sõiduk: 530d
Asukoht: siinseal

Re: Webasto teema

Postitus Postitas avicii »

Selle asja nimi maakeeli on: "kusi lõi pähe".
Tore küll, et mõni mees on nii tark ja teab BMW'de hingeelust taevani, aga foorumis ahjukütmise jutuga endal marki täis teha on küll mage.
Kui tahad mingit mõtet välja tuua, siis too see välja, mitte ära aja mingit iba.
:?

T87'le aga jõudu ja ära lase ennast ennastäis sellil end häirida.
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Webasto teema

Postitus Postitas patrik »

vanasti leidus iga paari päeva tagant mees, kes kavatses bmw mootorile turbo peale ehitada. nüüd siis hakatakse uusi lahedaid ideid genereerima. unustage see jama ära, sinna ei suuda te iial midagi taolist ehitada
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Webasto teema

Postitus Postitas Tauri_J »

Ise olen ka viimase aja külmadega mõtelnud webasto vajalikkusest.

EBAY-st saab universaalse juhtmestikuga umbes 500 euro eest. Tegemist seisusoojendiga millel taimer peal.
Paigalduses sellel suht lihtne. Ma lihtsalt ei näe mõtet osta uut elektrilist eelsoojendit 300 euro eest kui saaksin diislipõleti natukese rohkema raha eest mis teeb hulga paremat tööd. E46-l saab webasto sobitada sinna kus paikneb eelsoojendi(see jura vahelt minema visata muidugi).

Kui keegi on huvitatud webasto sobitamisest E46-le võin saata mõned DIY lingid. ;)
T87
Huviline
Postitusi: 12
Liitunud: 21.08.2012 15:05 23

Re: Webasto teema

Postitus Postitas T87 »

patrik kirjutas:vanasti leidus iga paari päeva tagant mees, kes kavatses bmw mootorile turbo peale ehitada. nüüd siis hakatakse uusi lahedaid ideid genereerima. unustage see jama ära, sinna ei suuda te iial midagi taolist ehitada
Ei suuda iial? Millele su väide tugineb? Kas sinu arust on WEBASTO tehtud maaväliste olendite poolt, et tavalised inimesed nagu sina ja mina ei suuda seda korrata? Tundub, et sa ei jaga väga seda teemat, milleks sa siin üldse kaasa plõksid? Vaata seda > " onclick="window.open(this.href);return false; . Tegemist on täpselt sellega, millest ma teema algusest peale rääkinud olen. Tundub, et töötab ja tundub, et tavaline inimene sai sellega hakkama. Et siis mida sa ikkagi öelda tahad, kas lased lõpuks ka OMA TEADMISED valla ja räägid midagi asjalikku või äkki suvatsed kasvõi mõndagi oma seisukohta põhjendama. Saan aru, et oled harjunud Webastoid ehk diagnostika kaabli kaudu testima ja remontima aga kulla inimene, saa aru, see ei ole elektroonika tundmine. :)
Ma arvan et sa oled ennast juba piisavalt klouniks teinud siin teemas, küsimus on ainult, kaua sa siin veel kavatsed ennast täis k*seda :lol: :lol:
Kasutaja avatar
Trionic
Huviline
Postitusi: 1106
Liitunud: 18.11.2005 20:30 31
Asukoht: Tallinn

Re: Webasto teema

Postitus Postitas Trionic »

Mõne Arduino sarnase kontrolleriga peaks olema suht lihtsalt teostatav selle põleti juhtimine.
52 72 989
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Webasto teema

Postitus Postitas patrik »

nii mõnus tark ja osav mees oleks juba ammu laua peal webasto aju käima pannud. kui oleks viitsinud wds-i lahti võtta, oleks näinud, et w saab juhtida ka puldi sisendist plussiga.või isegi k bus-ist, kui nii suured teadmised programmeerimisest on. kipub sinna kanti, et suuga teeb suure linna aga käega kärbsepesagi.
tee kontroller valmis, mis töötab iga ilmaga ja igasugustes tingimustes ja k@se siis teisi täis.
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Webasto teema

Postitus Postitas patrik »

e46xxx kirjutas:Ise olen ka viimase aja külmadega mõtelnud webasto vajalikkusest.

EBAY-st saab universaalse juhtmestikuga umbes 500 euro eest. Tegemist seisusoojendiga millel taimer peal.
Paigalduses sellel suht lihtne. Ma lihtsalt ei näe mõtet osta uut elektrilist eelsoojendit 300 euro eest kui saaksin diislipõleti natukese rohkema raha eest mis teeb hulga paremat tööd. E46-l saab webasto sobitada sinna kus paikneb eelsoojendi(see jura vahelt minema visata muidugi).

Kui keegi on huvitatud webasto sobitamisest E46-le võin saata mõned DIY lingid. ;)
mõnedel e46tel on w juba tehase poolt paigas ja on kindlasti võimalik järelpaigaldada
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
Silwer
Huviline
Postitusi: 3459
Liitunud: 23.12.2003 15:36 10
Asukoht: TLN

Re: Webasto teema

Postitus Postitas Silwer »

Ka lahendused BMW webasto juhtimiseks mingit muud marki autol:
http://www.autodarna.lt/IHC-101.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autodarna.lt/BIC-104W.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.autodarna.lt/wbst_list.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;

Siis vähemalt ei pea hakkama jalgratast leiutama.
BMW 325i E30 2,7 Turbo & BMW X3 F25 xDrive20d & BMW E46 S54B32 + M SMG & BMW X7 G07 Pure Excellence
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Webasto teema

Postitus Postitas patrik »

hea küll

omalt poolt pakun webasto ahju ilma ajuta, et siis meistrimees paneks käima selle omatehtud ja programmeeritud ajuga

tingimused:

käivitub iga ilmaga

closed loop leegi kontroll, temperatuuri, ülekuumenemise kontroll, ühesõnaga kõik nagu webasto ajul

ei suitse ja suudab põletada kütet vastavalt normidele, millele vastab ka webasto originaal ahi

suudab taaskäivituda lõkke kustumisel, saab aru kui kütus on otsas ja kui akupinge langeb madalale, et võimaldada auto käivitamine

jv temperatuuri kontroll

salongiventika ja õhusuunamise kontroll (võib olla eelnevalt käsitsi paika pandud autos)

pumpade, küünalde, ventikate, temperatuuride tagasiside ja ahju väljalülitamine rikke korral,

soovitatavalt veakood mälus

töötab iseseisvalt ja ilma karvase käe abita nagu youtube lingis

on auto peale ehitatud nii, et on üv läbitav: kütuse võtt, jahutusvedeliku ring ilma leketeta ja kinnitatud
korrektselt, juhtmed ei tolkne ja on sama standardile vastavalt ehitatud nagu auto juhtmestik. aju on kinnitatud ja ehitatud korralikku karpi, on vibratsiooni, pritsme ja kondensaadikindel(vähemalt)

saab valmis enne 15 veebruari . ( varsti ilm läheb lihtsalt soojaks ), ahi jääb meistrimehele kui ta suudab kõik korrektselt valmistada.

ahju tõstan laua otsale ja lepingu teen nädalavahetusel valmis?
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
HannesT
Huviline
Postitusi: 541
Liitunud: 13.11.2007 11:54 50
Peamine sõiduk: E38
Asukoht: Räpina vald

Re: Webasto teema

Postitus Postitas HannesT »

Webasto bbw46 omanikuna olin ka sügisel (kuni -10c) ikka väga rahul. Salong alati soe, aknad sulanud ja leriideid ei kasutanud novembri kuuni. Aga reaalsus on see, et -17 ja alla selle ei ole tast suurt midagi kasu. Esiteks üritab soojendada salongi, aga kõva külmaga jääb sellest väheks ja kui temp saavutab 70c, siis ta peaks mootorile ka sooja laskma, aga kuna töötsükkel on 30min, siis selle aja jooksul ta seda 70c ammugi ei saavuta ja käivitada tuleb ikka külma mootorit. Seega küsimus: Kui teha see väike webasto termostaat seest tühjaks või selle asemele panna lihtsalt kolmik, siis äkki saaks mootor ka mingilmääral soojendust -25c juures? Termostaadi "teistpidi keerata" vast pole mõtet, sest mootori tosooli niikuinii üle 70 ei jõuaks ajada ja salong oleks ikka külm, aga et kui jaguneks mõlemale korraga, siis kas äkki oleks see hea mõte?
Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Webasto teema

Postitus Postitas patrik »

Kas w mitte lihtsalt jadamisi e 46el salongiradikaga pole? E38,39 on tehasest seisusoojendusega kolmikute ja tagasivoolu klappidega jaotatud nii, et soojendaks salongi. Kui progeda sõidusoojendus seisusoojenduseks siis kolmikuid ja klappe lisamata soojendab nii mootorit kui salongi. Termostaat selleks küll puudub neil
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: Webasto teema

Postitus Postitas PeeterA »

BBW46 on ürgne webasto variant, mida E46-le küll vaevalt pandi :D
Ma arvan, et auto on pigem E34 või E32. Seda oleks võinud ennem muidugi mainida.

Kahte head ei saagi korraga. Pead valima, kas tahad leiget salongi või sooja mootorit.

Ma näiteks kasutan Webastot ainult mootori soojenduseks. Selle jõuab ta poole tunni jooksul ilusti 70 kraadini kütta. Pealegi saab aku vähem "vatti", kuna salongipuhur ongi kõige suurem vooluröövel. Auto käivitades hakkab koheselt salongi sooja õhku tulema ning mõne minuti pärast on klaas puhas ja tuba soojeneb kiiresti.
tel. 51 949 859
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Webasto teema

Postitus Postitas Tauri_J »

no 5kW peaks poole tunniga ikka julmalt kütma.
HannesT
Huviline
Postitusi: 541
Liitunud: 13.11.2007 11:54 50
Peamine sõiduk: E38
Asukoht: Räpina vald

Re: Webasto teema

Postitus Postitas HannesT »

Mis ta nüüd nii ürgne. Ega see soojenduse asi kuhugi edasi ka arenenud ei ole 20 aasta jooksul. Kuidas sul siis asi lahendatud on, et ise valid, kas kütab salongi või mootorit?
Your mama might be proud of you, but this ain't your mama's world.
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4349
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: Webasto teema

Postitus Postitas PeeterA »

Mootor - Webasto - salongiradikas on jadamisi ühendatud.

Järelturu Webastol on juhtmestikus salongiventika juhtimise relee. Minu mäletamist mööda lükkab ta salongiventika järgi, kui jahutusvedelik vähemalt 45c soe on.
tel. 51 949 859
patrik
Huviline
Postitusi: 4587
Liitunud: 19.01.2003 20:29 39
Asukoht: BMW diagnstika, Kuma tee 8, Peetri
Kontakt:

Re: Webasto teema

Postitus Postitas patrik »

patrik kirjutas:hea küll

omalt poolt pakun webasto ahju ilma ajuta, et siis meistrimees paneks käima selle omatehtud ja programmeeritud ajuga

tingimused:

käivitub iga ilmaga

closed loop leegi kontroll, temperatuuri, ülekuumenemise kontroll, ühesõnaga kõik nagu webasto ajul

ei suitse ja suudab põletada kütet vastavalt normidele, millele vastab ka webasto originaal ahi

suudab taaskäivituda lõkke kustumisel, saab aru kui kütus on otsas ja kui akupinge langeb madalale, et võimaldada auto käivitamine

jv temperatuuri kontroll

salongiventika ja õhusuunamise kontroll (võib olla eelnevalt käsitsi paika pandud autos)

pumpade, küünalde, ventikate, temperatuuride tagasiside ja ahju väljalülitamine rikke korral,

soovitatavalt veakood mälus

töötab iseseisvalt ja ilma karvase käe abita nagu youtube lingis

on auto peale ehitatud nii, et on üv läbitav: kütuse võtt, jahutusvedeliku ring ilma leketeta ja kinnitatud
korrektselt, juhtmed ei tolkne ja on sama standardile vastavalt ehitatud nagu auto juhtmestik. aju on kinnitatud ja ehitatud korralikku karpi, on vibratsiooni, pritsme ja kondensaadikindel(vähemalt)

saab valmis enne 15 veebruari . ( varsti ilm läheb lihtsalt soojaks ), ahi jääb meistrimehele kui ta suudab kõik korrektselt valmistada.

ahju tõstan laua otsale ja lepingu teen nädalavahetusel valmis?


mis siis nüüd saab, varsti on ahjul tolmukiht peal, paneme siis rahalise auhinna ka juurde? näiteks 200euri?
tõstame valmistamise kuupäeva 1 märts 2013?
Ära saada mulle sõnumit, helista! Tel:5028520
Vasta