Mootori eelsoojendi valik

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
tramtram
Huviline
Postitusi: 655
Liitunud: 15.09.2007 14:40 24

Mootori eelsoojendi valik

Postitus Postitas tramtram »

Tere,
Mootoriks M52B28 1997a. auto e39 aga sama mootor on ka teistel mudelitel.
Webasto puudub, lisana on mootori juuures juhipoolsel külel jahutusvedeliku lisapump, vist tänu kliimaseadmele.
Tekkis küsimus millist mootori eelsoojendit valida:
1. Defa plokisoojendaja
2. Calix plokisoojendaja
3. Universaalne elektriline tsirkulatsioonipumba ja termostaadiga mootori eelsoojendi. http://saareautogaas.ee/?page_id=593

Kas oskab keegi kommenteerida neid valikuid ja millist eelistada?
Tänud.
Kasutaja avatar
karlerik
Huviline
Postitusi: 371
Liitunud: 07.10.2004 12:05 30
Asukoht: Tallinn

Re: Mootori eelsoojendi valik

Postitus Postitas karlerik »

Kuna ka omal on lühikesed otsad, siis kaalusin samuti eelsoojendi paigaldust(e46 318i). Defa hinnad koos paigaldusega minu autole oli 200 tuuris. Ise mõtlesin oma läbisõitude juures(ca.11-13 000km aastas), et ei tasu investeeringut. Kuskil 3 km osas saab ainult selle 15-20% kütusesäästu. Kütuses säästad aga elektrienergia kulu tuleks tänapäeval samuti arvestada. Seda ma ei oskanud(viitsinud) arvutada. Lisaks olen peaaegu kindel, et mu teine pool sõidaks koos juhtmega majaeest minema :).
Mõnede kasud siiski kaasnevad- kiirelt soojenev salong ja mootori säästmine(kuigi bensuka puhul ei ole vist väga suur näitaja).
320i-83a.
prelude20
Huviline
Postitusi: 3724
Liitunud: 19.02.2007 20:38 33
Peamine sõiduk: Metroo
Asukoht: Pärnu / Stockholm-Fittja

Re: Mootori eelsoojendi valik

Postitus Postitas prelude20 »

Salongiga on hea ju- klaasid puhtad, toas mõistlik temp, õhuliikumisega ei ole klaasid udused ja autos paljuvähem kondentsi ka. Ise leidsin palju plusse kuniks töötas :mrgreen: . Mul siis Eberspreheri mingi kärakas puldist ja nupust.
Kasutaja avatar
Raemees
Huviline
Postitusi: 747
Liitunud: 07.09.2009 12:30 36
Peamine sõiduk: Subaru Forester´15
Asukoht: Rae v, Harjumaa

Re: Mootori eelsoojendi valik

Postitus Postitas Raemees »

Mis asi on Defa ja paigaldus... ?
Kui vähegi käed otsas siis paigaldage ise, selle teeb suvalises parklas ka ära kui vaja!

:mrgreen:

Defa ja Calix elemendi võimsused peaks olema samad, vali hinna poolest!
kui kardad et soodust ei saa, küsi pakkumist privas minu käest, sebin soodushinna ja vahendustasuna ainult 1-2 õlle six pack-i! Mure murtud ja auto soe!
Kasutaja avatar
Tadzikk
Huviline
Postitusi: 510
Liitunud: 04.09.2008 19:55 08
Asukoht: Viljandi mk võhma..

Re: Mootori eelsoojendi valik

Postitus Postitas Tadzikk »

Mina eelmine aasta paigaldasin oma masuudipressile 525 tds calixi plokisoojendi.
Mingit kütusesäästu ma taga ei ajanud, aga kerge turvatunde annab see küll. Plussideks veel, et hommikuti autot käivitades, on tunne nagu oleks värskelt sõidust tulnu ja juba 400m läbimisel on tunda, et puhub kergelt sooja. Oleks veel salongipuhur ka, oleks täitsa Bahama.
Paigaldus võttis aega esimest korda tehes 2h.
Kogu krempel maksis eelmine aasta 104 eur.
Kasutaja avatar
KristjanK
Huviline
Postitusi: 799
Liitunud: 09.06.2010 23:46 16
Peamine sõiduk: BMW 525TDA Touring
Asukoht: Võrumaa, Tartu

Re: Mootori eelsoojendi valik

Postitus Postitas KristjanK »

Enda auto peal Defa plokisoe. Uuemad variandid tõesti sellised, kus tootja poolt saad täpse juhendi ja ahju ning kokkuvõttes 30 minuti töö aga mul läheb see küttekeha plokki sisse ja soojendab vahetult tosooli. (miskine vanem versioon ehk) Kokkuvõttes on tegu väga hea ja tänuväärt asjaga niikaua, kui suudad garanteerida, et keegi sul seda kaablit pihta ei pane. :D See Defa green cable on arusaamatul kombel hämmastavalt kallis (Kunagi ostsin 1,5 m/300 EEK, mis oli väga hästi saadud. :D )

N4pst3r
tramtram
Huviline
Postitusi: 655
Liitunud: 15.09.2007 14:40 24

Re: Mootori eelsoojendi valik

Postitus Postitas tramtram »

Kas saan õieti aru, et defa/calix plokisoojendus elemendid on parem valik, kui jahutusvedeliku vooliku vahele pandav küttega pump?
Kasutaja avatar
PeeterA
Huviline
Postitusi: 4332
Liitunud: 26.07.2007 10:10 36
Telefon: 51949859
Asukoht: BMW diagnostika Haapsalus
Kontakt:

Re: Mootori eelsoojendi valik

Postitus Postitas PeeterA »

See voolikute vahele paigaldatav pumbaga küttekeha tundub võimsam olema, kui need tavapärased mootoriploki külge paigaldatavad. Need on tavaliselt seal 600W ringis. Kui oleks valida, siis läheks nüüd selle teed. Enda autol see tavaline plokisisene 600W Defa, mida küll pole enam aastaid kasutanud, kuna Webasto on asisem :cool:
tel. 51 949 859
tramtram
Huviline
Postitusi: 655
Liitunud: 15.09.2007 14:40 24

Re: Mootori eelsoojendi valik

Postitus Postitas tramtram »

webasto nagu ongi see voolikute vahele paigaldatav pumbaga küttekeha, ainult et elektri asemel töötab bensiiniga?
Kasutaja avatar
Tauri_J
Huviline
Postitusi: 3533
Liitunud: 30.10.2011 08:45 55
Asukoht: Tartu

Re: Mootori eelsoojendi valik

Postitus Postitas Tauri_J »

õige
Kasutaja avatar
arnis
Huviline
Postitusi: 7830
Liitunud: 11.01.2011 21:28 08
Peamine sõiduk: BMW i3
Asukoht: Keila

Re: Mootori eelsoojendi valik

Postitus Postitas arnis »

E39 puhul on voolikute ahelas klapid ja lisaveepump (mis sul nüüdseks tuksis on).
Seadme spetsifikatsioonides on kirjas, et laseb minutis 5-7 liitrit läbi.
Klapid olid väljalülitatud autoga vist lahti, aga veepump hakkab küll voolamist
takistama. Tuleks uurida, kui palju ta takistab ja kui takistab liiga palju, vaja
lahti võtta korraks ja labad eemaldada (lihtne töö kui klapid-pump on juba maas).
Kui peaks temperatuuri valima, siis valiks selle, mis soojendab 70-ni.
Teen kodudes elektriasju korda. 36€/h. Anna murest märku. www.motovool.ee
Oled huvitatud elektriautodest ja tahad enda panuse anda? PS Oskad või tahad osata RS485, Modbus? PS!
Kotkas1
Huviline
Postitusi: 192
Liitunud: 01.06.2005 18:18 14
Peamine sõiduk: palju
Telefon: 58696077
Asukoht: Riia-TLN-Tartu-Põlva

Re: Mootori eelsoojendi valik

Postitus Postitas Kotkas1 »

enda kunagisel e34 kasutasin lisa veepumpa jahutusvedeliku ringiajamiseks. veepump oli ühendatud akulaadjaga mis laadis akut kui plokisoojendus taga oli ning pani ka toitis ka lisaveepumpa, originaal juhtmestikule mis veepumpa toitsid lisasin dioodid igaks juhuks et auto elektroonikale liiga ei teeks
Kasutaja avatar
Chris_P
Huviline
Postitusi: 2086
Liitunud: 14.11.2010 11:56 20
Peamine sõiduk: BMW E46 328iT
Asukoht: Estland, Tallinn

Re: Mootori eelsoojendi valik

Postitus Postitas Chris_P »

umkaudu kui palju üks defa blokisoojendi koos paigaldamisega maksma võiks minna?
My car looks happy. Used to look happier.
E36 316i Compact - E46 328i Touring Aerodynamics Package
Vasta