Katalüsaatori eemaldamine

Üldised arutelud ning näpunäited
Vasta
Helar88
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 07.09.2011 10:17 03

Katalüsaatori eemaldamine

Postitus Postitas Helar88 »

Tere.

Idee tekkis sellest, et sõbra 2009 aasta ameerika maa auto oli uimane ning viga ei osanud keegi leida.
Kuniks tuli välja, et katid umbes.
Samuti on minu E38 735i (bens) teadmata põhjustel tiba uimane aastaid ostust saati juba.
Kuigi lambdad on vahetatud on teada ka, et heitgaasid pole normi piires seega katid läbi nii või naa vist?

Nüüd tuligi mõte katid eemaldada (mitu neid üldse on mu autol?).
Mis oleks plussid ja miinused?
Ilmselt auto oleks ökonoomsem, liiguks reipamalt samas teeks valjemat müra ning ÜV. oleks probleeme?

Kas olen asjast õigesti aru saanud või peaksin veel millegiga arvestama?

Terv.
Helar
Kasutaja avatar
jass161
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 29.09.2013 16:17 41
Peamine sõiduk: E91
Asukoht: Viljandimaa

Re: Katalüsaatori eemaldamine

Postitus Postitas jass161 »

2 katalüsaatorit on minu mäletamist mööda. Katalüsaator on heitgaaside järelpõleti, kui selle eemaldad siis ÜV läbida puhtalt pole võimalik, sest heitgaasid suurenevad. Müra ei ei suurene, kui nad vahelt ära võtad, ökonoomsemaks samuti ta ei lähe.
Helar88
Huviline
Postitusi: 127
Liitunud: 07.09.2011 10:17 03

Re: Katalüsaatori eemaldamine

Postitus Postitas Helar88 »

Katalüsaatori eemaldamisega on väljalaste gaaside teekond vabam. Kat ju kõigest keskonna nõete täitmiseks, sellest eeldasin, et võiks ehk ökonoomsemaks minna. Ilmselt siinkohal tuleb mängu ka vastusurve olemasolu?
Ilmselt ilma katsetamata ei olegi võimalik kindlaks teha, kas kat. on umbes või mitte? See teema ja kibelema sellepärast, et reaalselt on oma sõbra puhul näide olemas, kus autol oli kat umbes ja peale kordategemist (ta küll pani uued katid asemele) on autol hoopis uus hingamine.

Helar
Kasutaja avatar
jass161
Huviline
Postitusi: 825
Liitunud: 29.09.2013 16:17 41
Peamine sõiduk: E91
Asukoht: Viljandimaa

Re: Katalüsaatori eemaldamine

Postitus Postitas jass161 »

Helar88 kirjutas:Katalüsaatori eemaldamisega on väljalaste gaaside teekond vabam. Kat ju kõigest keskonna nõete täitmiseks, sellest eeldasin, et võiks ehk ökonoomsemaks minna. Ilmselt siinkohal tuleb mängu ka vastusurve olemasolu?
Ilmselt ilma katsetamata ei olegi võimalik kindlaks teha, kas kat. on umbes või mitte? See teema ja kibelema sellepärast, et reaalselt on oma sõbra puhul näide olemas, kus autol oli kat umbes ja peale kordategemist (ta küll pani uued katid asemele) on autol hoopis uus hingamine.

Helar
Võta alt ära ja vaata kas läbi paistab vastu valgust :idea: Ja seda ka et see element seal alles oleks. Kui kinni siis auto muidu ei jõua minna, sest heitgaasid ei saa väljuda vabalt. Aga täielik eemaldus suht mõttetu minu arust
fiziks
Huviline
Postitusi: 1177
Liitunud: 09.04.2005 18:11 06
Asukoht: Tallinn

Re: Katalüsaatori eemaldamine

Postitus Postitas fiziks »

see on nii ja naa, võib minna isegi natuke ökomaks (sest loogiline ju on, et ega tehas masinat valmis tehes ei näinud ka ette täiesti umbes katiga sõitmist!), kuid ei pruugi midagi midagi muutuda...sõidad ju siiski suht madalate pööretega niisama liigeldes.

aga jah, üvlt puhtalt läbi tõenäoliselt enam ei saa. samas on alati võimalus panna alla mingi teine katt, mis nii umbes ei ole :) müratase kusjuures ka muutub kindlasti mingil määral, kuigi ilmselt mitte palju ja pigem on muutuseks natuke teistsuguse "tooniga" heli.


aga jah, ega umbes katti pikalt all hoida pole väga mõtet. ma ei usu, et sellegagi üv'lt enam väga mitu korda läbi saad :)
Vasta